ivermectin lopinavir ritonavir generique colchicine chloroquine ivermectin imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » D U A L A R » PEYGAMBERİMİZİN (SAV) SABAHTAN AKŞAMA KADAR YAPTIĞI GENEL DUALAR

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
PEYGAMBERİMİZİN (SAV) SABAHTAN AKŞAMA KADAR YAPTIĞI GENEL DUALAR
55 Mesaj -
Uykudan Uyandýðýnda Þöyle Buyururdu
Bizi öldükten sonra yeniden dirilten Allaha hamd olsun. Þüphesiz dönüþ Allahtýr.

Yataðýndan Kalktýðýnda Þöyle Buyururdu
Rabbim. Baðýþla, merhamet et ve en doðru yola ilet.

Fecir Doðduðunda Þöyle Buyururdu
Bugün yine sabahladýk. Ýþte bütün mülk Allahýndýr. Hamd o yüce Allahadýr. Yaradýlýþ, bütün iþler gece ve gündüz hepsi Allahýndýr.

Göðe Baktýðýnda Þöyle Buyururdu
Rabbim bu gökleri boþuna yaratmadýn.Ey kalpleri istediði yere çeviren! Benim kalbimi dinine çevir.

Aynaya Baktýðýnda Þöyle Buyururdu
Beni yaratýp güzel yapan Allaha hamd olsun. Allahým! Yaradýlýþýmý güzel kýldýðýn gibi ahlakýmý da güzelleþtir.

Elbise Giydiðinde Þöyle Buyururdu
Hayatým boyunca beni güzel gösterecek ve edep yerlerimi örtecek elbisemi lütfeden Rabbime hamd ederim.

Evinden Çýktýðýnda Þöyle Buyururdu
Allahýn adýyla çýkýyorum. Allaha güvenip dayandým. Allahým! Sapýtmaktan ve saptýrmaktan sana sýðýnýrým.

Camiye Girdiðinde Þöyle Buyururdu
Allahým! Bana rahmet kapýlarýný aç ve üstüme ilim hazinelerini yay.

Evine Girdiðinde Þöyle Buyururdu
Allahýn adýyla eve girdik. Allahýn adýyla evden çýktýk. Ve sadece Allaha tevekkül ettik.

Yemek Yediðinde Þöyle Buyururdu
Bizi yedirip doyuran, su verip suya kandýran ve müslüman kýlan Rabbimize hamd ederiz.

Su Ýçtiðinde Þöyle Buyururdu
Ýçtiðimiz suyu günahlarýmýzdan ötürü acý ve tuzlu kýlmayýpta tatlý ve güzel kýlan Rabbimize hamd olsun.

Helaya Girdiðinde Þöyle Buyururdu
Kovulmuþ þeytanýn þerrinden Allaha sýðýnýrým. Allahým her türlü pislikten, necasetten, þeytanlarýn erkek ve diþisinden sana sýðýnýrým.

Heladan Çýktýðýnda Þöyle Buyururdu
Maðfiretinle Ya Rabbi. Benden her türlü kirlilik ve pisliði gideren ve beni sýhhate kavuþturan Rabbime hamd olsun.

Gazaplandýðýnda Þöyle Buyururdu
Allahým günahlarýmý baðýþla. Kalbimin gazabýný gider. Ve beni þeytandan koru.

Bineðe(Vasýtaya) Bindiðinde Þöyle Buyururdu
Allaha hamd olsun. Bize bunu lütfeden Allahýn þaný ne kadar yücedir. O lütfetmeseydi buna güç yetiremezdik.

Bir Ýþe Baþlarken Þöyle Buyururdu
Allahým bu iþi bana seç ve bana hayýrlý kýl. Bir göz açýp kapatýncaya kadar dahi olsa beni nefsimle baþ baþa býrakma.

Yola Çýkmak Ýstediðinde Þöyle Buyururdu
Ya Rabbi yolculuðumda sahibim sensin. Geride býraktýðým malýmda, ailemde ve çocuklarýmda koruyucum da sensin.

Hastalandýðýnda Þöyle Buyururdu
Ýnsanlarýn rabbý olan Allahým! Bu hastalýðýmý gider. Bana þifa ver. Zira þifa veren sadece sensin. Senden baþka þifa verecek olan da yoktur.

Bir Musibetle Karþýlaþtýðýnda Þöyle Buyururdu
Biz Allah içiniz Ondan geldik yine Ona döneceðiz. Allah bize yeter O ne güzel vekildir.

Zor Bir Ýþle Karþýlaþtýðýnda Þöyle Buyururdu
Allahým her iþi ancak sen kolay kýlarsýn. Rabbim sen dilersen sýkýntýyý kolaya çevirirsin.

Akþam Ezaný Okunduðunda Þöyle Buyururdu
Allahým bu gecenin gelmesi ve gündüzün gitmesi anýdýr. Ýþte sana dua edenlerin seslerinin yükseldiði andýr. Beni baðýþla.

Gece Olunca Þöyle Buyururdu
Akþama vardýk. Bütün mülk de Allaha ait olarak akþamladý. O, tek olan ve ortaðý olmayan yüce Allaha hamd olsun.

Ailesine Yaklaþtýðýnda Þöyle Buyururdu
Allahým bizi þeytandan uzak eyle. Bize lütfunla vereceðin çocuðumuzu da þeytandan uzak eyle.

Uyumak Ýstediðinde Þöyle Buyururdu
Rabbim. Senin isminle vücudumu yataða býrakýyor ve kaldýrýyorum. Þayet uykuda ruhumu alýrsan ona merhamet et. Eðer kalkmamý lütfedersen sen beni koru. Salih olan kullarýný nasýl koruyorsan.

AMÝN

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son sabahmeltemi tarafından, 19.04.2005 - 00:31 tarihinde.
Gönderen: 19.04.2005 - 00:10
Bu Mesaji Bildir   sabahmeltemi üyenin diger mesajlarini ara sabahmeltemi üyenin Profiline bak sabahmeltemi üyeye özel mesaj gönder sabahmeltemi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Cihan 61 su an offline Cihan 61  
Konu icon   
157 Mesaj -
Allah Razı Olsun gül
Gönderen: 27.04.2005 - 22:53
Bu Mesaji Bildir   Cihan 61 üyenin diger mesajlarini ara Cihan 61 üyenin Profiline bak Cihan 61 üyeye özel mesaj gönder Cihan 61 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1015 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
nailgencer (44), Orchidee (37), onersinanc (67), sivas58 (59), selale 1 (48), kir cicegi (33), Türkiz (54), murad safak (48), hanik (56), musti58 (52), hvv23 (41), meryema (44), YUSSF (51), erdal.sahin (45), kadir_eyup (44), ufux (49), sankay (49), Ebu Muhammed (49), UmutK (47), yasmin79 (45), Turkiyeli 66 Ac.. (35), sayyad82 (42), Cerez (56), serapbuyukcivel.. (56), Mustafa. (53), crixso (47), fatihbeyza (51), aydinfuat1991 (34), bekar ögretmen (45), leventay24 (60), selyum (45), fatihmeskul (47), altug utku (46), emrebey (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59819 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.