generique kaletra chloroquine generique kaletra stromectol kaletra super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » MiZAH - KARiKATÜR - FIKRA » Dahi çocukların yazılı cevapları :

önceki konu   diğer konu
10 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Dahi çocukların yazılı cevapları :
Misafir
Dahi çocuklarýn yazýlý cevaplarý :

Soru : Yukarýdaki þiirin ölçüsü nedir?
Cevap : Yaklaþýk dokuz santimetredir. (Lise 1)

Soru : Kimlere zekat verilmez?
Cevap : Þeytana. (Ýlkokul 5)

Soru : Demokrasilerde “kuvvetler ayrýlýðý” prensibinde söz konusu olan kuvvetler hangileridir?
Cevap : Kara, deniz, hava kuvvetleri. (Orta 3)

Soru : Mondros'u açýklayýnýz.
Cevap : Mondros kimdir bilmiyorum (Orhan/8)

Soru : Ýneðin midesi kaç bölümdür?
Cevap : Ýki oda, bir salon, bir mutfak (Ortaokul 1)

Soru : Servet-i Fünun edebiyatý hangi edebi akýmlardan etkilenmiþtir?
Cevap : Elektrik akýmýndan (Yaþar/Lise 3)

Soru : Canlýlarýn ortak özellikleri nelerdir?
Cevap : Yol, su, camii, mezarlýk.

Soru : Orta Asya'dan göçün sebepleri nelerdir?
Cevap : Elektirik kesintisi (Gülümser/6)

Soru : Türkiye'nin geçitlerini yazýnýz.
Cevap : Altgeçit, üstgeçit, yaya geçidi (Serkan/7)

Soru : GüneydoðuAnadolu bölgesinde petrol nerelerden çýkar?
Cevap : Petrol, Raman ve Gazman'dan çýkar. (Filiz/Ortaokul 2)

Soru : Ýzmir'i kim iþgal etti?
Cevap : Gazeteci Hasan Tahsin (Barýþ/Orta3)

Soru : Ailenin reisi kimdir?
Cevap : Anam (Sabri/Ýlkokul3)

Soru : Koþma nedir?
Cevap : Yürümenin hýzlý þekline koþma denir. (Samet/Lise1)

Soru : Canlýlarýn en küçüðune ne ad verilir?
Cevap : Bebek

Soru : Kasabayý kim yönetir?
Cevap : Þerif ve adamlarý (Kamil/I?lkokul5)

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ahmet gunay tarafından, 05.12.2005 - 22:29 tarihinde.
Gönderen: 05.12.2005 - 22:14
Bu Mesaji Bildir   Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha

Çok güldüm ya!

Ama güleriz aðlanacak halimize...
Gönderen: 05.12.2005 - 22:20
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Begum su an offline Begum  
621 Mesaj -
Selamün aleyküm,

ben bunun gercek olduguna inanmiyorum..kahkaha kahkaha
Soru : Yukarýdaki þiirin ölçüsü nedir?
Cevap : Yaklaþýk dokuz santimetredir. (Lise 1)
kesinlikle saka olsun diye yazilmistir.. Bide lise 1 ögrencisi??
ne gülecegimi bildim ne aglayacagimi...

Gönderen: 05.12.2005 - 22:27
Bu Mesaji Bildir   Begum üyenin diger mesajlarini ara Begum üyenin Profiline bak Begum üyeye özel mesaj gönder Begum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
GÜZEL
2687 Mesaj -
KUTLARIM YÝNE DE COCUKLARIMIZ ÝSABETLÝ KARAR KILMIÞ EN AZINDAN CEVAP VERMÝÞLER KÜLTÜRLÜLER...EY GÝDÝ EYY...ALLAHIM AKLIMIZI ARTTIR YA RABBÝÝ...HERSEYLERÝ BÝLÝYORLAR AMA BUNLARI DEÐÝL..
Gönderen: 05.12.2005 - 22:29
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MuSLimaNKa su an offline MuSLimaNKa  
Konu icon   
17 Mesaj -
cogunu bende anlamadim herhalde turkcemin eksikligindendir,,,,:(ağlar
Gönderen: 12.12.2005 - 20:39
Bu Mesaji Bildir   MuSLimaNKa üyenin diger mesajlarini ara MuSLimaNKa üyenin Profiline bak MuSLimaNKa üyeye özel mesaj gönder MuSLimaNKa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MuSLimaNKa su an offline MuSLimaNKa  
17 Mesaj -
bunun cevabi varmi...??Servet-i Fünun edebiyatý hangi edebi akýmlardan etkilenmiþtir?
telaşlı
Gönderen: 12.12.2005 - 20:40
Bu Mesaji Bildir   MuSLimaNKa üyenin diger mesajlarini ara MuSLimaNKa üyenin Profiline bak MuSLimaNKa üyeye özel mesaj gönder MuSLimaNKa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast günes1  
RE: Dahi çocukların yazılı cevapları :
Misafir
Alıntı
Orijýnalý ahmet gunay

Dahi çocuklarýn yazýlý cevaplarý :

Soru : Canlýlarýn ortak özellikleri nelerdir?
Cevap : Yol, su, camii, mezarlýk.

eyvellah....
cevabý veren kardeþi de ayrýca kutlamak isterdim doðrusu...
kaçýncý sýnýf acaba????
Gönderen: 27.12.2005 - 12:15
Bu Mesaji Bildir   Yukari
omer furkan su an offline omer furkan  
401 Mesaj -
selamun aleykum
RABBÝMin selami kardeslerimin üzerine olsun..

ahmet gunay hocam hos bir ekleme olmus hakkaten gulmemek elde deil..
bu soru- cevaplara birkac tane daha ekleme de bulunmak istiyorum..

soru : Karadeniz bölgesindeki tarýmý anlatýnýz.

cevap : Karadeniz bölgesinde toprak çok verimlidir. Burada en çok hamsi yetiþtirilir. Hamsi önce ovalarda sonra yamaçlarda en sonunda daðlarda yetiþtirilmiþtir. Bu bölgemizde kýþlar çok yaðýþlý olduðundan hamsiler serada yetiþtirilir. (Hatice -Lise 2)

soru: Doðu Anadolu'da sanayi neden geliþmemiþtir?

cevap : Doðu Anadolu çok daðlýk maðlýk bir yerdir. Oralar daðlýk maðlýk olduðu için ulaþým oraya gidemiyor. Ulaþým gitmeyince fabrika kurulamýyor. Fabrika daðýn tepesinde olmaz. Daðý yok etmek gerekir. Bu da para ister. Ülkemiz fukara karþýlayamaz. Zaten daðý yok etmek için dinamit konulsa teröristler onlarý çalýp çýrpýp götürür. Bu yüzden oraya endüstri gitmemiþ. (Mustafa - Ortaokul 1)

soru: Ýstanbul'un önemi nedir?

cevap : Ýstanbul önemli bir þehirdir. Topraðý altýndandýr. Köyden göç edenler

Ýstanbula iþ, aþ bulmak için giderler. Ve zengin olup köylerine geri dönerler.Baðzýlarý ev parasý için baðzýlarý ise baþlýk parasý için... Ama bunlar hepsi eskidendi. Þimdi bir tek ev parasý ve çocuklarýn okuma parasý için geliyorlar. Þimdiki zamanda baþlýk parasý yoktur, kaçan kaçana, seven sevene. Köyden Ýstanbula gelen hemþeriler çoktur. Ayrýcana Ýstanbulda çok çok ürün yetiþir. Bunlarýn bazýlarý domates, salatalýk, lahmacun ve kývýrcýk maruldur. Ýstanbul ayrýca Asya ile Avrupa arasýnda bir yol geçen haný köprüsü gibidir. Her bir

kimse bu köprüden geçer. Ýstanbul önemli olmasaydý nüfusu onbeþ milyon olur muydu hiç? (Derya - Ortaokul 2)

soru: Ermeni (Doðu) sorununu açýklayýnýz.

Osmanlý Devleti altýnda yaþayýp ekmek yiyen Ermeniler kendi kendilerini kýþkýrtmalarý sonucu doðu anadoluda hoþnutsuzluklara baþladýlar. Mustafa Atatürk paþa düþmanla baþedebilmek için Kamil Karabekiri Ermeni üzerine doðrulttu.Ermeni yenilip barýþ istedi. Böylelikle en iyi sonuç osmanýnýn oldu (Pinar -Ortaokul 3)

cevap : Çevre kirliliði canlýlarý nasýl etkiler?

Çevre kirliliðinden,dünyadaki insanlarýn 100/90'ný sakat 100/10'u ölmüþ. Çevre kirliliði insanlara sakýncalýdýr. (Melek - Ortaokul 1)

soru: Dýþ ticaret açýðý nedir?

cevap: En dýþ ve en yabancý, çok uzak açýklara yapýlan ticarete dýþ ticaret açýðý diyoruz. (Bilal - Ortaokul 2

selam ve dua ile..
Gönderen: 08.03.2006 - 13:59
Bu Mesaji Bildir   omer furkan üyenin diger mesajlarini ara omer furkan üyenin Profiline bak omer furkan üyeye özel mesaj gönder omer furkan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
Konu icon    SİZCE NİYE AĞLAMIŞ ?
2765 Mesaj -
Ne de olsa çocuk kafasý, bilgilerine göre cevap verirler, onlarý biraz hoþ görmemiz gerekir, ne de olsa bizde o yollardan geçtik...

Annesi çocuðuna beþ kuruþ para verir ekmek alsýn diye. Çocukta hoplaya zýplaya fýrýna gelir, ekmeðini alýp parasýný tam verecekmiþ, bir bakmýþ parasý yokmuþ cebinde, meðer yolda düþürmüþ fýrýncý amcada ekmeði vermemiþ tabii, böylece fýrýndan çýkmýþ yolda aðlayýp sýzlamýþ :
Bir teyze merak etmiþ baþýný okþayarak sormuþ:
-çocuðum niye aðlýyorsun
-ekmek paramý kaybettim
-ne kadar dý ki paran
-beþ kuruþ
-alsana beþ kuruþ artýk aðlama
çocuk susmuþ tam kadýn yürüyecekmiþ çocuk yine aðlamýþ
agla agla agla agla
SÝZE BU SEFER NÝYE AÐLAMIÞ?
Gönderen: 08.03.2006 - 14:50
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Yusuflu su an offline Yusuflu  
RE: SİZCE NİYE AĞLAMIŞ ?
428 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý hilalay06

Ne de olsa çocuk kafasý, bilgilerine göre cevap verirler, onlarý biraz hoþ görmemiz gerekir, ne de olsa bizde o yollardan geçtik...

Annesi çocuðuna beþ kuruþ para verir ekmek alsýn diye. Çocukta hoplaya zýplaya fýrýna gelir, ekmeðini alýp parasýný tam verecekmiþ, bir bakmýþ parasý yokmuþ cebinde, meðer yolda düþürmüþ fýrýncý amcada ekmeði vermemiþ tabii, böylece fýrýndan çýkmýþ yolda aðlayýp sýzlamýþ :
Bir teyze merak etmiþ baþýný okþayarak sormuþ:
-çocuðum niye aðlýyorsun
-ekmek paramý kaybettim
-ne kadar dý ki paran
-beþ kuruþ
-alsana beþ kuruþ artýk aðlama
çocuk susmuþ tam kadýn yürüyecekmiþ çocuk yine aðlamýþ
agla agla agla agla
SÝZE BU SEFER NÝYE AÐLAMIÞ?

Kaybetmeseydi 10 kurusu olacakti kesin ona aglamistir sevinçli bende olsam aglardim dusunsenize 5 kurus ile ekmek alirdim diger 5 kurus benim yani seker parasi sevinçli sevinçli
Gönderen: 08.03.2006 - 15:23
Bu Mesaji Bildir   Yusuflu üyenin diger mesajlarini ara Yusuflu üyenin Profiline bak Yusuflu üyeye özel mesaj gönder Yusuflu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1055 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.68562 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.