chloroquine lopinavir ritonavir kamagra fluvoxamine ivermektine voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » beni etkileyen bir olay

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
beni etkileyen bir olay
31 Mesaj -
sa..

israillilerin filistinli kardeslerimize saldýrýlarýný yogunlastýrdýgý donemlerdeydi..gece teheccude kalkma konusunda mesajlarýn dolastýgý donemler..cok istiyordum kalkmak, ama nefis iste..saatimi kurdugum halde uyanýp tekrar uyuyordum..

bir gece saatim caldý,yine uyandým , kalkýyourm dedim ama kalkamadým..tam yeniden uykuya dalacakken biri telefonu caldýrdý.. ve ben hemen konustugumuz saat gecmesin diye abdest alýp namaz kýldým sukur..

arayan bir ablaydý..artýk olgun yaslarda..Allah razý olsun ablacým dedim, siz olmasanýz kýlamayacaktým namazý, uyanamýyorum saatin alarmýyla..

sonra uzun geceler boyu hep ayný saatte telefonumu caldýrdý abla..bir gun karsýlastýk , dedim Allah razý olsun her gece caldýrýyorsunuz telefonumu..teheccudu her gece kýlmanýz ne guzel..

malesef kýlamýyorum dedi..cok istiyorum ama toparlayamýyoum kendimi..ama bari senin kýlmana vesile olayým diye her gece saatimi kuruyorum, o saatte uyanýp senin telini caldýrýyorum ve dua ediyorum..

ya dostlar.. kadýncagýz ben teheccud kýlamýyorum kardesim kýlsýn deyip, yanlýzca bir annenin gosterecegi fedakarlýgý yapýp, her gece hic aksatmadan kalkýyor, ve caldýyormus telimi..dua edip yatýyormus sonra..

islam kardesligi bu iste..

Rabbim o ablamýzdan her daim razý olsun, theccude kalkan her kardesimizden de..

Rabbim bize her gece teheccude kalkan ve usu içinde namaz kýlýp , gozyaslarýyla dua eden kullarýndan etsin,

dua ile..
Gönderen: 03.02.2005 - 09:31
Bu Mesaji Bildir   musluman20 üyenin diger mesajlarini ara musluman20 üyenin Profiline bak musluman20 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
1118 Mesaj -
ne mutlu gecede uykusunu bölüp namaza kalkana..

mevlam herkese nasip etsinağlarağlarağlar
Gönderen: 03.02.2005 - 11:13
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ZAKKUM su an offline ZAKKUM  
185 Mesaj -
size teheccüde kalkmanýn yolunu söyleyeyimmi. bakýnýz saat çaldýðý halde neden kalkmýyoruz. çünkü teheccüd nafile bir namaz.öte yanda bizden sorulmayacak. o yüzden kalkýpta teheccüdü nefsimize uyup, kalkmýyor ve kýlamýyoruz.oysa vitir namazý gece namazýdýr ve vacip olan bir namazdýr. yatsýyla beraber vitiri kýlmayýpta geceye býraksak, vacip olan vitiri kýlmak için kalkacaðýz ve yaný sýra teheccüdde kýlabileceðiz.
nitekim vacip olan vitiri kýlmak zorundayýz. zorunluluk olunca kalkmak kolay olur.
selametle...Güle Güle
Gönderen: 03.02.2005 - 14:13
Bu Mesaji Bildir   ZAKKUM üyenin diger mesajlarini ara ZAKKUM üyenin Profiline bak ZAKKUM üyeye özel mesaj gönder ZAKKUM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 799 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Resul_K@kulu (37), suldan (39), RuZGaR (37), ceylangozlum (40), aylinugur (44), gülsema (39), ufaklik00 (35), zeyd04 (44), CAN_SUYU (53), musab_umeyr (43), huzur-islamda (39), yeniçeri (43), Dava Adami (35), göhkan_ (39), Ahmet Taþ.. (43), mrfrksltrk (40), brunetto (49), mavi18 (37), horoskop4040 (41), coolbeta (45), ramao (39), sevkice (43), murat yilmazer (49), emreemre (45), turhansolak (56), *SEFA* (37), vedat54 (54), YaradanaHasret (42), webmeraklisi (44), berzah53 (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56962 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.