generique luvox generique plaquenil generique colchicine hydroxychloroquine kaletra super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Hic böyle bir evlenme olayi duydunuzmu?

önceki konu   diğer konu
17 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Hic böyle bir evlenme olayi duydunuzmu?
162 Mesaj -
Yüzü simsiyahtý. Ama kendisi boyamamýþtý ki! Kaldý ki, kalbi bembeyazdý. Buna raðmen onu basite alanlar vardý. Dedi ki:

-Ya Resûlallah, yüzümün siyahlýðý cennete girmeme mani midir?

-Asla!

-O halde beni niçin insanlar hor görüyorlar, kimse bana niçin kýzýný vermiyor?

-Amir bin Vehebin evine git ve
Resûlullah selamý var, kerimeni bana nikahlamaný emretti de.

Siyah yüzlü genç hemen adrestedir. Kýzýn yanýnda babaya selamý aynen teblið eder ve teklifi de açýkça anlatýr.

Baba kýzgýn, hemen reddeder. Ancak, teklifi dinleyen kýzcaðýz babasýný ikaz eder:

-Babacýðým, vahiy gelir de sonra seni mahcup eder. Ne biliyorsun bu olayý Rabbimin emretmediðini? Efendimiz (sav)in o emri teblið buyurmadýðýný? Hemen git, Resûlullahtan özür dile ve beni o gence nikâhla. Resûlullahýn uygun bulduðunu ben de uygun bulurum.

Kýzýnýn ikazýyla mescide koþan baba özür diler:

-Söylediðinin doðru olup olmadýðýný bilmiyordum. Demek ki doðruymuþ. Kýzýmý verdim. Þu anda nikahlýsýdýr.

Efendimizin gence emri:

-Git, evini hazýrla, aile oturacak þekilde döþe.

-Benim ev döþeyecek tek dirhemim bile yok!..

-Öyle ise Aliye, Osmana, Abdurrahman bin Avfa git. Onlar sana ikiþer yüz dirhem versinler.

Uçarcasýna gider. Onlarýn her biri, emredilenden fazla yardýmda bulunurlar ve sýra çarþýnýn yolunu tutmaya gelmiþtir. Bir ev hazýrlamak için gerekli para elde mevcut. Hele zevcesi, ümidinin de üstünde bir azizedir âdeta...

Çarþý yolunda hýzla giderken kulaðýna bir ses gelir. Önce anlayamaz, duraklar ve nefesi kesilircesine dinler. Evet, evet yanlýþ anlamamýþtýr, doðrudur. Ses herkese ilan etmektedir:

-Ey kendini Allaha asker bilen Müslümanlar!

Derhal atýnýza binin, cihada yönelin. Ordu mescidin dýþýnda beklemektedir. Siz böyle gün için varsýnýz dünyada! Düþman ani baskýn yapacak!

Þimdi ne olacak?.. Cihada mý gitsin, evlenmeye mi?.. Yönünü hemen deðiþtirir, demirciler çarþýsýna gider. Ýlk iþi bir kýlýç, sonra bir zýrh, daha sonra da bir at almak olur. Elindeki paranýn hepsini de harcamýþtýr. Ama cihad için lazým olan silahýný da tamamlamýþtýr...

Sýçradýðý atýnýn üzerinde kuþ gibi uçar, bekleyen orduya toz duman içinde karýþýr.

-Bu genç, herhalde Bahreynden gelen biridir, derler. Ancak onun siyahlýðýný fark eden Resûlullah Aleyhisselam:

-Sen Saad mýsýn? buyurur.

-Evet, deyince de dua eder:

-Ceddine saadetler!..

Kumlu çöllerden geçilir, tozlu yollardan gidilir ve nihayet düþmanla müthiþ bir savaþ baþlar... Herkes cesaretle ileri atýlýr. Ama içlerinden biri herkesten de cesaretle atýlýr; saldýrdýðý tarafýn adamlarýný saða sola püskürtür. Neden sonra meydan sakinleþir, düþman kaçmýþ, müþrikler yok olmuþlardýr. Þehitler tespit edilirken, bir ses:

-Allahü Ekber! Evlenmek üzere olan Saad da þehit!

Efendimiz onun cesedi baþýna gelir, mahzun þekilde bakar:

-Seni Havz-ý Kevserimin baþýnda bekleyeceðim!

Bir hayret nidasý daha:

-Allahü Ekber!

Sonra döner, oradakilere hitap eder:

-Kýlýcýný, mýzraðýný ve atýný alýn, kendisini gönüllü olarak isteyen kýzcaðýza verin. Babasýna da deyin ki:

-Kýzýný vermekte tereddüt ettiðin siyah yüzlü gence Allahü Teâla cennet hurilerini lâyýk gördü!

Ve hayret nidalarý birbirini takip eder:
-Allahü Ekber! Allahü Ekber!...

Ahmet Sahin
Gönderen: 23.11.2005 - 13:34
Bu Mesaji Bildir   Lübe üyenin diger mesajlarini ara Lübe üyenin Profiline bak Lübe üyeye özel mesaj gönder Lübe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
Allah herkese þehadet nasip eylesin.
Gönderen: 23.11.2005 - 20:28
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vuslatyolu su an offline vuslatyolu  
18 Mesaj -
amin inþaalah.selametle kalýnýz
Gönderen: 23.11.2005 - 20:56
Bu Mesaji Bildir   vuslatyolu üyenin diger mesajlarini ara vuslatyolu üyenin Profiline bak vuslatyolu üyeye özel mesaj gönder vuslatyolu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaHRa su an offline SaHRa  
RE:
1183 Mesaj -
Alıntı
Orijinali fosaloglu

Allah herkese þehadet nasip eylesin.

Amin insaAllah..
Gönderen: 23.11.2005 - 21:03
Bu Mesaji Bildir   SaHRa üyenin diger mesajlarini ara SaHRa üyenin Profiline bak SaHRa üyeye özel mesaj gönder SaHRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mavisimbenim su an offline mavisimbenim  
20 Mesaj -
amin.
cok etkileyici yazin icin tskler
Gönderen: 24.11.2005 - 01:40
Bu Mesaji Bildir   mavisimbenim üyenin diger mesajlarini ara mavisimbenim üyenin Profiline bak mavisimbenim üyeye özel mesaj gönder mavisimbenim üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
resulsali su an offline resulsali  
yardim edin lutfen
2 Mesaj
Selamun aleykum sevgili din kardesler,lutfen biriniz bana yazin burdan nasil konusabilecegimi anlatin cunku size cok ihtiyacim var lutfen allah rizasi icin yardim bekliyorum...
Gönderen: 24.11.2005 - 02:17
Bu Mesaji Bildir   resulsali üyenin diger mesajlarini ara resulsali üyenin Profiline bak resulsali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
guvendag su an offline guvendag  
yazarak
148 Mesaj -
buradan yazark konusabýlýrsýn baska yontemý varmý bende býolmýyorum.yazarak derdýný anlat bence agabýler sana yardýmcý olur.düsün
Gönderen: 24.11.2005 - 11:08
Bu Mesaji Bildir   guvendag üyenin diger mesajlarini ara guvendag üyenin Profiline bak guvendag üyeye özel mesaj gönder guvendag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
guvendag su an offline guvendag  
tesekkur
148 Mesaj -
ALLAH RAZIOLSUN BU GUZELYAZIN ICIN.AHMED SAHIN AGABININDE SENINDE ELINE SAGLIKGüle Güle
Gönderen: 24.11.2005 - 11:10
Bu Mesaji Bildir   guvendag üyenin diger mesajlarini ara guvendag üyenin Profiline bak guvendag üyeye özel mesaj gönder guvendag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
941 Mesaj -
alkıs Alkis alkıs

Allah razi olsun cok guzel yazmissin...
Rabbim bizlerede ona yakisir bir sekilde son nefesimizi vermeyi nasip etsin insaAllah..
Selam ve dua ile gül

Gönderen: 03.12.2005 - 00:46
Bu Mesaji Bildir   ~eSRa~ üyenin diger mesajlarini ara ~eSRa~ üyenin Profiline bak ~eSRa~ üyeye özel mesaj gönder ~eSRa~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KIRMIZIGuL su an offline KIRMIZIGuL  
RE: yardim edin lutfen
540 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý resulsali

Selamun aleykum sevgili din kardesler,lutfen biriniz bana yazin burdan nasil konusabilecegimi anlatin cunku size cok ihtiyacim var lutfen allah rizasi icin yardim bekliyorum...

Ve aleykum selam kardesim...

özel mesajlari soruyorsaniz malesef üyeler arasi kapalidir. Sadece site adminlerine ve moderatörlerine özel mesaj yolu ile ulasabilirsiniz...

Ama foruma eklediginiz cevaplarlada guzel dostluk ve kardeslikler edinebilirsiniz...

selam ve dua ile...
Gönderen: 03.12.2005 - 01:46
Bu Mesaji Bildir   KIRMIZIGuL üyenin diger mesajlarini ara KIRMIZIGuL üyenin Profiline bak KIRMIZIGuL üyeye özel mesaj gönder KIRMIZIGuL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
resulsali su an offline resulsali  
Selamun Aleykum
2 Mesaj
Selamun Aleykum arkadaslar, bana yardimci oldugunuz icin cok tesekkur ederim, ama gordum ki sorum iyi anlasilmamis yani ben iyi yazamamisim onun icin ozur dilerim. Amacim ozel sohbet falan degildi, asil sorum suydu :
Bir seyler ogrenebilmek icin bana yardimci olucak birini aradim yani sorularima cevap verebilecek biri yani sorularimi burda sorabilirmiyim bilemem bana ne kadar yardimci olursunuz onu da bilemem direk olarak konusmak istiyorum eger yardimci olacak bir kimse varsa lutfen tekrar bekliyorum yazinizi, cunku ihtiyacim var, bazi seyleri ogrenebilmek icin.

Bana cevap veren arkadaslara cok tesekkur ederim Allah razi olsun...

Site adminlerine nasil ulasabilirim onu da soylerseniz cok mutlu olurum...

Sevgili KIRMIZIGUL kardesim bize yardimci olursan cok seviniriz sadece ulasabilecegim konusabilecegim birilerini soyle yeterli.Allah razi olsun cevabin icin...

Allahin selami uzerinizde olsun...

Selam Ve Dua Ile...
Gönderen: 03.12.2005 - 02:23
Bu Mesaji Bildir   resulsali üyenin diger mesajlarini ara resulsali üyenin Profiline bak resulsali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
endulus su an offline endulus  
RE: Selamun Aleykum
611 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý resulsali

Selamun Aleykum arkadaslar, bana yardimci oldugunuz icin cok tesekkur ederim, ama gordum ki sorum iyi anlasilmamis yani ben iyi yazamamisim onun icin ozur dilerim. Amacim ozel sohbet falan degildi, asil sorum suydu :
Bir seyler ogrenebilmek icin bana yardimci olucak birini aradim yani sorularima cevap verebilecek biri yani sorularimi burda sorabilirmiyim bilemem bana ne kadar yardimci olursunuz onu da bilemem direk olarak konusmak istiyorum eger yardimci olacak bir kimse varsa lutfen tekrar bekliyorum yazinizi, cunku ihtiyacim var, bazi seyleri ogrenebilmek icin.

Bana cevap veren arkadaslara cok tesekkur ederim Allah razi olsun...

Site adminlerine nasil ulasabilirim onu da soylerseniz cok mutlu olurum...

Sevgili KIRMIZIGUL kardesim bize yardimci olursan cok seviniriz sadece ulasabilecegim konusabilecegim birilerini soyle yeterli.Allah razi olsun cevabin icin...

Allahin selami uzerinizde olsun...

Selam Ve Dua Ile...

Ve aleykum selam;
Sorulariniz fikhi konularda ise sorular ve cevaplar bölümüne yazabilirsiniz. Hocalarimiz sorularinizi cevaplayacaklardir..
Gönderen: 03.12.2005 - 02:30
Bu Mesaji Bildir   endulus üyenin diger mesajlarini ara endulus üyenin Profiline bak endulus üyeye özel mesaj gönder endulus üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fikri1 su an offline fikri1  
Bir sahabi
6 Mesaj
Saad (R.anh) Peygamberimizin sahabesiydi.

O devrin olaylarý Allah ve peygambere olan imanýmýzý tazeliyor.

Kýyamette nasip olurda Sancak-ý Þerif altýnda görürüz Ýnþallah

paylaþým için teþekkürler

selam ve dua ile

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son fikri1 tarafından, 15.12.2005 - 12:33 tarihinde.
Gönderen: 15.12.2005 - 12:32
Bu Mesaji Bildir   fikri1 üyenin diger mesajlarini ara fikri1 üyenin Profiline bak fikri1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
tutkunadem su an offline tutkunadem  
575 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Esra_can

alkıs Alkis alkıs

Rabbim bizlerede ona yakisir bir sekilde son nefesimizi vermeyi nasip etsin insaAllah..
Selam ve dua ile gül

ALLAH (C.C) RAZI OLSUN

AMIN AMIN CUMLEMIZE...
Gönderen: 01.10.2006 - 01:17
Bu Mesaji Bildir   tutkunadem üyenin diger mesajlarini ara tutkunadem üyenin Profiline bak tutkunadem üyeye özel mesaj gönder tutkunadem üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
k.@.p.t.@.n su an offline k.@.p.t.@.n  
94 Mesaj -
allah razý olsun güzel paylasým

yüce allah bizede son nefesimizde imanla ölmeyi nasib etsi inþallah

mesajaminmesaj
Gönderen: 01.10.2006 - 01:31
Bu Mesaji Bildir   k.@.p.t.@.n üyenin diger mesajlarini ara k.@.p.t.@.n üyenin Profiline bak k.@.p.t.@.n üyeye özel mesaj gönder k.@.p.t.@.n üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pertev su an offline Pertev  
601 Mesaj -
.

Resulullah'in en kücük iltifatina nail olabilmek icin, yüzümü bin kere siyaha boyarim..Kapkaranlik, zindan bile olurum. Yeter ki, Gül Efendim beni reddetmesin.

gül

.
Gönderen: 01.10.2006 - 01:38
Bu Mesaji Bildir   Pertev üyenin diger mesajlarini ara Pertev üyenin Profiline bak Pertev üyeye özel mesaj gönder Pertev üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Özge su an offline Özge  
RE:
107 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Esra_can

alkıs Alkis alkıs

Selam ve dua ile gül

AMIN...
INSALLAH...
Gönderen: 01.10.2006 - 03:16
Bu Mesaji Bildir   Özge üyenin diger mesajlarini ara Özge üyenin Profiline bak Özge üyeye özel mesaj gönder Özge üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 870 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
mouharem68 (56), Mavi mutluluk (42), gardiyan (51), hüzünn (36), yanardag (49), kalebeyi (43), Trabzon61 (34), Kameraman_63 (61), Rabia1 (52), MaviguL (42), YSMNT (45), kardelen_06 (40), PembeGül (39), aliosmantr (37), safak13 (46), secere (47), yasargokmen (51), mehmet23 (53), HaBeSii (43), tkardelen (42), MUSTAFA ONUR (63), efendi54 (54), cemilakgun (48), þip&thorn.. (45), cemilakgün (48), Moehh80 (44), ismailbaturay (47), tümtürk (36), SaBoTaJ (124), resadiyeli84 (40), muhammedali_x (49), metinx (49), Fatih almanya (44)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61808 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.