chloroquine generique plaquenil colchicine ivermektine kaletra voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » İŞTE GERÇEK SEVGİ...

önceki konu   diğer konu
4 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
İŞTE GERÇEK SEVGİ...
113 Mesaj -
"Bebeðimi görebilir miyim" dedi yeni anne. Kucaðýna yumuþak bir bohça verildi ve mutlu anne, bebeðinin minik yüzünü görmek için kundaðý açtý ve þaþkýnlýktan adeta nutku tutuldu! Anne ve bebeðini seyreden doktor hýzla arkasýný döndü ve camdan bakmaya baþladý. Bebeðin kulaklarý yoktu... Muayenelerde, bebeðin duyma yetisinin etkilenmediði, sadece görünüþü bozan bir kulak yoksunluðu olduðu anlaþýldý.
Aradan yýllar geçti, çocuk büyüdü ve okula baþladý. Bir gün okul dönüþü eve koþarak geldi ve kendisini annesinin kollarýna attý. Hýçkýrýyordu. Bu onun yaþadýðý ilk büyük hayal kýrýklýðýydý; aðlayarak
"Büyük bir çocuk bana ucube dedi."
Küçük çocuk bu kadersizliðiyle büyüdü. Arkadaþlarý tarafýndan seviliyordu ve oldukça da baþarýlý bir öðrenciydi. Sýnýf baþkaný bile olabilirdi; eðer insanlarýn arasýna karýþmýþ olsaydý. Annesi, her zaman ona "Genç insanlarýn arasýna karýþmalýsýn" diyordu, ancak ayný zamana yüreðinde derin bir acýma ve þefkat hissediyordu.
Delikanlýnýn babasý, aile doktoruyla oðlunun sorunu ile ilgili görüþtü;
"Hiçbir þey yapýlamaz mý?"
diye sordu. Doktor
"Eðer bir çift kulak bulunabilirse, organ nakli yapýlabilir"
dedi. Böylece genç bir adam için kulaklarýný feda edecek birisi aranmaya baþlandý. Ýki yýl geçti. Bir gün babasý
"Hastaneye gidiyorsun oðlum, annen ve ben, sana kulaklarýný verecek birini bulduk ancak unutma bu bir sýr"
dedi. Operasyon çok baþarýlý geçti ve adeta yeni bir insan yaratýldý.
Yeni görünümüyle psikolojisi de düzelen genç, okulda ve sosyal hayatýnda büyük baþarýlar elde etti. Daha sonra evlendi ve diplomat oldu.
Yýllar geçmiþti, bir gün babasýna gidip sordu:
"Bilmek zorundayým, bana bu kadar iyilik yapan kiþi kim? Ben o insan için hiçbir þey yapamadým"
"Bir þey yapabileceðini sanmýyorum" dedi babasý, "fakat anlaþma kesin, þu anda öðrenemezsin, henüz deðil.." Bu derin sýr yýllar boyunca gizlendi.
Ancak bir gün açýða çýkma zamaný geldi. Hayatýnýn en karanlýk günlerinden birinde, annesinin cenazesi baþýnda babasýyla birlikte bekliyordu. Babasý yavaþça annesinin baþýna elini uzattý; kýzýl kahverengi saçlarýný eliyle geriye doðru itti; annesinin kulaklarý yoktu.
"Annen hiçbir zaman saçýný kestirmek zorunda kalmadýðý için çok mutlu oldu" diye fýsýldadý babasý". Ve hiç kimse, annenin daha az güzel olduðunu düþünmedi deðil mi? Gerçek güzellik fiziksel görünüþe baðlý deðildir, ancak kalptedir! Gerçek mutluluk gördüðün þeyde deðil, asýl görünmeyen yerdedir. Gerçek sevgi, yapýldýðý bilinen þeyde deðil, yapýldýðý halde bilinmeyen þeydedir!"

TÜM SEVGÝLERÝN YÜREKTEN VE ÝÇTEN OLMASI DÝLEÐÝYLE...
Gönderen: 21.11.2005 - 14:50
Bu Mesaji Bildir   ebrar83 üyenin diger mesajlarini ara ebrar83 üyenin Profiline bak ebrar83 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Nur 66  
Misafir
SELAMUN ALEYKUM

Anne sevgisi bu olsa gerek. Evlatlarý için yapamayacaklarý fedakarlýk yoktur. Eli öpülesi Annelerin. Bu Hikayeyi okuyunca Annem Aklýma geldi. Yatýðý yer Nur olsun. Bizler için çok þeyler yaptý. En baþta ALLAH (C.C.) sevgisi, Peygamber (S.A.V.) sevgisi Kuran-Azimüþþan sevgisi bizlere aþýladý. Ýnþaallah Ahiretimizi kurtarýrsak bunda onun emeði çok büyüktür. Analarý hayatta olanlar onlarýn kýymetini çok iyi bilin. Ahirete göç etmiþ olanlar , onlarý Dualarýnýzda unutmayýn.

Tüm Annelerimizden ALLAH (C.C.) RAZI olsun. Onlarýn Hatalarýný affetsinve onlarý Cennetine koysun Amin.
Gönderen: 21.11.2005 - 15:18
Bu Mesaji Bildir   Yukari
AFFET_ALLAHIM su an offline AFFET_ALLAHIM  
50 Mesaj -
........Bismillahirrahmanirrahim.......
Allah razý olsun cok güzeldi.
selametle kalýn
Gönderen: 21.11.2005 - 16:31
Bu Mesaji Bildir   AFFET_ALLAHIM üyenin diger mesajlarini ara AFFET_ALLAHIM üyenin Profiline bak AFFET_ALLAHIM üyeye özel mesaj gönder AFFET_ALLAHIM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ademtalha su an offline Ademtalha  
slm
24 Mesaj -
Allah razi olsun kardesim guzeldi..gül gül
Gönderen: 21.11.2005 - 17:30
Bu Mesaji Bildir   Ademtalha üyenin diger mesajlarini ara Ademtalha üyenin Profiline bak Ademtalha üyeye özel mesaj gönder Ademtalha üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 985 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58197 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.