stromectol ivermectin generique colchicine generique luvox stromectol super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » EVLİ ARKADAŞLAR LÜTFEN ANKETİMİZE KATILIN...

önceki konu   diğer konu
51 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    EVLİ ARKADAŞLAR LÜTFEN ANKETİMİZE KATILIN...
251 Mesaj -
Selamün Aleyküm arkadaþlar dostlar.Belki sizlere saçma bir fikir gibi gelebilir,fakat kafama takýldý.Bir ailede eþler baþbaþa iken evin reisi kadýn mý erkek mi?
Yaptýðým kýsýtlý araþtýrmada %90 oranýnda evin reisi erkekse kýz evlat fazla oluyor,evin reisi kadýnsa erkek evlat veriyor rabbimiz.Siz dostlardan isteðim cevabýnýzda dürüst olarak cevap vermeniz.

Anketimiz 10 günün sonunda cevaplara bakacaðýz.Ýlk örnek olarak ben katýlacaðým ve hepimiz bu þekilde yaparsak kargaþa doðmaz diye düþünüyorum.

Cümlemiz ve cümleniz ALLAH'a emanet olunuz.düsün
Gönderen: 25.04.2006 - 12:46
Bu Mesaji Bildir   musab05 üyenin diger mesajlarini ara musab05 üyenin Profiline bak musab05 üyeye özel mesaj gönder musab05 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
musab05 su an offline musab05  
251 Mesaj -
Reis: kadýn
Erkek:2 Kýz:0

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son abd05 tarafından, 25.04.2006 - 12:48 tarihinde.
Gönderen: 25.04.2006 - 12:47
Bu Mesaji Bildir   musab05 üyenin diger mesajlarini ara musab05 üyenin Profiline bak musab05 üyeye özel mesaj gönder musab05 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
.akyazi. su an offline .akyazi.  
13 Mesaj -
selamun aleykum

reisliðin, kýz yada erkek evlat sayýsýyla olan alakasýný kuramadým özür dilerim bir , ikincisi bu anket ne için?????
Gönderen: 25.04.2006 - 12:54
Bu Mesaji Bildir   .akyazi. üyenin diger mesajlarini ara .akyazi. üyenin Profiline bak .akyazi. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
RE:
1293 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý .akyazi.

selamun aleykum

reisliðin, kýz yada erkek evlat sayýsýyla olan alakasýný kuramadým özür dilerim bir , ikincisi bu anket ne için?????

BENDE ANLAYAMADIM KARDESdüsün düsün düsün düsün düsün düsün
Gönderen: 25.04.2006 - 12:55
Bu Mesaji Bildir   ~Firdevs~ üyenin diger mesajlarini ara ~Firdevs~ üyenin Profiline bak ~Firdevs~ üyeye özel mesaj gönder ~Firdevs~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
251 Mesaj -
Arkadaþlar bir genelleme yapýlabilir mi diye düþündüm.
Çevremde hep buna uygunluk oldu.Merak ettim,sadece benim bulunduðum bölge için mi geçerli diye.
Yoksa herhangi bir gayemiz yok.Maksat bir araþtýrma,yoksa ALLAH C.C. iþine karýþmak ne benim nede bir baþkasýnýn haddine düþebilir.
Hakka emanet olunuz.
Gönderen: 25.04.2006 - 12:59
13 Mesaj -
genelleme yapmak ne kadar doðrudur bilemmem ama yaratýcýnýn koyduðu kurallar sayesinde öðrendiðimiz bir gerçek var ki o da evin reisinin "baba" olmasý. bu düzenin kurulduðu evleri de muþahade ediyoruz ki; Asr-ý Saadet'teki tablolar bize bunlar için bir örnek, mutluluk kaçýnýlmazdýr.

bu konuda günümüzde pek çok yorum yapýlabilir ama benim kanaatim, müslüman bireylerin kurduðu evliliklerde evin reisi "baba" dýr. anne bu durumdan memnundur ve eþine resiliði konusunda elinden gelen gayreti gösterir. "anne"nin eþine bu noktada gösterdiði gayret ve yardým onun varlýk sýrrýna eriþmesini saðlar ki bu durumda "anne"nin "kulluk" vasfýna ermesi demektir. "baba" kendisine verilen bu þerefli görevi yerine getirirken "anne" de aile içindeki varlýðýný eþine destek olarak gösterir ve denge kurulur. bu dengenin kurulduðu yuva cennet bahçelerinden bir bahçe olur.

selam ve dua ile
mutluluðu yakalayabilenlere gül gül gül

Gönderen: 25.04.2006 - 13:21
Bu Mesaji Bildir   .akyazi. üyenin diger mesajlarini ara .akyazi. üyenin Profiline bak .akyazi. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
251 Mesaj -
Açýklamanýz için Allah razý olsun.Hepimizin bunun bilincinde olduðunda kimsenin þüphesi olmamalý.Buradaki dostça bir araþtýrma yapmak gayemiz.Reis deyince dediðim dedik deðil.Ona bakarsanýz bayanlar eþlerinden istediðini allem eder kallem eder yaptýrýr.Ama erkekler çoðu zaman maðlub olur,yada sadece benim evimde öyle oluyor.Ama sokaktaki durum öyle deðildir.Dýþarda evin reisi benim.Ama evdeki çocuklar yokken evin reisliði veya sözü geçen olarak kastým.
Ben sadece arkadaþlardan dürüst cevap istedim.Eðer rencide ettimse herkesten özür diliyorum.Haklarýnýzý helal ediniz.
Gönderen: 25.04.2006 - 13:36
RE:
13 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý abd05
Ona bakarsanýz bayanlar eþlerinden istediðini allem eder kallem eder yaptýrýr.Ama erkekler çoðu zaman maðlub olur,

anlayýþýnýza sýðýnarak "ilahi adalet" diyeceðim kardeþim göz kırpma

Rabbim bizlere eþlerinin hakkýný gözeten, menfaat peþine düþmeyen, baþta eþi olmak üzere tüm aile fertleri için en doðru kararý alan, eþinin aldýðý karara saygý gösteren ve Raz-ý Ýlahi dýþýna çýkmayan bir anlayýþ versin. doðru olanýn uygulanmasýnda "sen-ben" kavgasý yerine "Rabbimin rýzasýna uygun mu deðil mi" tartýþmasýný yapabilmeyi hükmü yerine getirirken mutlu olabilmeyi nasip etsin.
Gönderen: 25.04.2006 - 13:46
251 Mesaj -
Deðerli kardeþim bizim tartýþtýðýmýz bir konu yokki ortada.Evdeki üstünlük kavgasý v.s. yok.Sadece biz ailedeki durumun çocuklarýn cinsiyetleriyle baðlantýlý olup olmadýðý.
Yoksa herhangi birþeyi sorgulamaya soyunmadýk.
Gönderen: 25.04.2006 - 14:01
Gast NeV-Ra  
RE:
Misafir
Alıntı
Orijýnalý .akyazi.

selamun aleykum

DOGRUSU BENDE ANLAMADIMdüsün
AMA CEVAP VERÝM YANILGINIZ ORTAYA ÇIKSINsevinçli
REÝS:ERKEK
4 ERKEK VE 2 KIZ ÇOCUGUNDAN ÝBARETÝZkahkaha kahkaha
Gönderen: 25.04.2006 - 14:11
Bu Mesaji Bildir   Yukari
13 Mesaj -
yazdýklarýnýza istinaden söylemiþtim güzel kardeþim.
demek istediðim bahsettiðiniz durumun resilikle bir alakasý olmadýðýdýr. benim kanaatim bu yöndedir.

mesela
evlendiler ilk çocuklarý kýz yada erkek ; evin reisi baba yada anne
sonraki yýllarda bir kýz yada erkek çocuklarý daha oldu evin reisi cinsiyet türüne göre deðiþti.

aile reisinin evdeki cinsiyet türünün sayýsýna baðlý olarak deðiþmesi özür dilerim ama bana saçma geliyor.

hz. fatma ve hz. ali'yi örnek alalým
iki erkek çocuk...þimdi evin reisi hz. fatma'dýr mý diyeceðiz.
Gönderen: 25.04.2006 - 14:12
KaRaGuL su an offline KaRaGuL  
Moderator

548 Mesaj -
Arkadaþlar sanýrým bir yanlýþ anlaþýlma var.

Evin reisine göre çocuk cinsiyetleri belirlenmiyor.
abd05 kardeþimiz kendi çevresinde bir araþtýrma yapmýþ, bu durum genelde nasýl diye merak edip sizlerinde fikrini almak istemiþ.

Yoksa Ýslam'da aile hayatýna kadýnda erkekte yerini ve görevini bilir.
Bazý konularda hemfikir olunur bazý konularda kadýnýn yada erkegin dedigi olur. Ýslam kurallarý çerçevesinde ailede kimin söyledigi dogruysa ona uyulur.

selam ve dua ile...
Gönderen: 25.04.2006 - 14:19
Bu Mesaji Bildir   KaRaGuL üyenin diger mesajlarini ara KaRaGuL üyenin Profiline bak KaRaGuL üyeye özel mesaj gönder KaRaGuL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  
785 Mesaj -
BÝZÝM EVDE BABAM REÝS BÝ KIZ VAR NASIL OLCAK ÞÝMDÝ BU ÝÞdüsün kahkaha

CÝNSÝYET REÝSLÝÐE GÖRE DEÐÝL ONUN DURUMU FARKLI....sevinçli
Gönderen: 25.04.2006 - 16:01
Bu Mesaji Bildir   ~KeMaL~ üyenin diger mesajlarini ara ~KeMaL~ üyenin Profiline bak ~KeMaL~ üyeye özel mesaj gönder ~KeMaL~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
251 Mesaj -
Arkadaþlar dostlar ben anketimize evli olanlar katýlsýn demiþtim,sebebide eþler kendi aralarýnda olan iliþkileri daha iyi bilir.Yoksa ben annem ve babamýn arasýndaki iliþkinin yalnýz olduklarý zaman,hangisinin sözü geçer ne bilirim veya bilirsiniz.Ýlginize teþekkür ederim.
Gönderen: 25.04.2006 - 16:01
251 Mesaj -
Kemal kardeþim sizin evde babanýz reis ve bir kýz çocuk var ?anlaþýlmýyor,ayný baba sizinde babanýz deðilmi?Yada eðer siz evinizin reisi iseniz böylede anlaþýlabilir,o halde araþtýrma doðru gidiyor.Reis erkek=evlat kýz
Güle Güle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son abd05 tarafından, 25.04.2006 - 16:08 tarihinde.
Gönderen: 25.04.2006 - 16:07
HAKBIR su an offline HAKBIR  
374 Mesaj -
bizim evde reis erkektir yani esim

iki kizim var 3 e 1 oldugu halde yinede onun sozü gecer

sevinçli
Gönderen: 25.04.2006 - 16:08
Bu Mesaji Bildir   HAKBIR üyenin diger mesajlarini ara HAKBIR üyenin Profiline bak HAKBIR üyeye özel mesaj gönder HAKBIR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
251 Mesaj -
Hakbir bacým yine benim dediðime geliyorsunuz:

Reis erkek ise kýz evlat fazla.....Reis kadýn ise erkek evlat fazla..Sizinde eþiniz reis ve kýz evladýnýz fazla.

Bilmem anlayabildiniz mi?
Yani biz maç sonucu deðil aradýðýmýz veya nüfus çokluðu deðil.
Þöyle bir açýk önerme yapalým mantýk dersindeki gibi:
Evin reisi erkek ise=kýz evlat fazladýr ya da
Evin reisi kadýn ise=erkek evlat fazladýr...

Bunun doðru olup olmadýðýný anlamaya çalýþýyorum.düsün
Gönderen: 25.04.2006 - 16:16
251 Mesaj -
Arkadaþlar durum gösterdi ki forumumuzdaki üyelerin içerisinde evli olanlar gayet ve gayet sýnýrlý sayýda.Yani bekarlarýmýz çoðunlukta.Yada bazýlarý darýlacak belki ama kýlýbýk olduðunu açýklamaktan çekiniyor.kahkaha
Gönderen: 25.04.2006 - 17:42
hulyam su an offline hulyam  
212 Mesaj -
bende söyleyeyim bari bizim evde reis eþimdir ve 1 oðlum 1 kýzým var.bu nasýl olucak þimdi.kahkaha düsün
Gönderen: 25.04.2006 - 17:49
Bu Mesaji Bildir   hulyam üyenin diger mesajlarini ara hulyam üyenin Profiline bak hulyam üyeye özel mesaj gönder hulyam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
251 Mesaj -
Kardeþim sizin yuvanýzda tam bir adalet hüküm sürüyor demek ki.Eþiniz sizi dinliyor,sizde onu dinliyorsunuz.Dengede gidiyorsunuz.

Allah mutluluðunuzu daim etsin.Herkesinkiyle beraberGüle Güle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son abd05 tarafından, 25.04.2006 - 17:56 tarihinde.
Gönderen: 25.04.2006 - 17:55
dostca su an offline dostca  
selemunaleyküm
13 Mesaj -
öncelikle sizleri çok özledim 2 gün ayrý kaldým kavuþturan rabbime þükürler olsun.tartýþmak güzel bir þey, konunuza cevap olarak evin reisi erkek olamsý tabi biraz daha uygun. Evin reisi benim 1 kýz 1 erkek çocuðum var selam ve dua ileGüle Güle
Gönderen: 25.04.2006 - 18:03
Bu Mesaji Bildir   dostca üyenin diger mesajlarini ara dostca üyenin Profiline bak dostca üyeye özel mesaj gönder dostca üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
785 Mesaj -
OK KABUL EDÝYORUM EVLÝ DEÝLÝM abd05 KARDEÞÝMÝZDE KUSURA BAKMASIN..........

AMA NABIYIM SÖYLEMEDEN EDEMÝYORUM KARDEÞÝM sevinçli ÝLERÝDE YANLIÞ DUÞUNCE VE ÝTÝKADLARADA SEBEB OLMASI AÇISINDAN SÖYLÝYCEM...

(ÇOCUÐUN CÝNSÝYET KONUSU. EÐER ERKEÐÝN MENÝSÝ ÖNCE GELÝRSE ÇOCUK ERKEK,KADININKÝ ÖNCE GELÝRSE,KIZ HER ÝKÝSNÝN EÞÝT GELÝRSE,AZLIK VE ÇOKLUK MÝKTARINA GÖRE CÝNSÝYET HASIL OLUR.) BU SADECE MADDÝ SEBEBTÝR ZÝRA TAKDÝR EDÝLEN EDÝLDÝ ZATEN.

YOKSA REÝSLÝKLE ALAKASI YOK

HEPÝNÝZE GÜLLERR gülgülgül
Gönderen: 25.04.2006 - 18:07
Bu Mesaji Bildir   ~KeMaL~ üyenin diger mesajlarini ara ~KeMaL~ üyenin Profiline bak ~KeMaL~ üyeye özel mesaj gönder ~KeMaL~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  
618 Mesaj -
alkıs
Gönderen: 25.04.2006 - 18:09
Bu Mesaji Bildir   Hadimül Islam üyenin diger mesajlarini ara Hadimül Islam üyenin Profiline bak Hadimül Islam üyeye özel mesaj gönder Hadimül Islam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akinzen su an offline akinzen  
1256 Mesaj -
Sevgili Can,

Bizim evde,

Ne annezen,
Nede babazen...

Evin tek reisi ve sözü geçeni
Bebekzen....

Bir dediði olmazsa,
2 ebeveyn,
3 çocuðu,
Hop oturtup,
Hop kaldýrýyor.....

Herhalde içinizde durumu en vahim olaný
ZEN AÝLESÝ....Kararsiz
Gönderen: 25.04.2006 - 18:09
Bu Mesaji Bildir   akinzen üyenin diger mesajlarini ara akinzen üyenin Profiline bak akinzen üyeye özel mesaj gönder akinzen üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
asabi kanarya su an offline asabi kanarya  
280 Mesaj -
AKINZEN abi çok haklý
ALLAH bize iki evlat hediye
etti sonsuz þükürler olsun
bizim ne reisliðimiz kaldý nede
komutanlýðýmýz bizi fýrýldak gibi
döndürüyor

diyeceðim þudur çocuk olduktan
sonra evin reiside amiride neþeside
eylenceside üzüntüsüde çocuk
oluyor acizane görüþüm budur

selam ve dua ile Güle Güle
Gönderen: 25.04.2006 - 18:21
Bu Mesaji Bildir   asabi kanarya üyenin diger mesajlarini ara asabi kanarya üyenin Profiline bak asabi kanarya üyeye özel mesaj gönder asabi kanarya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
251 Mesaj -
Yahu arkadaþlar burada ortaya koymaya çalýþtýðýmýz,bebeðin cinsiyetinin,biyolojik,morfolojik,fizyolojik yönlerini aramýyoruz.Ben ortaya bir tez attým sadece ve doðruluk payýný anlamaya çalýþýyorum.Yoksa Allah haþa benim gibi bir þaþkolozun aklýyla mý hareket edecek(Allah öyle sapýklýktan esirgesin.
Akinzen kardeþimin aile bireylerini anlayan oldu mu?þahsen ben çözemedim?herhalde yaþlanýyorum...düsün
Gönderen: 25.04.2006 - 18:24
SultanYunus su an offline SultanYunus  
Abdoya ikaz ...
2 Mesaj
Allah Resülünün cocuklarinin sayisini ögrenin yeterli. Sacma sapan islerle ugrasmayin, ve Allahin isine karismayin. Dost aci söyler hakkinizida helal edin.
Gönderen: 25.04.2006 - 18:26
Bu Mesaji Bildir   SultanYunus üyenin diger mesajlarini ara SultanYunus üyenin Profiline bak SultanYunus üyeye özel mesaj gönder SultanYunus üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
251 Mesaj -
Sultan yunus kardeþim aramýza hoþgeldin,biz zaten Allah'ýn iþine karýþtýðýmýz yok,biz kimizde...Olay çarpýtýlýyor gibi.Sadece ev reisi kim ve kaç evlat var kýz ve erkek sayýlarýný soruyoruz,arkadaþlar saðolsun biraz makaraya biraz ciddiye alýp saptýrýyorlar.Asabi kanarya iki evladýnýn cinsiyetini yazmamýþ.Eþinizle yalnýzken çocuklar yokken reislik kimde?Güle Güle
Gönderen: 25.04.2006 - 18:35
akinzen su an offline akinzen  
RE:
1256 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý abd05

Yahu arkadaþlar burada ortaya koymaya çalýþtýðýmýz,bebeðin cinsiyetinin,biyolojik,morfolojik,fizyolojik yönlerini aramýyoruz.Ben ortaya bir tez attým sadece ve doðruluk payýný anlamaya çalýþýyorum.Yoksa Allah haþa benim gibi bir þaþkolozun aklýyla mý hareket edecek(Allah öyle sapýklýktan esirgesin.
Akinzen kardeþimin aile bireylerini anlayan oldu mu?þahsen ben çözemedim?herhalde yaþlanýyorum...düsün

kahkaha Zor ailezenin içinden çýkmak zor......
Gönderen: 25.04.2006 - 18:40
Bu Mesaji Bildir   akinzen üyenin diger mesajlarini ara akinzen üyenin Profiline bak akinzen üyeye özel mesaj gönder akinzen üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
Evin reisi esim 2 kizim var benimde
Gönderen: 25.04.2006 - 19:02
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
251 Mesaj -
Arkadaþlar þu ana kadarki gelen cevaplara göre tezimin doðruluðu %100 ile yani düþündüðüm gibi devam ediyor.Katýlýmlara devam diliyorum.Kararsiz
Gönderen: 25.04.2006 - 19:29
251 Mesaj -
Sayaçgin1 arkadaþýmýnda tezimizi doðrulayan ailesi var. evde erkek reis ve 2 adet kýz evlatlarý var.

Ve bu anketle þuda ortaya çýkýyor,internet daha çok bekarlarýn ilgi alanýna giriyor olsa gerek.Yoksa evlimiz içimizde bu kadarcýksa vah bu ümmetin haline.
Allah'a emanet olunuz...
Gönderen: 26.04.2006 - 19:18
sevdamsin su an offline sevdamsin  
465 Mesaj -
selamun aleykum kardeslerim bence reislik kadin yada erkekte degil her ikisinde dir yani eslerin haklari aynidir.. bir birilerine anlayisli oldugu surece reislik diye birsey olmaz bence..

saygi ve dua ile..
Gönderen: 26.04.2006 - 19:21
Bu Mesaji Bildir   sevdamsin üyenin diger mesajlarini ara sevdamsin üyenin Profiline bak sevdamsin üyeye özel mesaj gönder sevdamsin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
251 Mesaj -
Sevgili kardeþim evin reisi kim olmalýdýrý araþtýrmýyoruz.Lütfen açýklamalarýmý okuyunuz.Yavaþ yavaþ ve tane tane.
Gönderen: 26.04.2006 - 19:41
251 Mesaj -
Evet sevgili arkadaþlar,anketimizin süresi 10 gün demiþtik ve buðün 10 gün tamamlandý.

Kendimde çevremde ankate devam ettim ve araþtýrmadaki aile sayýsý 32 oldu ve bunlardan 29 tanesi benim düþündüðüm gibi

evde hanýmýn sözü geçiyorsa erkek çocuk sayýsý fazla
evde beyin sözü geçiyorsa kýz çocuk fazla.

Sebebini tabiiki ALLAH bilir,biz sadece incelemekle yetiniriz.

Allah yar ve yardýmcýmýz olsun...düsün Güle Güle telaşlı
Gönderen: 05.05.2006 - 23:02
ikrabilal su an offline ikrabilal  
54 Mesaj -
Bu Mesaji Bildir   ikrabilal üyenin diger mesajlarini ara ikrabilal üyenin Profiline bak ikrabilal üyeye özel mesaj gönder ikrabilal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
azra 29 su an offline azra 29  
32 Mesaj -
Benim esim evimin ve kalbimin reisi
benimde iki oglum ve bir cadi kizim var..... kahkaha
Gönderen: 05.05.2006 - 23:28
Bu Mesaji Bildir   azra 29 üyenin diger mesajlarini ara azra 29 üyenin Profiline bak azra 29 üyeye özel mesaj gönder azra 29 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sicilyali su an offline sicilyali  
1054 Mesaj -
Evin reisi?..

BENIM!.. Sinirli

Öhöm... öhöm...

Yani!.. sıkıntılı

Heralde!................. düsün düsün düsün Kararsiz Kararsiz

Kararsiz Kararsiz
Gönderen: 06.05.2006 - 02:00
Bu Mesaji Bildir   sicilyali üyenin diger mesajlarini ara sicilyali üyenin Profiline bak sicilyali üyeye özel mesaj gönder sicilyali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
251 Mesaj -
Menteþeci kardeþ sizin evde kimin reis olduðuna daha kendiniz kara verememiþsiniz?O zaman bir tahmin yürüteyim,sizin evde kýz ve erkek çocuk sayýsý eþit galiba ...yazarsanýz emin oluruz...

Allah yardýmcýmýz olsunaşık
Gönderen: 07.05.2006 - 16:49
alemihuccet su an offline alemihuccet  
RE:
359 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý akinzen

Sevgili Can,

Bizim evde,

Ne annezen,
Nede babazen...

Evin tek reisi ve sözü geçeni
Bebekzen....

Bir dediði olmazsa,
2 ebeveyn,
3 çocuðu,
Hop oturtup,
Hop kaldýrýyor.....

Herhalde içinizde durumu en vahim olaný
ZEN AÝLESÝ....Kararsiz

ZEN ailesinin reisine selamlar...
evli deðilim ama edindiðim izlenimlere göre evin reisi baþta erkektir; biraz daha ilerlersek aslýnda kadýndýr..
istekleri babaya ulaþmazsa ortamý geren asýl reis gerçekten artýk çocuklardýr...yeni nesill!Güle Güle
Gönderen: 07.05.2006 - 17:32
Bu Mesaji Bildir   alemihuccet üyenin diger mesajlarini ara alemihuccet üyenin Profiline bak alemihuccet üyeye özel mesaj gönder alemihuccet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
alemihuccet su an offline alemihuccet  
359 Mesaj -
esselamu aleykum
reisliðin; kýz-erkek sayýsýna etkisini incelemedim ama bizim evde reislik karar verme organý baba,sözcüsü anne,kararlarý yürütme ve deðiþtirme hakký biz çocuklarda...tabii kýz sayýsýnýn çoðunluðundan yaralanýyoruz elbette..
Güle Güle
Gönderen: 07.05.2006 - 17:40
Bu Mesaji Bildir   alemihuccet üyenin diger mesajlarini ara alemihuccet üyenin Profiline bak alemihuccet üyeye özel mesaj gönder alemihuccet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
251 Mesaj -
sevgili kardeþim annenizle babanýz sizden ayrý iken kendi aralarýnda reis kim diye soruyoruz.
Evinizde kýz kardeþlerinizin fazla olmasý zaten babanýzýn otoritesini ve reisliðini gösteriyor.

Bu sebeple ben evli kardeþlerimden yanýt istemiþtim.Çocuklarýnýn yanýnda her evde baba reis,anne yardýmcýsýdýr.Ya baþbaþa olduklarýnda??????
Gönderen: 07.05.2006 - 17:48
785 Mesaj -
býrak artýk bu sacmalýðý yukarýda yazdýðým yazýyýda oku iþte hurafenin daniskasý reislikle cinsiyeti belirliycek kadar aptalca bir görüþ......
Gönderen: 07.05.2006 - 18:08
251 Mesaj -
Kemal bey ben size Benim yazdýðým yere yazý yazmayýn,Allah þahit olsun bende sizin yazý yazdýðýnýz yere yazmayacaðým dedim.

Lütfen dikkat edelim birbirimizi üzdüðümüz yeter.Muhatap olmayalým.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son abd05 tarafından, 07.05.2006 - 18:38 tarihinde.
Gönderen: 07.05.2006 - 18:33
abdullatif su an offline abdullatif  
173 Mesaj -
Benim 4 yaþýnda bir kýzým var

Bizim haným o zaman mýaglayani 4 sene önce)evin

reisiydi.Yoksa halen öylemi?
Gönderen: 11.05.2006 - 17:54
Bu Mesaji Bildir   abdullatif üyenin diger mesajlarini ara abdullatif üyenin Profiline bak abdullatif üyeye özel mesaj gönder abdullatif üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
251 Mesaj -
Abdullatif kardeþim sizin evinizde sizin sözünüz daha fazla geçiyormuþ ve allah c.c. size kýz evlat nasib etmiþ.Yalnýz evde kimin sözünün daha fazla geçtiðini yazmamýþsýnýz.

Ama benim fikrim evde sizin sözünüz daha fazla geçiyor.

Allah hayýrlý aile saadetleri versin...
Gönderen: 12.05.2006 - 07:57
suzunkopru su an offline suzunkopru  
Reis Kimdir?
179 Mesaj -
Bence reis, kadýnda olsa erkek olgun olanýdýr. Özel olarak reis seçmeðe lüzüum yoktur. Böyle olunca kendimi kýzýlderili reisleri gibi hissediyorum Reis Oturanboða gibi Güle Güle
Allahýn rýzasýna uygun olan iþlerde Reisin kim olduðu önemli deðildir. Bazen reis olmak da iþe yaramaz. Reisin dediði olur ama mutluluk olmaz.
Örnek:
Erkek dolapta bulunan çürük domatesler için eþi ile konuþmak ister fakat, haným kurnaz olduðu ve ev iþlerinde profesyonel olduðu için kendisine karýþan ve yemek yapmaktan anlamayan bu adama oldukça kýzmýþ ve karþýlýk vermeye baþlamýþtý. Sonra tartýþtýlar, bir hafta kadar ikiside birbiri ile fazla muhatab olmadý. Erkek baktý ki iþ reislikte deðilmiþ.
Sonra resilikten vazgeçti. Ayný hatayý tekrar gördü eþine giderek bir öðretmen gibi bu durumun israf olduðunu, yenmiyecekse yiyecek birilerine verilmesi gerektiðini ve bu durumun kendisini çok üzdüðünü yoksa domates için eþini kýrmayacaðýný söyledi ve ekledi:
-Allah (CC) israf edenleri sevmez. Malýndan bereketi kaldýrýr. Ýsraf ettikleri ona Cehennem köþkleri ile geri döner. Ýnsan günahlara daldýkça kalbi kararýr, kaskatý kesilir. Her günahý için hazýrlanan Ateþten Evler, zakkum yiyecekleri ve gayya kuyusunun suyunun ne denli artacaðýný anlatýr. Sonra haným bakar ki eþi bunu nefsinden söylemiyor, Allah için söylüyor. Sonra Haným Allahýn gazabýndan korkarak bir daha ayný ve benzer hatalarý tekrarlamadý. Bir gün erkek durumun düzeldiðini görünce hanýmýna cennetin güzelliklerinden de bahsetti. Artýk yaptýklarý sadece Allahýn Reis olduðu iþlerden ibaretti. Reisleri Allah ve Resulu olmuþtu. Sonra birde baktýlar ki üstünlk ancak takva iledir. Allahtan en çok korkan resi oldu. Diðeri ise reisin takipçisi gerektiðinde hatalarýný düzeltne yardýmcýsý oldu.
Gönderen: 12.05.2006 - 10:28
Bu Mesaji Bildir   suzunkopru üyenin diger mesajlarini ara suzunkopru üyenin Profiline bak suzunkopru üyeye özel mesaj gönder suzunkopru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
251 Mesaj -
suzunkopru kardeþim biz evde kimin reis olduðu veya olmadýðýný sorgulamýyoruz.Mantýk olarak bir fikir attým ortaya ve onun doðru veya yanlýþlýðýný araþtýrýyoruz.Yukardaki yazýlanlardan daha iyi fikir edinebilirsiniz.

Allaha emanet olunuz.
Gönderen: 12.05.2006 - 15:09
kale_la su an offline kale_la  
16 Mesaj -
valla bizim evde reisi benim göz kırpma (erkek)
1 kýzým var adý da rumeysa.. Güle Güle Güle Güle Güle Güle kahkaha göz kırpma

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son kale_la tarafından, 12.05.2006 - 15:51 tarihinde.
Gönderen: 12.05.2006 - 15:49
Bu Mesaji Bildir   kale_la üyenin diger mesajlarini ara kale_la üyenin Profiline bak kale_la üyeye özel mesaj gönder kale_la üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
251 Mesaj -
kale la kardeþim sende bizim fikrimizi doðruluyorsun.
Allah hayýrlý ömürler nasip etsin yavru kuþa
Katýlýmýn için saðol

Allah yar ve yardýmcýnýz olsun...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son abd05 tarafından, 12.05.2006 - 15:55 tarihinde.
Gönderen: 12.05.2006 - 15:54
abdullatif su an offline abdullatif  
173 Mesaj -
abd05 kardeþ galiba sorumu tam net yazamamýþým.
Kusura kalma.Aslýnda senin bize demek istediðin heralde:
"Evliliðiniz boyunca,
sizin
hanýmýnýza
tüm konularda
toplam olarak
daha fazla
reislik
yapmýþ olmanýz."
diyorsun deðil mi?
senin teorin
ancak çocuk cinsinden reislik çýkarýmýyla oluyor.
Yoksa biz þahsen toplamda kimin daha çok reislik ettiðini belirliyemedik.
Amma elbette kim hak namýna hükmediyorsa O'dur bizde REÝS.......gül
Gönderen: 12.05.2006 - 17:51
Bu Mesaji Bildir   abdullatif üyenin diger mesajlarini ara abdullatif üyenin Profiline bak abdullatif üyeye özel mesaj gönder abdullatif üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 845 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.66426 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.