kaletra fluvoxamine kaletra kaletra generique stromectol naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Çık Dışarı !...

önceki konu   diğer konu
5 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Çık Dışarı !...
1054 Mesaj -
Bayram namazýný kýlmanýn ve bayrama kavusmanýn sükuneti icinde isyerine dogru yollanýr.

Hanýmý erkenden gidip acmýstýr isyerini.
Ekmek davasý ya...

Yol üstündeki meyhanede icen, sacý sakalý birbirine karýsmýs, haydut kýlýklý adama kayar gözü. Epeydir buralarda gördügü bu adam pek tekin olmayan, yasadýsý birtakým örgütlerle iliskisi olan iflah olmaz itin biridir.

Icinden okkalý bir küfür savurarak, "ulan su zibidinin yaptýgý ise bak, mübarek bayram günü hemde sabah sabah zýkkýmlanýyor" diye söylenerek isyerine varýr.

Isyerinde hanýmýyla hos sohbet bayramlasma sonrasýnda bir zaman gecer.

Meyhanenin önünden gecerken gördügü adam iceri girer.
Elindekini göstererek sarhos ve igrenc kokan agzýyla:

- Bak!..

- Bunu senden almýstým camý kýrýldý.
- Ne bicim mal satýyorsun!..

- Yaptýracaksýn bunu...
der.

La havle ceker icinden...

Kibarca:
- Bu malý ben satmadým sana. Burayý devir aldýgým eski sahibinden almýssýndýr.

- Onun yeni yeri biraz ilerde...
diye cevaplar.

- Yok ya ben anlamam!.. Yaptýracaksýn bunu...

Bir la havle daha ceker icinden
- Kardes!.. Ben bu firmayla calýsmýyorum. Aldýgýn arkadasa git.

Sarhos agzýyla bögürerek:
- Senden aldým diyorum... Bizde müslümanýz... Yalanmý söylüyorum!..

Hanmýný göstererek:
- Bacým olsun! Vallahi senden aldim...

Iyice cývýtmýstýr isi, öyle ki normal bir kisinin söylemeyecegi sözlerle iyice sapýtýr.
Aslýnda yalan söylemektedir.

Tepesi atmýstýr bizimkinin.
- Bizde müslümanýz diyor, mübarek bayram sabahý icki iciyor ve yalan söylüyorsun!..

- Alma Allah'ýn adýný pis agzýna!..
der.

Der ama nasýl der...
Karsýsýndaki adam hakikaten tekin degildir. Gerci saglamdýr bizimki . Öyle iki kurus etmez zibidilere kolay pabuc býrakmaz.

Gözünü budaktan sakýnmaz. Allah dedimi yýkar asagýya Allah'ýn izniyle.

- Ben sana gösteririm!..
der.. sarhos zibidi.

Ok yaydan cýkmýstýr artýk. Aslan gibi ileri atýlýr bizimki:
- Çýk ulan dýsarý!..

- Çýk.

- Çýk serefsiz herif!.. Ates olsan düstügün yeri yakarsýn... Çýk!...

- Görüsecegiz seninle!..
der.

- Görüsmeyelim ulan! Defol dýsarý görüsmeyelim!..

- Bir daha sakýn buralarda dolasma!.. Hele hele ayagýma bag olma. Kimseler kurtaramaz seni elimden...

diyerek kapý dýsarý eder sarhosu...

O gün bu gündür de görmez isyerinin cevresinde.
Gönderen: 07.05.2006 - 21:53
Bu Mesaji Bildir   sicilyali üyenin diger mesajlarini ara sicilyali üyenin Profiline bak sicilyali üyeye özel mesaj gönder sicilyali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
selaminhiye su an offline selaminhiye  
Anlaşılan şudur
34 Mesaj -
Mümin kiþide sinir kibir kabadayýlýk asla ve asla olmaz!

Farkýný anlamak lazým...

Ýslamiyette savaþ anýnda ve benzeri durumlarda kaba güç kullanýlýr.Bunlar dýþýnda normal diyaloglarda daha çok hoþgörü hakimdir.

Bir kiþi bin yýl secde etsede insanlara yaklaþýmý absürt ve öco þeklindeyse...hz rasulullahýn getirdiði anlayýþýn dýþýnda kalýr...bence böyle durumlara heves etmek son derece yanlýþtýr...

Kaldý ki sarhoþ adamýn oðlu da mümin olabilir! Veya o an böyle bir tepkiyi oðlu görse ve satýcýyý býçaklasa?? güzel mi olur?

Olmazzzz!!! Öyleyse hoþgörü hoþgörü ...Yok efendim sabrý dolmuþta sinirlenmiþte...Hikaye bunlar!

Müminde sinir olmaz bikere!!!Çünki allahýn HALÝM sýfatý her an tecelli eder o ruha...

Farkýný bizahmet öðrenin ...
Gönderen: 07.05.2006 - 22:03
Bu Mesaji Bildir   selaminhiye üyenin diger mesajlarini ara selaminhiye üyenin Profiline bak selaminhiye üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
HaKYoL su an offline HaKYoL  
7 Mesaj
En güçlü insan, öfkesine galip gelendir dedikleri bu olsa gerek. Elbetki sabretmek, sebat göstermek, hoþgörü ve tevazu sahibi olmak lazým. Hiddet, asabiyet ancak müþkülat verir. Rabbim cümlemizi böylesi imtihanlardan yüzümüzün akýyla cýkmamýzý nasip etsin inþAllah.
Gönderen: 07.05.2006 - 23:21
Bu Mesaji Bildir   HaKYoL üyenin diger mesajlarini ara HaKYoL üyenin Profiline bak HaKYoL üyeye özel mesaj gönder HaKYoL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Suqunet su an offline Suqunet  
858 Mesaj -
Kardeþine karþý Hz.Ebubekir sabrýnda,þefkatinde olmalýsýn ama Dinine küfredene,haddini bilmeze karþý da Hz.Ömer gibi olacaksýn.
Gönderen: 07.05.2006 - 23:28
Bu Mesaji Bildir   Suqunet üyenin diger mesajlarini ara Suqunet üyenin Profiline bak Suqunet üyeye özel mesaj gönder Suqunet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sicilyali su an offline sicilyali  
1054 Mesaj -
Oh be bir güzel kardesim cýkýpta sonunda dogru bir laf etti!.. sevinçli

Vallahi korkmaya baslamýstým...
Acaba yanlýs birsey mi ekledim diye... sevinçli

Gönderen: 07.05.2006 - 23:35
Bu Mesaji Bildir   sicilyali üyenin diger mesajlarini ara sicilyali üyenin Profiline bak sicilyali üyeye özel mesaj gönder sicilyali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 931 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Mecced (42), tilve (45), alsancak55 (54), kobra111 (49), ihlumut (39), salih1960 (64), morsel (35), zeynep17 (31), alperen_58 (58), mushab60 (50), MEDINENIN GÜLÜ (36), lazkopat_tr (37), ilhanebrar (50), turkthunder (46), selcukserdar (45), sedaseda (35), orhanaksoy (58), selimkum (40), ege-men (37), adigesav (58), osman__ulker (44), azize (38), muhittin19 (40), faruk1453 (40), BüCüR (37), mücahit444 (46), yilmaz keskin (53), daricali (39), ilkahmet (44), aktashakan (38), mücella (41), fatih avc&yacut.. (52), GurbetGülü (36), abdulbakiucar (40), MaRsS (39), metince (52), sercan_21998 (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62805 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.