generique plaquenil stromectol generique luvox generique plaquenil budesonide imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » radikal de birisi öttü! Yaradılış masaldır

önceki konu   diğer konu
10 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    radikal de birisi öttü! Yaradılış masaldır
24 Mesaj -
Yaradýlýþ Masallarý Radikal'e de sýzmayý baþardý.

Ýnsan bir hafta tatil yapýp döndükten sonra ilk yazýsýný kendi gazetesini þikâyete ve okuyuculardan özür dilemeye ayýrýr mý? Demek kaderde bu da varmýþ!
Dün sabah, her sabah olduðu gibi Radikal'i bayimden parasýný verip satýn aldým ve okumak üzere masaya kuruldum. Aynen sizin gibi, benim için de güne Radikal'le baþlamak büyük bir zevk.
Çoðu zaman, gazetede ne olduðunu elbette bir gün öncesinden biliyorum ama olsun, yine de sabah okuyucularla birlikte gazeteyi okumaya baþlamak yine de çok zevkli.
Ama tatilde olduðum zamanlar, o gün telefonda yazýiþleri müdürümüz Yeþim Denizel veya yazýiþleri müdür yardýmcýmýz Erdal Güven'le gazetenin manþeti veya diðer bazý haberleri hakkýnda konuþmuþ olsak bile gazetenin yapýmýnda bir katkým olmadýðý için, sabahlarý gazeteyi elime daha bir heyecanla alýyorum, onu da itiraf edeyim.
Ýþte dün sabah o heyecanlý günlerden biriydi; çünkü bir gün önce gazeteyle hiç konuþamamýþtým ve Türkiye gündeminden de hayli uzak kalmýþtým son birkaç gündür.
Birinci sayfaya hýzla göz gezdirip iç sayfalarý taramaya baþladým. Arkalara doðru bir sayfada gördüðüm bir tam sayfa ilanda ise durdum kaldým. O ilan, tatil dönüþü günümü karartmaya ve bir haftalýk dinlenmenin bütün etkilerini bir anda silmeye yetti.
Ýlan, Harun Yahya takma adýný kullanan ve kamuoyunda daha çok 'Adnan Hoca' diye bilinen Adnan Oktar adlý kiþinin yazdýðý birtakým kitaplarýn tanýtýmý için verilmiþti.
Ben bu kitaplarýn bazýlarýnýn Ýstanbul'un þýk semtlerinde iyi giyimli genç kýz ve erkekler tarafýndan yoldan geçenlere ücretsiz daðýtýldýðýna da tanýk olmuþtum geçmiþte. Kitaplarýn hiçbirini okumadým, okumama gerek de yok ama bir-iki tanesine geçmiþte 'maruz kaldým.' Yani, bir-iki arkadaþým þimdi adýný hatýrlayamadýðým bir Adnan Hoca kitabýndan bazý bölümleri bana okudular. Hayýr, kitaptan etkilenmiþ deðillerdi, tam tersine kitapla dalga geçiyorlardý!
Yine yanlýþ hatýrlamýyorsam bana okunan o bölümde Evrim Teorisi, teoriyi ortaya atan Charles Darwin'in Türk düþmaný olmasý delil gösterilerek çürütülmeye çalýþýlýyordu.
Evet, Harun Yahya ya da Adnan Hoca'nýn Radikal'e nasýlsa sýzmayý baþarmýþ olan ilanýnda da tanýtýlan kitaplarýnýn çoðu, hatta ilandakilerin neredeyse tamamý Evrim Teorisi'nin yanlýþlýðý üzerine.

Burada tekrar etmeme gerek var mý bilmiyorum ama bütün semavi dinlerin fanatiklerini bir araya getiren yegâne ortak nokta bu: Ýnsanlar ve evrendeki diðer canlýlar evrim yoluyla bugün olduklarý hale gelmediler, onlar Tanrý tarafýndan bugün olduklarý gibi yaratýldýlar!

Bendeniz, çoðu kiþi öyle olmadýðýmý düþünse bile, aslýnda laiklik konusunda çok ama çok hassas bir kiþiyim. Baþkalarýndan veya Türkiye'deki laikçilerden farkým, Türkiye'de laikliðin baþörtüsüne veya Kuran kurslarýna serbestlik tanýnmasýyla deðil, dinsel dogmalarýn bilimin yerine geçirilmesiyle tehlikeye düþeceðini biliyorum.
Evrim Teorisi'nin yerine yaradýlýþý okul kitaplarýna sokmaya çalýþmak, dinsel dogmalarýn eðitime sýzmasýna izin vermek demektir. (Yaradýlýþçýlarýn son kalesi 'akýllý tasarým' adý verilen þey ama þimdi o konuya girmenin çok sýrasý deðil, belki ileride ona da girerim.)
Birilerinin Evrim Teorisi'ni yerden yere vurmasýna bir itirazým yok, ben onlarla mücadelemi ayný zeminde, yani yazý yazarak ve tartýþarak sürdürürüm ve onlarýn görüþlerinin eðitim sistemine sýzmamasý için elimden geleni yaparým.
Bu arada o görüþlerin Radikal'e sýzmamasý için de elimden geleni yaparým. Yaradýlýþý savunan makalelerin gazetemde yayýmlanmasýna izin vermem; o makaleleri baþka gazeteler isterlerse yayýmlayabilirler; ben o fikirlerin yayýlmasýna aracýlýk edemem, etmem. Ayný þekilde, normal þartlarda Adnan Hoca'nýn kitaplarýnýn ilanlarýný da basmam, basamam. Ama önceki gün ne olduysa olmuþ, bu ilan bir biçimde Radikal'e sýzmýþ.
Ýþte bu sebeple okuyucularýmýza, özellikle de dün hassasiyet gösterip bize telefon ve fakslar yaðdýran, elektronik posta kutularýmýzý dolduran okuyucularýmýza özür borçluyum. Bu ilaný basmamalýydýk.

[size=24]DURMA MÜSLÜMAN MESAJINI ÝLET[/size]ÝSMET BERKANI yazýsýndan dolayý tebrik etmek isteyen MÜSLÜMAN TÜRKÝYE nin genç evladlarý buyrun size adresler
ismet.berkan@radikal.com.tr
Radikal Gazetesi'ne tebriklerinizi iletmek için
RADikal paçavrasýPC de
Gönderen: 26.06.2005 - 01:35
Bu Mesaji Bildir   img üyenin diger mesajlarini ara img üyenin Profiline bak img üyeye özel mesaj gönder img üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ingiltereden68 su an offline ingiltereden68  
75 Mesaj -
yapistirmadir.

1961lerde evrimciligin iyice alevlendirildigi günlerdeydi. Rahmetli Haci Nazif Çelebi Süleymaniye camiinde bir ögle namazi kildirmis, turistler de etrafini alarak imam kiyafeti içinde iken kendisine suallar sormuslardi. Bunlar itirazci suallerdi. Kimi, insanin maymundan geldigini iddia etmek istiyor; kimi de, seyrettigimiz namazinizda niçin ayakta duruyor, egiliyor, basinizi yere koyuyorsunuz. Bunun ne manasi var? Bizim gibi sandalyeye oturun, papazin duasini dinleyin yeter, diyordu.
Rahmetli Haci Nazifin bunlara verdigi cevaplar hiç aklimdan çikmaz. Ruhunu sad etmek niyetiyle size de arz edeyim seneler sonrasinda.

Evrimci turiste dönerek konusan Çelebi, söyle dedi:

Biz namazimizda önce ayakta, sonra rükûda, sonra da secdede oluyoruz. Bunun bir hikmet ve manasi sudur.

Ayakta iken ilk insan ilk babamiz Âdemin (elif)ini yazariz. Bunun için (elif) harfi gibi dimdik, upuzun dururuz.

Sonra rukûa egiliriz. Bununla da Âdemin (dal)ini yazmis oluruz. Geriye (mim) kalir. Onu da yere basimizi koyar, (mim) gibi olur, öyle yazariz.

Böylece her namazda babamiz, Âdemin adini yazar, maymundan geldigimizi iddia edenleri fiilen reddetmis oluruz. Bunun için maymunculuk iddiasi bizde tutunamaz.

Ikincisine gelince:

Namazimiza ilk basladigimizda ayakta iken Rabbimizin üzerimizde tecelli eden sayisiz nimetlerini düsünür, sonra bu nimetleri verenin huzurunda minnet ve sükranla egiliriz. Ancak bu egilmeyi de kafi bulmayiz, sonra kalkip basimizi yere koyar, basimizla da minnetimizi dile getirmis oluruz.

Basimizi sunun için yere koyariz. Bas bedenin tümünü de idare eden en yüce varligimiz, en kiymetli organimizdir.

Bununla demis oluruz ki:

Ey Rabbimiz, varligimizin en kiymetli kismi basimizdir. Iste huzurunda basimizi dahi yerlere sürüyor, sana olan minnet ve sükrümüzü en kiymetli varligimizi yerlere koymakla ifade ediyoruz. Sayet basimizdan daha kiymetli bir organimiz olsaydi onu da huzurunda iftiharla yerlere serer, minnet ve sükrümüzü onunla da ifade etmek isterdik.

Bu açiklamalardan sonra rehber turistin cevabi söyle oldu:

Tamam tamam. Biraz daha anlatirsan grubumuza burada namaz kildiracaksin.

Bu sirada turistin biri Çelebi yaklasip sordu:

Bundan sonraki namaziniz saat kaçta olacak? Anlattiginiz manada bir namazi ben de araniza karisip kilmak istiyorum. Bana çok uygun geldi bu anlayis içinde ayakta durmak, egilmek, basi yerlere koyup Yaradana minnettarligini ifade etmek. Bence de ibadet budur

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ingiltereden68 tarafından, 26.06.2005 - 05:32 tarihinde.
Gönderen: 26.06.2005 - 05:30
Bu Mesaji Bildir   ingiltereden68 üyenin diger mesajlarini ara ingiltereden68 üyenin Profiline bak ingiltereden68 üyeye özel mesaj gönder ingiltereden68 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
img su an offline img  
Konu icon   
24 Mesaj -
ismet berkan mailerimizi bekliyor kardeþler tepkinizi gösterin!PC de
Gönderen: 26.06.2005 - 09:57
Bu Mesaji Bildir   img üyenin diger mesajlarini ara img üyenin Profiline bak img üyeye özel mesaj gönder img üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hace Türkistan su an offline Hace Türkistan  
15 Mesaj -
Dikkat ettiniz mi bilmem bu paçavrada "þehit" kelimesi kullanýlmaz. "Ölü" der bunlar þehitlerimize. Ben bu konuyla ilgili tepkimi gazeteyi arayarak gösterdim. "Herhalde bir hata olmuþ." dedim. Bana "Hayýr, yayýn politikamýz bu ve ben de bunu destekliyorum." diye bir cevap geldi telefona çýkan bayandan.
Gönderen: 26.06.2005 - 17:23
Bu Mesaji Bildir   Hace Türkistan üyenin diger mesajlarini ara Hace Türkistan üyenin Profiline bak Hace Türkistan üyeye özel mesaj gönder Hace Türkistan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_Resul_ su an offline _Resul_  
627 Mesaj -
Boþverin, adam yerine koymaya deðmez, kendini nimetten sanýr sonra...
Gönderen: 26.06.2005 - 17:26
Bu Mesaji Bildir   _Resul_ üyenin diger mesajlarini ara _Resul_ üyenin Profiline bak _Resul_ üyeye özel mesaj gönder _Resul_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
img su an offline img  
Konu icon    daha çok mail daha çok mesaj
24 Mesaj -
http://www.harunyahya.org
http://www.netcevap.org
http://www.evrimaldatmaci.com

kardeþler radikalin mail trafigi kilitlenmeli bence burasý MÜSLÜMAN TÜRKÝYEPC de
Gönderen: 27.06.2005 - 22:38
img su an offline img  
RE:
24 Mesaj -
Alıntı
Orijinali _Resul_

Boþverin, adam yerine koymaya deðmez, kendini nimetten sanýr sonra...

boþevere vere olmuyor kardeþ...sonra adamlar ortalýgý boþ zannediyorlarPC de

http://www.harunyahya.org
Gönderen: 27.06.2005 - 22:50
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
Bence de tepkimizi belli etmeliyiz. Bu tip yazarlar Ýslam'a hakaretlerini her geçen gün arttýrýyorlar. Þimdiden bir tepki vermezsek sessizliðimizden kuvvet alýp daha da azýtacaklar.
Gönderen: 28.06.2005 - 17:13
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_Resul_ su an offline _Resul_  
627 Mesaj -
Ciddi tepki verilecekse elbette verilmeli, yani tepkinin caydýrýcýlýðý olmalý, yalnýz konuþmak ve kalpten buðz etmek bu adamlarýn daha da gururlanmasýna neden olur...
Gönderen: 01.07.2005 - 00:28
Bu Mesaji Bildir   _Resul_ üyenin diger mesajlarini ara _Resul_ üyenin Profiline bak _Resul_ üyeye özel mesaj gönder _Resul_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hace Türkistan su an offline Hace Türkistan  
15 Mesaj -
Dün gece Ceviz Kabuðu'nda bu konu iþlendi. Mustafa Akyol konuyu çok güzel anlattý ve karþýsýna çýkan evrimcileri de birer birer bozdu.
Allah (cc) ondan razý olsun.
Gönderen: 04.07.2005 - 03:14
Bu Mesaji Bildir   Hace Türkistan üyenin diger mesajlarini ara Hace Türkistan üyenin Profiline bak Hace Türkistan üyeye özel mesaj gönder Hace Türkistan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 563 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Atak74 (50), bkaan50 (28), hballi44 (43), emrah3946 (41), safari (55), 1 yolcu (48), hballi (43), adamisali (34), YaSinYuSuf (57), sayha (54), nigdeliemre (35), ocaku08 (49), furkan_safa (28), ilbeyizmir (46), manarin (49), mekizgin (56), cihangir (52), KADRI (53), gluck (47), hha19 (42), firat7 (40), ZEYNEPRABIA (46), vivaa (37), konhair (47), ERTASCH (50), byy (42), sibbelll (38), yolcu-01 (43), KANADALI (46), engina (41), ubeydullahoztur.. (44), MeMo-X (37), fatih1980 (44), darknessman (41), My_hos (36), hkanca (56), cetintas (35), Berra&Sare (48)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55235 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.