generique luvox generique plaquenil ivermectin generique rhinocortlopinavir ritonavir seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » MUTFAK & EV İŞLERİ » SÜTLAÇ TARİFİ..

önceki konu   diğer konu
20 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    SÜTLAÇ TARİFİ..
1942 Mesaj -

SÜTLAÇ TARÝFÝ;UTANIYORUMDAN HEDÝYEDÝR
Malzemeler :
8 bardak süt
1 1/4 bardak toz þeker
1/4 bardak kýrýk pirinç
1 çorba kaþýðý pirinç unu
1 çorba kaþýðý niþasta
1 çorba kaþýðý toz tarçýn
Tuz

--------------------------------------------------------------------------------
Hazýrlanýþý :
Pirincin taþ ve darýlarýný temizledikten sonra iyice yýkayýn ve süzün. 1.5 bardak suyla birlikte bir tencereye koyup orta ýsýlý ateþte piþirmeye baþlayýn. Pirinç haþlanýnca bunu kaynar sütün içine koyun ve tuz ilave ederek kaynamaya býrakýn.

Diðer taraftan bir kaba pirinç unu ve niþastayý koyup karýþtýrýn. Sonra bu karýþýmý tahta bir kaþýkla çabuk çabuk karýþtýrýrken 1 bardak suyu sicim gibi ince akýtarak karýþýmý bulamaç haline getirin. Sonra bu sulu bulamacý kaynamakta olan sütlü pirincin içine sicim gibi ince akýtýrken karýþýmý çabuk çabuk karýþtýrýn. Karýþýmý 10 dakika piþirdikten sonra toz þekeri içine atýn ve iyice karýþtýrarak koyulaþýncaya kadar piþirdikten sonra tencereyi ateþten alarak kase ve tabaklara boþaltýp bir kenarda soðumaya býrakýn, iyice soðuduktan sonra üzerlerine tarçýn serperek servis yapýn.

kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha
Gönderen: 19.04.2006 - 22:58
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Utaniyorum Abim,

Ellerine saglik.. gül

Hanimin mi ögretti, yoksa kendinmi yaptin bunu? sevinçli

Bunuda yapmayi deneriz, sevinçli

DUA ile..
Tesekkürler gül
Gönderen: 19.04.2006 - 23:17
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
Utaniyorum ustamizin ellerine saglik
941 Mesaj -
Vayy Utaniyorum abime bakin helee sevinçli
Neler nelerde biliyormus...
Abi soguduysa artik yesek? yemek
Benimki tarcinsiz olsun göz kırpma
Tesekkurler tarif icin...
gül

Gönderen: 20.04.2006 - 01:10
Bu Mesaji Bildir   ~eSRa~ üyenin diger mesajlarini ara ~eSRa~ üyenin Profiline bak ~eSRa~ üyeye özel mesaj gönder ~eSRa~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
ELLERINE SAGLIK ABI SENIN SAYENDE ÖGRENMIS OLDUM YAPMAYI BILMIYORDUM
Gönderen: 20.04.2006 - 01:24
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
utaniyorum su an offline utaniyorum  
1942 Mesaj -
BEN TARÝF ETTÝM SÝZ YAPINDA YÝYELÝM DEÐÝL MÝkahkaha
Gönderen: 20.04.2006 - 01:35
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
CANIN SAGOLSUN ABI YAPARIZ NE DEMEK sevinçli sevinçli
Gönderen: 20.04.2006 - 01:50
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
murat_32100 su an offline murat_32100  
104 Mesaj -
arkadaþlar ya açlar var lütfen resimleri kaldýrýn alan var alamayan var yiyen var yemiyen var lütfen arkadaþlara mesele seker hastalarý var onun için kaldýrýn
Gönderen: 20.04.2006 - 02:54
Bu Mesaji Bildir   murat_32100 üyenin diger mesajlarini ara murat_32100 üyenin Profiline bak murat_32100 üyeye özel mesaj gönder murat_32100 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akincimetin su an offline akincimetin  
RE:
359 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý utaniyorum

BEN TARÝF ETTÝM SÝZ YAPINDA YÝYELÝM DEÐÝL MÝkahkaha

Ýlahi Utaniyorum abim.

kahkaha kahkaha

Güldürdün beni alemsin can abim...
Gönderen: 20.04.2006 - 11:14
Bu Mesaji Bildir   akincimetin üyenin diger mesajlarini ara akincimetin üyenin Profiline bak akincimetin üyeye özel mesaj gönder akincimetin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MeLiSSaNuR su an offline MeLiSSaNuR  
498 Mesaj -
Cok güzel abicim..

Ama Firinlamadan yenirmi Sütlac..

Dökeceksin firin kabina.. Helede ufak güvec kaplari olursa daha iyi..

Sütlaci benden güzel yapan yok der dururdum ama nerden bileyim abimde yaparmis..

Gönderen: 21.04.2006 - 00:42
Bu Mesaji Bildir   MeLiSSaNuR üyenin diger mesajlarini ara MeLiSSaNuR üyenin Profiline bak MeLiSSaNuR üyeye özel mesaj gönder MeLiSSaNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast DeLi MaVi  
RE:
Misafir
Alıntı
Orijýnalý murat_32100

arkadaþlar ya açlar var lütfen resimleri kaldýrýn alan var alamayan var yiyen var yemiyen var lütfen arkadaþlara mesele seker hastalarý var onun için kaldýrýn

bunlarý geç kardesim biraz daha akýlcý seylerden bahsedelim....
Gönderen: 21.04.2006 - 00:56
Bu Mesaji Bildir   Yukari
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
2338 Mesaj -
Karamelize sütlaç daha güzel oloor Güle Güle
Gönderen: 21.04.2006 - 01:06
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sicilyali su an offline sicilyali  
1054 Mesaj -

Bu sütlac degil kardesler !....

Fýrýn Sütlac

Bayilirim...

daaaa........

Ne güzelde görünüyor mübarek...

simdi buralarda nerede bulacan onu....

Yok abi ya buda yapilirmi abi ya...

Simdi bi hayirsever kardesim de cikip demezki...

"Abi merak etme ben simdi sana nefis bi firin sütlac yaparim" diye..

Mübalagasiz simdi olsa tam üc tabak yerim..
mmmmmmmmmmmmhhhhhhh...yemekyemekyemekyemekyemekyemek

Aaaaahh aaaaahhh......

nerde o günler...

Gönderen: 21.04.2006 - 01:23
Bu Mesaji Bildir   sicilyali üyenin diger mesajlarini ara sicilyali üyenin Profiline bak sicilyali üyeye özel mesaj gönder sicilyali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
utaniyorum su an offline utaniyorum  
1942 Mesaj -
cumartesi BÝZE YENÝLÝN SÜTLAÇLAR BENDEN MENTEÞECÝkahkaha kahkaha kahkaha

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son utaniyorum tarafından, 21.04.2006 - 20:29 tarihinde.
Gönderen: 21.04.2006 - 01:29
KaRaGuL su an offline KaRaGuL  
Moderator

548 Mesaj -
daha geçen gün yaptým. Ama ben öyle fýrýnda falan yapmadým ocakta karýþtýra karýþtýra.

Benim sütlacýn içinde niþasta ve süt tozu yok.

Sade süt, pirinç, þeker ve bir tutam tuzdan ibaret.
en az 20 kase yapmýþtým akþamdan.
sabah iþe gittim akþam geldigimde yemek için bulamadým.

hoþ ben nasibimi sütlacý kaselere boþattýktan sonra tencerenin dibinden almýþtým ya...
Gönderen: 21.04.2006 - 10:44
Bu Mesaji Bildir   KaRaGuL üyenin diger mesajlarini ara KaRaGuL üyenin Profiline bak KaRaGuL üyeye özel mesaj gönder KaRaGuL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaRaGuL su an offline KaRaGuL  
Moderator

548 Mesaj -
gönül isterdi ki 3 büyük taþý bir araya getireyim koca bir siyah kazan üzerine dikeyim altýnada vereyim odunu. Eskiden oldugu gibi sütlacý yapýp (böyle sütlaç yapýp dagýtana rastlamadým genelde sulu yemek yada pilavdýr ve düðünlerde olur) sýrada bekleyen ravda daki kardeþlerime birer büyük kepçeyle vereyim.

Nasip neden olamsýn belki bir gün...
Gönderen: 21.04.2006 - 17:39
Bu Mesaji Bildir   KaRaGuL üyenin diger mesajlarini ara KaRaGuL üyenin Profiline bak KaRaGuL üyeye özel mesaj gönder KaRaGuL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
2687 Mesaj -
KARDASLAR TAMAM BURADA SUTLACTA VAR BEN ONDAN BIRAZ ALAYIM SIZ YAZMAYA DEVAM EDIN KARAGUL OLMASA SUTLACIDA BULAMIYACAGIZ
ALLAH RAZI OLSUN
Gönderen: 21.04.2006 - 17:49
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akarsu su an offline akarsu  
OZANASK Abime
895 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ozanask

neyse ,ben iþimi garantiye alem de ,Ýzmir Karþýyakada fýrýn sütlaç yapan yerler var ben oraya gideyim bari, agla agla

Izmir basmanede pastanemiz var abi orda bulursun sutlac hem benimde selamlarimi iletirsin
Gönderen: 21.04.2006 - 18:10
Bu Mesaji Bildir   akarsu üyenin diger mesajlarini ara akarsu üyenin Profiline bak akarsu üyeye özel mesaj gönder akarsu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
895 Mesaj -
Tiryakioglu pastanesi
Sifa hastanesinin yaninda
Gönderen: 21.04.2006 - 18:14
Bu Mesaji Bildir   akarsu üyenin diger mesajlarini ara akarsu üyenin Profiline bak akarsu üyeye özel mesaj gönder akarsu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
OZANASK Abime
895 Mesaj -
yok abi basmanede
Gönderen: 21.04.2006 - 18:22
895 Mesaj -
evet abi orasi fevzipasa bulvari no 74/D
Gönderen: 21.04.2006 - 18:43
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 871 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ambulans64 (60), salihbayram (52), opel (54), islamci_genc (37), celal1974 (50), savage41xxx (52), LAZPARATOR61 (45), kral29 (35), siseyna (43), demir_kralll (33), yepremreha (47), YA_rab (31), zompur (54), ALMILA_GÜL (56), Mystigue (53), kecmk (53), akpinar61 (59), aqabe (60), agenc24 (52), y.erkek (52), internet22 (41), kutsalsavasc&ya.. (37), karindas (45), sehadet_61 (46), Serdar_ (44), bahtiyar28 (54), maun (42), bayramsalih (52), arifünal (64), HANCEREN (55), mecruh (45), MuSLimaNKa (34), bilalkale (50), DeLiCaN (944), veysel setdibi (62), tilli (51), erzurumlunet (46), sema_ihl (38), cemre (52), m.kara (58), yyunuss (39), x_X_x (41), Muhammed1968 (57), hçerçi (72), lcd (47), fatihreis (39), Baharayyildiz (40), haci_nl (47), cemil (46), yakupakyuz (60), gazikoc58 (51), Ankebut57 (45), L a V i N i a (40), sofu_23 (51), Beyaz dilek&cce.. (40), tabu (50), sümbül (37), yakupalan (45), Alperen Eren (46), HikmetSagir (81), YaSaX (44), Barnabas (39), islamasevdal&ya.. (38), ilyas1970 (54), criminalist (52), Ayhan-61 (58), nurayaz (30), mörscher (58), basmuharrir (58), Goodmanx (57), mahmut1968 (56), djnefret (41), karadeniz krali (54), ayseli (58), cengo06 (62), yasarerkek (52), hz.ömer (37), ismailxxx (46), tayyarozbak (40), karamurat1 (51), sari_kiz (38), kaslim (42), ayyildiz_70 (34), The Mediterrane.. (53), bahadir (50), ~TUTI~ (37), dostahasret (43), Selinnurx (56), apocalyptica (45), markat (46), derlerkahin (46), isa dogan (50), EROL AKBULUT (56), Yaseminnur (37), sehadet_aski (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62998 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.