dexamethasone colchicine ivermektine ivermektine kaletra seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Mükemmel Kalp

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Mükemmel Kalp
919 Mesaj -
Genç bir adam kendi kalbinin yörenin en güzel kalbi olduðunu ilan etmiþti. Onu görenlerde bunu onaylamýþtý. Birden kalabalýðý tam ortadan yaran yaþlý bir adam genç adama doðru yürüdü ve :"Ne için senin kalbin benim ki kadar güzel deðil "dedi. Ýþte tam o anda kalabalýk ve genç adam yaþlý adamýn kalbine doðru baktýlar. Çok hýzlý çarpýyordu fakat içinde çok fazla yara ve zaten çok az kalan boþluklarda çentikler vardý, onlarýnda üzeri keskin çentiklerle dolu idi.Yaþlý adamýn yaþlý kalbinin çok acý çektiði belli oluyordu Ýnsanlar þaþýrmýþtý, yaþlý adam nasýl bu kalbin en güzel kalp olduðunu söyleyebilirdi. Genç adam gülerek"þaka ediyor olmalýsýn" dedi yaþlý adama" benim kalbim pürüzsüz mükemmellikte iken seninki gözyaþlarý ve acýlardan oluþmuþ yara izleri ile dolu" "Doðru" diye yanýt verdi yaþlý adam " Senin kalbin mükemmel gözüküyor fakat ben asla yaþlý kalbimi senle deðismem. O gördüðün her yara benim sevgimi verdiðim bir kiþiyi gösteriyor, onlara kalbimin bir parçasýný seve seve verdim onlarda kendilerinden bir parçayý bana verdiler bu yüzden bu parçalar benim verdiðim parçalara bazen tam uymadýlar ve üstünde yada köþelerinde pürüzler oldu fakat ben onlarýn her parçasýný tek tek seviyorum , çünkü onlarýn herbiri paylaþýlan sevgileri , dostluklarý bana hatýrlatýyor. Bazen de sevgimin ve dostluklarýmýn karþýlýðýný alamadým ,o kalbimin içindeki yara dolu boþluklarda bu yüzden ucu kývrýk býçak gibi ve oldukça da acý verir, fakat hala boþturlar ve baþka bir kalplerinde bana sevgi ve dostluklarýný verebileceklerini böylece de bu boþluklarý doldurabileceklerini gösterir ve benim hala o umutla yaþamamý saðlar. Þimdi söyle genç adam sence hangi kalp daha güzel ?" Genç adamýn gözleri sevgi gözyaþlariyla dolmuþtu Yaþlý adama doðru yürüdü ve kalbinden genç ve güzel bir parçayý dostça ona doðru verdi. Yaþlý adamý kalbinde hala bir çok boþluk vardý.Yaþlý adam gençadamýn cömertçe verdiði kalbi dostlarýnýn olduðu bölüme yerleþtirdi, üzerine çentikler attý ve yerine bir güzel oturttu. Genç adam kendi kalbine doðru baktý artýk eskisi kadar mükemmel ve pürüzsüz deðildi ta ki yaþlý adam ona kendi kalbinden eski fakat güzel bir parça verene kadar. Sonunda genç adam ve oradaki kalabalýk gerçek kalbin güzelliðini anlamýþtý. Kalbi güzelleþtiren onunla paylaþýlan sevgi ve dostluktu. Ýçinde sevgi barýndýrmayan ve taþýmayan hiçbir kalp gerçekten güzel olmazdý.
Gönderen: 04.02.2006 - 18:07
Bu Mesaji Bildir   vehbi70 üyenin diger mesajlarini ara vehbi70 üyenin Profiline bak vehbi70 üyeye özel mesaj gönder vehbi70 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
amine1 su an offline amine1  
295 Mesaj -
Gerçekten çok çok güzek bir yazý yazmýþssýnýz allah razý olsun gerçek ,karþýlýksýz sevgiyi ve dostluðu çok güzel anlatan bir yazý tebrik ederim..Ýnanýn benim çok özlediðim bir þey bu:(
Benimde buna benzer yaþadýðým bir dostluk hikayesi var ve sonu hüzünlü bitti ..Bu yazýnýzý okuduktan sonra bi kat daha rahatladým ki gerçek dostluk karþýlýksýz olandýr ve ben kendi adýma o görevimi yerine getirmiþtim sevinçli
Gönderen: 04.02.2006 - 18:48
Bu Mesaji Bildir   amine1 üyenin diger mesajlarini ara amine1 üyenin Profiline bak amine1 üyeye özel mesaj gönder amine1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 741 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57733 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.