kamagra kamagra chloroquine fluvoxamine generique rhinocortnaprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Allah’ı bulan, neyi kaybeder?

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
bahattin_uslu su an offline bahattin_uslu  
Allahı bulan, neyi kaybeder?
23 Mesaj -
Ýster gündüz, isterse gecenin dipsizliðinde sevgiye sarýlýp kaygýsýzca uyur çocuk kalbi. Onda korku yoktur, telâþ yok. Biri vardýr hep yaný baþýnda; her sýzýda, her dertte sarýlýr ellerine. Bir bakýþ vardýr yumuþacýk. Mânâsýný tam bilemez; ama farklý olduðunu bilir.
Bir sýðýnmadýr bu. Sevilen tarafýndan sarmalanmadýr. Kaybolmak gibi endiþe yoktur. Onun için hep huzurun örtüsüdür gözkapaklarý. Güvenle kapanýr ve güvene açýlýr. Çocuk semasýnýn üveyikleridir analar. Bir ananýn sarmaladýðýný kim incitebilir ki!
Annesiyle beraber olan çocuk neden korkar? Annesini kaybeden çocuk neyi bulur? Ya Seni bulan Allahým! Ya Seni bulan neyi kaybeder?
Gözlerimi kapadým. Süzülüyorum bilmediðime.
Yüreðimde binlerce duygu titreyiþi, kulaklarýmda apayrý makam. Açýlýyor kapýlar...
Bebeler, anne sinesinden rahmeti yudumlar.
Ben bu yolculukta rýzâný kazanmaya çalýþýyorum Allahým!
Sözüm, niyetimden filizleniyor. Dar kelimelerimin içinde çaresizim; dudaklarým titriyor haddini aþmaktan. Sadece diliyorum.
Aczimi koydum avuçlarýma; her gün yýkanýyor yüzüm.
Bilmem bir gün ulaþabilir miyim râzý olduklarýnýn iklimine?
Topal bir karýnca varmýþ. O da niyetinden almýþ cesaretini; Mekke yollarýna düþmüþ... Bu seyahatin mantýðýný âþýktan baþka kim anlayabilir? Þaþýranlara cevabý, aþký kadar gerçekmiþ karýncanýn: Uðrunda ölürüm ya... Gönül!
Ýç içe boyutlar gibisin. Her bakýþta bir baþka görüntün; Nereden aksediyor benliðime bu aydýnlýk? Bir göz için mi bunca ýþýktan tayflar?
Baþka duygular hissediyorum. Çek aramýzdaki sunî sevgileri! Kör sevdalarý tutmak için mi bunca enginliðin? Deryaya karýþan suyun hasretinde sadece ufuk vardýr. Binlerce nimeti bir hayat cümbüþüne veremem gönül! Gölgeleri istemem...
Düþüncelerim Sýrat gibi; Düþmekten korkuyorum benlik gayyâsýna. Uçurumdan korkar mý Seni bilen? Ýmanýn eþiðinden geçen, düþer mi? Bir kaþýk bile deðilken deryanda aklým, neyi alýp nereye boþaltacaðým Allahým?
Vicdaným sýzlýyor. Nedendir hep ben.. ben.. ben; dememiz? Neden Allahým bu þaþkýnlýðýmýz?
Þaþkýnlýða takýlý bir sürü hokkabazlýðýmýz?
Mesafeler uzun, adýmlar aksak. Tadýný almýþ ya bir kez bu duygunun, yolun baþýnda dev niyetiyle karýnca.
Destek ol Allahým!
Çünkü benim aksaklýðým; gizli noktalarýmda.
Aklýmdan kalbime kýldan ince bir köprü uzanýr; Gözlerim hayrette; eriyor tâkatim. Tövbelere tutundum, Kapýna geliyorum Allahým. Ya emanetini koruyamadýmsa!
Seni bulan, bütün mülke sahip olurmuþ. Kucaðýnda demetlenirmiþ kâinat.
Çevrede hakikatin sesleri; Uçuþur bir candan bir cana sevgin;
Þefkatin, rahmetin....
Seni bulan, güneþe yakýnmýþ. Yýldýzlar dökülürmüþ görmeyi bilenlerin avuçlarýna. Ayrý ayrý öðretirmiþ her yýldýz, mesafelerin dilini. Sadece vadiler içinmiþ derinlikler.
Seni sevenin gecesinde mehtap, neden bu kadar parlak?
Gökyüzüne bakýyorum. Ýlk defa anlamaya çalýþýyorum rüzgârla kardeþliðimi. Süzülerek giden bulutlarýn vazifesi farklý mý benimkinden?
Açtýðýmýzda gözlerimizi, söyleyebilir miyiz bir ân dahi yalnýz olduðumuzu Allahým? Hep bizimlesin. Endiþeyle sindiðimizde bir köþeye, ne zaman göremedik ellerimize uzanan nurdan iplerini? Tutunamadýksa gafletimizdendir.
Vefa, vefa... Ey Vefalýlarýn En Vefalýsý!
Vefayý veren Sensin. Vefalý da Sen;
Ya bizde vefa;
Ne gelen vardý, ne giden. Rýhtýmlar tenhaydý. Hiç mi kalmadýk anlaþýlamamanýn yalnýzlýðýnda? Ah, sabýrla bekleyebilseydik gönül! Her zaman hazýr bulacaktýk kýyýdaki yelkenliyi. Görememiþsek, körlüðümüzdendir?
Sevgi, sevgi.... Ey Sevgililerin En Sevgilisi!
Sevgiyi veren Sensin Allahým. Yaþamanýn tadý Seni bulmadaymýþ.
Seven Sensin, Sevilen de;
Ýçimde büyüdükçe Seni bilmenin okyanusu, benliðim çatýrdýyor. Baharý sessizce bekler ya tohum. Kabuðunun çatlamasý kemâlinden midir? Kol atýyor sevgi damarlarý her yerden. Toprak, yedi veren güllerine gebe.
Sana sevdalý yüreðin atýþlarý her dâim secdede.
Senin için bu koþuþturmalarýn hepsi;
Seni bulan neyi kaybeder? Seni kaybeden neyi bulur?
Dikenleri bulur, ýsýrganlarý; Kâbuslar döþenir düþlerine. Her dem yaralanýr, yutkunur.
Hýrçýn uyanýþlarýnda hâneler yýkýlýr. Bir bir dökülür insanlýðý, sýrrý dökülmüþ aynalar gibi. Yazýk! Her þey boz bulanýktýr.
Sana adanmamýþsa; ben ona destan demem.
Sensin gönüller tahtýndaki; özgeye Sultan demem.
Kalbimi çevirebilsem bir huzur beldesine, her dem sürebilir miyim alnýmý Kâbenin örtüsüne? Dallarý Sidreden yayýlan bir gül aðacýnýn gölgesinde dinlenmekse gerçek hayat,
Yarabbi, beni ihlâsýn topraðýna at.
Nefsimde ne varsa gübresi olsun baðlarýnýn.
Kokusu her yanýmý sarsýn goncalarýn.
Her yaprak açýlan bir eldir Sana!
Alýntý

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son bahattin_uslu tarafından, 22.05.2006 - 18:27 tarihinde.
Gönderen: 22.05.2006 - 18:13
Bu Mesaji Bildir   bahattin_uslu üyenin diger mesajlarini ara bahattin_uslu üyenin Profiline bak bahattin_uslu üyeye özel mesaj gönder bahattin_uslu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 852 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Huseyin Gurbuz (49), hayrunisa2006 (52), paradies (45), gurbetci mucahi.. (50), ZEYVAH (37), mustafapala74 (38), genc hafýz (34), _?=)(/ (41), ist1965m (59), carina_caresse (36), carina.caresse (36), carina_caressee (36), es_me (38), vuslatim (36), mustafakemalpas.. (39), garibb (48), mdadag (53), CILGIN28 (59), mahmut aga (52), ilhan_27 (46), yunus_emre1983 (41), mchd (49), aozkan78 (46), ertan-1 (54), hittmann313 (49), ahmetolsun (43), feyza20 (39), yilmaz47 (49), babasininkizi86 (38), yasam (42), Ebu_AkiL (43), red_knight (39), HuseyinAbi (49)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63490 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.