generique stromectol generique rhinocortgenerique rhinocortgenerique rhinocortstromectol voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » BİLGİSAYAR / İNTERNET » ARADIKLARINIZ & DİĞERLERİ » ayip ayip

önceki konu   diğer konu
43 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
ayip ayip
2687 Mesaj -
http://www.e-grammes.gr/turkman.htm
Gönderen: 10.03.2006 - 10:05
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Abi.. Neden isvicrenin renki baska? Ve neden isvicrenin yildizi yoktu?
Bide burda neler oldugunu anlamadim.. düsün

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ALLAHA kavusmak tarafından, 10.03.2006 - 10:28 tarihinde.
Gönderen: 10.03.2006 - 10:27
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Emirdag su an offline Emirdag  
1071 Mesaj -
düsün düsün düsün
Gönderen: 10.03.2006 - 11:08
Bu Mesaji Bildir   Emirdag üyenin diger mesajlarini ara Emirdag üyenin Profiline bak Emirdag üyeye özel mesaj gönder Emirdag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
Çok komikti.

Allaha kavuþmak kardeþim; isviçre'nin yýldýzý yoktu çünkü isviçre AB'ye üye deðil.

Anlatýlmak istenen, 70 milyon olan Türkiye Avrupayý yok eder. Ve Avrupayý türkleþtirir.

sevinçli

Güzel olmuþ.
Gönderen: 10.03.2006 - 11:14
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vehbi70 su an offline vehbi70  
RE: ayip ayip
919 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ölüm

http://www.e-grammes.gr/turkman.htm

paylaþýmýn için ALLAHRAZI Osun ölüm karedeþim
gercekte yapamassakta sanalda avrupayý türkleþtirmiþiz...

sevgi saygý ve dua ile
Gönderen: 10.03.2006 - 11:21
Bu Mesaji Bildir   vehbi70 üyenin diger mesajlarini ara vehbi70 üyenin Profiline bak vehbi70 üyeye özel mesaj gönder vehbi70 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
Konu icon   
2765 Mesaj -
Güzel olmuþ ama, biz niye herkesi Türkleþtirelim ki..
Herkes özgür dür, bizim düþüncelerimiz de, devletler arasý iliþkiler de Barýþ ve Sulh önemli olmalý dýr.
Gönderen: 10.03.2006 - 11:46
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: hilalay06 KARDEŞİME
919 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý hilalay06

Güzel olmuþ ama, biz niye herkesi Türkleþtirelim ki..
Herkes özgür dür, bizim düþüncelerimiz de, devletler arasý iliþkiler de Barýþ ve Sulh önemli olmalý dýr.

ÇÜNKÜ ÝSLAMIN SON SANÇAKTARI VE ÞEHLÜL ÝSLAMI TÜRKLERDE KALMIÞTIR
VE BÝZ TÜRKLER HER GÝTÝÐÝMÝZ YERE ÝSLAMIN NURUNUDA YANIMIZDA GÖTÜRDÜK BUNUN ÝÇÝN BATIYI TÜRKLEÞTÝRMELÝYÝZ...(OSMANLIDA ÝSLAMI ARAÞTIRIRSANIZ SORUNUZA CEVAP BULURSUNUZ)

SEVGÝ SAYGI VE DUA ÝLE
Gönderen: 10.03.2006 - 11:53
Bu Mesaji Bildir   vehbi70 üyenin diger mesajlarini ara vehbi70 üyenin Profiline bak vehbi70 üyeye özel mesaj gönder vehbi70 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Alıntı
Orijýnalý fosaloglu

Çok komikti.

Allaha kavuþmak kardeþim; isviçre'nin yýldýzý yoktu çünkü isviçre AB'ye üye deðil.

Anlatýlmak istenen, 70 milyon olan Türkiye Avrupayý yok eder. Ve Avrupayý türkleþtirir.
sevinçli
Güzel olmuþ.

... sevinçli ...
Cevap icin tesekkür ederim fosaloglu Kardesim, Saol..
Avrupayi türklestirmek gerek yok,
Avrupayi Müslümanlastirmak gerek.. gül

ALLAHa emanetsiniz..
Selam ve DUA ile..
Gönderen: 10.03.2006 - 13:52
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~YaZGuLu~ su an offline ~YaZGuLu~  
RE:
595 Mesaj -
Aynen sana katiliyorum ALLAHA KAVUSMAK kardesim, ne kadar daha cok müslüman varsa o kadar daha güzel bu DÜNYA olur!Güle Güle
Gönderen: 10.03.2006 - 13:57
Bu Mesaji Bildir   ~YaZGuLu~ üyenin diger mesajlarini ara ~YaZGuLu~ üyenin Profiline bak ~YaZGuLu~ üyeye özel mesaj gönder ~YaZGuLu~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zelil-i hakisar su an offline zelil-i hakisar  
43 Mesaj -
bu flash yunanistanýn Türkiye nin ab ye girmesi hakkýnda ypýlmýþ kötü bir propaganda hareketiydi.sanýrým.ama çeþitli manalar çýkartýlabiliyor.
Gönderen: 10.03.2006 - 14:01
Bu Mesaji Bildir   zelil-i hakisar üyenin diger mesajlarini ara zelil-i hakisar üyenin Profiline bak zelil-i hakisar üyeye özel mesaj gönder zelil-i hakisar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
vehbi70 ABEME
2765 Mesaj -
Yanlýþ anlatýysam özür dilerim..

Biz zaten Devletçe Türklüðümüzü kanýtlamýþýz dýr bütün devletlere, bunu en güzel örneðinide Osmanlý tarihlerimiz de görmekteyiz zaten, benim demek istediðim bu zamanda batýyý Türkleþtirmemiz imkansýz olsa gerek, çünkü herþey yerine oturmuþ artýk, bizim çabamýz Ýslamýn nurunu yaymak olsun o devletlere...

Tarih günümüzde gizlidir...Onun için:

OSMANLI AVRUPA YA HAMÝLEDÝR,
AVRUPA DA ÝSLAMA HAMÝLE!

Selam ve Dua ile...
Gönderen: 10.03.2006 - 14:04
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sofuoglu38 su an offline sofuoglu38  
oldumu simdi........
541 Mesaj -
zaten turklestirmek diye bir tabirin, lugatda bile yeri yoktur,

mumkunmu bir insanin irkini degistirmesi,
cogu vatandasimiz avrupada alman vatandasligina geciyor ,
bulundugu ulkenin vatandasligina geciyor,
ama yinede turk oglu turk,
degismesi mumkun degil....

1400 senedir efendimizden bu gune kadar gelen vede kiyamete kadar devam edecek olan gaye nedir?
Allah askina,nasil turklestirmek tabirini kullanabiliriz,
muslumanlarin tebligi nedir? ne olmalidir?
bunlari soyledigimiz zaman,sonrada kiziyorsunuz,
yok biz onu degil sunu demek istedik falan filan,
ya demeyin yada ne dediginizi bilin ,
Allah icin,bunlar yanlistir,yanlistir,yanlistir.....

üzüntülü üzüntülü
Gönderen: 10.03.2006 - 14:25
Bu Mesaji Bildir   sofuoglu38 üyenin diger mesajlarini ara sofuoglu38 üyenin Profiline bak sofuoglu38 üyeye özel mesaj gönder sofuoglu38 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
AHUFIGAN su an offline AHUFIGAN  
17 Mesaj -
selamün aleyküm..

türklestiribte ne yapacaksiniz?ben avusturyaad yasiyorum binlerce türk var burada ve cogu benligini yitirmis ne oldugu belirsiz insanlar..iki din arasinda iki ülke arasinda kaybolup gitmisler ne türk ne alman.. ne müslüman ne kafir...ne mutlu türküm diyene diyorlar..ama öteki dünyada bu sözleri bi ise yaramayacak!!allah askina tamam türklügümüzle gurur duyuyoruz..güzel adetlerimiz var...ama en önemlisi ne MUTLU MÜSLÜMANIM DIYENE..türk alman italyan önemli degil yeterki müslüman olalim birlik olalim..

saygilarimla...
Gönderen: 10.03.2006 - 14:38
Bu Mesaji Bildir   AHUFIGAN üyenin diger mesajlarini ara AHUFIGAN üyenin Profiline bak AHUFIGAN üyeye özel mesaj gönder AHUFIGAN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: oldumu simdi........CEVAP
919 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý sofuoglu38

1400 senedir efendimizden bu gune kadar gelen vede kiyamete kadar devam edecek olan gaye nedir?

üzüntülü üzüntülü

fasaloðlu kardeþim siz le tartýþmaya girmeyeceðim þu siteye gir ecdatwww.kültürbakanlýðý.org.tr ne yapmýþ þu anda tc de yaþayan bir sürü gayri müslüm var ve bu ülke içinde canýný verecek þekilde
çanakkale savaþlarýndaki sayfayý deðiþtirirken bir tanesinin komutanýna býraktýðý vasiyeti yazacaðým sana daha öncede söyledim kimsenin imanýný bilemessin ve ALLAHÜTEALA NE ZAMAN VE NE ÞEKÝLDE ÝSLAMIN NURUYLA NURLANDIRACAÐINI DA BÝLEMESSÝN...
BUNUN ÝÇÝNDE HÝÇ BÝR KONUYA ÖN YARGILI DAVRANMA...
SEVGÝ SAYGI VE DUA ÝLE
Gönderen: 10.03.2006 - 14:49
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
Vehbi70 kardesim; benimle neden tartýþmaya giresiniz ki ?

Yanlýþ ne söyledim ?

( sofuoðlu diye fosaloðlu kullandýðýnýzý biliyorum )

sevinçli

Ama garibime gitti, delinin biri kuyuya taþ atmýþ bir çýkarmaya çalýþýyoruz.

Bu karikatürde anlatýlmak istenen ; "türkleþtirmedir.

Bize ne kýzýyosunuzsevinçli
Gönderen: 10.03.2006 - 18:47
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: fosaloglu Kardeşim özür dilerim...
919 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý fosaloglu

Vehbi70 kardesim; benimle neden tartýþmaya giresiniz ki ?

Yanlýþ ne söyledim ?

( sofuoðlu diye fosaloðlu kullandýðýnýzý biliyorum )

sevinçli

Ama garibime gitti, delinin biri kuyuya taþ atmýþ bir çýkarmaya çalýþýyoruz.

Bu karikatürde anlatýlmak istenen ; "türkleþtirmedir.

Bize ne kýzýyosunuzsevinçli

FASALOÐLU KARDEÞÝM ÝNANKÝ HÝÇ FARKINDA DEÐÝLÝM SOFUOÐLUNA KIZDIM YÝNE NEYAZDIÐIMIN FARKINDA DEÐÝLÝM ÇANAKKALE FOTOLARINI HAZIRLIYORDUM KAFAMDA DAÐINIK OLUNCA FARKINA VARMADIM ÖZÜR DÝLERÝM
HAKKINI HELAL ET KARDEÞÝM
SEVGÝ SAYGI VE DUA ÝLEgül
Gönderen: 10.03.2006 - 18:55
vekbi 70 kardese....
541 Mesaj -
ben kimin imanina ne demissimki,nerden cikarttin bunu anlamadim,
benim ne dedigim gayet aciktir,
site tavsiyeniz icinde teskur ederim,
onlara vakit ayiracak bos zamanim yok,

selametle kal kardesim........

Gönderen: 11.03.2006 - 01:32
Bu Mesaji Bildir   sofuoglu38 üyenin diger mesajlarini ara sofuoglu38 üyenin Profiline bak sofuoglu38 üyeye özel mesaj gönder sofuoglu38 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SENCER BEY su an offline SENCER BEY  
RE: oldumu simdi........
38 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý sofuoglu38

üzüntülü üzüntülü

ALINTI: Kâzým ÜTÜK
Seyyid Ahmet Arvasî Türk milliyetçiliðini "ýrkçý" olmakla suçlayanlara þöyle seslenir:

"Türk milliyetçiliði, politikasýný biyolojik ýrkçýlýk üzerine kurmayý reddetmekle beraber içtimai ýrk gerçeðini inkar ve ihmal etmemelidir.

Ýçtimai ýrk biyolojinin konusu deðildir, sosyolojinin konusudur. Bir milleti teþkil eden fertlerin, ailelerin sýnýf ve tabakalarýn soybirliði þuurudur.

Ortak bir þuur tarzýnda beliren mensubiyet duygusunun ve kan birliði þuuru biçiminde duyulmasýdýr. Zaten biyolojik verasetin yanýnda, ortak kültür, ortak coðrafya, ortak hayat tarzý hayat tarzý ve ortak mücadelelerle, bir milletin fert ve tabakalarýný hem ruhî, hem de fizik bakýmýndan biri birine yapýþtýrýr." (...)

"Kimse biyolojik verasetini tayin iradesine sahip deðildir. Ama içtimaî ýrk tercihe açýktýr. Ayný tarihe, ayný kültüre, ayný din ve ülküye sahip olan insanlar arasýnda kan ve soy birliði þuurunun güçlenmesine yol açar." (...) "Türk milliyetçisi, Türk içtimaî ýrkýný benimser, sever ve sevdirirken ailelerini de bu espri içinde kurmaya çalýþýr. Kozmopolitiklikten hoþlanmaz. Bununla beraber, baþka içtimai ýrklarý da Allah'ýn bir ayeti olarak deðerlendirir."

Türk milletinin kuruluþunu ve ayaða kalkarak Ýslâmýn sancaktarlýðýný yapmasýný tekrar Nizâm-ý Alemi gerçekleþtirmesi Türk Ýslâm ülküsünü de gören S. Ahmed Arvasî Türk milliyetçilerinin bu doðrultuda öncelikli olarak yapmalarý gerekenleri "Neden Türk Ýslâm Ülküsü" baþlýklý yazýsýnda þöyle açýklýyor :

"Neden, þu veya bu ad altýnda toplanmayý deðil de Türk-Ýslâm ülküsüne baðlanmayý savunuyorsunuz ?

Biz iddia ediyoruz ki, emperyalizm, Türk ve Ýslâm dünyasýný yutmak için en az iki asýrdan beri korkunç bir tertibin içindedir. Bir taraftan kültür emperyalizmi ile vatan çocuklarýný din ve milliyetine yabancýlaþtýrarak kendi emellerine hizmet edecek kadrolar hazýrlamakta, diðer taraftan din ve milliyet duygularýný, her þeye raðmen terk etmeyen çocuklarýmýzý da birbirine düþürmeyi planlamaktadýr."agla...)

"Düþman, karþýsýndaki güçleri parçalayarak, onlarý birbirine düþürerek, kolay yutulur lokmalar durumuna sokmak ister. Mesela, sanki bir insan, hem dindar, hem milliyetçi, hem medeniyetçi olmazmýþ gibi, bu deðerleri birbirine zýt programlar durumuna sokarak, hiç yoktan çatýþan güçler meydana getirir. Bu oyunlarý, o kadar ustaca planlar ki, tertiplerini anlamak için bazen olaylarýn üzerinden 50 veya 100 yýl geçmesi gerekiyor." (...)
Gönderen: 11.03.2006 - 11:52
Bu Mesaji Bildir   SENCER BEY üyenin diger mesajlarini ara SENCER BEY üyenin Profiline bak SENCER BEY üyeye özel mesaj gönder SENCER BEY üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sencer bey kardesim,
541 Mesaj -
benim rehberim kuran vede ehli sunnetdir,

ben ona itibar eder,ona bakarim, sencer bey kardesim...

Kâzým ÜTÜK vede Seyyid Ahmet Arvasî kimdir bilmem,acikcasi benide pek baglamaz......

sen bana milliyetcilik vede irkcilik hakkinda,bir ayet veya hadis goster,onun uzerinde yogunlasalim insaAllah,aslinda bu konu uzerine cok seyler daha once yazildi cizildi
tekrardan farkli kardeslerin yazilarina muhattab olmak istemiyorum,ayni seyi isitip,isitip onumuze suruyorlar cunku,
eger sizin farkli bir soyleviniz vede soylediklerini destekler manada bilgileriniz var ise ekleyin,bi bakalim insaAllah,
tabiki butun bu soylediklerim, ahlaki uslup icerisinde birbirimizi kirmadan olursa olur tabiki.....

selametle kardesim.....

Gönderen: 11.03.2006 - 15:44
Sofuoğlu38 kardeşim
38 Mesaj -
Ben, Ýslâm imân ve ahlâkýna göre yaþamayý en büyük saadet bilen, Ýslam ümmetini tekrar bir araya getirmek için gayret sarfeden, büyük Türk milletini iki cihanda aziz ve mesut görmek isteyen ve böylece Ýslâm'ý gaye edinen Türk milliyetçiliði þuuruna sahibim. Rehberim Kur’an, Önderim iki cihan güneþi Hz. Muhammed (s.a.v.) dir.
Sevgili kardeþim, neden özellikle ve ýsrarla milliyetçiliði ýrkçýlýkla ayný kefeye koyuyorsunuz anlaya bilmiþ deðilim. Müslümanlar bugün ne çekiyorsa bu dar kavmiyetçilik zihniyetinden çekmedimi? Tabii ki Arap’ýn Türk’e, Türk’ün Acem’e üstünlüðü yok. Tabii ki üstünlük ancak takva iledir. Araplarýnda, Farslarýnda, Türklerinde Ýslama büyük hizmetleri olmuþtur. Ancak bugün çeþitli sebeplerle Ýslam birliði bozulmuþ ve dolayýsý ile Ýslam’ýn ilerlemesi durdurulmuþtur. Ben bu sebeplere girmek istemiyorum. Önemli olan yapýlan hatalardan ders alýp tekrar etmemektir.
Bizler, (Türk Ýslam Ülkücüleri) bütün Müslümanlarý tekrar Ýslam sancaðý altýnda toplama çabasý içerisindeyiz. Ülkümüz Allah’ýn adýný dünyaya yayma ülküsüdür. Bunun, Allah rýzasýný kazanmak için bir yarýþ olduðunu düþünüyorum. Araplarda, Acemlerde, diðer unsurlarda bu yarýþýn içinde olmalýdýr. Ecdadýmýzýn zamanýnda yerine getirdiði bu görevi biz neden yapmayalým?
Ancak bizi zamanýnda bölüp parçalayanlar bugün tabii ki yeniden bir araya gelmemizi engellemek için o zehirli nifak tohumlarýný ekmeðe devam edeceklerdir. Unutmayalým ki bizler kavram kargaþalarý içinde boðuþurken, onlar hedeflerine biraz daha yaklaþýyorlar.
Sevgili kardeþim, Seyyid Ahmet Arvasi yi -Büyük Þahsiyetler- bölümünde tanýtmaya çalýþtým. Tanýmak istersen bakabilirsin.
Allaha emanet olunuz
Gönderen: 14.03.2006 - 12:21
Bu Mesaji Bildir   SENCER BEY üyenin diger mesajlarini ara SENCER BEY üyenin Profiline bak SENCER BEY üyeye özel mesaj gönder SENCER BEY üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sencer bey kardesim
541 Mesaj -
evet,

sizin soyledilerinizde,herzamanki duyduklarimla ayni seyler hemen hemen,

her yigidin bir yogurt yigisi var derler bizim icAnadoluda,
sizin anlayisiniz boyle,
bizimki farkli kardesim,
ne desem ne anlatsam,bu saatden sonra birbirimizi etkileyemez,vede degistiremeyiz,
siz bu yolunuzda ve davanizda devam ediniz,insaallah musterih olursunuz...

dogrusunu bilen Allah(c.c),hepimizi kendi taatina cevirsin insaAllah....

selametle kardesim......

Gönderen: 14.03.2006 - 14:18
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
birisi sencer birisi sofuoglu
2687 Mesaj -
isminiz yakisiyor birisi tarihi barindiriyor
birisi de tasavvufu
hangi noktada bulkusmali
osmanli ve tasavvuf
ayni butunun parcalari olmalilar
bir anektodtu

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ölüm tarafından, 14.03.2006 - 14:22 tarihinde.
Gönderen: 14.03.2006 - 14:22
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NuR DaMLaSI su an offline NuR DaMLaSI  
RE: RE:
544 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Yazgülü

Aynen sana katiliyorum ALLAHA KAVUSMAK kardesim, ne kadar daha cok müslüman varsa o kadar daha güzel bu DÜNYA olur!Güle Güle

Allah razi olsun gül
Gönderen: 14.03.2006 - 18:35
Bu Mesaji Bildir   NuR DaMLaSI üyenin diger mesajlarini ara NuR DaMLaSI üyenin Profiline bak NuR DaMLaSI üyeye özel mesaj gönder NuR DaMLaSI üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sofuoglu 38 kardeş
38 Mesaj -
kardeþim, siz sordunuz, biz islam dünyasýnýn birlik ve beraberliði için, islam sancaðýný kaldýrmak için izlediðimiz yolu dilimiz döndüðünce anlatmaya çalýþtýk.Amacýmýzýn (Ülkügöz kırpma ayný olduðuna eminim. Sizde hedefe ulaþmak için uygulayacaðýnýz yöntemi anlatýrsanýz gerçekten çok memnun olurum. Yani Ýslam birliðini saðlamak için neler yapýlmasý gerekiyor.
Allaha emanet olunuz

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SENCER BEY tarafından, 15.03.2006 - 18:32 tarihinde.
Gönderen: 15.03.2006 - 18:22
RE: birisi sencer birisi sofuoglu
38 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ölüm

birisi de tasavvufu
hangi noktada bulkusmali
osmanli ve tasavvuf
bir anektodtu

eyvallah kardeþim, güzel bir tespit.biz bir bütünü oluþturan parçalarýz. bunu tam olarak anladýðýmýz zaman inþallah...
Allaha emanet olunuz
Gönderen: 15.03.2006 - 18:38
RE: RE: birisi sencer birisi sofuoglu
919 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý SENCER BEY

Alıntı
Orijýnalý ölüm

birisi de tasavvufu
hangi noktada bulkusmali
osmanli ve tasavvuf
bir anektodtu

eyvallah kardeþim, güzel bir tespit.biz bir bütünü oluþturan parçalarýz. bunu tam olarak anladýðýmýz zaman inþallah...
Allaha emanet olunuz

SELAMUNALEYKÜM KARDEÞLER BENDE ÝKÝNÝZÝN ORTASINDA DURSAM KABUL EDERMÝSÝNÝZ ARANIZA???

SEVGÝ SAYGI VE DUA ÝLE
Gönderen: 15.03.2006 - 18:48
invisible su an offline invisible  
Konu icon   
50 Mesaj -
Yakýnda onu da gerçekleþtireceðiz.

Sadece biraz zaman.Zaten þimdiden AB sürecine giriyoruz.Ee artýk gerisi de gelir.
Gönderen: 15.03.2006 - 19:56
Bu Mesaji Bildir   invisible üyenin diger mesajlarini ara invisible üyenin Profiline bak invisible üyeye özel mesaj gönder invisible üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
murat_32100 su an offline murat_32100  
allah nasıp edecek
104 Mesaj -
allah nasipedecek tüm dünya bizim olcak

bak sizlere biþey anlatayým baban ve anne haça gittiler haçta bazý yerler gitmiþler ve þuný demiþler dünya türkiyeden çok korkuyor neden diye sormuþlar ve þunu demiþler ilk sancaktarlýk bizde imiþ ama osman lý yýkýlýca bizden gitmiþ ama þunu diyorlar yine mekke ve medine olmak üzere bütün dünya bizleri kabul edecek
Gönderen: 15.03.2006 - 20:09
Bu Mesaji Bildir   murat_32100 üyenin diger mesajlarini ara murat_32100 üyenin Profiline bak murat_32100 üyeye özel mesaj gönder murat_32100 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
iSTE DAVAMIZ
541 Mesaj -
inanarak kostuk biz bu meydana
gelirse bizimle erenler gelsin
kuru golgelerden usandik artik
yolumuza gonul verenler gelsin

sahte kahramanlar golge etmesin
gorecek isi var cunku herkesin
hira dagindaki ilahi sesin
olgun meyvalarin verenler gelsin

bir adim ilerde peygamber bagi
asiklar diyari dostlar otagi
sevgi denen o ipekten yumagi
gonul gergefinde orenler gelsin

sevgiye susamis gonul bagindan
selam olsun size uhud dagindan
kurtulusa ermis nefsin agindan
nefsini yerlere serenler gelsin

sahte kahramanlar golge etmesin
gorecek isi var cunku herkesin
hira dagindaki ilahi sesin
olgun meyvalarin verenler gelsin

http://rapidshare.de/files/15606223/Sedat_Ucan_-_Erenler_Gelsin.mp3.html

yukardaki soylenenler hic kimseye itam degildir,kimse uzerine alinmasin......

selamet
le...
Gönderen: 16.03.2006 - 01:07
RE: RE: RE: birisi sencer birisi sofuoglu
38 Mesaj -
Alıntı
Orijinali vehbi70

Alıntı
Orijýnalý SENCER BEY

Alıntı
Orijýnalý ölüm

birisi de tasavvufu
hangi noktada bulkusmali
osmanli ve tasavvuf
bir anektodtu

Allaha emanet olunuz

SELAMUNALEYKÜM KARDEÞLER BENDE ÝKÝNÝZÝN ORTASINDA DURSAM KABUL EDERMÝSÝNÝZ ARANIZA???

SEVGÝ SAYGI VE DUA ÝLE

aleykümselam vehbi70 kardeþim sen olmazsan parçalardan biri eksik olmazmýydý? Allah hiçbirinizin eksikliðini göstermesin.
Allaha emanet olunuz
Gönderen: 16.03.2006 - 12:53
SENCER BEY KARDEŞİM...
919 Mesaj -
AMÝN RABBÝM CÜMLEMÝZÝN EKSÝKLÝÐÝNÝ GÖSTERMESÝN...

GAYE BELLÝ AMAC BELLÝ ÝLK ÖNCE SAHÝP OLDUÐUMUZ VATANA SAHÝP CIKMAK SONRADA TÜM ÝSLAM ÜLKELERÝNE SAHÝP ÇIKMAK...

YANÝ YOLUMUZ ECDADIMIZIN YOLU(OSMANLININ) BUNUN ÝÇÝNDE BÝRBÝRÝMÝZE KENETLENMEMÝZ LAZIM DOST TA BELÝ DÜÞMANDA BELLÝ.

SEVGÝ SAYGI VE DUA ÝLE...
Gönderen: 16.03.2006 - 13:02
Sofuoglu38 kardeşim
38 Mesaj -
Þiir in sözleri çok güzel ve çok anlamlý baþtan sona gönülden katýlýyorum.
Ancak bende öðrenmek istiyorum, bütün Müslümanlarýn birlik ve beraberlik içinde olmasý için izlenmesi gereken yol ve yöntemler neler olmalý?
Biz anlatmaya çalýþtýk, daha basit hali ile anlatacak olursak; Bizce; fert olarak ailemize, vatanýmýza, milletimize ve bütün Ýslam alemine faydalý olabilmek için iman, beden ve ekonomide güçlü olmamýz gerekmektedir. Bunun içinde saða sola sapmadan, Allah rýzasý için çalýþýp bu nimetlere ulaþtýktan sonra sýrasý ile önce aile fertlerini, sonra millet fertlerini ve daha sonrada bütün Müslümanlarý bulunduðumuz noktaya taþýmalýyýz. Ancak bütün bunlarýn gerçekleþmesi için Müslümanlarýn fikir birliði içerisinde olmasý gerekmektedir. Yoksa birinin ak dediðine diðerinin kara dediði toplumlarda baþarýya ulaþmak mümkün deðildir.

Sizce ayný amaç için nasýl bir yöntem uygulanmalý?
Allaha emanet olunuz.
Gönderen: 16.03.2006 - 14:21
yontem,kuran-i kerim,ve ehli sunnetdir.......
541 Mesaj -
degerli sencerbey kardesim,
hepimizin gayesi budur diyoruz insaAllah,lakin nedense hepimiz en ufak bir noktada fikir birligi olusturamiyoruz,
nedenine gelince herkes kendi gittigi yolun dogru oldugu digerlerinin yanlis oldugu kanatinde....
bu yolda ilerlemek sucular, bucularla olur zihniyeti yaygin....dava bir milletin davasi degil,tum beserin davasidir,o yuzden ummetcilik bilinci ile,tam teslimiyet ile Allah(c.c) taatina donmeyle ancak kurtulusa erebiliriz......

Allah(c.c) mealen soyle buyuruyor...

(Âl-i Ýmran103)- Hep birlikte Allah'ýn ipine (kitabýna, dinine) sýmsýký sarýlýn. Parçalanýp ayrýlmayýn. Allah'ýn üzerinizdeki nimetini düþünün. Hani siz birbirinize düþmanlar idiniz de, O, kalplerinizi birleþtirmiþti. Ýþte O'nun (bu) nimeti sayesinde kardeþler olmuþtunuz. Yine siz, bir ateþ çukurunun tam kenarýnda iken oradan da sizi O kurtarmýþtý. Ýþte Allah size âyetlerini böyle apaçýk bildiriyor ki, doðru yola eresiniz.

(Âl-i Ýmran104)- Ýçinizden hayra çaðýran, iyiliði emredip kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. Ýþte kurtuluþa eren onlardýr.

(Âl-i Ýmran105)- Kendilerine apaçýk deliller geldikten sonra parçalanýp ayrýlýða düþenler gibi olmayýn. Ýþte bunlar için büyük bir azap vardýr.

Kendinize Azýk Edinin! Þüphesiz ki, Azýðýn En Hayýrlýsý Takvâdýr.(Bakara: 197)

Dini Allaha Has Kýlarak Ýhlâs Ýle Kulluk Et. Ýyi Bil ki Hâlis Din Ancak Allahýndýr.(Zümer: 2-3)

bu hukumler dogrultusunda nasil ve ne sekilde hareket edecegimiz,yontemler bildirilmistir kardesim,

biri cikipta bu yontem bizimki, falacacilik derse hata eder,bu is falancacalarin liderliginde olacak derse hata eder,bu is falancacilarla olur derse hata eder....

mealen,

Allah; taþlarý birbirine kenetlenmiþ bir binâ gibi saf tutarak O'nun yolunda savaþanlarý sever (Sâf Sûresi - 4.Âyet-i Kerîme)

Gayemiz, sadece Allah-u tealaya layýký ile kul, efedimiz (S.a.v) Layýk bir ummet olmaktýr,
ummetcilik menseili bir yapý çercevesinde,
kelime-i tevhid sancagý altýnda toplanmaya, muslumanlarý tesvik etmek ve ilim ehillerini ilime muhtac olanlara ulastýrmaktýr bi iznillah...

bu yolda,(imzamda belirttigim gibi),bu zihniyetle hareket eden herkese selam olsun....
mutlak dogru yolda olanlar kazanacaktir....

mealen,

Binâsýný; Allah'a karþý gelmekten sakýnma ve O'nun rýzâsýný kazanma ilkesi üzerine temellendiren kimse mi daha hayýrlýdýr; yoksa çökmeye yüz tutmuþ bir uçurum kenârýna kurup da onunla berâber Cehennem ateþine yuvarlanan kimse mi? Allah zâlimler gürûhuna yol göstermez!

hepimizin gayesi buyusa,ne mutlu bizlere insaAllah........

Allah(c.c) hepimize dogru yolunu gostersin insaAllah...

hakkinizi helal edin,

selametle kalin kardeslerim........

Gönderen: 16.03.2006 - 15:00
sofuoğlu38 kardeşime....
919 Mesaj -
sofu oðlu kardeþim az önce mehmet akifin bir þiirini sesli olarak sitedeki kardeþlerimizle paylaþmak için ling verdim dinle bir isterse þayet zamanýnýz varsa...

bizim yolumuzda belli amacýmýzda biz kendimize akifleri örnek alýyoruz!!!

sevgi saygý ve dua ile

not m.a.ersoyun küliyatýndan fatih kürsüsünden bölümünü okumanýzý çok isterdim çanakkale savaþlarýnda milleti diri tutabilmek için ne gayretler göstermiþ ve neler söylemiþtir...

sevgi saygý ve dua ile
Gönderen: 16.03.2006 - 15:20
vehbi 70 kardese,
541 Mesaj -
bir kardesimiz bana yontemi sordu,
bende kendi yontemimi belirttim kardesim,

yazimi guzelce okursan,
Ayetlerle,aciklamaya calistim,hicbir kimse,grup,cemmat ismi kullanmadim,
siz neden yanlis bir hareket yapmissim gibi bir tepki gosterdiniz anlayamadim,
sizinde bu konuda yontemleriniz ne ise, dogrulariniz ne ise buyurun paylasin degerlendirelim,
soylediklerimizde islama ters dusen bir soylev var ise, belirtin duzeltelim insaAllah kardesim,

bana farkli altarnatif sunmak ,surayi burayi oku,dinle demek,pek insafli bir hareket olmasa gerek,

ayrica mehmet akifide okurum,Allah(c.c) onlardan razi olsun,sonucta hepimiz beseriz.....

rehberimiz kuran-i kerim,vede ehli sunnetdir,
bu yolda bizlere isik tutan butun Allah dostlarindan faydalaniriz,Allah(c.c) hepsinden razi olsun......

selametle kal kardesim....

Gönderen: 16.03.2006 - 15:38
RE: SOFUOĞLU38 KARDEŞİME
919 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý sofuoglu38

bir kardesimiz bana yontemi sordu,
bende kendi yontemimi belirttim kardesim,

yazimi guzelce okursan,
Ayetlerle,aciklamaya calistim,hicbir kimse,grup,cemmat ismi kullanmadim,
siz neden yanlis bir hareket yapmissim gibi bir tepki gosterdiniz anlayamadim,
sizinde bu konuda yontemleriniz ne ise, dogrulariniz ne ise buyurun paylasin degerlendirelim,
soylediklerimizde islama ters dusen bir soylev var ise, belirtin duzeltelim insaAllah kardesim,

bana farkli altarnatif sunmak ,surayi burayi oku,dinle demek,pek insafli bir hareket olmasa gerek,

ayrica mehmet akifide okurum,Allah(c.c) onlardan razi olsun,sonucta hepimiz beseriz.....

rehberimiz kuran-i kerim,vede ehli sunnetdir,
bu yolda bizlere isik tutan butun Allah dostlarindan faydalaniriz,Allah(c.c) hepsinden razi olsun......

selametle kal kardesim....

SOFUOÐLU KARDEÞÝM RAVDA VE RAVDA GÝBÝ SÝTELERE ÜYE OLUP BURALARDA BÝRÞEYLER PAYLAÞMAYA ÇALIÞAN HERKESÝN REHBERÝ KURANI KERÝMÝMÝZDÝR VE RESULULLAH EFENDÝMÝZÝN SÜNETLERÝDÝR BU SÝTEDE OLAN HERKES BUNUN ÝDRAKÝ ÝLE BURALARDA BULUNURLAR.

KARDEÞÝM SÝZ SÝTEDEKÝ HER KONUYA AYETÝ KERÝME ÝLE ÇEVAP VERMEYE ÇALIÞIYORSUNUZ BEN DAHA ÖNCE DE BELÝRTÝM BÝRDE HADÝS Ý ÞERÝFLE ÖRNEK VERDÝM KURANI KERÝMÝMÝZ ÜZERÝNDE TARTIÞMAYA GÝRMEM DÝYE.

SEBEBÝ DE ÞUDUR GÜNÇEL OLAYLARA AYETLERLE CEVAP VERMEYE ÇALIÞIYORSUNUZ VE AYETLERDEN ALINTILARLA CEVAP VERMEYE ÇALIÞIYORSUNUZ BENDE SÝZE UYUP KURANI KERÝMDEN SÝZÝN AYETÝKERÝME ÝLE VERDÝÐÝNÝZ CEVAPLARA AYETLE CEVAP VERÝRSEM BÝRÝMÝZ DEN BÝRÝ BÝT ATA DÜÞER VE BURADAKÝ BÝR ÇOK KARDEÞÝMÝZÝN KAFASINIDA KARIÞTIRIRIZ MÝSAFÝR ÝSTATÝSTÝKLERÝNE BAKARSAN KÜÇÜMSENMEYECEK KADAR FAZLA BÝR ÞEYLER ÖÐRENMEK ÝÇÝN GELEN KARDEÞLERÝMÝZ VAR,BU ÝNSANLARI BURADAN SOÐUTURUZ.

TAKTÝR EDERSÝNKÝ KURANI KERÝMÝMÝZ BÝZ MÜMÝNLERÝN TEMELÝ HADÝS ÝÞERÝFLERDE SÜSSÜMÜZDÜR VE BU BÝNAYI DÝKMEK ÝÇÝNDE TOPRAK LAZIM ÝSLAMIN GÜZELLÝKLERÝNÝ YAÞAYABÝLMEMÝZ ÝÇÝN TOPRAK ÖNEMLÝDÝR BUNUN ÝÇÝN VATANIMIZA SAHÝP ÇIKIP KAFASI KARIÞTIRILMIÞ KARDEÞLERÝMÝZÝ BÝR ÇATI ALTINDA TUTMAMIZ LAZIM KÝ ÝSLAMI YAÞAYABÝLELÝM.
ÞU ANDA BÝR ÇOK ÝSLAM ÜLKESÝNDE MÜMÝN KARDEÞLERÝMÝZ ZÜLÜM GÖRÜYORLAR ÝSLAMI YAÞAYABÝLMEN ÝÇÝN HERÞEYDEN ÖNCE HÜR OLMALISIN BU GÜN BURNUMUZUN DÝBÝNDE IRAK HÜRMÜ BANA GÖRE DEÐÝL ADAMLAR MÝNARELERÝMÝZÝ YIKIYORLAR BÝZ KALKIP KENDÝ ÝÇÝMÝZDE BÝRLÝÐÝ SAÐLIYAMASSAK BÝZÝMDE EN FAZLA 15 YIL SONRA DÜÞÜCEÐÝMÝZ DURUM AYNI.

BURDA ÞURAYI OKU BURAYI OKU DÝYE SÝZE YAPTIÐIM TELKÝNLER DE SÝZÝN FAYDALANABÝLECEÐÝNÝZ TELKÝNLER.
FAKAT SÝZ BÝZLERÝ YANLIÞ ANLIYORSUNUZ YOK KAFA TASCI YOK IRK CI GÝBÝ ÝTHAMLARDA BULUNUYORSUNUZ DAHA ÖNCE DE DÝÐER TARTIÞMALARIMDA BELÝRTTÝM...BÝZ YARATILANI YARATANDAN DOLAYI SEVERÝZ DÝYE.
VEDE.ÞUNLARI BELÝRTTÝM.

DÝNÝME (ÝSLAM)
IRZIMA NAMUSUMA (TÜM MÜMÝN KARDEÞLERÝMÝNKÝ DAHÝL)
VATANIMA BAYRAÐIMA
SALDIRAN KÝM OLURSA DÜÞMANIMDIR (BIRAK SÖZDE DÝN KARDEÞÝNÝ BABA KARDEÞÝM BÝLE OLSA DÜÞMANIMDIR.YUKARIDA BELÝRTTÝÐÝM MADTELERÝ SAMÝMÝ VE GERCEK HÝÇ BÝR MÜMÝN YAPMAZ)

BAZI ÞEYLERÝ YAZAMIYORUM AÇIKÇA SÝTENÝN ÝÇERÝÐÝNÝ BOZARIM KORKUSUNDAN YAN ÝBU KONULARI GENÝÞ ANLATMA AÇISINDAN...
BÝZÝM DAVAMIZ OSMANLININ DAVASI VE BU DAVAYI ATALARIMIZIN BIRAKTIÐI YERDEN DEVAM ETTÝRME ÇABASINDAYIZ...
SÝZE ÞURAYA BAK BURAYA BAK TELKÝNLERÝMDE BUNUN ÝÇÝNDÝR...

SEVGÝ SAYGI VE DUA ÝLE
Gönderen: 16.03.2006 - 16:29
EyvaAllah kardesim
541 Mesaj -
Allah(c.c) izniyle,kurani kerim kafa karistirmaz,aksine gonullere selamet vede sulh vererek,dogru yolda ilerlememizi saglar,

ayetleri eklemem,hic kimseye itam icin degildir,sizi rahatsiz etmesin musterih olunuz....

benim islam anlayisimda once Allah(c.c) ne demis o gelir ben ona bakarim,elbetdeki sizde ona bakiyorsunuzdur ama,beni Ayet ekliyorum diye yargilamaniza acikcasi sasirdim.....

buraya gelen misafir kardeslerimiz,herseyden once,butun ilimler buna dahil;once bi kuran-i kerimi okusunlar,bilmeyenler mealini okusun,daha sonra ilmini genisletmeye calissin insaAllah,baslangic kuran-i kerim olsun.....

ben nerde kafa tascilar falan demissim size anlamadim,bazi seyleri ben soylemisim gibi itamlar senin bildigin uzere dogru degildir...

ben hic kimseyi tekfir etmem,benim haddimde degildir,ben haddimi bilirim,ben kendi dogrularimi yansitmaya calisiyorum....

bundan eger siz kendi adiniza bir pay cikartiyorsaniz buda sizin probleminiz demektir.

Allah(c.c) dedigi gibi,bizimde amacimiz parcalanmak degil,bir butun halinde birlesmektir....

benim dusuncelerim vede sizinkiler,bellidir....

dogrusunu Allah(c.c) biliyor....

bu fikirlerimizide,birbirimizi kirmamaya gayret ederek,uslubumuzu bozmadan dile getirmeye calistik....

bundan daha dogal birseyde olamaz;ben daha oncede soyledim,simdide soyluyorum

Allah(c.c) hepimizi,muaffak eylesin bu yolda.....

selametle kardesim...

Gönderen: 16.03.2006 - 16:59
RE: SOFUOĞLU KARDEŞİM ...
919 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý sofuoglu38

Allah(c.c) izniyle,kurani kerim kafa karistirmaz,aksine gonullere selamet vede sulh vererek,dogru yolda ilerlememizi saglar,

ayetleri eklemem,hic kimseye itam icin degildir,sizi rahatsiz etmesin musterih olunuz....

benim islam anlayisimda once Allah(c.c) ne demis o gelir ben ona bakarim,elbetdeki sizde ona bakiyorsunuzdur ama,beni Ayet ekliyorum diye yargilamaniza acikcasi sasirdim.....

buraya gelen misafir kardeslerimiz,herseyden once,butun ilimler buna dahil;once bi kuran-i kerimi okusunlar,bilmeyenler mealini okusun,daha sonra ilmini genisletmeye calissin insaAllah,baslangic kuran-i kerim olsun.....

ben nerde kafa tascilar falan demissim size anlamadim,bazi seyleri ben soylemisim gibi itamlar senin bildigin uzere dogru degildir...

ben hic kimseyi tekfir etmem,benim haddimde degildir,ben haddimi bilirim,ben kendi dogrularimi yansitmaya calisiyorum....

bundan eger siz kendi adiniza bir pay cikartiyorsaniz buda sizin probleminiz demektir.

Allah(c.c) dedigi gibi,bizimde amacimiz parcalanmak degil,bir butun halinde birlesmektir....

benim dusuncelerim vede sizinkiler,bellidir....

dogrusunu Allah(c.c) biliyor....

bu fikirlerimizide,birbirimizi kirmamaya gayret ederek,uslubumuzu bozmadan dile getirmeye calistik....

bundan daha dogal birseyde olamaz;ben daha oncede soyledim,simdide soyluyorum

Allah(c.c) hepimizi,muaffak eylesin bu yolda.....

selametle kardesim...

sofuoðlu kardeþim biz sizin le ayný noktada buluþamayacaðýz
kardeþ geçmiþi hatýrla önceki konulardan???

herkesin islamý yaþamasý güzeldir gercek güzellikte toplum olarak yaþamaktýr toplum olabilmemiz içinde.(vatan,toprak bayrak,kardeþlik lazým???)
þu cümlelerinizin üzerinde bir daha düþünün!!!

1--ayetleri eklemem,hic kimseye itam icin degildir,sizi rahatsiz etmesin musterih olunuz....

2--benim islam anlayisimda once Allah(c.c) ne demis o gelir ben ona bakarim,elbetdeki sizde ona bakiyorsunuzdur ama,beni Ayet ekliyorum diye yargilamaniza acikcasi sasirdim.....

3--buraya gelen misafir kardeslerimiz,herseyden once,butun ilimler buna dahil;once bi kuran-i kerimi okusunlar,bilmeyenler mealini okusun,daha sonra ilmini genisletmeye calissin insaAllah,baslangic kuran-i kerim olsun.....

1-ayeti kerime beni rahatsýz etse onlarý okumazdým(haþa ayeti kerimeler beni niye rahatsýz etsinki bunuda nerden çýkardýn öncede söyledim siz GAYb I GÖRÜYORMUSUNUZ DÝYE BENÝM ÝMANIMDAN ÞÜP HE DUYAR GÝBÝ BÝR HALÝNÝZ VAR LÜTFEN BUNU YAPMAYIN!!!)

2--AYETÝ KERÝMELERÝMÝZ BÜTÜNDÜR VE SÝZ BÝR KONU HAKINDA SURELERDEN BÝR O SUREDEN ÝKÝ ÞU SUREDEN ALINTI YAPIYORSUNUZ VE BUNUNLA CEVAP VERMEYE ÇALIÞIYORSUNUZ KONU ÝSLAMÝ YAÞANTI OLSA ANLARIM AMA SÝZ BUNLARI FARKLI ÞEKÝLLERDE KULLANIYORSUNUZ BELKÝ FARKINDA DEÐÝLSÝNÝZDÝR BUNUN ÝÇÝN SÝZÝ UYARMAYA ÇALIÞIYORUM...

3--YANÝ KURANI KERÝM OKUMASINI BÝLMEYEN ÝNSAN RAVDAYA GELMESÝNMÝ BELKÝ TESADÜF ÜZERE BURAYA VE YA RAVDA GÝBÝ SÝTELERÝN VESÝLESÝYLE
ÝSLAMIN NURUYLA NURLANAÇAK ÝNSANLAR VAR ONLAR ÝLK ÖNCE KUR ANI ÖÐRENSÝNLER DÝYÝ CIKAMASSIN.BELKÝ SÝTENÝN ANÝMASYONU HOÞUNA GÝDECEK SÝTEYE GÝRÝB ÝSLAMÝ YAÞANTIYI ÖÐRENECEK VEYA ÝNANCSIZ BÝRÝ GÝRÝP MERAKINDAN ÝSLAMLA NURLANMASINA BU SÝTELER VESÝLE OLACAK...

SEN HÝÇ ATAÝS BÝR ÝNSANLA TARTIÞMAYA GÝRDÝNMÝ BEN BÝR ÇOK KEZ GÝRDÝM VE AMACIMA DA ULAÞTIM.
SÝZÝN YAKLAÞIMINIZLA GÝRERSENÝZ ADAMIN ZERRE KADAR ÝMANI VARSA BU YAKLAÞIMINIZ VE ÖN YARGINIZLA ADAMI HEPTEN SOÐUTURSUNUZ...
YÜREÐÝNE BÝR KÝPRÝT ATEÞÝ ATTINIZMI O ATEÞÝN DEVAMI GELÝR ALLAHIN ÝZ NÝ ÝLE...KARDEÞÝM BURAYA YAZI YAZARKEN ÝNANKÝ ZORLANIYORUM AÇIKÇA YAZAMADIÐIM ÝÇÝN ORTALIÐI KIRIP DÖKMEDEN YAZMAK ÝÇÝN GERÇEKTEN ZORLANIYORUM.VE BU TÝP ÝNSANLAR AYETÝ KERÝMELERÝ SENDEN BENDEN VE MÜFTÜDEN DAHA ÝYÝ BÝLÝRLER BU TÝP ÝNSAN LARI ANÇAK ÝSLAM AHLAKIYLA AVLARSIN.SEN BÝR AYETÝ KERÝME SÖYLERSÝN ÝKÝNÇÝYÝ SÖYLEMEDEN O SANA EN AZ BEÞ AYETÝ KERÝME SÖYLER YAZILARINDAN ANLADIÐIM KADARIYLA BU TÝP ÝNSANLARLA HÝÇ KARÞILAÞMAMIÞSIN.
BU TÝP ÝNSANLAR ÝYÝ BÝR MANTIK OYUNCUSUDURLAR VE BUNLARLA BU OYUNU OYNAYABÝLMEN ÝÇÝN ORTALAMA 200 300 KELÝMEYLE KONUÞMALISIN BÝZÝM ÝNSANIMIZIN GÜNLÜK KULLANDIÐI KELÝME SAYISI 80 ÝLA 100 DÜR..
DEDÝM YA KARDEÞÝM BU KONULARI RAHAT YAZAMIYORUM...

BU KONUYA SON EKLEMEM ALLAHA EMANET OL KARDEÞÝM

SEVGÝ SAYGI VE DUA ÝLE

gül
Gönderen: 16.03.2006 - 18:00
vehbi70 kardese
541 Mesaj -
tek dogru laf ettin seninle anlasamiyacagimizdir......

yahu sen kafandan neler kuruyorsun,ben kimin imanini olcmussum,nerde kurani kerimi okumayi bilmeyen ravdaya gelmesin diye soz etmisim,sen kendin yazip kendin oynuyorsun kardesim,
ne alaka,neden olayi carpitip farkli bi tarafa cekmeye calisiyorsun....
benim ne yazdigim yukarda asikardir,
tebligin nasil oldugunu,kimlerle ne sekilde oldugunu senden ogrenecek degilim,Allah(c.c) istedigine hidayet verir istediginide saptirir,biz once bi kendimizi kurtaralim,sonra baskasina bakalim.birilerini avlama mantigi ile yola cikarsak,sadece avlaniriz...
ben burda benlikten Allah(c.c) siginirim,
kendimden bahsedecek degilim,
seninlede bosa vakit gecirecek zamanim yok inan,
benimle muhattap olan sensin,ben bu baslikta sencer bey kardesle karsilikli yazisiyordum,bana yontemi sordu bende yontemimi anlattip ne sahsina ne imanina hicbir sekilde bir itamda bulunmadim,elbetdeki sende fikrini belirtebilirsin ama,nedense sen ;senle alakali hicbir sey olmadigi halde konuya girdin,yazilanlari kendince farkli yerlere cektin,sonrada seninle daha onceden anlasamiyorduk zaten diyorsun,anlasamiyacagini biliyorsan,susarsin,uzak durursun kardesim,ben elimden geldigi kadar senin yazilarinda uzak durmaya calisiyorum artik,cunku anlattigiyin karsindaki anladigi surece bir degeri vardir....
senin fikirlerinde bellidir,benimkide,isteyen istedigine itibar eder veya etmez....fikrini soylersin o kadar,olayi allandirip balldirmaya gerek yok.....

eger benimle anlasamayacagim diyorsan mumkun oldugu kadar,muhattap olmamaya calisirsin,
sorunda olmaz diye dusunuyorum....

nedir bu icinizdeki hirs vede sinirki,kendimi zor tutuyorum diyorsun,sahsina veya imanina binayen bir itamim var ise goster kardesim,kafandan bazi seyleri kurupta boyledir diye yansitmanin bi anlami yok.....

Allah(c.c) sahitki,benim icimde sana karsi zerre kadar kotu bir dusunce yok,fikri anlamda dogru bildiklerimi soylerim ben,elimden geldigi kadar uslubumu bozmamaya calisiyorum.....

madem biz seninle anlasamiyacagiz,Allah rizasi icin,birbirimizle muhattap olmayalim,kendimize ve burdaki kardeslere zarar vermekdense,uzak durulmasi daha hayirli diye dusunuyorum....

benden yana hakkim varise helal olsun...sende helal et kardesim...

selametle kal....

Gönderen: 16.03.2006 - 22:16
sofuoglu 38 kardeşim
38 Mesaj -
[quote]Orijinali sofuoglu38

[B]degerli sencerbey kardesim,
hepimizin gayesi budur diyoruz insaAllah,lakin nedense hepimiz en ufak bir noktada fikir birligi olusturamiyoruz,
nedenine gelince herkes kendi gittigi yolun dogru oldugu digerlerinin yanlis oldugu kanatinde....
bu yolda ilerlemek sucular, bucularla olur zihniyeti yaygin....dava bir milletin davasi degil,tum beserin davasidir,o yuzden ummetcilik bilinci ile,tam teslimiyet ile Allah(c.c) taatina donmeyle ancak kurtulusa erebiliriz......

Sevgili kardeþim,
Bu açýklamayý yapmaný gerektirecek bir þey sormadýmki. Hatýrlattýðýn bilgiler için Allah razý olsun. Senin söylediklerini inkar edecek bir Müslüman olabilirmi? yani bütün Müslümanlar bu konuda ayný fikirdedir ve bu tartýþýlmaz. Daha önce söylediðimiz gibi amacýmýz bir, bu amaca ulaþmak için nasýl hareket etmeliyiz? Ben size fikrimi anlattým, lütfen sende anlatýrmýsýn? Yalnýz karþýndakini yedi yaþýnda bir çocuk veya Ýslama yeni girmiþ bir yetiþkin gibi görmeden cevaplarsan sevinirim. Ayrýca konu açýk ve net tir, yukarýda yazdýklarýma dikkat edersen senin sorunu anladým ve cevapladým ama sen benim soruma cevap vermemek için elinden geleni yapýyorsun. Tekrar soruyorum, Allahýn (c.c.) Kur’an ý kerimde, efendimizin de hadislerinde belirttiði, ecdadýmýzýn da baþarý ile uyguladýðý birlik ve beraberlik için bugün sence neler yapmalýyýz. Tabii ki cevap vermeye bilirsin.

Ayrýca, Türk Ýslam Ülkücülüðünü bir siyasi partinin fikri gibi gören var ise kýnýyorum. Bu fikri benimseyen siyasi parti veya partiler tabii ki vardýr ancak onlar bu mefkurenin siyasi arenadaki temsilcileri olabilir.
Saygýlarýmla, Cuma nýz hayýrlý olsun
Allaha emanet olunuz.
Gönderen: 17.03.2006 - 11:48
sencerbey kardese,
541 Mesaj -
degerli kardesim,

bana yontemi sordunuz bende kendi yontemimi size anlattim,

belki sizi tatmin etmemis olabilir ama benim bu konuda soyleyeceklerim bu kadar insaAllah....

bundan sonrasi,yanlis anlasilmalara neden olabilir nedeni ile,bu baslikta son yazimdir....

yazdiklarimdan sizi asagilama veya kucumseme gibi birsey algilamissiniz,ben kesinlikle bu dusuncede yazmadim,eger bu sekilde dusunceye sevk ettiysem sizi, hakkinizi helal ediniz.....

anlayisiniz icin Allah(c.c) razi olsun......

selametle kal kardesim.....

Gönderen: 17.03.2006 - 19:54
sofuoglu 38 kardeşim
38 Mesaj -
SÝZ SORDUNUZ !!! guote]Orijýnalý sofuoglu38

eger sizin farkli bir soyleviniz vede soylediklerini destekler manada bilgileriniz var ise ekleyin,bi bakalim insaAllah,
tabiki butun bu soylediklerim, ahlaki uslup icerisinde birbirimizi kirmadan olursa olur tabiki.....

selametle kardesim.....[/B][/quote]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - --- - - - - -

BEN SÖYLEDÝM !!!
Alıntı
Orijýnalý SENCER BEY

Bizler, (Türk Ýslam Ülkücüleri) bütün Müslümanlarý tekrar Ýslam sancaðý altýnda toplama çabasý içerisindeyiz. Ülkümüz Allahýn adýný dünyaya yayma ülküsüdür. Bunun, Allah rýzasýný kazanmak için bir yarýþ olduðunu düþünüyorum. Araplarda, Acemlerde, diðer unsurlarda bu yarýþýn içinde olmalýdýr. Ecdadýmýzýn zamanýnda yerine getirdiði bu görevi biz neden yapmayalým?
Ancak bizi zamanýnda bölüp parçalayanlar bugün tabii ki yeniden bir araya gelmemizi engellemek için o zehirli nifak tohumlarýný ekmeðe devam edeceklerdir. Unutmayalým ki bizler kavram kargaþalarý içinde boðuþurken, onlar hedeflerine biraz daha yaklaþýyorlar.
Sevgili kardeþim, Seyyid Ahmet Arvasi yi -Büyük Þahsiyetler- bölümünde tanýtmaya çalýþtým. Tanýmak istersen bakabilirsin.
Allaha emanet olunuz

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

SÝZ YORUMLADINIZ !!!
Alıntı
Orijýnalý sofuoglu38

evet,

sizin soyledilerinizde,herzamanki duyduklarimla ayni seyler hemen hemen,

her yigidin bir yogurt yigisi var derler bizim icAnadoluda,
sizin anlayisiniz boyle,
bizimki farkli kardesim,
ne desem ne anlatsam,bu saatden sonra birbirimizi etkileyemez,vede degistiremeyiz,
siz bu yolunuzda ve davanizda devam ediniz,insaallah musterih olursunuz...

dogrusunu bilen Allah(c.c),hepimizi kendi taatina cevirsin insaAllah....

selametle kardesim......

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

BEN SORDUM !!!
Alıntı
Orijýnalý SENCER BEY

kardeþim, siz sordunuz, biz islam dünyasýnýn birlik ve beraberliði için, islam sancaðýný kaldýrmak için izlediðimiz yolu dilimiz döndüðünce anlatmaya çalýþtýk.Amacýmýzýn (Ülkügöz kırpma ayný olduðuna eminim. Sizde hedefe ulaþmak için uygulayacaðýnýz yöntemi anlatýrsanýz gerçekten çok memnun olurum. Yani Ýslam birliðini saðlamak için neler yapýlmasý gerekiyor.
Allaha emanet olunuz

- - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

BÖYLE CEVAPLADINIZ !!!
Alıntı
Orijýnalý sofuoglu38

[color=darkred]inanarak kostuk biz bu meydana
gelirse bizimle erenler gelsin
kuru golgelerden usandik artik
yolumuza gonul verenler gelsin
. . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . ..

- - - - - - - - - - - - -- - - - - -- - - - -- - - - - - - - - - - -- - - - - - - - -

TEKRAR SORDUM !!! [quote]Orijýnalý SENCER BEY

Þiir in sözleri çok güzel ve çok anlamlý baþtan sona gönülden katýlýyorum.
Ancak bende öðrenmek istiyorum, bütün Müslümanlarýn birlik ve beraberlik içinde olmasý için izlenmesi gereken yol ve yöntemler neler olmalý?
Biz anlatmaya çalýþtýk, daha basit hali ile anlatacak olursak; Bizce; fert olarak ailemize, vatanýmýza, milletimize ve bütün Ýslam alemine faydalý olabilmek için iman, beden ve ekonomide güçlü olmamýz gerekmektedir. Bunun içinde saða sola sapmadan, Allah rýzasý için çalýþýp bu nimetlere ulaþtýktan sonra sýrasý ile önce aile fertlerini, sonra millet fertlerini ve daha sonrada bütün Müslümanlarý bulunduðumuz noktaya taþýmalýyýz. Ancak bütün bunlarýn gerçekleþmesi için Müslümanlarýn fikir birliði içerisinde olmasý gerekmektedir. Yoksa birinin ak dediðine diðerinin kara dediði toplumlarda baþarýya ulaþmak mümkün deðildir.

Sizce ayný amaç için nasýl bir yöntem uygulanmalý?
Allaha emanet olunuz.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - -

BÖYLE CEVAPLADINIZ !!!
Alıntı
Orijýnalý sofuoglu38

degerli sencerbey kardesim,

selametle kalin kardeslerim........

-- - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

TEKRAR SORDUM !!!
Alıntı
Orijýnalý SENCER BEY

Sevgili kardeþim,
Bu açýklamayý yapmaný gerektirecek bir þey sormadýmki. Hatýrlattýðýn bilgiler için Allah razý olsun. Senin söylediklerini inkar edecek bir Müslüman olabilirmi? yani bütün Müslümanlar bu konuda ayný fikirdedir ve bu tartýþýlmaz. Daha önce söylediðimiz gibi amacýmýz bir, bu amaca ulaþmak için nasýl hareket etmeliyiz? Ben size fikrimi anlattým, lütfen sende anlatýrmýsýn? Yalnýz karþýndakini yedi yaþýnda bir çocuk veya Ýslama yeni girmiþ bir yetiþkin gibi görmeden cevaplarsan sevinirim. Ayrýca konu açýk ve net tir, yukarýda yazdýklarýma dikkat edersen senin sorunu anladým ve cevapladým ama sen benim soruma cevap vermemek için elinden geleni yapýyorsun. Tekrar soruyorum, Allahýn (c.c.) Kur’an ý kerimde, efendimizin de hadislerinde belirttiði, ecdadýmýzýn da baþarý ile uyguladýðý birlik ve beraberlik için bugün sence neler yapmalýyýz. Tabii ki cevap vermeye bilirsin.

Ayrýca, Türk Ýslam Ülkücülüðünü bir siyasi partinin fikri gibi gören var ise kýnýyorum. Bu fikri benimseyen siyasi parti veya partiler tabii ki vardýr ancak onlar bu mefkurenin siyasi arenadaki temsilcileri olabilir.
Saygýlarýmla, Cuma nýz hayýrlý olsun
Allaha emanet olunuz.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

BÖYLE CEVAPLADINIZ !!!
Alıntı
Orijýnalý sofuoglu38

degerli kardesim,

bana yontemi sordunuz bende kendi yontemimi size anlattim,

belki sizi tatmin etmemis olabilir ama benim bu konuda soyleyeceklerim bu kadar insaAllah....

bundan sonrasi,yanlis anlasilmalara neden olabilir nedeni ile,bu baslikta son yazimdir....

yazdiklarimdan sizi asagilama veya kucumseme gibi birsey algilamissiniz,ben kesinlikle bu dusuncede yazmadim,eger bu sekilde dusunceye sevk ettiysem sizi, hakkinizi helal ediniz.....

anlayisiniz icin Allah(c.c) razi olsun......

selametle kal kardesim.....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ben hakkýmý helal ediyorum kardeþim.
Allaha emanet ol
Gönderen: 18.03.2006 - 09:45
Can su an offline Can  
8 Mesaj
benim anladýðýma göre eðer bizi avrupa birliðne alýrlarsa bizim türkiyedeki 70 milyon insan bütün dünyaya yayýlacak onu belirtmiþler herhalde:s
Gönderen: 24.03.2006 - 02:42
Bu Mesaji Bildir   Can üyenin diger mesajlarini ara Can üyenin Profiline bak Can üyeye özel mesaj gönder Can üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 774 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
nailgencer (44), Orchidee (37), onersinanc (67), sivas58 (59), selale 1 (48), kir cicegi (33), Türkiz (54), murad safak (48), hanik (56), musti58 (52), hvv23 (41), meryema (44), YUSSF (51), erdal.sahin (45), kadir_eyup (44), ufux (49), sankay (49), Ebu Muhammed (49), UmutK (47), yasmin79 (45), Turkiyeli 66 Ac.. (35), sayyad82 (42), Cerez (56), serapbuyukcivel.. (56), Mustafa. (53), crixso (47), fatihbeyza (51), aydinfuat1991 (34), bekar ögretmen (45), leventay24 (60), selyum (45), fatihmeskul (47), altug utku (46), emrebey (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63127 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.