fluvoxamine lopinavir ritonavir ivermektine stromectol chloroquine cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » MUTFAK & EV İŞLERİ » iki renkli kurabiye

önceki konu   diğer konu
14 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
iki renkli kurabiye
1129 Mesaj -

[IMG]iki renkli kurabiye[/IMG]
Malzemeler:
2 yumurtanýn sarýsý
1 yumurtanýn beyazý
1,5 su bardaðý pudra þekeri
1 paket (250 gr) margarin (eritilmiþgöz kırpma
3,5 su bardaðý un
1 paket kabartma tozu
1 yemek kaþýðý kakao
Hazýrlanýþý:

1. Yumurtalarýn sarýlarýný, beyazýný ve pudra þekerini çukur bir kaba koyun. Mikserle þeker tamamen eriyene kadar karýþtýrýn.
2. Erimiþ margarini kaba ekleyin ve çýrmaya devam edin.
3. Unu ve kabartma tozunu bir elek yardýmýyla eleyin. Her bardaktan sonra hamuru yoðurup kývamýný kontrol edin. (3,5 bardak oda sýcaklýðýna göre az veya fazla gelebilir). Yumuþak bir hamur elde edin.
4. Hamuru iki eþit parçaya ayýrýn. Bir parçasýna kakao ekleyip bu parçayý yoðurun.
5. Kakaolu ve sade hamurlarý merdane yardýmýyla ayný büyüklükte açýn.
6. Kakaolu parça üste gelecek þekilde üst üste koyun ve rulo halinde sarýn.
7. Rulonun çok fazla kalýn olmamasý lazým. Bu yüzden elinizle ruloyu biraz yuvarlayarak inceltin.
8. 35-40 dakika kadar buzdolabýnda bekletin.
9. Buzdolabýndan çýkarýp ince bir býçak yardýmýyla bir parmak kalýnlýðýnda halkalara kesin.
10. Fýrýný kek ayarýnda 180C’ye getirin, ýsýnsýn. (önceden ýsýtýlmamýþ fýrýna koyarsanýz kurabiyeler yayýlýr)
11. Halkalarý yaðlanmamýþ tepsiye dizin.
12. Tepsiyi fýrýna yerleþtirip kurabiyeler piþene kadar (yaklaþýk 10 dakika) piþirin.

22 adet iki renkli kurabiye

yemek
Gönderen: 27.01.2005 - 17:53
Bu Mesaji Bildir   zeyneb-54 üyenin diger mesajlarini ara zeyneb-54 üyenin Profiline bak zeyneb-54 üyeye özel mesaj gönder zeyneb-54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
bu tarifi ben biliyorum..
1576 Mesaj -
yapmistim..cok güzel..
ellerine saglik..
yaw bwenim hemserimne kadarda becerikli!!!
helal olsun güzel ablam..selam ve saygilarimla...
allahin selami üzerine olsun...
Gönderen: 27.01.2005 - 19:09
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  
RE: bu tarifi ben biliyorum..
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali SumeyraGibi

yapmistim..cok güzel..
ellerine saglik..
yaw bwenim hemserimne kadarda becerikli!!!
helal olsun güzel ablam..selam ve saygilarimla...
allahin selami üzerine olsun...

nerden hemseri oluyoz bakalim yoksa sendemi sakaryalisinGüle Güle Güle Güle Güle Güle
Gönderen: 27.01.2005 - 19:11
Bu Mesaji Bildir   zeyneb-54 üyenin diger mesajlarini ara zeyneb-54 üyenin Profiline bak zeyneb-54 üyeye özel mesaj gönder zeyneb-54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
aaaaa
1576 Mesaj -
bilmiyormuydun???
güzel hemserim.....
karasu danim ben...
belirtmistim ama herhalde unuttun...
sen neresinden????
esselamu aleyküm
Gönderen: 27.01.2005 - 19:18
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Konu icon   
1576 Mesaj -
Güle Güle gül Güle Güle
Gönderen: 27.01.2005 - 19:21
RE: aaaaa
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali SumeyraGibi

bilmiyormuydun???
güzel hemserim.....
karasu danim ben...
belirtmistim ama herhalde unuttun...
sen neresinden????
esselamu aleyküm

tamam simdi hatirladim senin resmin degismis ben AKYAZIGüle Güle Güle Güle
Gönderen: 27.01.2005 - 19:30
Konu icon    bak hatirladin, maaallah
1576 Mesaj -
akyazimi?merkeze yakinmi güzel insan?
karasuyu biliyorsun dimi..gelmisligin oldumu hic...olmadiysa buyur baklerim insaallah..bulusuruz yazin nede güzel olur dimi ablmmm..bak ama bulusursak bu yazdigin tariflerden yapilmisini isterim..birde yanisira extra yazilmis yemek kitabi..tamammi insaallah?
göz kırpma aşık sevinçli
Güle Güle Güle Güle Güle Güle
Gönderen: 27.01.2005 - 19:38
RE: bak hatirladin, maaallah
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali SumeyraGibi

akyazimi?merkeze yakinmi güzel insan?
karasuyu biliyorsun dimi..gelmisligin oldumu hic...olmadiysa buyur baklerim insaallah..bulusuruz yazin nede güzel olur dimi ablmmm..bak ama bulusursak bu yazdigin tariflerden yapilmisini isterim..birde yanisira extra yazilmis yemek kitabi..tamammi insaallah?
göz kırpma aşık sevinçli
Güle Güle Güle Güle Güle Güle

http://www.portakalagaci.com/oburcuk/2005/01/bayramnz_kutlu_.html

akyazi merkezdenim.karasuya 10 sene önce gelmistim kardesim bu üstteki adrese tikla ordan aldim tarifleri yapilmasi inanin cok kolay afiyet olsunGüle Güle
Gönderen: 27.01.2005 - 20:34
sidika su an offline sidika  
Konu icon   
96 Mesaj -
benim arkadaþým maharetlerini döktürüyor hýmmm nefis gözüküyor buda
Gönderen: 28.01.2005 - 00:17
Bu Mesaji Bildir   sidika üyenin diger mesajlarini ara sidika üyenin Profiline bak sidika üyeye özel mesaj gönder sidika üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali sidika

benim arkadaþým maharetlerini döktürüyor hýmmm nefis gözüküyor buda

canim senin kimse tirnagina cikamaz en son sana geldigimizde 8 cesitini saysam yazik cani ceken olur Güle Güle
Gönderen: 28.01.2005 - 11:47
**IKLIMANUR** su an offline **IKLIMANUR**  
397 Mesaj -
ellerinize saglik zeynep baci sormustum ama cevap alamadim aceba elinizde cok ben varmi...merak etdim...
selam ve dua ile...
Gönderen: 28.01.2005 - 13:14
Bu Mesaji Bildir   **IKLIMANUR** üyenin diger mesajlarini ara **IKLIMANUR** üyenin Profiline bak **IKLIMANUR** üyeye özel mesaj gönder **IKLIMANUR** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali **IKLIMANUR**

ellerinize saglik zeynep baci sormustum ama cevap alamadim aceba elinizde cok ben varmi...merak etdim...
selam ve dua ile...

gözümden kacmis olsa gerek ellerimde ben yok ama galiba ellerim iyi calisiyor sitelerden yemek tariflerini bulurken buldummuda sizlerle paylasmak istiyorumGüle Güle
Gönderen: 28.01.2005 - 13:43
**IKLIMANUR** su an offline **IKLIMANUR**  
397 Mesaj -
yuregine saglik sagolasin sey icin sordum elinde cok sayida ben olan kisinin becerikli oldugu soylenirde onu merak etdim ama merak etmeye gerek yok arastiran ve paylasan kisinin zaten yureginin becerikli oldugunu gosteriyor...Güle Güle Güle Güle
Gönderen: 28.01.2005 - 16:29
Bu Mesaji Bildir   **IKLIMANUR** üyenin diger mesajlarini ara **IKLIMANUR** üyenin Profiline bak **IKLIMANUR** üyeye özel mesaj gönder **IKLIMANUR** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali **IKLIMANUR**

yuregine saglik sagolasin sey icin sordum elinde cok sayida ben olan kisinin becerikli oldugu soylenirde onu merak etdim ama merak etmeye gerek yok arastiran ve paylasan kisinin zaten yureginin becerikli oldugunu gosteriyor...Güle Güle Güle Güle

gül Allah Razı Olsun
Gönderen: 28.01.2005 - 16:51
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 731 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ambulans64 (60), salihbayram (52), opel (54), islamci_genc (37), celal1974 (50), savage41xxx (52), LAZPARATOR61 (45), kral29 (35), siseyna (43), demir_kralll (33), yepremreha (47), YA_rab (31), zompur (54), ALMILA_GÜL (56), Mystigue (53), kecmk (53), akpinar61 (59), aqabe (60), agenc24 (52), y.erkek (52), internet22 (41), kutsalsavasc&ya.. (37), karindas (45), sehadet_61 (46), Serdar_ (44), bahtiyar28 (54), maun (42), bayramsalih (52), arifünal (64), HANCEREN (55), mecruh (45), MuSLimaNKa (34), bilalkale (50), DeLiCaN (944), veysel setdibi (62), tilli (51), erzurumlunet (46), sema_ihl (38), cemre (52), m.kara (58), yyunuss (39), x_X_x (41), Muhammed1968 (57), hçerçi (72), lcd (47), fatihreis (39), Baharayyildiz (40), haci_nl (47), cemil (46), yakupakyuz (60), gazikoc58 (51), Ankebut57 (45), L a V i N i a (40), sofu_23 (51), Beyaz dilek&cce.. (40), tabu (50), sümbül (37), yakupalan (45), Alperen Eren (46), HikmetSagir (81), YaSaX (44), Barnabas (39), islamasevdal&ya.. (38), ilyas1970 (54), criminalist (52), Ayhan-61 (58), nurayaz (30), mörscher (58), basmuharrir (58), Goodmanx (57), mahmut1968 (56), djnefret (41), karadeniz krali (54), ayseli (58), cengo06 (62), yasarerkek (52), hz.ömer (37), ismailxxx (46), tayyarozbak (40), karamurat1 (51), sari_kiz (38), kaslim (42), ayyildiz_70 (34), The Mediterrane.. (53), bahadir (50), ~TUTI~ (37), dostahasret (43), Selinnurx (56), apocalyptica (45), markat (46), derlerkahin (46), isa dogan (50), EROL AKBULUT (56), Yaseminnur (37), sehadet_aski (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58553 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.