generique stromectol stromectol dexamethasone kaletra generique colchicine voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » İLAHİ & EZGİ SÖZLERİ » Bu Arapça ilahi kime ait ve biri sözlerini tercüme edebilir mi?

önceki konu   diğer konu
16 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Bu Arapça ilahi kime ait ve biri sözlerini tercüme edebilir mi?
90 Mesaj -
Ravda'nýn hazýrladýðý flashlardan "Utanýyoruz Ya Rab"ýn arkdasýnda çalan ilahiden çok etkilendim, sözlerini çok merak ediyorum ama Arapça'm bunu çözmeye -malesef- yetmiyor. Söyleyen kiþiyi ve sözlerini bulmama yardýmcý olabilecek biri var mý??

Kolaylýk olmasý açýsýndan müziðiburaya ekliyorum.

Teþekkürler.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son shule tarafından, 22.05.2006 - 16:10 tarihinde.
Gönderen: 22.05.2006 - 16:08
Bu Mesaji Bildir   shule üyenin diger mesajlarini ara shule üyenin Profiline bak shule üyeye özel mesaj gönder shule üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
2687 Mesaj -
ben dinleyemedim kardesim indiremedim
Gönderen: 22.05.2006 - 17:25
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
bende indiremedim
Gönderen: 22.05.2006 - 18:08
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
shule su an offline shule  
90 Mesaj -
Þu linki Media Player'dan açmayý deneyin isterseniz bir de.. Bende sorunsuz çalýyor..

http://www.filelodge.com/files/room24/639231/utaniyoruz_ya_rab[1]_SOUND43.MP3

Bahsettiðim flash da burada:

http://ozel.ravda.net/include.php?path=content/articles.php&contentid=11
Gönderen: 22.05.2006 - 18:20
Bu Mesaji Bildir   shule üyenin diger mesajlarini ara shule üyenin Profiline bak shule üyeye özel mesaj gönder shule üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hasret su an offline Hasret  
Admin

945 Mesaj -
Selamün aleyküm

ilahinin kim söylediðini bilmiyoruz maalesef..
kayýtlarýmýza 'Molay' olarak geçmiþ..

selam ve dua ile..
Gönderen: 22.05.2006 - 20:28
Bu Mesaji Bildir   Hasret üyenin diger mesajlarini ara Hasret üyenin Profiline bak Hasret üyeye özel mesaj gönder Hasret üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
90 Mesaj -
Teþekkürler Hasret. "Molay" ipucu sayesinde bu þarkýnýn Ahmed Bukhater, Muhammed 'Abeed, Sa'eed Al-Maajid & Mahmoed Shaibaani'nin beraber çýkardýðý Al-Qodso Tonadeena albümünde yer alan Muhammed Abeed'in seslendirdiði Mawlaya adlý parça olduðunu buldum.

Arapça sözlerini de buldum ama buraya ekleyemedim, karakterler bozuluyor. Ama latince alfabeyle yazarsak þöyle:

Mulaya gade nemet uyun ve teyagazat eydan uyun
Nemet uyunul hainin ve aynu necemike la tehun

Ternu ileyna ve hiye sahyetün anil dünyal haun
Eturahu ezeheleha celalullahi em merrul gurun
Eturahu ezeheleha celalullahi em merrul gurun

Ah Em enne men fevgal tera la yesmeun ve la yaðvaun?
Veyhu nefsi efelem tera ve hiye tersufu fi sucud

Benim anlayabildiðim kadarýyla sözler çok güzel, ama güzel bir Türkçeyle çevirecek cesareti bulamýyorumsevinçli Çalýþmam lazým biraz, nerdeydi benim Arapça sözlüklerim acabadüsün

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son shule tarafından, 23.05.2006 - 16:01 tarihinde.
Gönderen: 23.05.2006 - 15:23
.-.-Saliha-.-. su an offline .-.-Saliha-.-.  
514 Mesaj -
shule ablaaaaam sagolasiiiiin hemen bende dinleyeyim bu ilahiyi sevinçli

Ne güzel sözlerinide yazmissin sagol can ablam gül
Gönderen: 23.05.2006 - 15:33
Bu Mesaji Bildir   .-.-Saliha-.-. üyenin diger mesajlarini ara .-.-Saliha-.-. üyenin Profiline bak .-.-Saliha-.-. üyeye özel mesaj gönder .-.-Saliha-.-. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
HELAL OLSUN KARDESIM
2687 Mesaj -
MAASALLAH BIRAKMADIN PESINI
alkıs alkıs
Gönderen: 23.05.2006 - 15:37
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
90 Mesaj -
http://www.dxb.cc/islamcards/mulae.htm

Peþini býrakmadým bir de e-kart þeklinde hazýrlanmýþ halini buldumsevinçli
Gönderen: 23.05.2006 - 21:57
cheef28 su an offline cheef28  
Konu icon    Binlerce kere teşekkürler
6 Mesaj
Sagol varol ne olur hep buralarda ol teþekkürler harika kaç kere dinledim kendimi kendime getirdim...... TeþekkürlerGüle Güle
Gönderen: 03.06.2006 - 14:11
Bu Mesaji Bildir   cheef28 üyenin diger mesajlarini ara cheef28 üyenin Profiline bak cheef28 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
941 Mesaj -
gercekten cok guzel bir ilahi...
derinlere goturuyor sevinçli)
gül Allah razi olsun gül

Gönderen: 03.06.2006 - 16:11
Bu Mesaji Bildir   ~eSRa~ üyenin diger mesajlarini ara ~eSRa~ üyenin Profiline bak ~eSRa~ üyeye özel mesaj gönder ~eSRa~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  
785 Mesaj -
Esselamü Aleyküm....

Arapçasýný dinlediðim ve görduðum kadarýyla Acizane turkcesi ve tercemesi hatalar Ehli ilim tarafýndan afvola...

Mevlaya Kad Namet Uyun
Ve Teyakkazat Eyzan uyun
Namet Uyunul Hainin
Ve Aynu Necmike La Tehun

Ternu Ýleyna Ve Hiye Sahiyetün Anid Dünyalhavn
Etürahee Ezhelehe Celalullahi Em Merrul Kurun
Veyhu Nefsi Efelem Tera Ve Hiye Tersüfü Fi Sücüd

Dinlediðim Ve okuduðum Satýrlar Bunlar Nakaratlarý tekrarlamadým........

Tercümesi:Ey Efendim Allahým Muhakka bu gözler uyudu
Ve Yine Uyuduðu Gibi Uyandi
Hainlerin Gözleridi Uyudu Kapandý
Senin Yýldýz Gibi Öderlik Yapan Kullarýnýn GÖzleri
Hainlik Etmez

Nefsim Bize Baðýrýp Çiðlýk Atýyorsun
Halbuki Hain Olan Dünyadan Yanýlýyorsun Aldanýyorsun
Görülüyormu Allahýn Celali Ve Dostlarýn Uðramasý Seni
Þaþýrttý
Ah Nefsim Ah Secde de Nasil da Dize Geliyorsun...

Mana'Þi'ri Fi Batniþ'Þairi: Þiirin Manasý Þairin Karnýnda dýr ..yani ne Murad Ettiðni O bilir...

Lakin Anlayabildiðim Kadarýyla Yazmaya Çalýþtým Daha Doðrusunu Ve Düzeltmeleri Deðerli Kardeslerimizden Bekleriz...

Belki Tercume Tamamen Dahi Yanlýþ Olabilir......
Bu Arada Çok Etkilendim Eklemen Ýçin Saðol Can gül

Measselam......
Gönderen: 03.06.2006 - 21:11
Bu Mesaji Bildir   ~KeMaL~ üyenin diger mesajlarini ara ~KeMaL~ üyenin Profiline bak ~KeMaL~ üyeye özel mesaj gönder ~KeMaL~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
90 Mesaj -
Tercüme etme çabanýz için çok teþekkür ederim, mesajý daha yeni gördüm, elinize saðlýk...

Yalnýz þu kýsýmdaki ilk cümleyi atlamýþsýnýz sanýrým, ikinci cümlede de ben sanki daha farklý bir mana çýkarmýþtým, Arapça bilgisi olan arkadaþlar bir bakabilir mi?

Em enne men fevgal tera la yesmeun ve la yaðvaun?
Gönderen: 17.06.2006 - 00:27
hkoc41 su an offline hkoc41  
ALLAH RAZI OLSUN
2 Mesaj
SHULE kardeþ ALLAH razý.aylardýr bu güzel eseri arýyordum.bu parçanýn benim kalbimde yeri çok özeldir.çünki ravda.net'i ilk duyduðumda bu parça çýktý karþýma ve siteyi gönlümün içine kazýdý.HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.Allaha emanet olun.SAYGILAR
Gönderen: 19.06.2006 - 17:05
Bu Mesaji Bildir   hkoc41 üyenin diger mesajlarini ara hkoc41 üyenin Profiline bak hkoc41 üyeye özel mesaj gönder hkoc41 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ebu Huzeyfe su an offline Ebu Huzeyfe  
236 Mesaj -
Ahmed Bukhatir'in en güzel eseri sanýrým "Last Breath" adlý ingilizce parçasý!

Bir çok parçasýný flash olarak MisakOnline'nýn arapça kýsmýndan indirebilir veya dinleyebilirsiniz. Bazýlarýný da çevirmeye çalýþýyoruz.

Selam ve Dua ile...

Gönderen: 19.06.2006 - 17:26
Bu Mesaji Bildir   Ebu Huzeyfe üyenin diger mesajlarini ara Ebu Huzeyfe üyenin Profiline bak Ebu Huzeyfe üyeye özel mesaj gönder Ebu Huzeyfe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CiyaEzIM su an offline CiyaEzIM  
1 Mesaj
sevinçli

tþkLer güzel arapça ilahi

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son CiyaEzIM tarafından, 21.06.2006 - 03:25 tarihinde.
Gönderen: 21.06.2006 - 03:25
Bu Mesaji Bildir   CiyaEzIM üyenin diger mesajlarini ara CiyaEzIM üyenin Profiline bak CiyaEzIM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 523 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
yalnizkurt55 (62), siyahnur (56), SULEYMAN ONCU (48), corluca (54), batalli (61), Fethi62K (62), emin2325 (66), yasin ibrahim e.. (53), h_hayrettin (43), turhanozturk (61), hazanrengi (43), Zilkade (42), akif1980 (44), mekselina (34), neverness (51), rufeyde (48), rabia| (50), Selvaa (49), antaly59 (66), BÜYÜK BALIKÇI (53), cemiluygun (70), Mikai66 (46), polat_23 (44), adar72 (35), nzl44 (47), m_ugurluoglu (37), emperor (50), osmanorhan (55), muhacir (53), salepli (51), musdem (54), ilyas_bozkurt (50), Jeday (35), ebuzerbasak (35), RaHMeT_YaGMuRu (40), eL_SaLvAdoR (42), faruk38 (62), ibrahimkindan (64), Karizmatik_63 (41), halimeuzunlar (41), hakan__ (43), citakhalil (70), serin (48), ZorDünya (54), cüneyd75 (49)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56268 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.