fluvoxamine colchicine generique kaletra ivermektine generique plaquenil 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » İLANLAR & DUYURULAR » DINDARLAR KENDILERINI NEZAMAN SORGULAYACAKLAR

önceki konu   diğer konu
4 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
DINDARLAR KENDILERINI NEZAMAN SORGULAYACAKLAR
2 Mesaj
Merhaba,

Ben þu hususlarda tartýþmak istiyorum.

- Niçin Ötekiler olarak gördüðünüz kesime karþý aranýzda bir duvar ördünüz?

- Filörte neden karþý çýkýlýr sakýncasý nedir?

- Ravda da bazý þahsiyetlerin resimlerini gördüm.Kendi evinde babasýnýn,yada bir aile büyüðünün resmi asmaya þeytan girer diye tepki gösteren dindar arkadaþým.Þeyhi yada efendisi olunca neden onun resmini cebinde evinde Ravdada taþýr?

Not : Lütfen bu yazdýklarýmdan yanlýþ sonuca varmýyalým.Ben sadece iyi niyetle tartýþmak istiyorum.
Gönderen: 23.01.2005 - 02:05
Bu Mesaji Bildir   ENES AKIN üyenin diger mesajlarini ara ENES AKIN üyenin Profiline bak ENES AKIN üyeye özel mesaj gönder ENES AKIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mfcandas su an offline mfcandas  
tahmin...
10 Mesaj -
bunlara cevap vermek bana dusmezde, canim birseyler yazmak istiyordu, bu cikti karsima...

Neden duvar oruluyor, bilemiyorum oruluyormu ama eger oruluyorsa bu belki otomatikman oluyordur. ilgi alanlari farkli, ugraslari farkli yedigi ictigi dinledigi izledii farkli olunca ister istemez arada mesafeler olusuyor olabilir. ben bunu oldukca net yasiyorum sanirim. bazi seylerden uzak durmaya calisinca otomatikman burdaki insanlardan da uzaklasmis oluyorum. yaklasmaya calissam bana ters olan seylerin icine girmis olucagim. haliyle boyle oluyor iste.

filort konusu beni asar :O), bu konuda sanirim bayagi forumlar acilmistir detayli bilgi icin arkadaslar yonledirirler sanirim. yani yazmakla bitmez diye tahmin ediyorum.

ya o arkadaslari bilmiyorum ama genelde eve seylerinin filan resimlerinide astiklarini sanmiyorum, hatta onlar resimlerinin cekilmesinden de hoslanmazlar diye tahmin ediyorum.
Gönderen: 23.01.2005 - 06:19
Bu Mesaji Bildir   mfcandas üyenin diger mesajlarini ara mfcandas üyenin Profiline bak mfcandas üyeye özel mesaj gönder mfcandas üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
S.a.
2683 Mesaj -
sevgili Enes Akýn ; sanýrým kimse açtýðýnýz konuya cevap verme gereðini duymamýþ. Ben seninle bu konuyu tartýþmak istiyorum samimiyetle;

- Neden ( sizin tabirinizle) ötekilerle aramýzda bir uçurum var:
Var ama bu uçurumu biz mi oluþturuyoruz, yoksa ötekiler dediðin kesim mi ?

Sizin ötekiler diye tanýmladýðýnýz kesim sanýrým örümcek kafalýlarla,gericilerle,sakallý insanlarla muhatap olmaz
çünkü onlar kýçlarýný açtýklarý için moderndir. Onlar Batýlýdýr sakal býrakmadýklarý için. Onlar çaðdaþ düþünürler sabaha kadar barlarda/restaurantlarda eðlendikleri,içki içip dans ettikleri için.

Yadýrgamýyorum tabiki örümcek kafalýlarla , gerici insanlarla muhatap olmak istemezler. Neden olsunlar ki ? Onlar modernlik kisvesi altýnda akýl almaz çürümüþlükleri yapacak kadar çaðdaþtýrlar. Onlar inancýný yaþadýðý için bir insanýn eðitim hakkýný gasp edenlerdir.

Neden muhatap olsunlar ki ?

- Flörte neden karþýyýz :

Bu soruyu istersen kendine sor. Belki senin bir kýz arkadaþýn var ve sen flörtün neden yasaklandýðýný merak ediyorsun, peki hiç düþündün mü? Bir kýz kardeþin olsa ( yada varsa ) bir erkekle saðda solda , elele , diz dize , hatta belki daha bayaðý bir durumda , dudak dudaða... Bunlarý kabullenecek kadar modern isen eyvAllah. O zaman baþka bir söz söylemeye gerek yok.

- Neden anamýzýn babamýzýn deðilde ; þeyhimizin resmini taþýrýz üstümüzde ;

Ben bir þeyhe baðlý olmamakla birlikte tasavvuf kültürünü almýþ biri olarak yapýlanýn doðruluðunu anlatmaya çalýþayým sana;

Tasavvufta talebe kendisini þeyhine býrakýr, Þeyhi talebeyi yoðurur ahirete hazýrlar. þeyhin maneviyatý öyle yücedir ki , her yaptýðýn iþte onu görürsün. Cüzdanýnda resmini taþýmak onun maneviyatýna hürmettir. Ona olan baðlýlýðýn bir göstergesidir. Ama hiç bir þeyh kiþiye anasýndan babasýndan ileri deðildir. Eðer anasýnýn babasýnýn resmini deðilde sadece þeyhinin resmini taþýyorsa bu ona olan özleminin göstergesidir.

Bir ikincisi evin duvarýna resim asmanýn sakýncasý ; resme karþý namaz kýlanamayacaðýndandýr. Ki kimse þeyhin resmini duvarýna asýp ona karþý namaz kýlmaz. Bunu þeyhte , talebede istemez.

selametle..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son fosaloglu tarafından, 23.01.2005 - 14:49 tarihinde.
Gönderen: 23.01.2005 - 14:49
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Karaoglan su an offline Karaoglan  
40 Mesaj -
Enes kardes þeyhlerin resmini asmanin bir sebebide; þeyhlerin Allah katinda rutbeleri vardir aynen dunyada universite mezunu, profeser,docent, master vs. gibi hepsinin makamlari vardir.

Onlarin bu makamlarini þeytanlar ve þeytana uyan cinler iyi tanirlar ve onlara yaklaþamazlar nerde gorurlerse kacarlar, eger bu yaþayan þeyhlerin resimlerini evde bir köþeye asildigida yada yaninda taþindigi zaman þeytan bu evlere cinleri insanlara zarar vermesi icin gonderemez ve büyü de yapamazlar. Ama butun bunlarin olabilmesi icin herhangi bir þeyhin resmini asmayla olmaz en baþta o þeyhe tabi olmak lazim gelir.

Allah'a emanet olun
Gönderen: 24.01.2005 - 13:30
Bu Mesaji Bildir   Karaoglan üyenin diger mesajlarini ara Karaoglan üyenin Profiline bak Karaoglan üyeye özel mesaj gönder Karaoglan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 686 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), Ý.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58088 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.