ivermectine budesonide ivermektin colchicine stromectol 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » üniversitede turban takmıs bir kızdan bir mektup...

önceki konu   diğer konu
10 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
üniversitede turban takmıs bir kızdan bir mektup...
31 Mesaj -
savrvb,
sizden ayrýlalý ne kadar oldu zehra, kaç yýl? gençlik yýllarýna duyulan, mutlu çocukluk yýllarýna duyulan özlem gibi bir özlem var içimde öyle kýsa bir ayrýlýk deðil...
oradayken geçen 2 3 yýlda sahte yel deðirmenleriyle savaþmýþtým..ve kendimi yýlmaz bir savasçý sanmýþtým..elif be ile tanýþmamla arapça dili mezunu bir kýzla ayný sýnýfta arapça dersi görmeye baþlamam arasýnda 1 yýl fark bile yoktu..sonra, ne çok kitaplar okuyordum..aman aman..insanlarýn bir ömür harcayýp oluþturduklarý kütüphanlerine adeta kan emici gibi saldýrýyordum..okulda dersleri ekiyor, dersten geçebilecek notun üstünde not almak için çalýþmayý faydasýz ilim ve vakti boþa geçirme sayýyordum.. sarký bile dinlemez olmuþtum, þeytan ýslýðýydý çünkü..teyzenin ýsmarladýgý 1 dere otunu migrostan almamak için uzun uzun yürüyüp manava gidiyor sonra da teyzeden azar iþitiyordum, bilirdim azar iþiteceðimi ama fark etmezdi, içki satan yerden almaktansa hem yürür hem azar iþitirdim.....Kur an okumaya ara verdiðimde namaz kýlýyor, ona ara verdiðim de kitap okuyordum..yemek hazýrlamak, yemek hatta banyo bile beni ilimden uzak tutan seylerdi..bu þeyler mümkün olduðu kýsa zaman almalýydýlar, türban bile takmýþtým artýk , çevremdekilere, aileme, akrabalarýma, okula gögüs gererek!!!!..
eh Allah böylesi bir kahramaný kutsamaz olur muydu?
secdelerde hýçkýrýklarla dualar ediyordum... hem nasýl dualar alýyordum, hem ne müslümanlar benim için dualar ediyordu,..bol bol oruç tutuyordum..yazýn sýcak ve uzun günlerine bile aldýrmadan…oruç günlerim yaptýðým ihlaslý ve gözü yaþlý dualarla birleþiyordu..
benim için karada ölüm yoktu..Allah benden vazgeçmezdi...
benim gibi ' ihlaslý' bir kuldan!!!
secedelerde hýçkýran bir kula Rab dayanabilirmiydi hiç... hayatý böyle Kur’an la , ilimle, ihlasla örülmüþ bir kula..
güçlüydüm ben her þeyi yapardým..zorluklara göðüs gererdim..Rabbim zaten çok lütufkar deðil miydi?
ilahiyata gireyim diyordum..master yaparým ilimimi arttýrýrým, ..olmazdý… LES ( lisans üstü sýnavýna ) baþ açýk alýyorlardý..caným bir sýnava perukla girsem fotolarý falan montaj yapardým..yok olmazdý..girmezdim ilahiyata falan..olsundu.. hiçbir þey türbaný çýkarmaya deðmezdi..üç saatlik sýnava açýk olarak girmek karþýlýðýnda 1000 deve dolu ilim alacak olsam da deðmezdi…
ailemin yanýna geldim..
liseden çýktýðýmdaki halimle bu günkü halim nasýl da farklýydý.. burada eskisi gibi olmayacaktým, ailemin yanýnda kalmam beni islamdan uzaklaþtýracak deðildi.. bir kapý açýlacaktý..Allah kulundan vazgeçmez diye diye geldim..
eve geldiðimde eve türbanlý girmedim..bere ile girdim..bir anda görmelerini istemedim..bere de kapalýydý iþte.., beni hiç türbanlý görmemiþlerdi..annem hastaydý, üzmek istemedim Zehra..annemi üzmek istemedim, babamý üzmek istemedim..dönmemeliydim, eðer türbaný çýkartýp döneceksem dönmemeliydim..hayýr yapamazdým..annemlerle konuþup türbana onlarý razý edemezdim..razý edemezsem Ýstanbul a geri döner türbanýmý da takarým diye fýsýldayan þeytanmýþ Zehra.. bir kere türbansýz eve gelirsen yapamazsýn, bir daha diyen sese kulak veremedim..nefsim..ah nefsim..
memlekette aileme soðuktum ilk günler, türbaný çýkarttým ama gidecektim yanlarýndan..en kýsa zamanda gidecektim..ailem çok sýcak..özlediðim her þey..aile sýcaklýðý..tuzak diyordum..annemle, ablamla çay kahve muhabbetleri....ailem inanýlmaz sýcak..hiç bir seye zorlamýyor.islamdan dinden bahsediyorum sakinler..geçer diyor annem, kýz yanlýz kalmýþ, olur böyle aman kýzmayalým, ailem ütopik bir din anlayýþýmýn olduðunu ve bunun onlarýn gençlik çaðýndaki devrim yapacaklarýna inanan kendi gençliðinin yeni versiyonu olduðunu düþünüyordu.
Ama ben anlatmaya çalýþtým ütopik olmadýðýný.. dinlediler beni teblig(!) yaptým onlara..islami kitaplardan yazýlar okudum..
zaten havalar soðuktu..dýþarý çýkarken sýkýca giyiniyor bir de bere takýyordum, türban gibi bir þeydi dimi! ..
mutluydum evde..
arada ben ne yaptým diyor, sonra sabýr her þey düzelecek diye kendimi teselli ediyordum..
yeni yeni dank ediyor..yoksa ben imtihaný kayýp mý ettim?...

sen zorlukla karþýlaþmadýn ki , zorlukla test edilir samimiyet demiþti babam, zorluk görmedin, ihanet görmedin, acý görmedin, el bebek , gül bebek yaþadýn hep..hep aðlayýnca emziði verilen bebek kaldýn, öyle sanýyorsun hayatý, kolay sanýyorsun..seçim aþamasýna gel bakalým, test edilsin bakalým dinin sonuç ne olacak..ben çok gördüm çok dindar olup sonra gözünü kýrpmadan büyük günahlar iþleyen, seni bilemem..

ben samimi deðil miymiþim? Babam bunu söylediðinde taþlansam da, iþkenceler görsem de davamdan dönmem demiyor muydum içimden?
artýk þarký dinliyorum hatta mýrýldanýyorum..aksamlarý dizi izliyoruz ( tv ye küs degilim artýk)
Yaptýklarýmýn hata olduklarýný yavaþ yavaþ idrak ediyordum..ama artýk çok güçsüzdüm..eskisinden bile güçsüz..ne eskisi gibi Kuran okuyabiliyordum uzun uzun, ne gece yarýsý kalkýp namaz kýlabiliyordum. Oruç da tutamadým uzun süredir, kýsa günler halbuki.. .deðil haftafa 2-3 gün oruç tutmayý artýk 14-15-16. günlerinde oruç tutamyorum.. .. kalbimin katýlaþmaya baþladýðýný hissediyordum..
annemler çalýþmam gerektiði konusunda ýsrara baþladýlar..falanla bir görüþ bakalým ne diyecek muhabbetleri baþladý. Ýþe bereyle gidecek halim yok ya, süslenip püslenip iþe gideceðimi hayal edemiyorum...prezantabl görüneceðim öyle mi?
hani ben islama adayacaktým hayatýmý? Hani bir vakit namazýmý geçireceksem dünyanýn en iyi iþi de olsa beni ilgilendirmezdi? Hani okulda dersleri bile ilimden uzaklaþtýyordu beni!!!
ve hayýr diyecek eski gücüm de yok..eski kýzgýnlýklarým nerde?
havalar da ýsýnýyor...
yarasa gibiyim artýk hava sýcak olunca üzgün oluyorum...yaz gelince montlar, bereler çýkacak…
firavunlaþmýþtý kalbim onu anladým..o kendimi dindar sandýðým zaman diyorum..kendimi vazgeçilmez sandýðým zamanlar..nereden nereye gelmiþtim..nelerden vazgeçmiþtim..artýk geri dönmezdim..türbaný çýkarmazdým..ben çok okurdum, ben ilim meclislerine aþýktým..ben Kur’ an okurdum bol bol, ben kuþluk namazlarýmý kaçýrmazdým, ben ne de bol oruç tutardým, ben ..ben..ben..
ben ne vazgeçilmezim, ne yaptýklarým büyük seyler..bir kiþiyle konuþtum dün..eskiden ihlaslý olup þimdi neler kaçýrdým diye arayan biri..türban takýp çýkartacaklardan biri deðildim ben zehra..ben yapmazdým...asla asla yapmazdým..açlýktan sefillikten sürünsem yapmazdým..
Allah kullarýnýn sivri taraflarýný iþte böyle törpülüyor Zehracým...
Ankebut 111…
ben þimdiye kadar hiçbir þey yapmadým, yapmamýþým..birden harlayan ateþin parlaklýðýna güvenip, bütün kýþ ýsýnma derdim yok demiþim..önemli olan kaðýtlardan oluþan alevi kömüre geçirmekmiþ...
ama vazgeçmedim...
boynum daha bükük yalvarýyorum artýk..
acizim derdim eskiden dualarýmda , þimdi acizin aciziyim diyorum..
ve artýk biliyorum..hiç kimse vazgeçilmez deðil...Allah ýn çok çok kulu var...son nefese kadar hiçbirþeyin garantisi yok...
dua et kardeþim bana, Allah kaybettiðim baþýmýn tacýný geri versin, ihlasýmý versin..o secdelerimi geri versin..
Allah ‘ ým bizi affetsin..
Rabbimiz bize hidayet verdikten sonra kalbimizi eðriltme ve bize katýndan rahmet ver, sen vehhabsýn..
savrvb...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son musluman20 tarafından, 16.05.2005 - 14:48 tarihinde.
Gönderen: 16.05.2005 - 13:28
Bu Mesaji Bildir   musluman20 üyenin diger mesajlarini ara musluman20 üyenin Profiline bak musluman20 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast günes1  
RE: üniversitede turban takmıs bir kızdan bir mektup...
Misafir
Alıntı
Orijinali musluman20

Allah kaybettiðim baþýmýn tacýný geri versin, ihlasýmý versin..o secdelerimi geri versin..
Allah ‘ ým bizi affetsin..
Rabbimiz bize hidayet verdikten sonra kalbimizi eðriltme ve bize katýndan rahmet ver, sen vehhabsýn..
savrvb...

amin...amin...amin...

insan ateþin karþýsýna geçmeden sýcaklýðýn boyutunu anlayamaz.
eli kesilmediði müddetçe kesik acýsý nasýl olur bilemez. "ben herþeye karþý durabilirim" der ama o "herþey" bir dað gibi dikildiði zaman karþýsýna, elinden tutan olmazsa aþamaz. YÜREÐÝNE YÜREK ÝSTER, sesine ses...

ses Rabbimden gelir, yürek de...
Ses, duyulacak KULAK ister...
yürek, kayýtsýz bir YÜREK ister
ve bunu bilmek TESLÝMÝYET ister.

rabbim gerçek teslimiyetler nasip etsin bizlere...
doðru sese yönelmeyi ve yönümüzde sabitlenmeyi nasip etsin...

Gönderen: 16.05.2005 - 14:03
Bu Mesaji Bildir   Yukari
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
RE: üniversitede turban takmıs bir kızdan bir mektup...
1576 Mesaj -
Alıntı
Orijinali günes1

ses Rabbimden gelir, yürek de...
yürek, kayýtsýz bir YÜREK ister
ve bunu bilmek TESLÝMÝYET ister.

rabbim gerçek teslimiyetler nasip etsin bizlere...
doðru sese yönelmeyi ve yönümüzde sabitlenmeyi nasip etsin...

Amiin amiinn amiinn

Ve aleykümüs selam verahmetullahi veberakatuh Bacimmm...

allahim bizleri salih kullarindan eyle..

Ihlasla sana daim yönelenlerden
Senin icin seven, senin icin bugz eden kullarindan eyle bizleri..
Imanla su fani dünyadan göcmeyi bizlere nasib eyle mevlamm...
Allahim aklimizi, imanimizi sabit kil...amin

:(

Esselamu aleyküm
Gönderen: 16.05.2005 - 16:12
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mehmet-54 su an offline mehmet-54  
221 Mesaj -

INSAN ATESIN KARSISINA GECMEYINCE SICAKLIGIN BOYUTUNU ANLIYAMAZ.......

Eli kesilmediði müddetçe kesik acýsý nasýl olur bilemez. "Ben herþeye karþý durabilirim" der ama o "herþey" bir dað gibi dikildiði zaman karþýsýna, elinden tutan olmazsa aþamaz. YÜREÐÝNE YÜREK ÝSTER, sesine ses...

Ses Rabbimden gelir, yürek de...
Yürek, kayýtsýz bir YÜREK ister
Ve bunu bilmek TESLÝMÝYET ister.

Rabbim gerçek teslimiyetler nasip etsin bizlere...
Doðru sese yönelmeyi ve yönümüzde sabitlenmeyi nasip etsin...

gül gül gül
Gönderen: 16.05.2005 - 16:27
Bu Mesaji Bildir   mehmet-54 üyenin diger mesajlarini ara mehmet-54 üyenin Profiline bak mehmet-54 üyeye özel mesaj gönder mehmet-54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kumrugül su an offline kumrugül  
32 Mesaj -
Amin.. Amin..Amin..
:(ağlarağlarağlar
Gönderen: 16.05.2005 - 18:01
Bu Mesaji Bildir   kumrugül üyenin diger mesajlarini ara kumrugül üyenin Profiline bak kumrugül üyeye özel mesaj gönder kumrugül üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Semine-Sarah su an offline Semine-Sarah  
Bacim pes etme...
40 Mesaj -
Rabbim buyuruyorki "hic bir seyin asirisina gitmeyin" herseyin ortasini bulmak lazim.
Bacim tekrar aramiza katilman dileklerimle....
Gönderen: 16.05.2005 - 19:03
Bu Mesaji Bildir   Semine-Sarah üyenin diger mesajlarini ara Semine-Sarah üyenin Profiline bak Semine-Sarah üyeye özel mesaj gönder Semine-Sarah üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
furkancanpolat su an offline furkancanpolat  
s.a
1 Mesaj
rabbim iradesi güçlü imaný kamil müminlerden eylesin cümlemizi...
tabi bunun içinde çok çalýþmak lazým çooook...
kalýn saðlýcakla selam ve dua ile...
Gönderen: 16.05.2005 - 19:08
Bu Mesaji Bildir   furkancanpolat üyenin diger mesajlarini ara furkancanpolat üyenin Profiline bak furkancanpolat üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zafer571 su an offline zafer571  
zafer bizim olacak
232 Mesaj -
Sabret bacim
zafer bizim olacak
kim bilir bu gun
kim bilir yarin
ama bu zafer elbette bizim olmacak bu zaferi goremessende yarin muhakkak gorenler olacak.
UNUTMA..
UNUTMA KI 571 YILINI O GUN ALEMLERE RAHMET OLARAK HZ MUHAMMED MUSTAFA (SAV) yeryuzune gelmedimi ve ALLAH onu korumadi mi tabiki korudu cunki O BIZLERE ISLAM DININI GETIRECEKTI.Islam dinini bizlere yani musluman olanlara getirdiginde ise kafirler onlara iftira ettiler,onlara vurdular, onlara iskence ettiler ve hatta onlara ambargo ettiler;AMA ONLAR YANI MUSLUMANLAR BU DAVADAN GERI ADIM ATMAYARAK BIZLER HAKKIZ DEDILER SONRA ISE ONLARA "SIZ KAFIRLERSINIZ" DIYEREK CEVAP VERDILER.YANI NEDEN Hz SUMEYYE ILK SEHIDE OLDU.CUNKI O BILIYORDU CENNET VE CEHENNEM VAR.BUNUN ICIN SEHID OLDU.BUNUN ICIN DAVADAN GERI ADIM ATMADI.ISTE BUNDAN DOLAYI SABRET BACIM.BUNDAN DOLAYI SABRET BACIM.elbet te yarin kim bilir bugun zfer islamindi ve sanada dusen gorevde ya hz SUMEYRA YADA HZ ZEYNEP OL .
ALLAH RAZI OLSUN
Gönderen: 16.05.2005 - 20:18
Bu Mesaji Bildir   zafer571 üyenin diger mesajlarini ara zafer571 üyenin Profiline bak zafer571 üyeye özel mesaj gönder zafer571 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
musluman20 su an offline musluman20  
sukur
31 Mesaj -
selamun aleykum dostlar,
mektuptaki durumlarý yasayan kýz ailesinin yanýnda 1,5-2 yýl kaldýktan sonra yeniden türban taktý sukur, ancak bu dönemde sýkýntýlý günler gecirdi,herkesten dua istedi, hatta kuslara yem verip onlardan bile dua istedi, en son bir kandilde yine dostlarýyla konusup hepsinden dua istedi ve kandilden 3-4 gun sonra yeniden turban nasip etti o dostlarýn hürmetine Allah..Allah yolundan ayýrmasýn..dua&sa
Gönderen: 18.05.2005 - 14:22
Bu Mesaji Bildir   musluman20 üyenin diger mesajlarini ara musluman20 üyenin Profiline bak musluman20 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ravda66 su an offline ravda66  
s.a
17 Mesaj -
beklenen gün gelecekse çekilen acý kutsaldýr...davamýz çok büyük....kardeþim eski günlerine tekrar dönmen dileðiyle...allaha emanet ol...
Gönderen: 20.05.2005 - 03:41
Bu Mesaji Bildir   ravda66 üyenin diger mesajlarini ara ravda66 üyenin Profiline bak ravda66 üyeye özel mesaj gönder ravda66 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 910 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60257 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.