kaletra stromectol kaletra stromectol hydroxychloroquine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » BİLMECE / BULMACA » Bilen bilir, bulan bulur...

önceki konu   diğer konu
19 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Bilen bilir, bulan bulur...
900 Mesaj -
Bulmacadýr bulunur,
Bilmecedir bilinir.

Söyle binlerce yýldýr:
Bulunamayan nedir?
Bilinemeyen nedir?

Bir de söyle bakalým:
Bulacak olan kimdir?
Bilecek olan kimdir?

Gönderen: 12.03.2005 - 00:53
Bu Mesaji Bildir   eNeSMaLiK üyenin diger mesajlarini ara eNeSMaLiK üyenin Profiline bak eNeSMaLiK üyeye özel mesaj gönder eNeSMaLiK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaHRa su an offline SaHRa  
1183 Mesaj -
düsün
Gönderen: 12.03.2005 - 00:57
Bu Mesaji Bildir   SaHRa üyenin diger mesajlarini ara SaHRa üyenin Profiline bak SaHRa üyeye özel mesaj gönder SaHRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: Bilen bilir, bulan bulur...
1183 Mesaj -
Alıntı
Orijinali eNeSMaLiK

Bulmacadýr bulunur,
Bilmecedir bilinir.

Söyle binlerce yýldýr:
Bulunamayan nedir?
Bilinemeyen nedir?

Bir de söyle bakalým:
Bulacak olan kimdir?
Bilecek olan kimdir?

Bulunmayan bulmacadir
Bilinmeyen bilmecedir
Bulacak olan, Bilecek olan benim ??düsün

Uydurdum sadece sevinçli
Gönderen: 12.03.2005 - 01:19
Bu Mesaji Bildir   SaHRa üyenin diger mesajlarini ara SaHRa üyenin Profiline bak SaHRa üyeye özel mesaj gönder SaHRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
eNeSMaLiK su an offline eNeSMaLiK  
900 Mesaj -
Uydurma güzel de soruyla çeliþiyor.
Tamamen,Yanlýþ.(Þimdilik)göz kırpma
Gönderen: 12.03.2005 - 01:30
Bu Mesaji Bildir   eNeSMaLiK üyenin diger mesajlarini ara eNeSMaLiK üyenin Profiline bak eNeSMaLiK üyeye özel mesaj gönder eNeSMaLiK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1183 Mesaj -
Alıntı
Orijinali eNeSMaLiK

Uydurma güzel de soruyla çeliþiyor.
Tamamen,Yanlýþ.(Þimdilik)göz kırpma

himmm sıkıntılı düsün
Gönderen: 12.03.2005 - 01:33
900 Mesaj -
-Tamam, Bilinemeyeni bilmek, bulunamayaný bulmak imkansýzdýr anlýyorum. Ama bu soru ne bilinemeyen ne de bulunamayandýr.göz kırpma
-Bilene ne hediye versem acaba...Fikir
Gönderen: 12.03.2005 - 21:01
Gast mucahit  
Misafir
acaba????
düsün düsün düsün düsün
Gönderen: 12.03.2005 - 21:53
Bu Mesaji Bildir   Yukari
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
941 Mesaj -
Alıntı
Orijinali eNeSMaLiK

Bulmacadýr bulunur,
Bilmecedir bilinir.

Söyle binlerce yýldýr:
Bulunamayan nedir?
Bilinemeyen nedir?

Bir de söyle bakalým:
Bulacak olan kimdir?
Bilecek olan kimdir?

Af buyir...düsün düsün düsün düsün
Gönderen: 12.03.2005 - 22:14
Bu Mesaji Bildir   ~eSRa~ üyenin diger mesajlarini ara ~eSRa~ üyenin Profiline bak ~eSRa~ üyeye özel mesaj gönder ~eSRa~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1183 Mesaj -
Alıntı
Orijinali eNeSMaLiK

-Tamam, Bilinemeyeni bilmek, bulunamayaný bulmak imkansýzdýr anlýyorum. Ama bu soru ne bilinemeyen ne de bulunamayandýr.göz kırpma
-Bilene ne hediye versem acaba...Fikir

Iki gündür düsüniyorum bu sorunun cevabini düsün sayenizde iyi bir beyin jimnastigini yaptim ama artik bu sorunun cevabini cok merak ediyorum telaşlı
Gönderen: 13.03.2005 - 00:30
900 Mesaj -
-Tamam abi.2 gün daha sabredelim inþAllah hep beraber bileceðiz, hep beraber bulacaðýz...
Gönderen: 13.03.2005 - 00:33
RE:
1183 Mesaj -
Alıntı
Orijinali eNeSMaLiK

-Tamam abi.2 gün daha sabredelim inþAllah hep beraber bileceðiz, hep beraber bulacaðýz...

şaşkın

iki gün daha mi ? profisör olurum düsüne düsüne ..hadi bakalim öyle olsun sevinçli

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son bagdatli tarafından, 13.03.2005 - 00:35 tarihinde.
Gönderen: 13.03.2005 - 00:35
Gönülbagi su an offline Gönülbagi  
443 Mesaj -
Bende cevabi cok merak ettim dogrusu...
Bende düsünüyorum ama bulamiyorum ...düsün

Gönderen: 13.03.2005 - 18:31
Bu Mesaji Bildir   Gönülbagi üyenin diger mesajlarini ara Gönülbagi üyenin Profiline bak Gönülbagi üyeye özel mesaj gönder Gönülbagi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NuR DaMLaSI su an offline NuR DaMLaSI  
RE:
544 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Gönülbagi

Gönderen: 13.03.2005 - 18:34
Bu Mesaji Bildir   NuR DaMLaSI üyenin diger mesajlarini ara NuR DaMLaSI üyenin Profiline bak NuR DaMLaSI üyeye özel mesaj gönder NuR DaMLaSI üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
RE: RE:
7 Mesaj
Alıntı
Orijinali kubra_1989

Alıntı
Orijinali Gönülbagi

düsün düsün düsün düsün düsün düsün düsün düsün düsün
Gönderen: 14.03.2005 - 13:22
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
900 Mesaj -
Alıntı
Orijinali eNeSMaLiK

Bulmacadýr bulunur,
Bilmecedir bilinir.

Söyle binlerce yýldýr:
Bulunamayan nedir?
Bilinemeyen nedir?

Bir de söyle bakalým:
Bulacak olan kimdir?
Bilecek olan kimdir?

-Gün geldi Hadi hep beraber bilelim, hep beraber bulalým.

Söyle binlerce yýldýr:
Bulunamayan nedir? ÖLÜMSÜZLÜK
Bilinemeyen nedir? GELECEK(GAYB)
Bir de söyle bakalým:
Bulacak olan kimdir? HÝÇKÝMSE
Bilecek olan kimdir? HÝÇKÝMSE

Eðer birisi bilseydi, bilecek olan BENDIM, bulacak olan BENDÝM. diyebilirdi ve cevap doðru olurdu.
Baðdatlý abim bunu söyledi ama yukarýdakileri bilemediði için, bilecek olan "BENÝM" demesi yanlýþtý, çünkü bilememiþti.göz kırpma
-Bu arada bu "hem bilmece- hem bulmaca" nýn tüm haklarý þahsýma aittir, izinsiz alýntýlanamaz. olmaz göz kırpma
Gönderen: 15.03.2005 - 00:19
Gast aczimendi  
Olti mi ya ?
Misafir
alýntý-eNeSMaLiK

Bulunamayan nedir? ÖLÜMSÜZLÜK Bilinemeyen nedir? GELECEK(GAYB) Bir de söyle bakalým:

eNeSMaLiK Kardeþ,

Kusura pakma ama,pilmece olarak astuðun manzum yazinun çevapi ne yalan söyleyeyim kafami kariþturdi.düsün
Pu tefa pir te Temel'e taniþayim tetum,O ta paða dedi ki ;

-------Ula uþaðum ! Pu pilmecenun altina muhalefet þerhi koyayisun.Çünkim,pi tefa pulunmayan þey sadece ölümsülük teðil,
AB-I HAYAT' ta pulunamamiþtur.
Pilinmyen þeye kelince...Evet,GAYB (GELECEK) pilinmez amma,MAZÝ'te da pilinmeyen fartur.Meselâ Kâinatun ne zaman yaratultuði,Adem Aleyhisselâmun ne zaman tünyaya atultuði,hayvanlarun ne zaman yaratultuði v.s. kibi...
Pilmecenun son kismina kelince....
Pir pilmecenun çevapini madem hiç kimse pulamayacak ve pilemeyecek,poyle pir pilmece mllete neten sorulur ?------
şaşkın şaşkın göz kırpma

Temel pana aynen bu ifadelerle çevap verdi.
Gönderen: 15.03.2005 - 09:03
RE: RE: Bilen bilir, bulan bulur...
1183 Mesaj -
Alıntı
Orijinali eNeSMaLiK

Alıntı
Orijinali eNeSMaLiK

Bulmacadýr bulunur,
Bilmecedir bilinir.

Söyle binlerce yýldýr:
Bulunamayan nedir?
Bilinemeyen nedir?

Bir de söyle bakalým:
Bulacak olan kimdir?
Bilecek olan kimdir?

-Gün geldi Hadi hep beraber bilelim, hep beraber bulalým.

Söyle binlerce yýldýr:
Bulunamayan nedir? ÖLÜMSÜZLÜK
Bilinemeyen nedir? GELECEK(GAYB)
Bir de söyle bakalým:

Eðer birisi bilseydi, bilecek olan BENDIM, bulacak olan BENDÝM. diyebilirdi ve cevap doðru olurdu.
Baðdatlý abim bunu söyledi ama yukarýdakileri bilemediði için, bilecek olan "BENÝM" demesi yanlýþtý, çünkü bilememiþti.göz kırpma
-Bu arada bu "hem bilmece- hem bulmaca" nýn tüm haklarý þahsýma aittir, izinsiz alýntýlanamaz. olmaz göz kırpma

Enesmalik kardesim ben varya ikici cevabi tahmin etmistim yani gayib diye ama nedense birtürlü yazamadim Kararsiz ama bu bilmece güzelmis ..Allah razi olsun. Fi emanillah gül
Gönderen: 15.03.2005 - 11:53
RE: Olti mi ya ?
900 Mesaj -
Alıntı
Orijinali aczimendi

eNeSMaLiK Kardeþ,

Kusura pakma ama,pilmece olarak astuðun manzum yazinun çevapi ne yalan söyleyeyim kafami kariþturdi.düsün
Pu tefa pir te Temel'e taniþayim tetum,O ta paða dedi ki ;

-------Ula uþaðum ! Pu pilmecenun altina muhalefet þerhi koyayisun.Çünkim,pi tefa pulunmayan þey sadece ölümsülük teðil,
AB-I HAYAT' ta pulunamamiþtur.
Pilinmyen þeye kelince...Evet,GAYB (GELECEK) pilinmez amma,MAZÝ'te da pilinmeyen fartur.Meselâ Kâinatun ne zaman yaratultuði,Adem Aleyhisselâmun ne zaman tünyaya atultuði,hayvanlarun ne zaman yaratultuði v.s. kibi...
Pilmecenun son kismina kelince....
Pir pilmecenun çevapini madem hiç kimse pulamayacak ve pilemeyecek,poyle pir pilmece mllete neten sorulur ?------
şaşkın şaşkın göz kırpma

Temel pana aynen bu ifadelerle çevap verdi.

--Ula temel haçen uþagum, onçelikle pu pilmeçe te pulmaça ta teðuldur. pu adu ustunde soridur daa.
--ikinçusu eðer pirusu pilseydu pu sorinin ikinçu kismunun çevapu "BENDÝM" olaçaktu. Kimse pilemeduðuiçun "HÝÇKÝMSE" olti. Annadun mi þimdu.
Annamatiysan hapi koþi fadimeynen idrusa sor pakayum onnar anlamiþ midur.göz kırpma
Gönderen: 16.03.2005 - 18:16
Gast aczimendi  
Ha kayret uşağum!
Misafir
Olaçak eNeSMaLiK kartaþum olaçak!
Piraz daha kayret etersan pu iþ olaçak...Karatenuzlilar kibin konuþma kaapiliyetun,mesajlari incelema kaapiliyetuntan taha yüksek.
Seni ta Karatenuzli yaptuk ya eninta-soninta...

göz kırpma

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son aczimendi tarafından, 16.03.2005 - 20:09 tarihinde.
Gönderen: 16.03.2005 - 20:09
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 912 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Mecced (42), tilve (45), alsancak55 (54), kobra111 (49), ihlumut (39), salih1960 (64), morsel (35), zeynep17 (31), alperen_58 (58), mushab60 (50), MEDINENIN GÜLÜ (36), lazkopat_tr (37), ilhanebrar (50), turkthunder (46), selcukserdar (45), sedaseda (35), orhanaksoy (58), selimkum (40), ege-men (37), adigesav (58), osman__ulker (44), azize (38), muhittin19 (40), faruk1453 (40), BüCüR (37), mücahit444 (46), yilmaz keskin (53), daricali (39), ilkahmet (44), aktashakan (38), mücella (41), fatih avc&yacut.. (52), GurbetGülü (36), abdulbakiucar (40), MaRsS (39), metince (52), sercan_21998 (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57457 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.