generique stromectol ivermektin kaletra generique rhinocortdexamethasone cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SORULAR & CEVAPLAR » Giybet etmek,dedikodu,haset etmek

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Giybet etmek,dedikodu,haset etmek
15 Mesaj -
selamu aleyküm hocam,
haset,baskasi aleyhinde konusmak beni cok kizdiriyor.
mesala birinden bahsedildimi oradan kalkip gitmek istiyorum ama bazen mecbur kalmak ve onlarin konustuklarina kulak misafiri oluyorum.bundan bende acaba günah payim varmi.peki mesale eger bende günahkar oldu isen o zaman o kisinin hakki geciyormu bana,o kisiden ben bahsetmedigimi ragmen ve istemedigime ragmen.bezende o kisiyi savunurum hayir öyle ,olmamistir v.b..
Allah sizden razi olsunGüle Güle Allah Razı Olsun

(verilen linkler kurallar gereði silinir ((( RAVDAte@m )))

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son GoLGe tarafından, 02.10.2005 - 23:59 tarihinde.
Gönderen: 02.10.2005 - 23:54
Bu Mesaji Bildir   cebic02 üyenin diger mesajlarini ara cebic02 üyenin Profiline bak cebic02 üyeye özel mesaj gönder cebic02 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast ahmet gunay  
Misafir
Deðerli kardeþim;

Ýslam dini, insanlarý hor görmeyi, alaya almayý, lakap takmayý, gýybet etmeyi, yalan söylemeyi ve onlarý küçük düþürücü tüm davranýþlarý yasaklamýþtýr. Hucurat Sûresi'nin 11. ayeti bunu þöyle açýklamaktadýr: "Ey Mü'minler! Bir topluluk diðer bir topluluðu alaya almasýn. Belki de onlar kendilerinden daha iyidirler. Kadýnlar da kadýnlarý alaya almasýnlar. Belki onlar (alaya alýnanlar) kendilerinden daha iyidirler. Kendi kendinizi ayýplamayýn, birbirinizi kötü lakaplarla çaðýrmayýn. Ýmandan sonra fasýklýk ne kötü bir isimdir! Kim tevbe etmezse iþte onlar zalimlerdir."[Hucurat 49/11]

Hakkýnýzý helal edin

Selam ve dua ile...

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son ahmet gunay tarafından, 03.10.2005 - 00:16 tarihinde.
Gönderen: 03.10.2005 - 00:12
Bu Mesaji Bildir   Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 951 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58735 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.