chloroquine generique plaquenil generique stromectol generique stromectol lopinavir ritonavir imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » BİLMECE / BULMACA » kendine güveniyorsan oku

önceki konu   diğer konu
18 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
kendine güveniyorsan oku
51 Mesaj -
ALLAH INSANLARI YARATTI. PEKI O ZAMAN NEDEN ÖLDÜRÜYOR MADEM OLDÜRÜYOR PEKI O ZAMAN TEKRAR NEDEN DIRILTIYOR

LÜTFEN BILDIKLERINIZI YAZIN BEN CEVABINI 28 OCAKTA YAZACAGIM

BIZI ALLAHA EMANET ETTIM HERKESIN KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN
VIYANADA SELAMLAR
Gönderen: 19.01.2006 - 00:19
Bu Mesaji Bildir   dervisan üyenin diger mesajlarini ara dervisan üyenin Profiline bak dervisan üyeye özel mesaj gönder dervisan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
endulus su an offline endulus  
611 Mesaj -
S.a

ALLAH`in varligini anlayabilmek, onun sonsuz kudretini idrak edebilmek, bize gösterdigi yollardan, kendi rizasinin oldugu yolu secmek.

Sonsuzlugu yasamak..Imtihan..

BAyram icin gec kalinmis mesaj..Bayram sizin oralar gec geldi galiba..göz kırpma
Gönderen: 19.01.2006 - 00:28
Bu Mesaji Bildir   endulus üyenin diger mesajlarini ara endulus üyenin Profiline bak endulus üyeye özel mesaj gönder endulus üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dervisan su an offline dervisan  
RE:
51 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý endulus

S.a

ALLAH`in varligini anlayabilmek, onun sonsuz kudretini idrak edebilmek, bize gösterdigi yollardan, kendi rizasinin oldugu yolu secmek.

Sonsuzlugu yasamak..Imtihan..

BAyram icin gec kalinmis mesaj..Bayram sizin oralar gec geldi galiba..göz kırpma

MALUN GÜMRÜK SORUNLARINDAN DOLAYI GEC KALINMIS OLABILIR
Gönderen: 19.01.2006 - 00:46
Bu Mesaji Bildir   dervisan üyenin diger mesajlarini ara dervisan üyenin Profiline bak dervisan üyeye özel mesaj gönder dervisan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sofuoglu38 su an offline sofuoglu38  
541 Mesaj -

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son sofuoglu38 tarafından, 19.01.2006 - 02:48 tarihinde.
Gönderen: 19.01.2006 - 02:45
Bu Mesaji Bildir   sofuoglu38 üyenin diger mesajlarini ara sofuoglu38 üyenin Profiline bak sofuoglu38 üyeye özel mesaj gönder sofuoglu38 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE: kendine güveniyorsan oku
541 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý dervisan

ALLAH INSANLARI YARATTI. PEKI O ZAMAN NEDEN ÖLDÜRÜYOR MADEM OLDÜRÜYOR PEKI O ZAMAN TEKRAR NEDEN DIRILTIYOR

degerli kardesim,

musluman olan herkes,yaradilisinin gayesini,

dunyanin imtihan yeri oldugunu,

daim ve en guzelinin ahiret oldugunu,

mahser gununu,hesap gununu bilir...

neden yaratildi,neden tekrar olduruluyor,sonra madem niye diriltiliyor gibi,bilmece misali sormak hos olmamis.....

umarim ne demek istedigimi anlamissinizdir...

birde baslik "kendine guveniyorsan oku"

bunuda anlamadim,bu baslikla,biseymi olcmeye calisiyorsunuz...

hakkinizi helal edin...

selametle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son sofuoglu38 tarafından, 19.01.2006 - 02:50 tarihinde.
Gönderen: 19.01.2006 - 02:47
Bu Mesaji Bildir   sofuoglu38 üyenin diger mesajlarini ara sofuoglu38 üyenin Profiline bak sofuoglu38 üyeye özel mesaj gönder sofuoglu38 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
y.erkek su an offline y.erkek  
kendimede güveniyorum, size de kardeşim
2 Mesaj
SELAMÜN ALEYKÜM ALLAH insaný yarattý.çünkü kendisini tanýmamýzý ve bilmemizi istediðini,hangimizin daha iyi emirlerine sarýlacaðýmýzý imtihan etmek,insanýn baþýboþ býrakýlmadýðýný,kendisine kulluk etmek için yaratýldýðýmýzý KURAN-I KERÝMDEN öðreniyoruz.
Öldürdükten sonra niçin tekrar diriltildiðimize gelince,takdir edersiniz ki her imtihanýn sonunda ya mükafat yada ceza vardýr;
yaptýklarýmýzýn karþýlýðýný almak için ve KURAN-DA VAAD ETTÝÐÝ AZAP VE MÜKAFATIN var olduðunu göstermek için tekrar diriltecektir .
E.MAÝLÝM: ( Mail adresi Admin tarafýndan silinmiþtir) Lüften Forum kurallarýný tekrar okuyunuz!.. Saygýlar DiLSuZ

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son DiLSuZ tarafından, 31.01.2006 - 21:17 tarihinde.
Gönderen: 19.01.2006 - 08:33
Bu Mesaji Bildir   y.erkek üyenin diger mesajlarini ara y.erkek üyenin Profiline bak y.erkek üyeye özel mesaj gönder y.erkek üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE: RE: kendine güveniyorsan oku
51 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý sofuoglu38

Alıntı
Orijýnalý dervisan

degerli kardesim,

musluman olan herkes,yaradilisinin gayesini,

dunyanin imtihan yeri oldugunu,

daim ve en guzelinin ahiret oldugunu,

mahser gununu,hesap gununu bilir...

neden yaratildi,neden tekrar olduruluyor,sonra madem niye diriltiliyor gibi,bilmece misali sormak hos olmamis.....

umarim ne demek istedigimi anlamissinizdir...

birde baslik "kendine guveniyorsan oku"

bunuda anlamadim,bu baslikla,biseymi olcmeye calisiyorsunuz...

hakkinizi helal edin... öncelikle kendinize güveniyorsaniz cümlesin özür dileyerek baslayayim. sadece amacim konuya dikkati cekmekti. size tamamen hak veriyorum hosta olmamis dogru cevabim
28 ocak
BIZI ALLAHA EMANET ETTIM
selametle

Gönderen: 19.01.2006 - 13:01
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
KARSEŞLERİM
2687 Mesaj -
ALLAH MARÝFET SAHÝBÝDÝR RAHMAN RAHÝMDÝR
ibadet etsinler kullukta bulunsunlar diye eþrefi kainat olan insaný yarattý
rasülullah sas derki siz yokken sizi yaratan ALLAH
siz öldükten sonrada bu alemden daha güzel bir alem sunacaktýr
yasin suresinde ise
sorarlar ÇÜRÜMÜÞ KEMÝKLERE KÝM HAYAT VERECEK DÝYE SORU SORAN MÜÞRÝKLERE KURANIN CEVBI ACIKTIR
SÝZÝ KÝM YARATMIÞSA ÇÜRÜMÜÞ KEMÝKLERE HAYAT VEREN DE ODUR.....DER TEFSÝRE BAKILIR VE BEN ANCAK ÝNSANLARI VE CÝNLERÝ BANA ÝBADET ETSÝNLER DÝYE YARATTIM AYETÝNÝN TEFSÝRÝNEDE BAKILIR
ALLAHIN HÝKMETÝNDEN SUAL SORULMAZ YÜCE YARATICI ELBETTE BÝZLERÝ BAÞIBIÞ YARATMAMIÞ VE BAÞIBOÞ BIRAKMAYACATIR

AMENNA VE SADDEGNA

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ölüm tarafından, 19.01.2006 - 20:43 tarihinde.
Gönderen: 19.01.2006 - 20:43
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
51 Mesaj -
sorunun detaylarina inmeyecegim bütün cevaplar
dogruydu
Gönderen: 31.01.2006 - 15:04
vehbi70 su an offline vehbi70  
919 Mesaj -
size bende bir hadisle cevap vereyim!!!

BÝR ÝÞE AZMETTÝÐÝN ZAMAN AKÝBETÝNÝ ÝYÝCE DÜÞÜN.
EÐER HAYIR ÝSE YAP;ÞER ÝSE O ÝÞTEN VAZGEC``
(HADÝS RAMÜZÜ`L-EHADÝS)

SELAM SEVGÝ VE DUA ÝLE
Gönderen: 31.01.2006 - 15:24
Bu Mesaji Bildir   vehbi70 üyenin diger mesajlarini ara vehbi70 üyenin Profiline bak vehbi70 üyeye özel mesaj gönder vehbi70 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
919 Mesaj -
Alıntı
Orijinali dervisan

dogruydu

selamunaleyküm sevgili kardeþim busoruyu sorarken hangi amaçla sordun ve belirttiðin üzere cevap ta bir nevi soru.
konunun detayýna inmeyeceðini belirtmiþsin .bu soru ve cevabýndaki amacýn ne.
bilmediðin bir þeyi öðrenmeyemi çalýþýyorsun???-affýna sýðýnarak þunuda soracaðým üyelerin arasýnda fesatmý çýkarmak istiyorsun.sevgili kardeþim lütfen açýklarmýsýn.

hakkýný helal et!!!
sevgi saygý ve dua ile
Gönderen: 31.01.2006 - 15:36
Bu Mesaji Bildir   vehbi70 üyenin diger mesajlarini ara vehbi70 üyenin Profiline bak vehbi70 üyeye özel mesaj gönder vehbi70 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast murat mutlu  
RE: RE:
Misafir
Alıntı
Orijýnalý vehbi70

Alıntı
Orijinali dervisan

dogruydu

selamunaleyküm sevgili kardeþim busoruyu sorarken hangi amaçla sordun ve belirttiðin üzere cevap ta bir nevi soru.
bilmediðin bir þeyi öðrenmeyemi çalýþýyorsun???-affýna sýðýnarak þunuda soracaðým üyelerin arasýnda fesatmý çýkarmak istiyorsun.sevgili kardeþim lütfen açýklarmýsýn.

hakkýný helal et!!!
sevgi saygý ve dua ile

S.A sevgili kardesim vehbi70
sanýrým dervisan kardeþ, istemeyerek böyle bir
yazý yazmýs, biraz daha sabýrlý olalým belki kendiside bir düzeltme yazýsý yazacaktýr
biraz daha yapýcý olmaya gayret göstermeye calýsalým diye düþünüyorum....
öyle hissediyorumki ayný görüþü paylasýyoruz zatensevinçli
sevgi saygý ve dua ile
ALLAH'a emanetsin kardesim...
...gül...
Gönderen: 31.01.2006 - 16:11
Bu Mesaji Bildir   Yukari
919 Mesaj -
ve aleykümselam murat kardeþim ben arkadaþýmýzýn amacýný ve gayesini anladým ama kendisinden öðrenmek istedim ve seviyeyi korayarak bir cevap istedim ve halada bir açýklamasýný bekliyorum. sabýr ve sükünet içinde cevap versin ben ondan sonra gereken cevabý arkadaþa vereceðim allahýn izniyle!!!

GÜNAHIN AÇIÐINIDA BIRAKIN GÝZLÝSÝNÝDE ÇÜNKÜ GÜNAH KAZANANLAR YARIN KAZANDIKLARININ CEZASINI MUHAKKAK ÇEKEÇEKLER``(EN`AM SÜRESÝ,120.AYET)
Gönderen: 31.01.2006 - 16:37
Âsim-ulemin su an offline Âsim-ulemin  
32 Mesaj -
Allah-u Teala insanlarý denemek,test etmek için yaratmýþtýr.Bu yüzden Allah dünyaya peygamberleri göndermiþtir.Peygamberler Allah yoluyla insanlara doðruyu gösterenlerdir.Ýnsanlarda yanlýþý veya doðruyu kavrayýp peygamberlere uyanlardýr.Doðru yapanlar öldükleri zaman mükafatlandýrýlýp,yanlýþ yapanlar ise cezalandýrýlacaktýr.

Ýnsanlar imtihan edilmek suretiyle yaradýlmýþlardýr.

Selam-u aleyküm
Gönderen: 31.01.2006 - 16:40
Bu Mesaji Bildir   Âsim-ulemin üyenin diger mesajlarini ara Âsim-ulemin üyenin Profiline bak Âsim-ulemin üyeye özel mesaj gönder Âsim-ulemin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
919 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Âsim-ulemin

Allah-u Teala insanlarý denemek,test etmek için yaratmýþtýr.Bu yüzden Allah dünyaya peygamberleri göndermiþtir.Peygamberler Allah yoluyla insanlara doðruyu gösterenlerdir.Ýnsanlarda yanlýþý veya doðruyu kavrayýp peygamberlere uyanlardýr.Doðru yapanlar öldükleri zaman mükafatlandýrýlýp,yanlýþ yapanlar ise cezalandýrýlacaktýr.

Ýnsanlar imtihan edilmek suretiyle yaradýlmýþlardýr.

Selam-u aleyküm

ve aleykümselam
kardeþim senden bir ricam olacak allahütealanýn kelamýný doðru yazarmýsýn
sevgi saygý ve dua ile
(es,selamunaleyküm)
Gönderen: 31.01.2006 - 16:55
Âsim-ulemin su an offline Âsim-ulemin  
32 Mesaj -
Ne dediðinizi anlamadým.Yanlýþým varsa düzeltirseniz sevinirim.

Selam-u aleyküm
Gönderen: 31.01.2006 - 18:04
Bu Mesaji Bildir   Âsim-ulemin üyenin diger mesajlarini ara Âsim-ulemin üyenin Profiline bak Âsim-ulemin üyeye özel mesaj gönder Âsim-ulemin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
once oz elestiri
541 Mesaj -
Alıntı
Orijinali vehbi70

hakkýný helal et!!!
sevgi saygý ve dua ile

degerli kardesim,
masaAllah cok guzel izlenimleriniz olmus,lakin sizde,belki istemedende olsa aynen bu sekilde bir hataya dusmussunuz.
su asagidaki linke bir bakarsaniz,15 gun once kapanan bir konu sayenizde hangi pozisyona geldi,vede oraya biseyleri yazip cevabina mutakip susmussunuz,ayne sizin dervisan kardesin hakkinda olusan dusunceler,bendede size karsi olustu...(yanlis dusunuyorsam hakkini helal et)

selametle..

bahsettigim link:
http://www.ravda.net/include.php?path=forum/showthread.php&threadid=34744

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son sofuoglu38 tarafından, 01.02.2006 - 03:03 tarihinde.
Gönderen: 01.02.2006 - 03:02
51 Mesaj -
Selamünaleyküm Allah hepinizden razi olsun
yogun calisiyorum inanin sadece namazlara vakit
ayiriyorum yemek yemege dahi vaktim yok her seyin altinda bir kasit var olarak kabul etmeyin
Alemi ervahtan mahsere kadar yolculugumuz var
cevaplar bilgili arkadaslar tarafindan daha detayli yazila bilirdi biz bizi seviyoruz
bir biz variz birde inanmayanlar
hakkinizi helal edin insallah yine bulusmak
umuduylan

Gönderen: 01.02.2006 - 22:37
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 980 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63695 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.