generique kaletra budesonide lopinavir ritonavir generique kaletra generique kaletra oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Buluşmalar acılarımızı sadece anlamlı kılabilir..

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Buluşmalar acılarımızı sadece anlamlı kılabilir..
2687 Mesaj -
BEN/“SEN VE BEN, MUHTAÇ VARLIKLARIZ”

“Sen ve ben birbirimize muhtaç deðiliz” diyordu yazar, “ben ve sen muhtaç
varlýklarýz.”

Bir kere, hayata yetmiyoruz; üzerimize üzerimize gelen hayata çelimsiz omuzlarla
karþýlýk veriyoruz.

Bir yerlerde tökezliyor, hayatýn altýnda kalýveriyoruz.

Ýlk çare baþkasýna yürümek oluyor; acýlý yüzümüzü göstermek, yürüdüðümüz kiþide var
olduðunu düþündüðümüz iyiliði kýþkýrtarak yanýmýza çekmek, ona yaslanabilme imkânýný
bulmak oluyor.

Bu mümkün oluyor mu?

Yazarý haksýz çýkaran durumlar sözkonusu olsa da, baþkasýnýn beraberinde
omuzlarýmýza taþýnan yüklerle iþimizin zorlaþtýðý da oluyor.

Ancak herþeye raðmen baþkasýnýn kalbine yakýnlaþmamýz, bize dokunulmuþ olmasýnýn,
bir garip buluþmanýn verdiði rahatlýðýný yaþatýr bize.

Muhtaçlarýn buluþmasý; birbirlerine, “Biz muhtaç varlýklarýz” diyebilme þansý
bulmalarý az birþey deðil.

Çünkü, “Yalnýz olduðumu söyleyebileceðim bir insaný dahi bulamamanýn yalnýzlýðý
içindeyim” diyen romancýnýn iþaret ettiði yakýcý bir yalnýzlýk da var.

Ýnsan muhtaç da olsa, bir baþka muhtaçla birlikteyse, en azýndan muhtaç olduðunu
söyleyebiliyor ve böylelikle öldürücü hâle gelen sessizlik daðýlýveriyor.

Bu sebeple yürümek, bir baþkasýna deðmek, tanýþmak ve birlikte yolculuðu sürdürmek
iyi birþeydir.

Ne var ki, tanýþtýðýmýz kalplerden acýmýzý silecek merhemler edinmemiz mümkün deðil;
bunu yeniden düþünmeliyiz.

Çok sahici buluþmalara raðmen, acýlarýmýz devam edecektir.

Buluþmalar acýlarýmýzý sadece anlamlý kýlabilir..
Gönderen: 24.01.2006 - 15:56
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 855 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Huseyin Gurbuz (49), hayrunisa2006 (52), paradies (45), gurbetci mucahi.. (50), ZEYVAH (37), mustafapala74 (38), genc hafýz (34), _?=)(/ (41), ist1965m (59), carina_caresse (36), carina.caresse (36), carina_caressee (36), es_me (38), vuslatim (36), mustafakemalpas.. (39), garibb (48), mdadag (53), CILGIN28 (59), mahmut aga (52), ilhan_27 (46), yunus_emre1983 (41), mchd (49), aozkan78 (46), ertan-1 (54), hittmann313 (49), ahmetolsun (43), feyza20 (39), yilmaz47 (49), babasininkizi86 (38), yasam (42), Ebu_AkiL (43), red_knight (39), HuseyinAbi (49)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60103 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.