ivermectin budesonide generique colchicine generique luvox generique stromectol seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » bana fikir verirmisiniz lütfen

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
bana fikir verirmisiniz lütfen
Misafir
s.a. arkadaþlar

sizlere biþey danýþacam

Þu anda görüþtüðüm biri var tam anlamýyla görüþüyoz denmez aslýnda yanlýz bu insan müslüman çok þükür ama yetiþme tarzý itibariyle dini bi eðitim pek almamýþ bu konularda bi bilgisi yok gibi rahat yaþamýþ
ve ben tesettürlü bi insaným ve dinimin emrettiði gibi hayat sürmek istiyorum ve bu insanla olursa birçok þeyim ona rahatsýzlýk verecek bence.benim sorum sizce hemen burda sonmu vermeliyim yoksa bu Allahýn bana bi imtihaný olabilirmi bi insanýn hidayete ermesine vesile olabilirmiyim sizce ne yapmam gerekiyo bilmiyorum lütfen bu durumda en hayýrlý kararý vermem için bana dua ve akýl verin.
s.a.
Gönderen: 30.06.2005 - 14:08
Bu Mesaji Bildir   Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
RE: bana fikir verirmisiniz lütfen
7 Mesaj
VE Aleyküm-Selam Kardesim,

Eyer o Müslümanligi (yani Müslümanlikta olan herseyi) ögrenmek istiyorsa, yani ögrenmek icin herseyi yapmak isterse, hatta baslamissa, ozaman iyi yani.. Onu terketmeye gerek yok..
Ama eyer biseyler ögrenmek istemiyorsa,
bence onu terketmelisin, cünkü Dindar olan biri Dindar olan biriyle evlenmeli.. Birisi dindar degilse, cok problemler yasanilir ve birbirlerini anlamazlar onlar..

Yanlislar yaptiysam, söylediklerim
iyi degilse, ÖZÜR DILERIM..
Dua ile..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ALLAHA kavusmak tarafından, 30.06.2005 - 14:43 tarihinde.
Gönderen: 30.06.2005 - 14:17
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ilknurMerve su an offline ilknurMerve  
dikkat et bence
476 Mesaj -
s.a kardesim
haddim degil belki ama yazmadanda gecemedim.
bu durumda bence cok dikkatli olman lazim.cünkü az duymadik,,oda zamanla dinine döner"yada,,düzelir,belki ben onun hidayetine bi vesile olurum" diyen genc kizlari fakat sonunda cogu hüsrana ugruyor,cünkü öyle kolay degil bi insanin düzelmesi,ama bence sen dua et ki Rabbim ona simdiden dogru yolu göstersin.Dedigim gibi cok hassas bir konu bu.Onunla simdi oturup konusmalisin bu durum hakkinda,sonra gözyasi akitma diye.Bu arada sana bir kitap tavsiye etmek istiyorum tam senin durumunda olan bir genc kiz hakkinda (ahmed günbay yildiz--bir dünya yikildi)Ordaki medine adli kizda senin gibi düsünüyor ama....durum hicte onun istedigi gibi olmuyor...fakat bu demek degildir sana aynisi olacak diye....
sana tavsiyem iyi DÜSÜN....son karari verecek olan sensin cünkü..
RABBIM YARDIMCIN OLSUN,,,,,insallah Allah onada dogru yolu en kisa zamanda gösterir
Gönderen: 30.06.2005 - 15:22
Bu Mesaji Bildir   ilknurMerve üyenin diger mesajlarini ara ilknurMerve üyenin Profiline bak ilknurMerve üyeye özel mesaj gönder ilknurMerve üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
uday_ su an offline uday_  
SELAMIN ALEYKÜM
7 Mesaj
EGER NAMAZ KILMIYORSA UYGUN DEÐÝL TABÝ BU BENÝM AMELÝM SEN NE DÜÞÜNÜRSÜN BÝLEMEM BENÝM KIZ ARKADAÞIM NAMAZ KILMAZSA O ARTIK BENÝM ÝÇÝN DAHA FARKLIDIR...ALLAH HAYIRLISINI NASÝP ETSÝN
Gönderen: 30.06.2005 - 18:30
Bu Mesaji Bildir   uday_ üyenin diger mesajlarini ara uday_ üyenin Profiline bak uday_ üyeye özel mesaj gönder uday_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
!
2683 Mesaj -
"Davul bile dengi dengine çalar". Demiþler; yabana atýlacak bir sözde deðildir hani...

Evet kardeþim; siz gerçekten islama uygun yaþamaya gayret eden bir insan iseniz, herhangi bir konuda o insanla bir ortak nokta bulmanýz imkansýz gibi olacaktýr.

Ama o insan gerçekten islama yakýn, yaþamaya çalýþan fakat bazý nedenlerden ötürü yaþayamayan bir insan ise eminim ki ona yaþatacaðýz manevi havanýn içinde O'da bu yoldan gidecektir.

Evlilik zor bir karar.

Bence kendinize bir ölçü belirleyin; örneðin olmazsa olmazlarýnýzdan bir konu üzerine ortak bir yol arayýn. Bakalým sizden ne kadar taviz istiyor ve size ne kadar taviz veriyor. Yani ne kadar esnek davnabiliyor? Bu size bir ipucu verecektir.

Selametle...
Gönderen: 30.06.2005 - 19:00
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GöLGe su an offline GöLGe  
v a s...
1041 Mesaj -
Sevgili kardesim...

Yazilacak olan yorumlar sizi olumsuz yönde etkilerse bunun vebali bizleredir...
Size tavsiyem istihareye yatin ve O'na siginip danisin...
Rabbimiz hakkinizda Hayr'lisini nasib etsin...

gül
Gönderen: 30.06.2005 - 21:58
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
F a t i h su an offline F a t i h  
Moderator

1050 Mesaj -
Baþörtüsü zulmünün en hat safhaya ulaþtýðý dönemlerde bir bacýmýz, müslüman erkeklerin teblið amacýyla dinimize henüz ýsýnmamýþ olan bayanlar ile evlenerek onlarýn daha iyi bir islami yaþantýlarýna vesile olmalarýna sebep olmalarýný istemeleri karþýsýnda þöyle haykýrmýþtý:

"Peki ya bizler ne olacaðýz..!"

Ayný durum bayanlar içinde geçerlidir diye düþünüyorum.

Dinimizin bu husustaki tavsiyelerini iyi kavramak lazýmdýr. Zira o fýrsat bir kezdir.

Selam ve dua ile....
Gönderen: 01.07.2005 - 12:51
Bu Mesaji Bildir   F a t i h üyenin diger mesajlarini ara F a t i h üyenin Profiline bak F a t i h üyeye özel mesaj gönder F a t i h üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 860 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58745 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.