ivermectin ivermectin stromectol kaletra ivermectin cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » İLANLAR & DUYURULAR » Allah rizasi icin ne olur!

önceki konu   diğer konu
35 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Allah rizasi icin ne olur!
15 Mesaj -
Esselamun Aleykum sevgili dostlar,

cok uzun yazmiycam sadece cok ama cok duaya ihtiyacim var!

sizleri iyi taniyorum boyle durumlarda o guzel yardim elinizi uzatiyorsunuz,

simdi de bana uzatacaginizi iyi biliyorum. Ne olur dua edin bana....

bende ediyorum tabiiki ama sadece benle olmasin istiyorum dostlarimda

bana dua etsinler istiyorum Allah rizasi icin....

Salati Tefriciyeyi baslatiyorum ins. beni yanliz birakmazsiniz.

simdilik kendime 250 tane aliyorum, Allah razi olsun.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son *irem* tarafından, 15.02.2005 - 00:16 tarihinde.
Gönderen: 15.02.2005 - 00:15
Bu Mesaji Bildir   *irem* üyenin diger mesajlarini ara *irem* üyenin Profiline bak *irem* üyeye özel mesaj gönder *irem* üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GöLGe su an offline GöLGe  
Rabbimiz Yar ve Yardimcimiz Olsun...
1041 Mesaj -
Selamun Aleykün irem kardesim...

Bizleri cok iyi tanidigini yazmissiniz ama bu yaziniz "ilk mesajiniz!"...
Dualar müsterektir ama ne icin (Tefriciye) dualar yapacagimizi yada yapmak istediginizi belirtmemissiniz...
Hayr'midir Ser'midir ?
insaALLAH Hayr'dir...
Aciklama getirirseniz daha saglikli olur...

Esselamu Aleyküm
Gönderen: 15.02.2005 - 02:14
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
RE: Rabbimiz Yar ve Yardimcimiz Olsun...
1576 Mesaj -
Alıntı
Orijinali GoLGe

Selamun Aleykün irem kardesim...

Bizleri cok iyi tanidigini yazmissiniz ama bu yaziniz "ilk mesajiniz!"...
Dualar müsterektir ama ne icin (Tefriciye) dualar yapacagimizi yada yapmak istediginizi belirtmemissiniz...
Hayr'midir Ser'midir ?
insaALLAH Hayr'dir...
Aciklama getirirseniz daha saglikli olur...

Esselamu Aleyküm

esselamu aleyküm ..
öncelikle GolGe kardesime; bir üyenin bizleri veya burdakliri iyi tanimasi icin bence illaki mesaj yazmasi gerek degildir diye düsünüyorum..cünkü bnede önceden girip hep okuyor idim yazilanlari, yorumlari, haberleri ki nekadar mesaj atmamissamda hep takip ediyordum..onun icin bence bu önyargi yersiz....gibime geliyor..

evet irem kardesim insaallah mevlamiz hakkimizda HAYIRLI olan dualarimizi kabul eylesin...GolGe kardesimizin dedigi gibide nicin dua edecegimizi aciklayabilirseniz belki daha iyi olur..aslinda gereklide...

görelim mevla neyler, neylerse güzel eyler.
MEVlaMIZ YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN
ESSELAMU ALEYKÜM

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SumeyraGibi tarafından, 15.02.2005 - 12:22 tarihinde.
Gönderen: 15.02.2005 - 12:21
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
*irem* su an offline *irem*  
15 Mesaj -
Golge kardesim ben uzun zamandir bu siteye uyeyim SumeyraGibi kardesimin de dedigi gibi illa mesaj yazmak degildir sizleri iyi tanimak. Ogrenci oldugum icin pek vaktim olmuyor fakat arasira gelip bakarim bir kac tane bayram mesafim da var zaten.

ne icin dua istiyorum'a gelince; burda yazmak istemiyorum fakat gercekten ihtiyacim olmasa sizden yardim istemezdim.

istedigim 4444 Salati Tefriciye, ne kadar kisa surede okunursa o kadar iyi olur.
Gönderen: 15.02.2005 - 19:12
Bu Mesaji Bildir   *irem* üyenin diger mesajlarini ara *irem* üyenin Profiline bak *irem* üyeye özel mesaj gönder *irem* üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
s.a.

25 tanede ben alýyorum.

selametle...
Gönderen: 15.02.2005 - 19:17
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DeLiAsIk su an offline DeLiAsIk  
Moderator

352 Mesaj -
irem kardesim, öncelikle Rabbim yardimciniz olsun.

memnuniyetle okuruz ama ne icin okuyacagimizi bilmemiz gereklidir bencede..

selam ve dua ile..
Gönderen: 15.02.2005 - 19:27
Bu Mesaji Bildir   DeLiAsIk üyenin diger mesajlarini ara DeLiAsIk üyenin Profiline bak DeLiAsIk üyeye özel mesaj gönder DeLiAsIk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
25 adet okundu.

daha fazla alabilirim ama çalýþýyorum vaktim yok.

Allah duanýzý duamýzý kabul etsin.

Allah okunan selati tefriciyelerin yüzü suyu hürmetine niyetinizi kabul kýlsýn...
Gönderen: 15.02.2005 - 19:48
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
s.a
487 Mesaj -
irem kardes, rabbim hayirla birlikte niyetine gore versin, 50 tanede ben aliyorum
Gönderen: 15.02.2005 - 22:09
Bu Mesaji Bildir   bulbulunalan üyenin diger mesajlarini ara bulbulunalan üyenin Profiline bak bulbulunalan üyeye özel mesaj gönder bulbulunalan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
15 Mesaj -
Allah dualarimizi kabul etsin insaallah.

kalan 3444
Gönderen: 17.02.2005 - 09:20
SaHRa su an offline SaHRa  
1183 Mesaj -
Selamün aleyküm Irem kardes,bende insallah 44 tanesini alayim ,Rabbim hakkinda hayirli olanini nasip etsin insallah .
Gönderen: 17.02.2005 - 10:23
Bu Mesaji Bildir   SaHRa üyenin diger mesajlarini ara SaHRa üyenin Profiline bak SaHRa üyeye özel mesaj gönder SaHRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zifiri_gece su an offline zifiri_gece  
ALLAH her dualrın en hayırlsını kabul etsin inşallah
75 Mesaj -
rabbimiz inþallah hayýrlý olaný nasip eyler
Gönderen: 17.02.2005 - 10:32
Bu Mesaji Bildir   zifiri_gece üyenin diger mesajlarini ara zifiri_gece üyenin Profiline bak zifiri_gece üyeye özel mesaj gönder zifiri_gece üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
biiznilllah..
1576 Mesaj -
bende 500 alayim...mevlamiz hakkinda hayirli olani versin ve en kisa sürede istedigin olur insaallah...
esselamu aleyküm...
Gönderen: 17.02.2005 - 11:02
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaHRa su an offline SaHRa  
1183 Mesaj -
Irem kardes ben 200 tane daha alayim insallah.Rabbim hakkinda hayirli olanini nasip etsin.Selam ve dua ile....
Gönderen: 17.02.2005 - 14:37
Bu Mesaji Bildir   SaHRa üyenin diger mesajlarini ara SaHRa üyenin Profiline bak SaHRa üyeye özel mesaj gönder SaHRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GuZGuLu su an offline GuZGuLu  
269 Mesaj -
VeAleykumSelam irem kardesim.

Bende diger kardeslerim gibi senin icin duaciyim insaAlah dualarimiz hayirlara vesile olur kardesim.

ALLAH rizasi icin 100 tane de ben aliyorum.
Okuyunca bildiririm insaALLAH.

ALLAH yardimcin olsun ve tum hayirli dileklerini kabul etsin insaALLAH.

ALLAHA emanet olun.

Gönderen: 17.02.2005 - 17:10
Bu Mesaji Bildir   GuZGuLu üyenin diger mesajlarini ara GuZGuLu üyenin Profiline bak GuZGuLu üyeye özel mesaj gönder GuZGuLu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Tayfun_Hamza su an offline Tayfun_Hamza  
Allah HAYIRLISI NE ISE ONU EYLESIN:
44 Mesaj -
Kardes senin icin bende duaci olacagim insallah.
Allah yar ve yardimcin olsun. insallah bende kactane alacagimi sana en kisa zamanda belirtecegim insallah.
E.A.
Gönderen: 17.02.2005 - 17:33
Bu Mesaji Bildir   Tayfun_Hamza üyenin diger mesajlarini ara Tayfun_Hamza üyenin Profiline bak Tayfun_Hamza üyeye özel mesaj gönder Tayfun_Hamza üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
selva su an offline selva  
....
116 Mesaj -
ben de Allah kabul ederse 30 tane okudum
Gönderen: 17.02.2005 - 17:51
Bu Mesaji Bildir   selva üyenin diger mesajlarini ara selva üyenin Profiline bak selva üyeye özel mesaj gönder selva üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
s.a
487 Mesaj -
irem kardes ben almis oldugum 50 taneyi okudum, rabbim kabul etsin.
Gönderen: 17.02.2005 - 19:00
Bu Mesaji Bildir   bulbulunalan üyenin diger mesajlarini ara bulbulunalan üyenin Profiline bak bulbulunalan üyeye özel mesaj gönder bulbulunalan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
15 Mesaj -
kalan 2170

eger bitirdi iseniz lutfen soyleyin.

Allah razi olsun tekrar..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son *irem* tarafından, 18.02.2005 - 12:40 tarihinde.
Gönderen: 18.02.2005 - 12:35
GuZGuLu su an offline GuZGuLu  
269 Mesaj -
EsselamunAleykum Irem kardesim.

100 adet Salati Tefriciyye okundu. Dilerim Rabbim hayir dualarimizi ve dilegini kabul eder insaALLAH.

ALLAHA emanet ol.
Gönderen: 20.02.2005 - 00:11
Bu Mesaji Bildir   GuZGuLu üyenin diger mesajlarini ara GuZGuLu üyenin Profiline bak GuZGuLu üyeye özel mesaj gönder GuZGuLu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
15 Mesaj -
ve aleykum selam Allah razi olsun...
Gönderen: 20.02.2005 - 00:20
15 Mesaj -
kalan 1900
Gönderen: 20.02.2005 - 20:55
RE: biiznilllah..
1576 Mesaj -
Alıntı
Orijinali SumeyraGibi

bende 500 alayim...mevlamiz hakkinda hayirli olani versin ve en kisa sürede istedigin olur insaallah...
esselamu aleyküm...

güzel kardesim allah c.c. izni ile almis oldugum 500 adeti okudum..

ve arti olarak 300 adet daha okudum. allah c.c. rizasi icin..

görüyorum ki daha 1900 var ve ben yine insaallah okudugum kadari ile sana yazacagim..
allah yolumuzu acik eylesin insaallah..
hakkinizi hela ediniz...
esselamu aleyküm
Gönderen: 20.02.2005 - 21:00
esselamu aleyküm
1576 Mesaj -
canim kardesim, ben biiznillah 100 tane daha okudum
yani budurumda toplam 1500 kaldi löylemi??
mevlamiz yardimcimiz olsun..
e.s.
Gönderen: 22.02.2005 - 12:29
we a.s
15 Mesaj -
500 yuzu alayim ben henuz bitirmedim digerlerini ama olsun bu gun biriririm insaallah

Allah senden razi olsun SumeyraGibi kardesim sagol varol.

kalan 1000
Gönderen: 22.02.2005 - 12:33
15 Mesaj -
kalan yok Allah hepinizinden razi olsun yardimci oldugunuz icin, mekaniniz cennet olsun Allah sizi herturlu sikintidan halas eylesin beni de beraber.

AMIN AMIN AMIN BI HURMETI TAHA VE YASIN.:(
Gönderen: 23.02.2005 - 13:11
sabir42 su an offline sabir42  
45 Mesaj -
salatý tefriciye bunun ne oldugunu bilsem bende alýrým nede olsa Allah rýzasý içindir
bilgilendiren kardeslerden Allah razý olsun selam ve dua ileGüle Güle
Gönderen: 15.08.2005 - 16:50
Bu Mesaji Bildir   sabir42 üyenin diger mesajlarini ara sabir42 üyenin Profiline bak sabir42 üyeye özel mesaj gönder sabir42 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Karahilal su an offline Karahilal  
265 Mesaj -
Dua iki þekilde yapýlýr. Biri fiili dua, diðeri sözlü duadýr.
Fiili dua; Kulun arzu ettiði netice için verdiði mücadeledir.
Sözlü dua; Rabbinin yüceliði karþýsýnda kulun acizliðini ifade eden bir eylemdir.

Kulun arzu ettiði netice için gereken mücadelesini verdikten sonra Samimi ve dürüst bir þekilde Rabbine el açacak ve o an kalbinden geçtiði þekilde Allah'ýndan yardýmý isteyecek. Her defasýnda kendi acizliðini hissederek, Yaratýcýsýnýn yüceliðine güvenerek ve hiçbir vesile kýlmadan kuluna þah damarýndan daha yakýn olan Allah'ýndan dileði neyse onu dileyecektir. Allah kullarýna böyle dua etmeleri gerektiðini ayetlerinde beyan ediyor.

Bu nedenle baþka birisi tarafýndan yazýlan, bilmem kaç defa tekrar edilerek (özellikle 333-4444-9999 gibi sayýlarýn kullanýlmasýgöz kırpma ve dudak ucuyla yapýlan dualarýn ne derece makbul olacaðýna siz karar verin.

Burada konuyu fazla uzatmak istemiyorum. Allah nasip ederse elimdeki iþlerimi bitirip "Dua" baþlýklý bir makale yayýnlayacaðým forumda. Kendi fikrim olarak deðil, Ayet, hadis ve Müctehit alimlerin görüþleri ýþýðýnda yazacaðým inþallah.

Selam ve dua ile...
Gönderen: 15.08.2005 - 21:08
Bu Mesaji Bildir   Karahilal üyenin diger mesajlarini ara Karahilal üyenin Profiline bak Karahilal üyeye özel mesaj gönder Karahilal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_Resul_ su an offline _Resul_  
627 Mesaj -
Fitne çýkarma Karahilal, insanlarýn dini duygularýyla oynuyorsunuz siz reformcular. 4444 tane okumanýn nesi kötü. Þimdi sen kesin dersin ki; "önemli olan içten dua okumak, rakamlarýn önemi yok" Hii, ne kadar yanlýþ, ne kadar ayýp! olmaz Bir kardeþimizden duamýzý esirgeyeceksek nasýl Müslümanýz biz? Allah kardeþime þifa versin, bunu yürekten diliyorum. agla
Gönderen: 15.08.2005 - 22:16
Bu Mesaji Bildir   _Resul_ üyenin diger mesajlarini ara _Resul_ üyenin Profiline bak _Resul_ üyeye özel mesaj gönder _Resul_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast ahmet gunay  
RE:
Misafir
Alıntı
Orijinali Karahilal

Dua iki þekilde yapýlýr. Biri fiili dua, diðeri sözlü duadýr.
Fiili dua; Kulun arzu ettiði netice için verdiði mücadeledir.
Sözlü dua; Rabbinin yüceliði karþýsýnda kulun acizliðini ifade eden bir eylemdir.

Kulun arzu ettiði netice için gereken mücadelesini verdikten sonra Samimi ve dürüst bir þekilde Rabbine el açacak ve o an kalbinden geçtiði þekilde Allah'ýndan yardýmý isteyecek. Her defasýnda kendi acizliðini hissederek, Yaratýcýsýnýn yüceliðine güvenerek ve hiçbir vesile kýlmadan kuluna þah damarýndan daha yakýn olan Allah'ýndan dileði neyse onu dileyecektir. Allah kullarýna böyle dua etmeleri gerektiðini ayetlerinde beyan ediyor.

Bu nedenle baþka birisi tarafýndan yazýlan, bilmem kaç defa tekrar edilerek (özellikle 333-4444-9999 gibi sayýlarýn kullanýlmasýgöz kırpma ve dudak ucuyla yapýlan dualarýn ne derece makbul olacaðýna siz karar verin.

Burada konuyu fazla uzatmak istemiyorum. Allah nasip ederse elimdeki iþlerimi bitirip "Dua" baþlýklý bir makale yayýnlayacaðým forumda. Kendi fikrim olarak deðil, Ayet, hadis ve Müctehit alimlerin görüþleri ýþýðýnda yazacaðým inþallah.

Selam ve dua ile...

Bu yazdýklarýn kendi fikrin.Ýnsanlarýn birlik ve beraberlik içinde olmasý sýkýntýlarý paylaþmasý ve birbiri için dua etmesi sizi neden rahatsýz etti?..
Gönderen: 17.08.2005 - 13:29
Bu Mesaji Bildir   Yukari
NuRCaN su an offline NuRCaN  
RE:
154 Mesaj -
Alıntı
Orijinali sabir42

salatý tefriciye bunun ne oldugunu bilsem bende alýrým nede olsa Allah rýzasý içindir
bilgilendiren kardeslerden Allah razý olsun selam ve dua ileGüle Güle

evet bende bilmiyorum salati tefriciye, lutfen bildirinki bizde alabilelim Güle Güle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son NuRCaN tarafından, 17.08.2005 - 13:43 tarihinde.
Gönderen: 17.08.2005 - 13:43
Bu Mesaji Bildir   NuRCaN üyenin diger mesajlarini ara NuRCaN üyenin Profiline bak NuRCaN üyeye özel mesaj gönder NuRCaN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
RE: RE:
7 Mesaj
Salati Tefriciye, iste burda yaziyor, tiklayin.. Ama biras asaya inin BAGDATLI-Kardesim herseyi cok güzel yazmis, hem arapcasini hem anlamini hemde okunusunu..

http://www.ravda.net/include.php?path=forum/showthread.php&threadid=31729

Dua ile..

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son ALLAHA kavusmak tarafından, 17.08.2005 - 14:10 tarihinde.
Gönderen: 17.08.2005 - 14:06
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
**IKLIMANUR** su an offline **IKLIMANUR**  
397 Mesaj -
eger kaldiysa bende 50 adet almak okumak istiyorum rabbim kabuletsin allah yar ve yardimciniz olsun
selam ve dua ile
Gönderen: 25.08.2005 - 11:57
Bu Mesaji Bildir   **IKLIMANUR** üyenin diger mesajlarini ara **IKLIMANUR** üyenin Profiline bak **IKLIMANUR** üyeye özel mesaj gönder **IKLIMANUR** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
HiLaL-i ehmer su an offline HiLaL-i ehmer  
Kalan yok...
112 Mesaj -
Alıntı
Orijinali *irem*

kalan yok Allah hepinizinden razi olsun yardimci oldugunuz icin, mekaniniz cennet olsun Allah sizi herturlu sikintidan halas eylesin beni de beraber.

AMIN AMIN AMIN BI HURMETI TAHA VE YASIN.:(

sevinçli
Gönderen: 25.08.2005 - 18:27
Bu Mesaji Bildir   HiLaL-i ehmer üyenin diger mesajlarini ara HiLaL-i ehmer üyenin Profiline bak HiLaL-i ehmer üyeye özel mesaj gönder HiLaL-i ehmer üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ravdanet1111 su an offline ravdanet1111  
1 Mesaj
Allah rýzasý için birimailime gonderebilirmi bu duayý saolun

mp3infinity@yahoo.com
Gönderen: 29.07.2006 - 14:51
Bu Mesaji Bildir   ravdanet1111 üyenin diger mesajlarini ara ravdanet1111 üyenin Profiline bak ravdanet1111 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Kubbetus-Sahra su an offline Kubbetus-Sahra  
foruma e-mail adresi birakmak yasak
286 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ravdanet1111

Allah rýzasý için birimailime gonderebilirmi bu duayý saolun

mp3infinity@yahoo.com

Bu forumda yenisiniz herhalde kardesim, göz kırpma.
Bu forumda e-mail, adress ve benzeri informasyonlar birakmak yasak.
Salati tefriciye duasini bende bilmiyorum. Belki bir ravda üyesi buraya bu duayi ekleyebilir. Yukaridaki verilen linke bastim fakat girisim engellendi. Birisi yardim ederse sevinirim.

Ayrica aramiza hosgeldiniz kardesim.

Allah´a emanet

Güle Güle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Kubbetus-Sahra tarafından, 29.07.2006 - 15:35 tarihinde.
Gönderen: 29.07.2006 - 15:33
Bu Mesaji Bildir   Kubbetus-Sahra üyenin diger mesajlarini ara Kubbetus-Sahra üyenin Profiline bak Kubbetus-Sahra üyeye özel mesaj gönder Kubbetus-Sahra üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 872 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), Ý.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.67426 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.