ivermektine chloroquine kamagra generique stromectol ivermectin fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » BİLGİSAYAR / İNTERNET » ARADIKLARINIZ & DİĞERLERİ » Sair zamanlar

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Sair zamanlar
6 Mesaj
"Gözlerim dolu dolu oluyor bilinmez niye/Anne sözü dinler gibi masum/Aðladým bu sabah/Günler dayanýlmaz oldu, senden uzak olunca/Martýlar mahzun oldu, onlar bile aðladýlar''

Yüreklerimizde küçücük güneþler, alnýmýzda secdelerde O'nun rahmetine bulanmýþ aydýnlýk, gözümüzde taifte payýna düþen taþlarýn acýttýðý kalbimizin yaþlarý var þimdi. Sen yoksun.!
Dudaklarýmýzda naatlar, kulaklarýmýzda çöl kýzlarýnýn yaktýðý aðýtlar ve gecelerimizde karanlýklarýmýzý aydýnlatan nurun var. Sen yoksun.!
Kurtuluþumuz için saðlam basýp, yolumuza izler býraktýn efendim. Bizler hayat yolculuðunda ayak izlerini arayan, çaðrýný anlamak, yaþamak ve sana komþu olabilmek için acemi yürüyüþleriyle izlerini takip eden biçare insanlarýz. Kanayan yanlarýmýza merhem olacak ilaçta, düþtüðümüzde bize elini uzatýp doðrultacak dostlukta sende. Zehirli sarmaþýklarýn her yanýmýzý kuþattýðý bu köhne çaðda, uhudun kalbimize düþürdüðü âþkla, uhudda komþuluðuna mazhar olan âþýklarla, çöllerin yakýcýlýðýnda sana eþlik eden bulutla sana gelmek istiyoruz. Karýnca misâli yolunda ölmek istiyoruz, ölümsüzlüðü tatmak için. Yaralýyýz efendim. Hicranlarýmýzý ateþten kelimelerimiz daðlamýyor!. Asýrlara sýðmayan saniyelerini, bir sayfaya sýðdýrmanýn esareti var içimde. Kanatlarý kýrýlmýþ kuþlar gibi biçareyiz þimdi. Þimdi yüzümüze sen gideli ölümü unutarak sarýldýðýmýz þu yalan dünyanýn hüzünden gölgeleri vuruyor.! Payýmýza kirli þarkýlar, yýpranmýþ vakitler düþüyor ve biz biraz daha kirleniyoruz günler geçtikçe.! Ama biliyoruz ki; her þeye raðmen ümitsizlik yakýþmaz bize. Yakýþmaz yüreklerinde sevdaný büyütmeye çalýþan insanlara yese düþmek. Biliyoruz ki sabretmek isteyenlerden oldukça biz, sabrý tavsiye eden senin çaðrýn, hepimizi düþtüðümüz çukurlardan bahçelere çýkartacaktýr. Çýkartýp düzlüðe, hüznümüze tebessüm olacaktýr.
Þimdi yüzümüzde hüznün ve sevincin bin bir ifadesi, yüreklerimizde güneþ bulaþýðý sýcaklýkla, yerin altýný üstünden daha hayýrlý göreceðimiz bir þefkat bekliyoruz dünyalarýmýzda.! Sevdalarýmýza eþlik eden kutlu emirle, beþ mevsim yaþýyoruz her gün sana yönelen kýblelerde, beþ aydýnlýk yaþýyoruz.!
Sabahýn seher vaktinde Bilal'den dinliyoruz en güzel besteyi. Þehre düþen melodiler cennetin esenliðine çaðýrdýðýnda bir olan gönülleri, bizler güneþi gölgeleyen adamlardan sýyrýlýp güneþi yaratanýn gölgesi için secdelere koþuyoruz.! Güneþi kýskandýran bir sadelikle baþlýyoruz güne. Bin umut olsun, bir kurtuluþ olsun diye hepimize, kainatýn eþlik ettiði dualar gönderiyoruz Rabbimize.! Güneþin aydýnlýðý bize, yakýcýlýðý sevgine mahzar olamamýþ adamlarýn hiçliklerine düþüyor.
'' Onlar bilmiyorlar affet Allah'ým''
Dünya kendini hissettirmenin ve vazifemizi unutturmanýn binbir yolunu bulmaya çalýþsada, acýlara duyarlý, güzellikler karþýsýnda delice sevinen ve senin yürüdüðün yollarda adýmlarýný taklit etmeye çalýþan hayat sahipleri var hâlâ. Önemini defaten anlattýðýn çaðrýnýn ilkbaharda açan en güzel çiçeklerini, sonbaharlara kadar umutla yeþertmeye çalýþan dostlarýn var hâlâ. O'nun huzuruna, senin komþuluðuna alnýmýz ak gelmek istiyoruz efendim ve biliyoruz ki;
Kim zerre_ miktarý hayýr yapmýþsa onu görür.
Kim de zerre miktarý þer iþlemiþse onu görür.
Efendim, sen gittin matem düþtü payýmýza. Renklerin tonlarý soldu, ilkbaharýmýzýn yeþili, yazýmýzýn güneþi soldu. Sen gittin, ekinimizin hasadý yitirdi bereketini.! Sen gittin, günlerimize gece, gönüllerimize hazan düþtü.! Sen gittin, her saniye bir asýr þimdi.! Sen gittin, hayat hüzne aldýrmaz oldu.! Karanlýklar içinden doðup büyüyen ve her yanýmýzý çepeçevre kuþatan bir çaðrýdýr þimdi payýmýza düþen hasretin.! Dünyalýk sevdalar yetmese de mutlu kýlmaya adamlýðýmýzý, menfaatimiz için aydýnlýðýn üstünü örten bencil insanlardan deðilsek eðer, bir ýþýk var hâlâ aydýnlýðýmýza yetecek.!
Huzur dünyadan çekildi efendim. Biz yenik düþtük zamana, ''Hayat ancak ahiret hayatýdýr'' sözünü unuttuk. Hüsrandayýz þimdi.!
''Þu insanlar, çarçabuk _geçen_ dünyayý seviyorlar da önlerindeki çetin bir günü (ahireti) ihmal ediyorlar.'' (insan 27) hatýrlat Rabbim. Þefkatinle hatýrlat, yoksa düþeriz kuyulara. Azabýn gelmeden rahmetini, ateþe düþmeden esenliðini gönder.
Efendim býraktýðýn gibi olmasada dünya, býrakmak istediðin dünyayý hatýrlayan kardeþlerin var hâlâ. Sonbahar olsada yaþanan mevsim, sonsuzluk aleminden müjdeler veren ve her kýþýn bir baharý olduðunu hatýrlatan sözlerini asýrlardýr seslendiren Bilal'ler var hâlâ. Ve bizler, hüzün devirlerinin çorak topraklarýnda açan güller gibi, aydýnlýðýný kuraklýðýmýza rahmet yapmak için arýyoruz. Umutla ve sabýrla, topraðýn tohumu beklediði gibi ilkbaharý bekliyoruz.!
Rabbim bizide onun sancaðýnýn altýnda yaralarýna merhem bulmuþ kullarýndan eyle. Ben sana sýkýca sarýlayým sen býrakma beni hiçliðin kötürüm kollarýna. (amin)

Nurdal Durmuþ
Gönderen: 05.04.2005 - 20:58
Bu Mesaji Bildir   flptr üyenin diger mesajlarini ara flptr üyenin Profiline bak flptr üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1008 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
nailgencer (44), Orchidee (37), onersinanc (67), sivas58 (59), selale 1 (48), kir cicegi (33), Türkiz (54), murad safak (48), hanik (56), musti58 (52), hvv23 (41), meryema (44), YUSSF (51), erdal.sahin (45), kadir_eyup (44), ufux (49), sankay (49), Ebu Muhammed (49), UmutK (47), yasmin79 (45), Turkiyeli 66 Ac.. (35), sayyad82 (42), Cerez (56), serapbuyukcivel.. (56), Mustafa. (53), crixso (47), fatihbeyza (51), aydinfuat1991 (34), bekar ögretmen (45), leventay24 (60), selyum (45), fatihmeskul (47), altug utku (46), emrebey (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60416 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.