ivermectin lopinavir ritonavir generique luvox kaletra chloroquine apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » MUTFAK & EV İŞLERİ » Hic Altta Kalirmiyim? Utaniyorum abiye inat... ASURE

önceki konu   diğer konu
14 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Hic Altta Kalirmiyim? Utaniyorum abiye inat... ASURE
2683 Mesaj -

MALZEMELER;

1,5 su bardaðý aþurelik buðday
yarým su bardaðý nohut
yarým su bardaðý kurufasulye
yarým su bardaðý kuru üzüm
10-15 adet kuru kayýsý
1 su bardaðý yer fýstýðý
7-8 adet kuru incir (ben evdekiler yemediði için tercih etmiyorum)
1 adet elma
2 su bardaðý þeker
tuz
1 su bardaðý iri çekilmiþ ceviz yada fýndýk içi
tarçýn
YAPILIÞI;

Nohut ve kuru fasulyeyi 1 gece önceden ayný kapta ýslatýn. Daha sonra suyunu süzüp, düdüklü tencereye aktarýn. Üzerini iki parmak geçecek þekilde soðuk su ilave edip 30-35 dakika kadar kaynatýn.
Buðdaylarý güzelce yýkadýktan sonra suyunu süzün. Sýcak su ile akþamdan ýslatýn. Bir tencereye aktarýn. Buðdaylarýn üzerine dört parmak geçecek þekilde soðuk su ile yumuþayana kadar kaynatýn.
Kayýsý, üzüm ve inciri güzelce çöplerini ayýklayýn ve yýkaýn. Kayýsýlar ý tavla zarý büyüklüðünde doðrayýn. Bir tencereye kayýsý ve üzümleri aktarýn ve bunlarýn üzerlerini iki parmak geçen soðuk su ile 10-15 dakika kadar kaynatýn.
Büyükce bir tencereye kaynatýlmýþ nohut ve fasulyeyi, buðdayý ve kuru meyvalarý sularýyla beraber aktarýn. Suyu yeterli deðilse yeterince kaynamýþ su ilave edin.( baklagillere sonradan ilave edilen soðuk su sertleþtirir.Ben sulu yapyorum. Sebebi aþure piþtikten 1 saat kadar sonra katýlaþmaya baþlýyor. Ayrýca biz sulu seviyoruz.)
Tencerenin altýný orta hararetli ateþe getirin. Kaynamaya baþlayýnca þekerini ilave edin. Þekerin mikaterýný kendi damak zevkinize göre ayarlayabilirdiniz.)10-15 dakika kadar daha kaynatýn.
Altýný kapatýn. Tavla zarý büyüklüðünde doðranmýþ elmalarý, incirleri ve yer fýstýðýný ilave edin. Bir çimdik tuz katýn ve karýþtýrýn. (koyu kývamlý bir aþure isteyenler bu noktada 1 su bardaðýsoðuk su ile inceltilmiþ 1 çorba kaþýðýnýþasta ilave edebilirler)
Tarçýn ve cevizi servis tabaklarýna koyduktan sonra üzerine serpin. Eðer cevizi tencereye karýþtýrýrsanýz aþureniz kararýr.

Afiyet olsun
Gönderen: 19.04.2006 - 23:09
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Fosaloglu,
degerli Kardesim gül

Ben en cok Asureyi severim..
Ama kendim hic yapmadim Kararsiz
Simdi tam zamaninda yazdin bunu..
Tesekkür ederim..

Ama önce Sen yap, bi göreyim nasil olur,
görmeden baya yanlislar yaparim sevinçli
ondan sonra bizde yapariz sevinçli

... gül Ellerine saglik gül ...
... sevinçli ...
Gönderen: 19.04.2006 - 23:13
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
941 Mesaj -
kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha

Fosaloglu abiiiiiiiiiiiiiiiiiii hic gulecegimm yoktuu ciddennn kahkaha
Inatt nelere mal oluyomus yawww
Siz buleee hep bir birinizle inatlasin bizlerde bunlardan yararlanalimm sevinçli
Sutlactan daha cok seviyorum ben asureyii yemek
Seninde ellerine saglik, Fosaloglu usta göz kırpma
gül

Gönderen: 20.04.2006 - 01:15
Bu Mesaji Bildir   ~eSRa~ üyenin diger mesajlarini ara ~eSRa~ üyenin Profiline bak ~eSRa~ üyeye özel mesaj gönder ~eSRa~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rüya18 su an offline rüya18  
151 Mesaj -
ben hic asure yemedim.
belki tuhaf gelebilir ama ne biliyim hic nasib olmadi.
deniyim bi bakim ben,cokta güzel gözüküyo.
canim cekti
kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha
allah razi olsun fosaloglu kardesim
Gönderen: 21.04.2006 - 17:27
Bu Mesaji Bildir   rüya18 üyenin diger mesajlarini ara rüya18 üyenin Profiline bak rüya18 üyeye özel mesaj gönder rüya18 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
2687 Mesaj -
bak fosaloglu hakkimi helal etmem bana adresime yolla nasilsa yolunu bul............
simdikiler bilmiyor yapmiyor burada bu ne ya asure he uff keske olsaydi
Gönderen: 21.04.2006 - 17:29
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast MuRaT MuTLu  
Misafir
sıkıntılı seri cinayetlere baslýyorum
asure sadece benim olacakkahkaha

yemek
Gönderen: 21.04.2006 - 17:35
Bu Mesaji Bildir   Yukari
HOP YERINDE DUR
2687 Mesaj -
BEN KIMSEYE VERMEM EVVELA BEN GORDUM
Gönderen: 21.04.2006 - 17:37
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akarsu su an offline akarsu  
895 Mesaj -
Baylarda ne marifet varmis boyle her eve bir tane lazimkahkaha kahkaha kahkaha
Gönderen: 21.04.2006 - 17:40
Bu Mesaji Bildir   akarsu üyenin diger mesajlarini ara akarsu üyenin Profiline bak akarsu üyeye özel mesaj gönder akarsu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast MuRaT MuTLu  
....
Misafir
liste uzuyo biraz uðrasýcam sanýrýmkahkaha
Gönderen: 21.04.2006 - 17:43
2687 Mesaj -
ALLAHIM
ASUREME GOZ DIKEN KEM GOZLE BAKAN GOZLERIN SERRINDEN KORU YA RABBI
Gönderen: 21.04.2006 - 17:45
rüya18 su an offline rüya18  
murat mutlu abim simdi olmadi ama....
151 Mesaj -
yaaaaaaaaaaaaa bende isterim.
murat mutlu abicim bari azicik ucundan verde bi tadina bakiyim.
simdiye kadar nasib olmadi yemek,eger burdada yiyemessem bidaha nerde yiycem ooooooooooooooo...
insaf bi tadina bakim okadarcik:(
abim bak eger yedirmessen ceza olarak gelir evimde SEN bana özel yaparsin karismam...kahkaha
yaptiktan sonrada mutfagin resmini cekip gazeteye vermem grekir herhaldekahkaha kahkaha kahkaha

abim kizma bana haaaaaaaa...
bu güller sana yedirsende yedirmesendegül gül
Gönderen: 21.04.2006 - 17:51
Bu Mesaji Bildir   rüya18 üyenin diger mesajlarini ara rüya18 üyenin Profiline bak rüya18 üyeye özel mesaj gönder rüya18 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast MuRaT MuTLu  
Misafir
acaba kimden baslasamdüsün

rüya18 kardesim güller için cok mersisevinçli gül

ama bu güller kimseyi kurtaramayacakkahkaha

ben satýrýmý bilerken sizde bir kez daha düþününsevinçli
Gönderen: 21.04.2006 - 19:02
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
uhehehe.

ben hepinize yaparým teker teker kardeþlerim.

Ama murat aç gözlülük yaptý. Herkese var ona yok.

Aþure bizim milli tatlýmýzdýr.

Yaþatmak,yapmak ve afiyetle yemek gerek.
Gönderen: 21.04.2006 - 19:10
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
elhamdulillah asure tamam
2687 Mesaj -
komsumda varmis
Gönderen: 21.04.2006 - 19:16
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 887 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ambulans64 (60), salihbayram (52), opel (54), islamci_genc (37), celal1974 (50), savage41xxx (52), LAZPARATOR61 (45), kral29 (35), siseyna (43), demir_kralll (33), yepremreha (47), YA_rab (31), zompur (54), ALMILA_GÜL (56), Mystigue (53), kecmk (53), akpinar61 (59), aqabe (60), agenc24 (52), y.erkek (52), internet22 (41), kutsalsavasc&ya.. (37), karindas (45), sehadet_61 (46), Serdar_ (44), bahtiyar28 (54), maun (42), bayramsalih (52), arifünal (64), HANCEREN (55), mecruh (45), MuSLimaNKa (34), bilalkale (50), DeLiCaN (944), veysel setdibi (62), tilli (51), erzurumlunet (46), sema_ihl (38), cemre (52), m.kara (58), yyunuss (39), x_X_x (41), Muhammed1968 (57), hçerçi (72), lcd (47), fatihreis (39), Baharayyildiz (40), haci_nl (47), cemil (46), yakupakyuz (60), gazikoc58 (51), Ankebut57 (45), L a V i N i a (40), sofu_23 (51), Beyaz dilek&cce.. (40), tabu (50), sümbül (37), yakupalan (45), Alperen Eren (46), HikmetSagir (81), YaSaX (44), Barnabas (39), islamasevdal&ya.. (38), ilyas1970 (54), criminalist (52), Ayhan-61 (58), nurayaz (30), mörscher (58), basmuharrir (58), Goodmanx (57), mahmut1968 (56), djnefret (41), karadeniz krali (54), ayseli (58), cengo06 (62), yasarerkek (52), hz.ömer (37), ismailxxx (46), tayyarozbak (40), karamurat1 (51), sari_kiz (38), kaslim (42), ayyildiz_70 (34), The Mediterrane.. (53), bahadir (50), ~TUTI~ (37), dostahasret (43), Selinnurx (56), apocalyptica (45), markat (46), derlerkahin (46), isa dogan (50), EROL AKBULUT (56), Yaseminnur (37), sehadet_aski (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.65205 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.