dexamethasone generique plaquenil chloroquine kaletra hydroxychloroquine seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KISILIK GELISIMI » BESMELE

önceki konu   diğer konu
5 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
BESMELE
76 Mesaj -

Her hayirli ise Bismillahirrahmanirrahim ile baslanir. Sonunda da Elhamdülillah denir.
Sevgili Peygamberimiz: "Bir ise besmele ile baslanilmaz sonunda da Elhamdülillah denmezse o iste
hayir olmaz"buyurmustur. Çünkü besmele çekerek kul ile Allah arasindaki gerçek alâka kurulmus
olur. Nerelerde besmele çekilir veya çekilmez bir kaç misal verelim:
"Yemek yemege, abdest almaya ve hayirli ise baslarken besmele çekmek sünnettir.
. Tuvalete girerken besmele çekmek mekruhtur.
. Haram olan birseyi yapmaya baslarken besmele çekmek haramdir.
Biz müslümanlar haramlardan kaçinacagiz.
. Kat'i olarak haram olan bir seyi islerken besmele çeken kâfir olur.
. Kapilari açip kapatirken, mutfaktaki yemek kaplarinin kapaklarini açarken, yemek yaparken,
ocak yakarken, mutfaga girerken besmele çekmek sünnettir.
. Süt, su, çay, ilaç içmeye baslarken besmele çekilir.
. Sakali tamamen keserken besmele çekmek câiz degildir.

~~CaglarSabri~~

Gönderen: 05.06.2005 - 01:54
Bu Mesaji Bildir   caglarsabri üyenin diger mesajlarini ara caglarsabri üyenin Profiline bak caglarsabri üyeye özel mesaj gönder caglarsabri üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
(( NuR )) su an offline (( NuR ))  
57 Mesaj -
Allah RAzi olsun...
Ellerinize saglik...
Gönderen: 05.06.2005 - 09:17
Bu Mesaji Bildir   (( NuR )) üyenin diger mesajlarini ara (( NuR )) üyenin Profiline bak (( NuR )) üyeye özel mesaj gönder (( NuR )) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Nurda su an offline Nurda  
13 Mesaj -
Allah razi olsun. Ben her ne ise baslarken , her nereye giderken besmele cekerdim.
Sahenizde nerede besmele cekilir nerede cekilmez daha ögrendim.
Gönderen: 05.06.2005 - 11:39
Bu Mesaji Bildir   Nurda üyenin diger mesajlarini ara Nurda üyenin Profiline bak Nurda üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast günes1  
Konu icon    RE: BESMELE
Misafir
Alıntı
Orijinali caglarsabri

. Tuvalete girerken besmele çekmek mekruhtur.

~~CaglarSabri~~

selamun aleykum!

konu ile ilgili hadisi hatýrlayamamakla beraber þunu belirtmek istiyorum

tuvalete girmeden önce euzu besmele çekmek ve "Allah'ým Þeytandan ve zararlý þeylerden Sana sýðýnýrým" þeklinde dua etmek müstehaptýr( güzel olan iþ. Efendimiz (s.a.v.) bazen yaptýðý bazen terk ettiði filler)

ve ayný þekilde tuvaletten çýktýktan sonra þu duanýn okunmasý da müstehaptýr.
"Bendeki(bu)sýkýntýyýaglave eza veren þeyi)gideren ve bana afiyet veren Allah'a hamd olsun."

selam ve dua ile
Gönderen: 10.11.2005 - 12:34
Bu Mesaji Bildir   Yukari
Muslime_Nur su an offline Muslime_Nur  
53 Mesaj -
Allah hepinizden razi olsun..
Gönderen: 10.11.2005 - 14:41
Bu Mesaji Bildir   Muslime_Nur üyenin diger mesajlarini ara Muslime_Nur üyenin Profiline bak Muslime_Nur üyeye özel mesaj gönder Muslime_Nur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 827 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
tektabanca (45), recebcorduk (42), hacibaba (86), deryadeniz8585 (39), mhuisltalfa (36), salihabaþf.. (54), boss58 (54), mahmut1988 (36), feti (47), özel dedektif (43), Mutlu79 (45), muhammednesim (53), esranur_ (41), bahar_ (40), hasan37 (), mehmet_bilxx (28), Rahmankazi (41), akadir62 (62), fbozan26 (57), d_elif (49), GsLi_SeDa (34), koc (35), feti29 (47), nihat bekta&tho.. (54), nazt (42), Günahkar20 (35), sarica68 (52), eneserdinc (42), necmetdin (47), abi (35), hier (56), AyGeN (38), sea_stars (52), ben_onun_hayran.. (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59369 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.