generique colchicine chloroquine budesonide stromectol ivermectin aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » İLANLAR & DUYURULAR » TANRININ KIRBACI TÜRKLER..

önceki konu   diğer konu
11 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
TANRININ KIRBACI TÜRKLER..
137 Mesaj -
"Türk milleti dindar olmalýdýr yani, bütün sadeliðiyle dindar olmalýdýr demek istiyorum. Bizzat hakikate nasýl inanýyorsam buna da öyle inanýyorum... Din þuura muhalif, ilerlemeye engel hiçbir þey ihtiva etmiyor."

"Bizim dinimiz en tabi ve makul dindir ve ancak bundan dolayýdýr ki son din olmuþtur. Bir dine tabii olmasi için akla, fenne, ilme ve mantýða uygun olmasý lazýmdýr. Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur."

"Ey Arkadaslar! Tanrý birdir, büyüktür- Adalet-i ilahiye, Or17;nun tecellilerine bakarak diyebiliriz ki, insanlar iki sýnýfta, iki devrede mütalaa olunabilir, ilk devir insanlýðýn çocukluk ve gençlik devridir. Ikinci devir, insanligin kemal (olgunluk ) devridir."

"Ey millet! Allah birdir, sani, büyüktür. Allahr17;iýn selameti, atifeti ve hayrý üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenab-ý Hak tarafýndan insanlara dini hakikatleri tebliðe memur ve resul olmuþtur. Koyduðu esas kanunlar cümlemizce malumdur ki Kurr17;ani azimüssandaki husustur. Ýnsanlara feyz ruhu vermiþ olan dinimiz son dindir, temel dindir. Çünkü dinimiz akla mantýða hakikate tamamen uyuyor. Eðer akli mantýða, hakikate uymamýþ olsaydý bununla diðer ilahi ve tabi kanunlar arasýnda aykýrýlýklar olmalý gerekirdi. Çünkü bütün kanunlarý yapan Cenab-ý Haktýr."

"Din vardýr ve lazýmdýr. Temeli çok saðlam bir dinimiz var malzemesi iyi. Fakat bina uzun asýrlardýr ihmale uðramýþ. Harçlar döküldükçe yeni harç yapýp binayi takviye etmek lüzumu hissedilmemiþ. Aksine olarak birçok yabancý unsur (tefsirler, hurafeler gibi) binayý fazla hýrpalamýþ. Bugün bu binaya dokunulamaz, tamir de edilemez. Ancak zamanla çatlaklar derinleþerek ve saðlam temeller üzerinde yeni bir bina kurmak lüzumu hasýl olacaktýr."

"Din, bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanýn emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygý gösteririz. Düþünce ve tefekküre karþý deðiliz. Biz sadece din iþlerini, millet ve devlet iþleriyle karýþtýrmamaya çalýþýyoruz, kasde ve fiile dayanan baðnaz hareketlerden sakýnýyoruz. Gericilere fýrsat vermiyeceðiz."

"Efendiler.... Camiler itaat ve ibadet ile beraber din ve dünya için neler yapýlmak lazým geldiðini düþünmek danýþmak için yapýlmýþtýr. Millet iþlerinde her kiþinin zihninin baþlý baþýna çalýþmasý lazýmdýr. Ýþte biz de burada din ve dünya için gelecegimiz ve istiklalimiz için ve en çok milli egemenliðimiz için neler düþündüðümüzü meydana koyalým. Ben yalnýz kendi düþüncelerimi söylemek istemiyorum. Hepinizin düþündüklerini anlatmak istiyorum. Milli ülküler milli irade yalnýz þahsýn düþmesinden deðil tüm millet fertlerinin ülkülerinin toplamýyla yaratýlýr..."

"Bizim dinimiz hiçbir vakit kadýnlarýn erkeklerden geri kalmasýný talep etmemiþtir. Allahr17;ýn emrettiði þeyi, kadýn ve erkek beraber olarak ilim ve kültür edinmeleridir. Kadýn ve erkek, bu ilim ve kültürü aramak ve nerede olursa oraya gitmek ve onunla dolu olma zorundadýr. Ýslam ve Türk tarihi tetkik edilirse görülür ki bugün kendimizi bir türlü kayýtlarý baðlý zannettiðimiz þeyler yoktur. Türk sosyal hayatýnda kadýnlar ilim, kültür ve diðer hususlarda erkeklerden katiyen geri kalmamýþlardýr. Belki daha ileriye gitmiþlerdir.

"Milletimiz dil ve din gibi kuvvetli iki hazineye sahiptir. Bu faziletleri hiç bir kuvvet milletimizin kalp ve vicdanýndan çekip alamýyacaktýr ve alamaz."

"Minberlerin halkýn anlýyacaðý bir dille ruh ve dimaða hitab olunmakla Ýslam ehlinin vücudu canlanýr, iman kuvvetlenir, kalbi cesaret bulur. Fakat buna nazaran hatiplerin haiz olmalarý lazým gelen özellik yetenek ve dünyanýn gidiþini bilmeleri çok önemlidir."

"Bu baþarýnýn, kutsal topraklarýmýzý düþman istilasýndan büsbütün kurtaracak olan kesin zaferin hayýrlý bir baþlangýcý olmasýný Tanrýnýn lütfundan dilerim."

"Biz ne Bolþevikiz, ne de Komünist: Ne biri, ne diðeri olamayýz. Türkler milliyetperver ve dinlerine hürmetkar bir millettir. Bizim hükümet þeklimiz tam bir Demokrat Hükümetidir
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Bu yazýyý büyük liderin söyleþilerinin içinde bulmuþtum sizlerle paylaþmak istedim ALLAH'a emanet olun
Gönderen: 15.05.2006 - 07:58
Bu Mesaji Bildir   karapapak üyenin diger mesajlarini ara karapapak üyenin Profiline bak karapapak üyeye özel mesaj gönder karapapak üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
karapapak su an offline karapapak  
137 Mesaj -
selametle
Gönderen: 15.05.2006 - 07:58
Bu Mesaji Bildir   karapapak üyenin diger mesajlarini ara karapapak üyenin Profiline bak karapapak üyeye özel mesaj gönder karapapak üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sofuoglu38 su an offline sofuoglu38  
541 Mesaj -
Pardon siz kimsiniz?

bi kaynak belirtsen,biz biz demissiniz lakin,

yazdiklariniza katilmam mumkun degil,uzgunum...telaşlı

Gönderen: 16.05.2006 - 04:48
Bu Mesaji Bildir   sofuoglu38 üyenin diger mesajlarini ara sofuoglu38 üyenin Profiline bak sofuoglu38 üyeye özel mesaj gönder sofuoglu38 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pertev su an offline Pertev  
Sayin Karapapak!
601 Mesaj -
Bana öyle geliyor ki, seninle ayni dili konusmuyoruz.

Bizim tarzimiz Muhammedi dir.Senin ki sanki Paulus'un, Yuhanna'nin ekolu gibi.

Allah(cc)'in yani sira tanridan lutuf dilemek de ne demektir?

Müslümanin tanrisi olmaz!

Hiristiyanlarin, müsriklerin tanrisi olur.

Sunu iyi bilesin ki :

Dilimizdeki "tanri","ilah", "ma'bud" kelimeleri ile bunlarin Ingilizce'deki karsiligi olan "GOD", Fransizca'da karsiligi olan "DIYÖ", Almanca'da karsiligi olan "GOT" kelimeleri hep "TAPINILACAK bir varlik" kavramini ifade eden kelimelerdir.

Yani, insanlar, bu kelimeler ile ÖTEDEKI bir ma'buda, ilaha tanriya isaret ederler!

"ALLAH"(cc) kelimesi ise ÖZEL olarak bir varligin ismidir!...Ki biz, O varliga isaret etmek ve O varligi tanimak icin, ya cesitli vasiflariyla tarif ederiz ; ya da bu vasiflarina cesitli isimlerle isaret ederiz. Ancak, bütün bu isimler, hep, O varligin, sadece ve sadece cesitli vasiflarina isaret eder ; ve o vasfi yönünden O'nu tarif eder.

Mesela, bu fakire "PERTEV" derler...Bu isim, O'nun özel ismidir...Herhangi bir lisana bu ismi ceviremezsin...Ingilizce'de olsa, Fransizca'da olsa, Almanca'da olsa hep gene "PERTEV" denmek zorunlulugu vardir.

Iste bunun gibi,"ALLAH" isminin de ÖZEL bir varligin ÖZEL ismi olmasi nedeniyle, baska bir kelimeyle anilmasi mümkün degildir...

"ALLAH" yerine "TANRI" kelimesini kullananlar, bunu ya cahillikten, bilgisizlikten kullanmaktadirlar ; ya da kavrayis yani idrak yetersizliginden konuyu degerlendiremedikleri icin yapmaktadirlar.

Benim sana tavsiyem ; önce KUR'AN-i KERIM'i, sonra da hayat-i NEBI'yi oku! Daha sonra gel buraya, Kur'an, sünnet ve hadis kaynakli yazilar as!

Burada bizler Kur'an dan ve Hazreti MUHAMMED (SAS)'in nurlu hakikatlerinden aldiklarimizi paylasiyoruz.Mustafa Kemalin söylesilerini degil. Onlari sen Kemalistlerle paylas!

Selametle..

.
Gönderen: 16.05.2006 - 08:35
Bu Mesaji Bildir   Pertev üyenin diger mesajlarini ara Pertev üyenin Profiline bak Pertev üyeye özel mesaj gönder Pertev üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sofuoglu38 su an offline sofuoglu38  
pertev abime,
541 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Pertev

Burada bizler Kur'an dan ve Hazreti MUHAMMED (SAS)'in nurlu hakikatlerinden aldiklarimizi paylasiyoruz.Mustafa Kemalin söylesilerini degil. Onlari sen Kemalistlerle paylas!

Selametle..

.

can abim,yuregine diline saglik,ne guzel ifade etmissin icimdekileri

Allah(c.c) razi olsungül

selametle

Gönderen: 16.05.2006 - 15:00
Bu Mesaji Bildir   sofuoglu38 üyenin diger mesajlarini ara sofuoglu38 üyenin Profiline bak sofuoglu38 üyeye özel mesaj gönder sofuoglu38 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
utaniyorum su an offline utaniyorum  
RE: Sayin Karapapak!
1942 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Pertev

"ALLAH" yerine "TANRI" kelimesini kullananlar, bunu ya cahillikten, bilgisizlikten kullanmaktadirlar ; ya da kavrayis yani idrak yetersizliginden konuyu degerlendiremedikleri icin yapmaktadirlar.

Benim sana tavsiyem ; önce KUR'AN-i KERIM'i, sonra da hayat-i NEBI'yi oku! Daha sonra gel buraya, Kur'an, sünnet ve hadis kaynakli yazilar as!

Selametle..

.

ABÝ ELÝNE SAGLIK.gül
Gönderen: 16.05.2006 - 17:14
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MerveSena su an offline MerveSena  
RE: Sayin Karapapak!
109 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Pertev

Selametle..

.

Allah c.c. sizden razi olsun abim. Cok güzel bir sekilde anlatmissiniz. Umarim anlayanlarda olur.

Selam ve dua ile....
Gönderen: 16.05.2006 - 17:48
Bu Mesaji Bildir   MerveSena üyenin diger mesajlarini ara MerveSena üyenin Profiline bak MerveSena üyeye özel mesaj gönder MerveSena üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
Karapak kardeþim; yazýn için ellerine saðlýk...

Pek anlaþýlamamýþsýn ama güzel bir paylaþým olmuþ.

Atatürk türk insaný için bir komutan ve bir lider olmuþtur. Ve bunun hakkýný da vermiþtir ama manevi anlamda çok ikiyüzlü davranmýþtýr.

Hem yukarýdaki satýrlarý zikredeceksin hemde bu milletin manevi deðerlerini yavaþ yavaþ yok etmek için çok icraatlar yapacaksýn.

Hayret...
Gönderen: 16.05.2006 - 18:54
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
asabi kanarya su an offline asabi kanarya  
RE: RE: Sayin Karapapak!
280 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý utaniyorum

[quote]Orijýnalý Pertev

Selametle..

.

ABÝ ELÝNE SAGLIK.gül [/quot

abilerim az ve öz ama tam onikiden
ellerinizden öpüyorum
Gönderen: 16.05.2006 - 19:30
Bu Mesaji Bildir   asabi kanarya üyenin diger mesajlarini ara asabi kanarya üyenin Profiline bak asabi kanarya üyeye özel mesaj gönder asabi kanarya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sicilyali su an offline sicilyali  
RE:
1054 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý karapapak

Biz sadece din iþlerini, millet ve devlet iþleriyle karýþtýrmamaya çalýþýyoruz, kasde ve fiile dayanan baðnaz hareketlerden sakýnýyoruz. Gericilere fýrsat vermiyeceðiz."

"Efendiler.... Camiler itaat ve ibadet ile beraber din ve dünya için neler yapýlmak lazým geldiðini düþünmek danýþmak için yapýlmýþtýr. Millet iþlerinde her kiþinin zihninin baþlý baþýna çalýþmasý lazýmdýr. Ýþte biz de burada din ve dünya için gelecegimiz ve istiklalimiz için ve en çok milli egemenliðimiz için neler düþündüðümüzü meydana koyalým. Ben yalnýz kendi düþüncelerimi söylemek istemiyorum. Hepinizin düþündüklerini anlatmak istiyorum.

M. Kemal'in konusmasi oldugu ifade edilen bu yazida süphesiz ki kabul edilemeyeck konular bulunmakta.

Din ve devlet islerinin birbirinden ayrilamayacagini her müslüman bilmelidir.

Bunun ispati icin Peygamberin (sav) hayati örnek alinabilir.

Düsününüz!..

O büyük peygamberin peygamberlik vasfiyla birlikte bir diger vasfi daha vardi:

Devlet baskanligi...

Evet o ayni zamanda devlet baskaniydi. Bir siyasetci, bir devlet adami...

Ilk islam devletinin baskaniydi o...

Verdigi emir ve kararlar, dinin emir ve kararlariydi.

Din ve devlet anlayisi, yillar icinde planli sekilde dimaglara enjekte edilerek maalesef bu carpik ve cürük anlayis haline getirilmis, dinsiz devletin temelleri bu sayede atilmak istenmistir.

Öyle bir haldedir ki,
milletin temsil edildigi en yüksek makam olan mecliste "Allah" (cc) demek garipsenir hale gelmis, diyenler veya demek isteyenler gerici yaftasiyla damgalanmistir.

Ne garip bir haldir ki,
Avrupa, Avrupa, baticilik cigliklari atanlarin, Avrupa'nin göbegindeki batili ülkelerin siyaseti ne sekilde uyguladiklarini ve oralarda siyasetin dinle ne denli icli disli oldugunu görmek istememeleri cok ilginctir.

M. Kemal,

"Ben yalnýz kendi düþüncelerimi söylemek istemiyorum. Hepinizin düþündüklerini anlatmak istiyorum."
demis...

Bu sözler benim düsündüklerimi ifade etmiyor...

Gönderen: 17.05.2006 - 03:47
Bu Mesaji Bildir   sicilyali üyenin diger mesajlarini ara sicilyali üyenin Profiline bak sicilyali üyeye özel mesaj gönder sicilyali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
omer furkan su an offline omer furkan  
RE: TANRININ KIRBACI TÜRKLER..
401 Mesaj -
selamun aleykum
RABBÝmin selami kardeslerimin üzerine olsun..

Alıntı
Orijýnalý karapapak

"Din, bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanýn emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygý gösteririz. Düþünce ve tefekküre karþý deðiliz. Biz sadece din iþlerini, millet ve devlet iþleriyle karýþtýrmamaya çalýþýyoruz, kasde ve fiile dayanan baðnaz hareketlerden sakýnýyoruz. Gericilere fýrsat vermiyeceðiz."

"Efendiler.... Camiler itaat ve ibadet ile beraber din ve dünya için neler yapýlmak lazým geldiðini düþünmek danýþmak için yapýlmýþtýr. Millet iþlerinde her kiþinin zihninin baþlý baþýna çalýþmasý lazýmdýr. Ýþte biz de burada din ve dünya için gelecegimiz ve istiklalimiz için ve en çok milli egemenliðimiz için neler düþündüðümüzü meydana koyalým. Ben yalnýz kendi düþüncelerimi söylemek istemiyorum. Hepinizin düþündüklerini anlatmak istiyorum. Milli ülküler milli irade yalnýz þahsýn düþmesinden deðil tüm millet fertlerinin ülkülerinin toplamýyla yaratýlýr..."

"Biz ne Bolþevikiz, ne de Komünist: Ne biri, ne diðeri olamayýz. Türkler milliyetperver ve dinlerine hürmetkar bir millettir. Bizim hükümet þeklimiz tam bir Demokrat Hükümetidir
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Bu yazýyý büyük liderin söyleþilerinin içinde bulmuþtum sizlerle paylaþmak istedim ALLAH'a emanet olun

kemal ataturk'ten alinti olduguna kanaat getiriyorum.. onu sözleri ile birebir uyumlu bir uslup ve mesaj var bu alintida...

kemal ataturk'ün mesajlarinin tabiki islami dogru algilayamamasi sebebiyle bu sekilde carpik olacakti.. O islam dünyasinin "geri" ( ki geriligin ve ileriligin kriterini de bati merkezli bir bakisla okudugu asikar ) kaldigina gonulden inaniyordu.. cünkü O islam dünyasina bati merkezli pozitivist bir akil ile bakiyordu.. kendi perspektifinde toplumun ilerleyebilmesi icin dinin sosyal hayattaki hakimiyetini kaldirmak gerekliydi ve nitekim de öyle oldu.. din sosyal hayattan kovuldu ve o sadece vicdanlara hapsedilen etkisiz bir unsur haline getirildi.. ki bu hale getirilebilmesi icinde direnen bas kaldiran her bir "vatandas" modern türkiyenin gazabina ugradi.. sistemi kabullenemeyen halk üzerinde her 10 yilda bir darbelerle sibop ayarlari yapildi.. öyleki bu sistemin koruyuculuguna soyunanlar her zaman kemal ataturk gibi askeri zevat oldu... bunlar oyle demokrasi cumhuriyet milliyetci düskünü insanlar ki; gün geldi sistemi sorgulamaya yelteneni hapishanelerinde iskencelerden gecirerek öldürdü, gün geldi basbakanini asti, gün geldi ona peze..nk dedi!! iste bunlarin demokrasi amlayislari halki ilerletme adina yaptiklari.. milletin basina zorba kesilen bu zihniyeti elbette RABBimiz yargilayacak.. elbette HESAP GÜNÜ gercek adalet ortaya cikacak..
fakat o gun gelmeden önce bu zevatin dünyada da gorecegi cok seyler olacak insaALLAH..
hicbir zaman batil hakka üstün gelemez..

HAKK gelince BATIL zail OLUR...
ELHAMDULÝLLAH.

selam ve dua ile..
Gönderen: 17.05.2006 - 13:00
Bu Mesaji Bildir   omer furkan üyenin diger mesajlarini ara omer furkan üyenin Profiline bak omer furkan üyeye özel mesaj gönder omer furkan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 711 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), Ý.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60956 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.