generique plaquenil ivermektine dexamethasone budesonide chloroquine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » UYARILAR - DUYURULAR - YENİLİKLER » Filistin'e yardim kermesine davet!

önceki konu   diğer konu
16 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
hasretim_7272 su an offline hasretim_7272  
Filistin'e yardim kermesine davet!
63 Mesaj -
Selam olsun kardeþler,
Filistin'e yardým için düzenlenecek ikinci gýda kermesinin
tarihi belli olmuþtur.

20-21 Agustos (Cumartesi- Pazar) tarihinde Yenibosna Aksa Camiinin avlusunda
olunacak.
Siz de bu kermese gýda yardýmý yapabilir, dostlarýnýza duyurabilir, maddi
destekte bulunabilirsiniz. Hiç deðilse ziyaret etmenizi bekleriz.
Siz onurlu insanlara selam olsun.
Gönderen: 19.08.2005 - 13:01
Bu Mesaji Bildir   hasretim_7272 üyenin diger mesajlarini ara hasretim_7272 üyenin Profiline bak hasretim_7272 üyeye özel mesaj gönder hasretim_7272 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
endulus su an offline endulus  
611 Mesaj -
s.a.

Katilabilecek kardeslerimiz icin daha acik bir adres verilse iyi olur.. Türkiye`de mi? Yurt disinda mi? bu kermes..
Gönderen: 19.08.2005 - 13:23
Bu Mesaji Bildir   endulus üyenin diger mesajlarini ara endulus üyenin Profiline bak endulus üyeye özel mesaj gönder endulus üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akincimetin su an offline akincimetin  
Bismillahirrahmanirrahim
359 Mesaj -
Aleyküm selam.

Türkiye/Ýstanbul...Yenibosna aksa camii yanýlmýyorsam.peki bu kermes filistine yardým gýda kermesi olmasý hasebiyle bir kat daha önemli diye düþünüyorum..Hiç olmazsa bazý kardeþlerimizide bu vesileyle görmüþ ve tanýþmýþ oluruz.Ýnþallah bir proðram çýkmazsa kermese geliriz...Sevgi ve muhabbetlerimizle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son akincimetin tarafından, 19.08.2005 - 14:14 tarihinde.
Gönderen: 19.08.2005 - 14:12
Bu Mesaji Bildir   akincimetin üyenin diger mesajlarini ara akincimetin üyenin Profiline bak akincimetin üyeye özel mesaj gönder akincimetin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
ALLAH BU KERMESI TERTIPLIYENLERDEN RAZI OLSUN YURT DISINDA YASADIGIMIZ ICIN MALEYSEF GÖREMIYECAZ KESKE YURT DISINDA YAPILSA AMA NERDE
Gönderen: 19.08.2005 - 14:44
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
Kermes gün boyu devam edecek mi ?
Gönderen: 19.08.2005 - 19:00
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_Resul_ su an offline _Resul_  
627 Mesaj -
Fosaloðlu sen aslýnda bu iþleri yapabilecek bir adamsýn, konuyla alakasýz olacak ama özel mesaj yok, acaba bir yardým hareketi de Çeçen mücahitlerin Ýstanbul'daki aileleri için organize edilemez mi? Burnumuzun dibinde bunlar varken meseleyi sýrf Filistin'e çevirmek bana biraz popülizme kapýlmak gibi geliyor.
Gönderen: 19.08.2005 - 20:47
Bu Mesaji Bildir   _Resul_ üyenin diger mesajlarini ara _Resul_ üyenin Profiline bak _Resul_ üyeye özel mesaj gönder _Resul_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
2683 Mesaj -
Resul ; iltifatýn için teþekkür ederim. Belki bu konuyla alakalý deðil ama sende son yazdýðýn bir kaç mesajýnda çok mütevazýsýn. ( inþAllah bu yazdýklarýmdan sonra birileri bana "açtýn þom aðzýný" diye yakarýþta bulunmaz). ÝnþAllah hep böyle devam edersin. Kusura bakma bu bir "aferin" deðil. Yaþ olarak benden büyük olduðunu biliyorum. Böyle bir tavýr sergilemem zaten. Ama içimde olanýn dýþýma yansýmasýný istedim sadece.

Konuya gelince; ben aslýnda "ahmetgünay" abimle beraber tüm ravda'nýn davetli olacaðý bir organizasyon düzenlemeyi düþünüyordum ama malesef benden kaynaklanan özel bir sorundan dolayý askýya alýndý.

Siz istanbulda yaþayan çeçen mücahidlerinin ailelerini gösterin ben onlara yardým edecek insanlar bulurum.
Gönderen: 19.08.2005 - 21:47
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
Ne güzel bi faaliyet ben de gelebilmeyi gerçekten çok isterdim ama istanbula uzakta oturuyorum. Bizim de dualarýmýzý götürürsünüz inþ. Allah yardýmcýnýz olsun.
Gönderen: 20.08.2005 - 12:14
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
627 Mesaj -
Ýltifat etmedim, düþündüðümü söyledim. Senden yaþlý olduðumu da sanmýyorum. Bilmediðini bilmeyenler haricinde de kimseye tepeden bakmamaya çalýþýrým, siz baþka türlü düþünüyorunuz, elimden gelen bir þey yok.

TÜRKÝYE'DEKÝ ÇEÇEN MÜLTECÝLER

Ýstanbul'daki Çeçen mülteciler üç ayrý kampta yoðunlaþmýþ bulunuyor. Fenerbahçe, Ümraniye ve Beykoz'daki kamplar toplam 450 kiþiye ev sahipliði yapýyor.

Kafkas Vakfý'nýn yaptýðý çalýþmalar sonucu elde ettiði bilgilere göre Ekim 2001 tarihi itibariyle Ýstanbul'da yaþayan Çeçen mülteci sayýsý toplam 785. Fenerbahçe kampýnda 184, Ümraniye kampýnda 152, Beykoz kampýnda ise 114 mülteci kalýyor.

Ayrýca Ýstanbul'un deðiþik semtlerinde kiralanmýþ evlerde ya da hayýrsever vatandaþlar tarafýndan tahsis edilmiþ dairelerde 335 mülteci barýnýyor. Bu þekilde barýnanlarýn 160'ý çocuk, 168'i ise kadýn.
Ancak bu rakamlar kendilerine eriþilebilin insanlarý kapsýyor. Ayrýca Ýstanbul'da ve taþrada akrabalarýnýn yanýnda kalan 400 civarýnda mülteci de bulunuyor. Nevar ki bunlara yönelik bir istatistiki çalýþma yapýlabilmiþ deðil.

Fenerbahçe Kampý

Ýstanbul'daki Fenerbahçe Kampý uzun süreden beri kullanýlmadýðý için barýndýrma fonksiyonlarýný yitirmiþ Devlet Demir Yollarý'na ait bir dinlenme tesisi. Burada zor þartlarda hayatta kalma mücadelesi veren 184 kiþiden 108'i kadýn, 79'u da çocuk.

Elektrik ve doðalgazý olmayan kampa içecek ve temizlik ihtiyacý için su günde bir saat þehir þebekesinden veriliyor. Yataklarý olmayan mülteciler, tahta ranzalar üzerinde yatýyorlar. Burasý yaz aylarýnda kullanýlmak üzere deniz kenarýnda inþa edilmiþ bir dinlenme kampý olup mutfak ve banyoya sahip deðil.

Ümraniye Kampý

Ümraniye Kampý denilen yer aslýnda caminin altýnda birkaç oda ve bir mutfaktan müteþekkil bir sýðýnak. Bir odayý 2-3 aile paylaþmak zorunda.
Kalabalýk nedeniyle nefes almanýn bile zor olduðu bu yerde kalanlarýn 73'ü çocuk, 83'ü kadýn.

Beykoz Kampý

Kamp üç katlý bir binadan ibaret. 49'u çocuk ve 45'i kadýn olmak üzere 114 kiþinin barýndýðý binadaki aþýrý rutubet mültecilerde enfeksiyonlara neden oluyor. Su ve elektriði olan kamp merkezi sistemle ýsýnýyor. Ancak merkezi sistemi çalýþtýracak yakýtý temin etmek sorun olabiliyor.
Her üç kampta da insanlarýn gýda ve saðlýk ihtiyaçlarý hayýrsever vatandaþlarýn yardýmlarýyla karþýlanýyor.

Daha ayrýntýlý ve kesin bilgiler için Kafkas Derneklerine gitmeniz lazým, ben Ýstanbul'da deðilim, imkanlarým da kýsýtlý, o yüzden bizzat gelemiyorum. Ancak zor bir iþ olduðunu da sanmýyorum, gerekirse hesap no'su yoluyla ya da online olarak da yardým toplanýrsa þehir dýþýnda olanlar da katýlabilir (site yönetimi!), zaten aileler kalabalýk deðil. Yardým toplandýktan sonra da sessizce, kimseyi rencide etmeden verilir. Bu arada site yönetimi bazý konular için online destek ve imza kampanyalarý baþlatabilir, nerede hareket orada bereket...
Gönderen: 20.08.2005 - 12:33
Bu Mesaji Bildir   _Resul_ üyenin diger mesajlarini ara _Resul_ üyenin Profiline bak _Resul_ üyeye özel mesaj gönder _Resul_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
!
2683 Mesaj -
Resul; bilgilendirme için Allah razý olsun.

Emin ol bu kamplarýn durumu bu kadar karamsar deðil. Yine de yapýlabilecek çoy þel olduðu doðrudur " nerde hareket orda bereket" sloganýna katýlýyorum

Her türlü faaliyete katýlýrým inþAllah. Bende elimden geleni yapacaðým inþAllah.

Ayrýca resul; demekki bizim senden beklentimiz " bilmediðini bilmeyenlere karsý dahi tepeden bakmamanmýs"

Bilgiler çok aydýnlatýcý tekrar saol.

Benden haber bekleyin...
Gönderen: 20.08.2005 - 13:57
627 Mesaj -
Bekliyoruz, unutma bak...
Gönderen: 20.08.2005 - 19:04
GöLGe su an offline GöLGe  
Konu icon   
1041 Mesaj -
gül
Gönderen: 20.08.2005 - 20:49
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
63 Mesaj -
S.a
Arkadaslar ilginize tesekkür ederim Ben Ankarada Askerim Bende Bulunamayacagým Ama Yolu Yakýn Olanýn Gönlüde Yakýn Olsun insallah..
Allaha emanet...
Gönderen: 20.08.2005 - 20:59
Bu Mesaji Bildir   hasretim_7272 üyenin diger mesajlarini ara hasretim_7272 üyenin Profiline bak hasretim_7272 üyeye özel mesaj gönder hasretim_7272 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
FEZADER su an offline FEZADER  
Konu icon    BU HABERLER ÇOK GÜZEL
26 Mesaj -
ÇOK GÜZEL. ÞU GÜNLERDE BU HABERLER DÝN KARDEÞLÝÐÝMÝZÝ ARTTIRIYOR HERÞEY FÝLÝSTÝN ÝÇÝN.ÝNÞAALLAH GELECEÐÝZ.BRÝ DE ORGANÝZASYONU MKÝM YAPIYOR BU KONUDA DA BÝLGÝ
Gönderen: 23.07.2006 - 18:25
Bu Mesaji Bildir   FEZADER üyenin diger mesajlarini ara FEZADER üyenin Profiline bak FEZADER üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
63 Mesaj -
S.a
Fezader kadreþim ilgine teþekkürler fakat bu kermes geçen senenin aðustos ayýnda gerçekleþti...siz aðustosu görünce bu sene sendýnýz fakat o kermes gerçekleþti..ilginize teþekkür ederim Güle Güle
Gönderen: 23.07.2006 - 19:42
FEZADER su an offline FEZADER  
Konu icon    2006 NIN AĞUSTOZU DA VAR
26 Mesaj -
GEÇEN SENE KERMESÝ YAPAN, BU SENE DE KERMESÝ YAPAR.BUNDAN HÝP ÞÜPHEM YOK VAKÝT VAR.
Gönderen: 23.07.2006 - 20:19
Bu Mesaji Bildir   FEZADER üyenin diger mesajlarini ara FEZADER üyenin Profiline bak FEZADER üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 877 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), Ý.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60584 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.