lopinavir ritonavir kaletra generique stromectol lopinavir ritonavir hydroxychloroquine 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » BİLGİSAYAR / İNTERNET » ARADIKLARINIZ & DİĞERLERİ » kendini HOCA sanan HOCALARIMIZ!!!

önceki konu   diğer konu
23 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    kendini HOCA sanan HOCALARIMIZ!!!
1576 Mesaj -
esselamu aleyküm degerli kardeslerim..

malesef su zamanlarda kendilerini HOCA nami tasidiklari icin
her seyi bildiklerini sanan,
bazi kadin HOCA larimizin (bu erkek te olabilir)!!
bilmedikleri konu hakkinda dahil biliyormus gibisine bir tavir takinip,
cahil akillari genc kardeslerimize fetva verebilecek yetkiye sahip olduklarini düsünmektedirler...

(cok aci, konusabiliyor olabilirim..ama bu konu fazlasiyle beni üzdügü icin kusuruma bakmayiniz..sürcü lisan edersem, hakkiniz helal eyleyesiniz!!)

genc kardeslerimiz soruyorlar:
hocam, biz kadinlarin yaninda basimizi acabilirmiyiz?
alman kizlarinin yaninda falan (gayri müslimlerin) sadece erkeklerin yaninda el, yüz (ayak)haric, gerisi gizlenmelidir? dimi...diye

...- bizim kendini herseyi bilmek zorundaymis gibi!!,
kendini bisey sayan hocalarimiz

(bilmiyorum deseler yada bu söyledir, bu böyledir deseler olmaz sanki,
itibarlari düser..hoca herseyi bilirmis ya hani..)
-yavrum,kizim sadece erkeklere haramdir...kadinlarin yaninda acabilirsiniz tabi..diyebiliyor..

HAYIR HOCA bozuntusu ..
her kadinin yaninda acamaz!!! gayri müslim kadinlara haramdir!!sadece kendi kadinlariniza buyuruyor ayeti celile!!
ve bu kendi kadinlariniza derken yine müslüman olsada ahlakli olan kadinlarimiza geciyor...

yok hoca hanimefendi nediyorsa o dogru..
e herhalde bu beyin cahil, o hocaya inanacak...
inaniyorda hakki da zaten..arastirmayi düsünemyior..sadece bir hocaya sormak la olmaz...istiyorsan arastiracaksin!!

gecenlerde bir kardesimiz okulda derlseri güzellik bilmemne..saclarini acmak zorundalar birkac bakim yapilacakmis...
derken acmak istiyorlar ve kardesim hayir gayri müslimlerin yainda da acmak olmaz.. diyor..
kizlar tabi yok hayir biz hocaya sorduk böyle diyor..(acabilirsiniz demis ya hoca..)
kardesimde diyorki ben öyle bilmiyorum ve basimi acmam.. acmamista masaallah..helal olsun..ablama bir sorayim diyor..
neyse sordu... yine okulda kizlara söylemis..ablam olmaz ayeti celile bile var bu gayri müslim kadinlar erkek hükmündedir diye..
ama tabi kizlarimiz söyle bir gülmüsler ve ne demisler biliyormusunuz ?!!!?? buyrunuz..sizde sahit olunuz...

" Kizim ablan mi daha iyi bilecek yoksa HOCA mi??"

eh hakli tabi..( 1.hoca olmak la herseyi biliyor demek anlamina gelmez!2.herseyi bilmek icin HOCA olmak gerekmez!!)
be güzel insan madem arastirsana..onuda yapamiyorsan baska birine bari sor...(tabi herkesi ben sanmamaliyim)

yabanci kadinlara Göre:

"Kadýnlarýn "Kendi Kadýnlarý"nýn "kimler olduðu anlaþýlýnca yabancý kadýnlarýn da kimler olduðu kendiliðinden anlaþýlmýþ oldu. Buna göre gayrý müslim kadýnlar ve bir görüþe göre de kötü ahlâký ile tanýnan müslüman kadýnlar yabancý kadýnlardýr. Kadýnýn onlara göre avreti, aynen yabancý erkeklere göre avreti gibidir. Yüzü, elleri ve ayaklarý dýþýnda hiç bir yerini zorunluluk olmayýnca onlara gösteremez.Ibn Abbas, "Müslüman bir kadýný, Yahudi ya da Hiristiyan bir kadýnýn görmesi helâl deðildir, çünkü gider kocasýna anlatýr" demiþtir.

Bazý Islâm Bilginlerine göre ise; kadýnýn kadýna göre avreti, göbekle diz kapaðý arasýdýr. Kadýnýn bazý kadýnlara zinet yerlerini gösterememesi, gidip kocalarýna anlatabileceklerinden ve fitneye sebep olabileceklerinden dolayýdýr. Müslüman kadýnlar genellikle böyle bir laf taþýyýcýlýðý yapmayacaklarýndan ötürü, âyetteki "Kendi Kadýnlarý"ndan maksat, müslüman kadýnlardýr, diye yorumlanmýþtýr. Önemli olan, baþkasýna anlatmasý, ya da anlatmamasý olduðuna göre, "Kendi Kadýnlarý"ný, iyi ahlâký ile tanýnmýþ kadýnlar olarak anlamak gerekir. Buna göre kadýn, iyi ahlâklý olduðunu bildiði ve güvendiði gayrý müslim kadýnlara da göbeði ile diz kapaðý arasý dýþýný gösterebileceði gibi, kötü ahlâklý olarak bildiði müslüman kadýnlara da zinet yerlerini ve erkeðe gösteremeyeceði yerlerini gösteremez."
(bk. Elmalýlý, Hak Dinî VI/3505.)
yorumu size birakiyorum
eselamu aleyküm
Gönderen: 18.02.2005 - 22:10
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zifiri_gece su an offline zifiri_gece  
75 Mesaj -
ALLAH razý olsun sizden
çok güzel bir konuya deðindiniz
acý gerçekleri en güzel þekilde ortaya koydunuz
hoca dedi diyen insanlarýn %85 ide yalan söylüyo
hesabýna gelen þeyleri hoca söylüyo gelmiyenleri hoca söylüyo
hani biz müslümanlarýn kitabi kuran deðil hocalar ya ALLAH ýslah etsin
hocalarý yada sahte hocalýk yapan insanlar
ancak siz kendinizi kandýrýsýnýz ama
yeryüzü ve gök yüzünün tek sahibini hiç kimse kandýramaz çünkü
herþeyin evvelini ve ahirini bilen o ....
Gönderen: 18.02.2005 - 22:20
Bu Mesaji Bildir   zifiri_gece üyenin diger mesajlarini ara zifiri_gece üyenin Profiline bak zifiri_gece üyeye özel mesaj gönder zifiri_gece üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
2338 Mesaj -
Ve aleykum selam SumeyraGibi kardeþim

Zamanýmýzda evet, hocayým diye geçinen bir çok kimseler olduðu gibi, Hoca olduðu halde tevazu içinde sadece ''doðrularýn'' fetvasýný veren hocalarýmýz da var. Genel olarak baktýðýmýzda þu görülüyor ki insanlarýn bir çoðunda ''hata yaparsam, bunu kabullenmem ve diretirim. Dediðim dedik, çaldýðým düdük'' potansiyeline sahip kiþiler var. Hocalarýn bazýlarý, fetva verirken küçük daðlarý ben yarattým (haþa) edalarýyla bir þeyleri ýspatlamaya çalýþýyorlar.

Yalan yanlýþ bilgileri ''bilinçsiz'' insanlarýmýza verirlerken unuttuklarý þu var ki; Allah'a nasýl hesap verecekler. Maza-Allah, imandan ederler insaný böyleleri.
Bu yüzden kime ne sorulduðuna dikkat etmek gerekiyor. Eðer ki çok hassas konular varsa, müftülük gibi yerlerden yardým talep edilebilir. Artýk herþey hemen hemen parmaklarýmýz ucunda. Çok büyük dini ve fetva eserlerini artýýk netten bile bulabilme imkanlarýmýz var. Bu demek deðildir ki; ilk bulduðumuz fetvaya kanalým. Müslüman olarak her zaman bir arayýþ içinde olmamýz gerekiyor, ve güvenilir þahsiyetlere, güvenilir ve güverliði ýspatlanmýþ eserlerden ve kiþilerden yardým tahsis edilebilir.

Kendi ''þöhretini'' yüceltmek için geliþi güzel fetva veren hocalarý ise Allah'a havale etmek, uymamak, uyarmak boynumuza borçtur. Allah korusun ''bilinçsiz'' ve her duyduðunu gerçek ''FETVA'' sanan kardeþlerimiz elden gider de tutamayýz...

Hoca lakabýyla hoca olunmaz.. O hocalýðý her an Allah için göstermek gereklidir.. Bir medyum da kendine þu zamanda hocayým diyor, ama hoca deðil.. Bir mahallenin ''en bbilgini sayýlan'' biri de hoca olarak benimseniyor..
Bu iþte insanlarýmýzýn ne kadar dikkatsiz olabileceðini gösteriyor..

Ýstediði kadar bir kiþi HOCA DÝPLOMASI alsýn.. uymadýktan ve hakikati yansýtmadýktan, bildirmedikten sonra neye yarar ki...

Vah..
Selam ve dua ile

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son RuMeYSa tarafından, 18.02.2005 - 22:32 tarihinde.
Gönderen: 18.02.2005 - 22:30
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  
1129 Mesaj -
Hoca lakabýyla hoca olunmaz.. O hocalýðý her an Allah için göstermek gereklidir.. Bir medyum da kendine þu zamanda hocayým diyor, ama hoca deðil.. Bir mahallenin ''en bbilgini sayýlan'' biri de hoca olarak benimseniyor..

Ýstediði kadar bir kiþi HOCA DÝPLOMASI alsýn.. uymadýktan ve hakikati yansýtmadýktan, bildirmedikten sonra neye yarar ki...

Vah..
Selam ve dua ile

Allah Razı Olsun
Gönderen: 18.02.2005 - 22:35
Bu Mesaji Bildir   zeyneb-54 üyenin diger mesajlarini ara zeyneb-54 üyenin Profiline bak zeyneb-54 üyeye özel mesaj gönder zeyneb-54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
konu kendini hoca sanan hoca bozuntularýmý yoksa gayrimüslim bir kadýnýn baþýný açýp açmamasý mý anlayamadým ama iki konuda da söyleyeceklerim var elbet...

Hoca: Bilgili,öðreten,öðretmen olan, bi konu hakkýnda ehil olan anlamýndadýr. tabiki herkes hoca olamaz. kendisi bilmeyen ;bilmediðini öðretebilirmi ? Ne yazýk ki bildiðini sanan ve öðrenci olmadan öðretmeye kalkan çok zamanýmýzda.

Gelelim ikinci konuya; gayrimüslim bir kadýnýn haram olduðu ve mahrem bölgelerin bu kadýnlar yanýnda da açýlamayacaðý hakkýnda hangi ayeti celileyi gösterebilirsiniz???
Gönderen: 18.02.2005 - 22:58
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
fosaloglu kardesim konuyu
1576 Mesaj -
neden anlayamadiniz anlayamadim...
bhocaya genc kizlarimiz soruyorlar...? hocada yukaridaki gibi yanitliyor..

ikinci sorunuza yanitende...
Bismillahir-Rahmanir-Rahim
" Mü'min kadinlara da söyle: Gözlerini harama bakmaktan korusunlar.....KENDI KADINLARI (mü'min kadinlar),...dan baskasina zinetlerini göstermesinler...."
(nur suresi, 31.)

esselamu aleyküm

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SumeyraGibi tarafından, 19.02.2005 - 00:09 tarihinde.
Gönderen: 19.02.2005 - 00:03
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mehmet-54 su an offline mehmet-54  
RE:
221 Mesaj -
Alıntı
Orijinali zeyneb

Vah..
Selam ve dua ile

Allah Razı Olsun

Gönderen: 19.02.2005 - 00:07
Bu Mesaji Bildir   mehmet-54 üyenin diger mesajlarini ara mehmet-54 üyenin Profiline bak mehmet-54 üyeye özel mesaj gönder mehmet-54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
munazile su an offline munazile  
183 Mesaj -
cok sagol bacim gercekten cok önemli toplumumuzun kanayan bir yarasina deginmissin,tesekkurler.
Gönderen: 19.02.2005 - 00:15
Bu Mesaji Bildir   munazile üyenin diger mesajlarini ara munazile üyenin Profiline bak munazile üyeye özel mesaj gönder munazile üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast melih.k  
Misafir
hazir bu konu acilmisken benimde bir sorum olacak yazin ben pardesü giyiyorum topuklarimi kapatacak sekilde uzun fakat corap giymiyorum ayagimda terlik oluyor ve haliyle ayak parmaklarim görünüyor.Benim bildigim kadariyla el-ayak ve yüz bunlari kapatmak gerekmiyor,bir kac hocaya sordum bazilari corap giymeseniz olur diyor bazilarida kesinlikle giyeceksin diyor bende sasirdim kaldim hatta bazilarina göre pardesünün rengi bile siyah veya lacivert olmasi gerekiyormus yazin mesela bej veya acik tonda gri renkte pardesü giyemezmiyiz düsüncelerinizi paylasirsaniz memnun olurum hakkinizi helal edin!!!
Gönderen: 19.02.2005 - 00:34
Bu Mesaji Bildir   Yukari
zifiri_gece su an offline zifiri_gece  
75 Mesaj -
ya abla bunu burdan araþtýracagýna
örtünmeyle ilgili yüzlerce kitab var internette bile bunu anlatan siteler var belki kendinde
hangisinin helal hangisini haram oldugunu biliyorsun ki biliyorsundur
vicdanýný rahatlatmaya çalýþýyor isen ayrý bi konu
telaşlı
Gönderen: 19.02.2005 - 10:13
Bu Mesaji Bildir   zifiri_gece üyenin diger mesajlarini ara zifiri_gece üyenin Profiline bak zifiri_gece üyeye özel mesaj gönder zifiri_gece üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
tebrikler...
2683 Mesaj -
SumeyraGibi kardeþim sizi tebrik ediyorum. Kur'an ayetlerinin içinde o kadar küçük cümlelerle emirler verilmiþ ki ; kendini hoca sanan bazýlarý bu emirlere dikkat etmezken araþtýran,okuyan,yorumlayan nasýlda çözüyor olayý.

NUR31:Mü’min kadýnlara da söyle, gözlerini haramdan sakýnsýnlar, ýrzlarýný korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kýsýmlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Baþörtülerini ta yakalarýnýn üzerine kadar salsýnlar. Zinetlerini, kocalarýndan, yahut babalarýndan, yahut, kocalarýnýn babalarýndan yahut oðullarýndan, yahut üvey oðullarýndan, yahut erkek kardeþlerinden, yahut erkek kardeþlerinin oðullarýndan, yahut kýz kardeþlerinin oðullarýndan,

yahut müslüman kadýnlardan

, yahut sahip olduklarý kölelerden, yahut erkekliði kalmamýþ hizmetçilerden, yahut da henüz kadýnlarýn mahrem yerlerine vakýf olmayan erkek çocuklardan baþkalarýna göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarýný yere vurmasýnlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluþa eresiniz!

Ayet içinde geçen bu emirden dolayý evet mümin kadýnlar gayrýmüslim kadýnlara mahrem yerlerini gösteremezler. Ama bende itiraf etmeliyim ki bende bu güne kadar bunu bilmiyordum. Bu ayeti en az 100 defa okumuþumdur. Tefsirinide ama dikkatsizlik iþte. Belki hocalarýmýzda böyle dikkatsizlik sorucu yanýlgýya düþülecek bir fetvada bulunmuþ olabilir. Lütfen artniyet aramayýn ve agresif davranmayýn. Yoksa doðru bildiðinizin de faydasýný görmezsiniz?

Ayrýca aydýnlattýðýn için Allah razý olsun sümeyragibi bacým.

selametle...

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son fosaloglu tarafından, 19.02.2005 - 12:34 tarihinde.
Gönderen: 19.02.2005 - 12:32
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast melih.k  
Misafir
zifiri geceye cevab ALLAH ima binlerce sükür vicdanim rahat ben islamiyeti yeni yeni ögrenen birisi olarak dogrusu ne onu ögrenmek istemistim demekki yaziyi iyi okumamissiniz.Ayrica sizin diger yazilarinizi da okudum sizin maksadiniz ne onu anlamadimüzüntülü
Gönderen: 20.02.2005 - 17:39
Tayfun_Hamza su an offline Tayfun_Hamza  
Allah Razi olsun Sumeyragibi kardes
44 Mesaj -
Cok dogru söylüyorsun hepimiz buna sahidis! sevinçli simdi neden gülümsüyorum diyorsundur. cünkü senin nickin cok güzel bir nick. sümeyra diyorsun. böyle bir kisiligin olduguna da cok inaniyorum ama senin gibi bir insana kin ve nefret hic yakismiyordogrusu. sevinçli olabilir sinirlenebilirsin buna lafim yok ama bir de birsey söylemek istiyorum, cahil demen birkes yanlis cünkü yanlis birsey söylemek istemiyorum ama iman etmis bir insan (me kadar yanlis bir karakteri olsun, ne kadar bencil egoist veyahutta hatali olsun) cahil demek büyük günah. cünkü allahi kabul etmek akil isi, cahil isi degil. sevinçli beni yanlis anlama. inanki bende en az senin kadar böyle insanlarnan ugrasiyorudum. ama bir tek duam var allah onlari islah etsin. Allah bilir de onlarin yanlis fetva vermesi mahser gününde fetvalari alan kisiler Yüce rabbimin kasisinda obnlari sorumlu tutacaklar. yani senin anlayacagin yaaaa sabir. Cünkü allah seni deniyor ve bunlara dayandikca allah rütbeni arttiracak! sevinçli onun icin yaaaa sabir güzel din kardesim. Heppinizi Allaha emanet ediyorum. Yanlis birsey söyledigsem Affiniza siginiyorum. Lütfen düzeltin ve hakkinizi helal edin

E.S.
Gönderen: 20.02.2005 - 18:30
Bu Mesaji Bildir   Tayfun_Hamza üyenin diger mesajlarini ara Tayfun_Hamza üyenin Profiline bak Tayfun_Hamza üyeye özel mesaj gönder Tayfun_Hamza üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SAHRA85 su an offline SAHRA85  
melih.k ya
52 Mesaj -
SEVGILI KARDESIM SIZ ZIFIRI_gece kardesimizin söylediklerine aldirmayin.SIZE CEVAP VEREYIM.ÖNCELIkE KESINLIKLE EL VE YÜZ HARIC HER TARAFIMIZI KAPATMAMIZ GEREKIR.DOLAYISIYLA AYAKLARIMIZIDA KAPATMAMIZ GEREKIR.AYAKLARIN GÖRÜNMESI HARAMDIR.pardesünün rengininde koyu olmasi gerekir.yani disarida giyinecegimiz kiyafetlerin basörtüsü pardesü vs. kiyafetlerimizin dikkat cekmemesi gerekmektedir.KOYU TONLARDAKI DIKKAT CEKMEYEN DIS GIYISILER GIYMEMIZ GEREKIYOR.baska sorunuz varsa eger bildigim birseyse cevap vermeye calisirim.isterseniz arastiririmda sizinle birlikte.göz kırpma
Gönderen: 20.02.2005 - 21:55
Bu Mesaji Bildir   SAHRA85 üyenin diger mesajlarini ara SAHRA85 üyenin Profiline bak SAHRA85 üyeye özel mesaj gönder SAHRA85 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast melih.k  
Misafir
Allah razi olsun sahra kardes bundan sonra corabsiz dolasmam ve giyimimede dikkat ederim bu konuda beni aydinlattiginiz icin tekrar Allah razi olsun
Gönderen: 20.02.2005 - 23:11
eselamu aleyküm
1576 Mesaj -
melih.k bacim, kardesim..öncelile tebrik etmek istiyorum sorunuz icin,allah c.c. razi olsun..
ayagin gözüküp gözükmemesi konusunda alimlerimiz, mesheb imamlarimiz cok tartismislardir..kimisi gözükebilir, kimisi ise gözükemez diyorlar..
allah resulü s.a.v. efendimiz süpheli seylerden uzak durunuz buyurmaktadir..
insaallah süpheli seylerden uzak durdugumuz gibi ayagimizi göstermekten de uzak durmaliyiz...
pardesünün kopyu olup olmamasina gelincede, insaallah dikkat cekemyen dis giysiler giymemiz daha hayirli ve faziletli olacaktir..özellikle bol, icini göstermeyen,uzun,satafatliolmayan,mütevazi-dikkat cekmeyen bir sekilde giyinmemiz gerekmektedir.
ama bu koyu olupta alli pullu,boncuklu, cok güzel görünecek anlaminada gelmez..

zifiri-gece kardesimize hitabende: bir önyargiyla bir kardesimizin kalbini kirmis lmanizdan rahatsiz oldum.alayli bir sekilde cevapvermeniz yanlis.madem öyle bir akil verdiniz ozaman neden bir yardimci, kardesimizin yararlanacag bir site tavsiye etmediniz..bilmiyorum..size kalmis..ben yanlis buluyorum,öyle demek istememis olsanizda bile!!
Gönderen: 21.02.2005 - 12:52
Gast melih.k  
Misafir
ALLAH razi olsun Sümeyra kardessevinçli
Gönderen: 21.02.2005 - 18:31
GulAyse su an offline GulAyse  
44 Mesaj -
Sumeyragibi arkadasim verdigin bilgiden dolayi tesekkur ederim. Gercektende son gunlerde bu tur seyler cok karsimiza cikiyor. Etrafimdaki insanlardan ara sira duyuyorum hoca sunu dedi hoca bunu dedi.Guzel ,birsey dinlemek ogrenmek ama acaba dogrumu diye arastirmak incelemek kaynagini ogrenmek lazim. Mesela Ravda net.anasayfasindada yer alan (nur tv'ye dikkat) iskender hoca denen sahsi dini konulardan bahsediyor, hoca deniyor diye dinleyenleri gormustum.Zaten o kisiyi ilk dinledigimde bir tuhaflik duymustum. Sonra ravda net.'te gorunce isin aslini anladim.Daha sonra baska yerlerde de hakkinda yazilanlari okuyunca o sahsi dinleyenleri uyardim.Ama malesef o adam hoca ya sanki benim dediklerimi ciddiye almadilar.Yine de Allah bilir dediler.Tabiiki her seyi Allah bilir Ama yinede benide ciddiye alip arastirmalarini umardim.Allah'im bizleri seytanin tuzaklarina dusmekten korusun!(Elbetteki burada konu iskender bey degil ama bu da ayni konuya giriyor.)
Bende Tayfun arkadasa birsey demek isterim.Cahil kelimesi ;bir kisi bir konuda bilgisi yoksa ona cahil denir.Mesela Sumeyra kardesimizin bahsettigi kisiler Allah'a inanmada cahil kalmamislar .belki baska konularda da bilgileri var ama bu bahsedilen konuda cahiller .sSumeyra bunu kastetmis olamazmi ne dersin? düsün göz kırpma
Gönderen: 21.02.2005 - 22:01
Bu Mesaji Bildir   GulAyse üyenin diger mesajlarini ara GulAyse üyenin Profiline bak GulAyse üyeye özel mesaj gönder GulAyse üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GuLdesTe su an offline GuLdesTe  
307 Mesaj -
SümeyraGibi toplumun kanayan yarasina deginmissin,cok güzel bir konu pozitif

Allah Razı Olsun

bazen ise Hoca olmadigi halde zoraki hoca gözü ile bakilmakta olan kardeslerimiz de var...

mesela biraz bilgin varsa hemen hoca oldugunu düsünebiliyorlar...

yada nazam kildiginda "niye kiliyorsun sen hocamisin" diyenler de oluyor malesef...

hocalik makamina erenlerin üzerinde cok büyük yük var ama bunu hakki ile yapanlar da var.hoca olmak illa ki kesin fetva verme hakkinda sahip degildir.yani kendi fikirleri ile yeni fetva cikaramazlar...her hocanin sözüne de hemen inanmak bence dikkatsizliktir,tam emin degilsen kendin de dedigin gibi arastiracaksin... körü körüne herseye de inanilmaz...

selametle... gül
Gönderen: 22.02.2005 - 01:34
Bu Mesaji Bildir   GuLdesTe üyenin diger mesajlarini ara GuLdesTe üyenin Profiline bak GuLdesTe üyeye özel mesaj gönder GuLdesTe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast ahmet gunay  
Misafir
Deðerli kardeþlerim size bir kýsa anlatayým;

Bir gün bir alimi ziyarete gidiyorlar sohbet esnasýnda fazla zor olmýyacak ve laf olsundiye bir soru soruluyor .
Beli bükülmüþ yaþlý alim zorla doðrulduðu yerinden yavaþça kütüphanesine doðru gidiyor .Bir kitap alýyor sayfalarýný çevirip soruyu cevaplýyor.
Orda bulunanlar þaþkýn bir þekilde bizler sana zahmet olsun diye söylemedik siz buna kolayca bakmadanda cevap verirdiniz neden böyle yaptýnýz deyince.
Alim.Bir ah çektikten sonra vebali çok aðýr evladým vebali çok aðýr diye cevap verirler.
Keþke hep bu bilinçte olsak .
Hakkýnýzý helal edin .
Selam ve dua ile..
Gönderen: 22.02.2005 - 09:31
mevlamiz cümlesinden razi olsun kardeslerim,sagolunuz
1576 Mesaj -
ahmed günay abimede cok tesekkür ediyorum böyle bir yaziyi buraya ekledigi icin..

Tayfun-Hamza kardesimede:
Sagolunuz Sümeyra ismini begenmenize, O sahabe bir kadin ki, allah reslulünün s.a.v. askindan yanip tutusan-onun sevgisini herkezin üstünde tutan biri oldugu bilip, sevdiginiz icin allah sizden razi olsun.Onun kadar (onlar) kadar olamasakta olmaya calistigim,bir nebze onun kadar sevdigim icindir nickim..

simdi asil konuya gelelim:
iman etmek akil isidir, cahil isi degil diyorsunuz..evet öylede..
hamd olsun alemlerin rabbine!

nasil ki iman etmek akil isi ise arastirmak, ögrenmek, dogru olani bulmak, ve YASAMAK gerektir akil sahiplerine insaallah..
Saygilarimi sunuyorum...ben böyle düsünüyorum.ve böylede demek istemistim. insaallah simdi kendimi daha iyi anlatabilmisimdir...

selam ve dua ile...

esselamu aleyküm
Gönderen: 22.02.2005 - 11:47
zafer571 su an offline zafer571  
RE:
232 Mesaj -
Alıntı
Orijinali zeyneb

Vah..
Selam ve dua ile

Allah Razı Olsun

Gönderen: 22.02.2005 - 18:51
Bu Mesaji Bildir   zafer571 üyenin diger mesajlarini ara zafer571 üyenin Profiline bak zafer571 üyeye özel mesaj gönder zafer571 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  
1129 Mesaj -
ALLAH RAZI OLSUN. kardes cok güzel bir yazi eklemissin bizleri bilgilendirdigin icin tesekkürler.ellerine saglik...

Gönderen: 22.02.2005 - 20:07
Bu Mesaji Bildir   zeyneb-54 üyenin diger mesajlarini ara zeyneb-54 üyenin Profiline bak zeyneb-54 üyeye özel mesaj gönder zeyneb-54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 868 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63540 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.