generique stromectol kamagra generique kaletra kaletra ivermektine cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » SIR KAPISI » ANNE, CENNET NE KADAR GÜZEL

önceki konu   diğer konu
57 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
ANNE, CENNET NE KADAR GÜZEL
1129 Mesaj -
ANNE, CENNET NE KADAR GÜZEL!..." Genç kýzlarýmýza sohbetleriyle rehberlik yapan, çoðunun elinden tutan bir okuyucumuzun bir hatýrasýný aktarmak istiyorum:
Stuttgart Waiblingen bölgesindeiki yýlý aþkýn haftalýk çevre sohbetlerinden tanýdýðýmbir haným telefonda þöyle aðlýyordu: Hocahaným, bizimburada bir komþu, kýzýný kaybetti. 18 yaþýndaydý. Ani bir ölümle öldü. Annesi adeta çýlgýna döndü. Sürekli isyanda, Keþke kýzým þöyle þöyle olsa idi de ölmese idi diye feryat figan aðlýyor. Ne olur bir gelseniz onunla siz konuþsanýz. Sizi az çok tanýyor. Size saygýsý var, belki sizi dinler. Biz ne yapacaðýmýzý þaþýrdýk...

Ertesi gün gittim ve beni ölen genç kýzýn evine götürdüler. Evde matem, yas... Anne bir köþede hiç durmadan aðlýyor. Bana annesi þunlarý anlattý: "Kýzým, ben ve babasý her sene olduðu gibi geçen sene de memleketimiz izmir'e tatile gittik. Evimizin karþýsýndaki apartmanda bir genç adam oturuyor. Terbiyesi, asaleti, giyimi ve duruþu ile kýzýmýn dikkatini çekmiþ. Bana:
Anne bak! Evlenebileceðim genç dedi. Biz de 'tanýþalým' diye bir tanýdýðý ile haber gönderdik ve tanýþtýk. Maksadýmýzý arz ettik. Genç adam üniversite okuyan dindar ve kültürlü biri idi. Kýzýma: 'Aramýzda kültür farký var, siz açýk gezen bir hanýmsýnýz, bense eþimin tesettürlü ve mazbut bir insan olmasýný isterim.' deyince kýzým 'En kýsa zamanda dinimi öðrenecek ve tatbik edeceðim, bana zaman ver.' dedi. Ertesi yaz buluþmak üzere anlaþtýlar. Kýzým ilk iþ olarak kendisine dinimizi anlatacak, öðretecek bir yer aradý ve buldu. Çok gayretli dini bilgileri öðreniyor, namazlarýný kýlýyordu. Böylece izin bitti ve Stuttgart'a döndük. Burada bir göz doktorunun yanýnda saðlýk teknisyeni olarak çalýþýyor, iþ zamanýndan arta kalan zamanýnda da Kur'an-ý Kerim'i öðrenmek için çok gayret sarf ediyordu. Gelirken
getirdiði mantoyu ve eþarbý evde giyip 'Anne yakýþýyor mu?' diyordu. Bütün samimiyetiyle islam'ý öðreniyordu. Sivaslý bir komþumuz onu oðluna istemiþ, o ise "ret" cevabý vermiþti. Fakat o, bunu gurur meselesi yapmayarak Kur'an-ý Kerim'i öðrenmek için onlardan yardým istemiþti.
Bir gün 'Baþým aðrýyor.' diye doktora gitti. 'Bir þeyin yok.' demiþler. Ama baþ aðrýsý devam ediyordu. Göz, kulak ve diþ tahlillerinin sonucunda da bir þey bulamamýþlardý. Ama baþýnýn aðrýsý da bir türlü geçmek bilmiyordu. Bana anlattýðýna göre, bir gün, evde kimse olmadýðý halde, evimize bir genç delikanlý gelip ona kýrmýzý bir gül getirmiþ 'Ben ahiretten geliyorum, Allah-u Teala Hazretleri seni benim kýsmetim yazdý, cennette sen benimsin. Burada evlenmeyeceksin.' demiþ.
Baþ aðrýsý durumu 15 gün sürdü. Son çare olarak þule'yi hastaneye tahlil için aldýlar. Araþtýrmalar neticesinde hiçbir þey bulamadýlar. Bir gün hastaneye gittiðimde yattýðý odanýn penceresinden bakýp bana þöyle dedi:
'Anne! Cennet ne kadar güzel.' Döndüm ve baktýðý tarafa baktým, gördüðüm sadece park etmiþ arabalardý. Ama o büyülenmiþ gibi mutlu bir þekilde pencereden bakýyordu.
Bana dedi ki: 'Anneciðim, beni yarýn saat 8.00'de götürecekler.' dedi. Çýlgýna döndüm. Babasýna koþtum, 'Kýzýmýz ölüyor, yetiþ.' dedim. Babasý da çaresiz yüzüme baktý. Söylediklerine inanamýyorduk; ama yine de endiþe ve telaþýmýz had safhadaydý. 'Ya doðruysa.' diyordum. O gece hiç uyuyamadým. Ertesi gün sabah 7.00'de hastanedeydim. Babasý koridorda, içeri girmeye dayanamamýþ, çaresiz aðlýyordu. Ýçeriye girdim. Kýzým bana þöyle vasiyette bulundu:
'Anneciðim, ben ölünce sakýn aðlama. izmir'deki o gence de benden selam söyle, Cenab-ý Hak ona mutluluklar versin. Ona minnettarým, dinimi öðrenmemde bana sebep oldu. Anne, bu fakir gence maddi yardýmda bulun ve onu istediði bir kýzla evlendir. Hesabýmda onun evlenmesi için yeterli miktarda para var.
Bu arada sýk sýk saate bakýyordu. Sonra büyülenmiþçesine 'Geldiler.' dedi.
Yüzüme baktý, korku ifadesi vardý. 'Anne, Azrail'in ayaklarý ne kadar büyük.' dedi, odanýn uzunluðu kadar.
'Babama selam söyle.' dedi. Baþýný yastýða koydu,
kelime-i þehadet getirdi ve kýzým öldü!!!
Adeta çýldýrmýþtým. Odadan kendimi dýþarý attým, 'Bey' dedim 'Kýzýmýz öldü'. ikimiz tekrar odaya daldýk, kýzýmýz vefat etmiþti. Bizden istediklerini yerine getirdim. þimdi ben bu acýya nasýl dayanýrým?'(S. Yerlikaya)

Bu ibret dolu olay, dinimizi öðrenme, marifetullah konusunda derinlememiz hususunda iyi bir ders olur inþaallah.

11.02.2002

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son RuMeYSa tarafından, 02.01.2005 - 23:04 tarihinde.
Gönderen: 11.12.2004 - 23:31
Bu Mesaji Bildir   zeyneb-54 üyenin diger mesajlarini ara zeyneb-54 üyenin Profiline bak zeyneb-54 üyeye özel mesaj gönder zeyneb-54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DeLiAsIk su an offline DeLiAsIk  
Konu icon   
Moderator

352 Mesaj -
Allah razi olsun, gercekten ibret verici bir hikaye..

:(ağlar

Alıntı
Bu ibret dolu olay, dinimizi öðrenme, marifetullah konusunda derinlememiz hususunda iyi bir ders olur inþaallah.

aminn insallah..
Gönderen: 12.12.2004 - 00:45
Bu Mesaji Bildir   DeLiAsIk üyenin diger mesajlarini ara DeLiAsIk üyenin Profiline bak DeLiAsIk üyeye özel mesaj gönder DeLiAsIk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KIRMIZIGuL su an offline KIRMIZIGuL  
540 Mesaj -
Allah c.c. razi olsun bizimle paylastiginiz icin...
Gönderen: 13.12.2004 - 12:50
Bu Mesaji Bildir   KIRMIZIGuL üyenin diger mesajlarini ara KIRMIZIGuL üyenin Profiline bak KIRMIZIGuL üyeye özel mesaj gönder KIRMIZIGuL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hasret su an offline Hasret  
Admin

945 Mesaj -
Allah razi olsun..

cok ibret verici..:(
Gönderen: 13.12.2004 - 16:15
Bu Mesaji Bildir   Hasret üyenin diger mesajlarini ara Hasret üyenin Profiline bak Hasret üyeye özel mesaj gönder Hasret üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
islam nuru su an offline islam nuru  
Allah razi olsun
127 Mesaj -
tüylerim diken diken oldu okurken Yarabbim biz günahkar kullarini dogru yolundan ayirma Insallah Cennetine layik olan kullarindan eyle
AMIN AMIN AMIN.......
:(ağlarağlarağlarağlar
Gönderen: 22.12.2004 - 01:12
Bu Mesaji Bildir   islam nuru üyenin diger mesajlarini ara islam nuru üyenin Profiline bak islam nuru üyeye özel mesaj gönder islam nuru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  
1129 Mesaj -
COK GEC KALMADAN AKLIMIZIBASIMIZA ALMAK GEREK HERSEY BOS BIRTEK ANLAMLI OLAN KUL BILINCI ILE YARADANA LAYIK OLMAYA CALISMAK
Gönderen: 02.01.2005 - 12:39
Bu Mesaji Bildir   zeyneb-54 üyenin diger mesajlarini ara zeyneb-54 üyenin Profiline bak zeyneb-54 üyeye özel mesaj gönder zeyneb-54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
**IKLIMANUR** su an offline **IKLIMANUR**  
397 Mesaj -
ALLAH razi olsun INSAallah bizde rabbimizin yolundan ayrilmaz onun istedigi guzel huylu kullardan oluruz....:(
rabbim yar ve yardimcimiz olsun ...
selam ve dua ile...
Gönderen: 02.01.2005 - 19:17
Bu Mesaji Bildir   **IKLIMANUR** üyenin diger mesajlarini ara **IKLIMANUR** üyenin Profiline bak **IKLIMANUR** üyeye özel mesaj gönder **IKLIMANUR** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1129 Mesaj -
aminaşık
Gönderen: 02.01.2005 - 20:13
ATAK su an offline ATAK  
21 Mesaj -
Allah razi olsun.

Allahim bizlerede imanli olum nasip eyle..

Eshudu enla ilahe illahlah, ve Eshedu enne Muhammeden apduhu verasuluh..

Amin
Gönderen: 02.01.2005 - 23:43
Bu Mesaji Bildir   ATAK üyenin diger mesajlarini ara ATAK üyenin Profiline bak ATAK üyeye özel mesaj gönder ATAK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mehmet-54 su an offline mehmet-54  
221 Mesaj -
Allah razi olsun aşık aşık
Gönderen: 03.01.2005 - 01:17
Bu Mesaji Bildir   mehmet-54 üyenin diger mesajlarini ara mehmet-54 üyenin Profiline bak mehmet-54 üyeye özel mesaj gönder mehmet-54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
221 Mesaj -
BIR DAHA OKUDUM
BIR DAHA OKUNACAK IBRETLIK.......
ALLAH RAZI OLSUN BÖYLE KONULARI BULANLARDAN....Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle
Gönderen: 03.01.2005 - 04:38
Bu Mesaji Bildir   mehmet-54 üyenin diger mesajlarini ara mehmet-54 üyenin Profiline bak mehmet-54 üyeye özel mesaj gönder mehmet-54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MiRaY su an offline MiRaY  
Konu icon    YA cok güzel
252 Mesaj -
Dayanamadim ve gözyaslarimi tutamadim ben gercekten cok duygu yüklü bir gercek.Nekadar güzel bir ölüm Rabbim hepimize nasip etsin.:(ağlar
Gönderen: 06.01.2005 - 21:45
Bu Mesaji Bildir   MiRaY üyenin diger mesajlarini ara MiRaY üyenin Profiline bak MiRaY üyeye özel mesaj gönder MiRaY üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Gercegin Takendisi  
kiymet
Misafir
allah razi olsun sizden
Gönderen: 07.01.2005 - 01:48
Bu Mesaji Bildir   Yukari
gul_54 su an offline gul_54  
s.a
112 Mesaj -
Allah razi olsun çok guzel bir yazi:(
Gönderen: 07.01.2005 - 12:36
Bu Mesaji Bildir   gul_54 üyenin diger mesajlarini ara gul_54 üyenin Profiline bak gul_54 üyeye özel mesaj gönder gul_54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1129 Mesaj -
Allah Razı Olsun
Gönderen: 07.01.2005 - 18:31
yusufum21 su an offline yusufum21  
sizin sayenizde bende namaza başladim allah razı olsun
5 Mesaj
gerçektende okuduðumda tüylerim diken diken oldu bu mesaj ibret dolu ve bu mesajda hepimiz yani tüm müslümanlar ibret almasý lazim hepimiz aklýmýzý baþýmýza almamýz lazým hepinize allah selamet versin
Gönderen: 09.01.2005 - 15:42
Bu Mesaji Bildir   yusufum21 üyenin diger mesajlarini ara yusufum21 üyenin Profiline bak yusufum21 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1129 Mesaj -
ne mutlu bize vesile olduysak ALLAH CÜMLEMIZDEN RAZI OLSUN
Gönderen: 17.01.2005 - 16:49
Hakan33 su an offline Hakan33  
2 Mesaj
Kusuruma bakmayin ben yeni bir üyeyim,hikayeyi okudum ve tüglerim ürperdi,bu gercek olan bir olaymi ,yoksa ibret olsun diye bir hikaye mi??
Gönderen: 24.01.2005 - 10:58
Bu Mesaji Bildir   Hakan33 üyenin diger mesajlarini ara Hakan33 üyenin Profiline bak Hakan33 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Hakan33

Kusuruma bakmayin ben yeni bir üyeyim,hikayeyi okudum ve tüglerim ürperdi,bu gercek olan bir olaymi ,yoksa ibret olsun diye bir hikaye mi??

gercek
Gönderen: 24.01.2005 - 12:19
semray su an offline semray  
38 Mesaj -
Rabbim ölmünde hayýrlýsý versin. (Amin)

Rabbim kazananlardan eylesin cümlemizi.

"cennet ne kadar güzel " diyebilmek için harcanan bir ömür duasýyla ...
Gönderen: 25.01.2005 - 11:22
Bu Mesaji Bildir   semray üyenin diger mesajlarini ara semray üyenin Profiline bak semray üyeye özel mesaj gönder semray üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
turksoylu su an offline turksoylu  
112 Mesaj -
Ne gerçeði ya? Alla alla... Yanýnda mýydýn?
Gönderen: 25.01.2005 - 13:17
Bu Mesaji Bildir   turksoylu üyenin diger mesajlarini ara turksoylu üyenin Profiline bak turksoylu üyeye özel mesaj gönder turksoylu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali turksoylu

Ne gerçeði ya? Alla alla... Yanýnda mýydýn?

en azindan ben güveniyorum inaniyorum ya sen nasil bukadar eminsin yoksa senmi yanindaydindüsün
Gönderen: 25.01.2005 - 13:29
EBRAR-NESIBE su an offline EBRAR-NESIBE  
113 Mesaj -
ALLAH RAZI OLSUNGüle Güle
Gönderen: 25.01.2005 - 13:35
Bu Mesaji Bildir   EBRAR-NESIBE üyenin diger mesajlarini ara EBRAR-NESIBE üyenin Profiline bak EBRAR-NESIBE üyeye özel mesaj gönder EBRAR-NESIBE üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
112 Mesaj -
Þahsen þahit olmadýðým olaya inanmamayý inanmaya tercih ederim, aklýn gereði de budur, bu hurafeci anlayýþ yüzünden dini de saçmalýk çorbasýna çevirdiðinizin farkýnda deðilsiniz...
Gönderen: 25.01.2005 - 19:23
Bu Mesaji Bildir   turksoylu üyenin diger mesajlarini ara turksoylu üyenin Profiline bak turksoylu üyeye özel mesaj gönder turksoylu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali turksoylu

Þahsen þahit olmadýðým olaya inanmamayý inanmaya tercih ederim, aklýn gereði de budur, bu hurafeci anlayýþ yüzünden dini de saçmalýk çorbasýna çevirdiðinizin farkýnda deðilsiniz...

elbet bir gün sende inanirsin kardes bir bakmisiz sende bu tür bir yazi eklemissin düsün
Gönderen: 25.01.2005 - 20:04
397 Mesaj -
turksoylu
25.01.2005 - 18:23 Þahsen þahit olmadýðým olaya inanmamayý inanmaya tercih ederim, aklýn gereði de budur, bu hurafeci anlayýþ yüzünden dini de saçmalýk çorbasýna çevirdiðinizin farkýnda deðilsiniz...
kardes galiba sen yaziyi okumadin yada hurafenin ne demek oldugunu bilmiyorsun!!!!!gerci insan kalp gozunu acmadikdan sonra isterse 1000 kere okusun ne degisirki...rabbim yardimciniz olsun kalb gozunuz acik olsun...
Gönderen: 27.01.2005 - 13:42
Bu Mesaji Bildir   **IKLIMANUR** üyenin diger mesajlarini ara **IKLIMANUR** üyenin Profiline bak **IKLIMANUR** üyeye özel mesaj gönder **IKLIMANUR** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali **IKLIMANUR**

turksoylu
25.01.2005 - 18:23 Þahsen þahit olmadýðým olaya inanmamayý inanmaya tercih ederim, aklýn gereði de budur, bu hurafeci anlayýþ yüzünden dini de saçmalýk çorbasýna çevirdiðinizin farkýnda deðilsiniz...
kardes galiba sen yaziyi okumadin yada hurafenin ne demek oldugunu bilmiyorsun!!!!!gerci insan kalp gozunu acmadikdan sonra isterse 1000 kere okusun ne degisirki...rabbim yardimciniz olsun kalb gozunuz acik olsun...

alkıs
Gönderen: 27.01.2005 - 17:33
397 Mesaj -
göz kırpma
Gönderen: 27.01.2005 - 19:07
zafer571 su an offline zafer571  
ALLAH SALIHA'LARDAN EYLESIN
232 Mesaj -
ALLAH SIZLERDEN DE RAZI OLSUN
GERCEKTEN IBRET VEREN BIR OLAYI YAZMISSINIZ
VESSELAMUN ALEYKUL
Gönderen: 28.01.2005 - 13:14
Bu Mesaji Bildir   zafer571 üyenin diger mesajlarini ara zafer571 üyenin Profiline bak zafer571 üyeye özel mesaj gönder zafer571 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1129 Mesaj -
amin cümlemizdenGüle Güle
Gönderen: 28.01.2005 - 14:10
112 Mesaj -
Ýbret arýyorsanýz gözünüzü açýn daçevrenize bakýn, böyle acaib hikayelere ne gerek var?
Gönderen: 28.01.2005 - 17:41
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
1118 Mesaj -
zaten her yasanti ayri bir hikaye degilmi..

düsün düsün düsün
Gönderen: 28.01.2005 - 17:52
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali turksoylu

Ýbret arýyorsanýz gözünüzü açýn daçevrenize bakýn, böyle acaib hikayelere ne gerek var?

farkindaysan bir sen acayip karsiliyorsun belkide acayip olan sensindir öyleya istisnalar kaideyi bozmazmisdüsün
Gönderen: 29.01.2005 - 13:17
397 Mesaj -
evet cevremize bakinca senin gibilerini gorup sukrediyoruz mevlamizin bize verdigi kalp gozune merhamete ve saygiya....
yar saclarin lule lule hadi sana gule gule..,Güle Güle
Gönderen: 29.01.2005 - 15:59
RE:
221 Mesaj -
Alıntı
Orijinali **IKLIMANUR**

evet cevremize bakinca senin gibilerini gorup sukrediyoruz mevlamizin bize verdigi kalp gozune merhamete ve saygiya....
yar saclarin lule lule hadi sana gule gule..,Güle Güle

Güle Güle Güle Güle Güle Güle
Gönderen: 29.01.2005 - 16:58
397 Mesaj -
alkıs göz kırpma göz kırpma
Gönderen: 29.01.2005 - 17:17
RE:
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali **IKLIMANUR**

alkıs göz kırpma göz kırpma

Güle Güle
Gönderen: 29.01.2005 - 18:08
112 Mesaj -
yar saclarin lule lule hadi sana gule gule

Bu ve alkıs ne demek oluyor? Biriniz çingene havalarý söylüyor öbürleri de oynayarak eþlik mi ediyor? kahkaha
Gönderen: 29.01.2005 - 20:14
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
RE:
2338 Mesaj -
Alıntı
Orijinali turksoylu

Bu ve alkıs ne demek oluyor? Biriniz çingene havalarý söylüyor öbürleri de oynayarak eþlik mi ediyor? kahkaha

Allah'ým edep ve hâyâ'dan ayýrma...

Adâb ve Erkân ne güzel bir özelliktir..

Her uyarýlarýmýza raðmen, gerek özel mesaj ile, gerek forumun genelinde olsun yine ayný tavýrlarýn sergilenmesi.. Üzücü..
Gönderen: 29.01.2005 - 20:31
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
112 Mesaj -
Yar saçlarýn lüle lüleye alkýþ tutanlara böyle cevab gerekir Rumeysa Haným...
Gönderen: 29.01.2005 - 20:32
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
2338 Mesaj -
pardon duama amin demeyi unutmuþum..

Amin..
Gönderen: 29.01.2005 - 20:37
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
112 Mesaj -
göz kırpma Ben kimseye kýzmadým, sakin olun... Sakin gel, duru ak...sevinçli Amin...
Gönderen: 29.01.2005 - 20:43
RE:
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali RuMeYSa

Amin..

aminAllah Razı Olsun
Gönderen: 29.01.2005 - 21:11
RE: RE:
397 Mesaj -
Alıntı
Orijinali zeyneb

[quote]Orijinali RuMeYSa

Amin..

aminAllah Razı Olsun

aminGüle Güle Güle Güle Güle Güle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son **IKLIMANUR** tarafından, 30.01.2005 - 02:01 tarihinde.
Gönderen: 30.01.2005 - 02:01
RE:
397 Mesaj -
Alıntı
Orijinali turksoylu

ben cingene degilim ama cingene havasini severim hicbir cingeneye tanik olmadim ama cingenenin oldugunu biliyorum bilmem anladinizmidüsün

ben butun sitedende ozur diliyorum...kusura bakmayin arkadaslar...

selam ve dua ile...
Gönderen: 30.01.2005 - 02:08
RE: RE:
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali **IKLIMANUR**

Alıntı
Orijinali turksoylu

ben cingene degilim ama cingene havasini severim hicbir cingeneye tanik olmadim ama cingenenin oldugunu biliyorum bilmem anladinizmidüsün

ben butun sitedende ozur diliyorum...kusura bakmayin arkadaslar...

selam ve dua ile...

Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle
Gönderen: 30.01.2005 - 12:44
112 Mesaj -
Hehehe...sevinçli
Gönderen: 30.01.2005 - 14:09
397 Mesaj -
göz kırpma göz kırpma göz kırpma
Gönderen: 30.01.2005 - 15:00
RE:
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali GulenGul

sıkıntılı sıkıntılı

Ýnsanlara akýllarý derecesinde söz söylenmelidir (Seyh Sadi).

alkıs
Gönderen: 30.01.2005 - 16:58
221 Mesaj -
Ibretlik okunur bir kissadan hisse...Güle Güle Güle Güle
Gönderen: 30.01.2005 - 17:31
RE:
397 Mesaj -
Alıntı
Orijinali MEHMET-54

Ibretlik okunur bir kissadan hisse...Güle Güle Güle Güle

dogru soze ne deniralkıs
Gönderen: 30.01.2005 - 20:16
islam nuru su an offline islam nuru  
s.a
127 Mesaj -
bu ibretlik olaydan ibret alamayan canlar
bos yasarsan bos ölürsün
ibret almak istersen kabristana
kilavuz ararsan KURAN-I KERIME bak
ey insan oglu görmedigin seye inanmiyorsun ve nefsine uyuyorsun nerde yasiyorsun kardesim sagina soluna bir bak her sey bir ibret aslinda bizim icin
bu hadiseye gercekmi hurafemi diyene kadar acaba kendine hic sordunmu Kuran-i Kerimde gecen nice kavimlerin yikiminda da yaninda degildik hic birimiz ama oldugunu yasandigini biliyoruz sonucta öyle degilmi
Allah bu ve bunun gibi bir cok hadiselerle biz kullarina mesajlar vermekte uyan müslüman uyan ölüm bir adim yaninda bense sana senden daha yakinim bana ve benim emirlerime uymadan bir nebze kadar süphe duydugun an nefsine (seytana) ortak oldun demektir
bir düsün kardesim bu hadisenin gercekligini arayana kadar kendi icindeki müslümanligin gercekligini arastir bu senin ve senin gibileri cehennem azabindan kurtarmak icin bir adimdir
Allahümme inni zalemtü nefsi zulmen kesiren ve la yagfiruz zunübe illa ente fagfirli magfireten min indike verhamni inneke entel gafurur rahim
(indi ilahinden bagislayan merhamet eden aciyan ancak sensin)
:(ağlarağlar
Gönderen: 31.01.2005 - 01:52
Bu Mesaji Bildir   islam nuru üyenin diger mesajlarini ara islam nuru üyenin Profiline bak islam nuru üyeye özel mesaj gönder islam nuru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
HAKBIR su an offline HAKBIR  
374 Mesaj -
SELAMÜN ALEYKÜM

COK ETKILEYICI COK IBRET ALINACAK BIR OLAY HIKAYE OLSA NE OLUR ONEMLI OLAN IBRET ALIP HATALARIMIZI DÜZELTMEYE CALISMAK DEGILMI

ALLAHA EMANET OLUN
Gönderen: 28.02.2006 - 10:39
Bu Mesaji Bildir   HAKBIR üyenin diger mesajlarini ara HAKBIR üyenin Profiline bak HAKBIR üyeye özel mesaj gönder HAKBIR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CENNETyolu su an offline CENNETyolu  
437 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý HAKBIR

SELAMÜN ALEYKÜM

COK ETKILEYICI COK IBRET ALINACAK BIR OLAY HIKAYE OLSA NE OLUR ONEMLI OLAN IBRET ALIP HATALARIMIZI DÜZELTMEYE CALISMAK DEGILMI

ALLAHA EMANET OLUN

Evet hakikaten ibret alinacak bir hikaye,inanin cok duygulandim,Allah (c.c.) senden razi olsun zeynep-54 abla böyle bir hatirlatma icin..
Allaha emanet olun..
Gönderen: 02.03.2006 - 23:02
Bu Mesaji Bildir   CENNETyolu üyenin diger mesajlarini ara CENNETyolu üyenin Profiline bak CENNETyolu üyeye özel mesaj gönder CENNETyolu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
S.a
941 Mesaj -
Allah razi olsun gercekten cok guzel... Kelimelerin yetersiz kaldigi bir an daha...
Gönderen: 10.03.2006 - 01:29
Bu Mesaji Bildir   ~eSRa~ üyenin diger mesajlarini ara ~eSRa~ üyenin Profiline bak ~eSRa~ üyeye özel mesaj gönder ~eSRa~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hulyam su an offline hulyam  
aminnnnnnn
212 Mesaj -
ALLAH bizlerede böyle güzelliklerle göçmeyi nasip etsin.ne kadar ibret verici bir olay.ALLAH herkesede kýsa zamanda ALLAH aþkýyla cayýr cayýr yanmayý nasip etsin.yazan arkadaþtan ALLAH razý olsun.AMÝNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN...................
Gönderen: 10.03.2006 - 07:54
Bu Mesaji Bildir   hulyam üyenin diger mesajlarini ara hulyam üyenin Profiline bak hulyam üyeye özel mesaj gönder hulyam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
gonca gül65 su an offline gonca gül65  
173 Mesaj -
ALLAHIN LUTFU BÜYÜKTÜR.ÝSTEDÝÐÝNE ÝKRAM EDER.YETERKÝ ÝBADETLERÝMÝZ ÝHLASLI OLSUN.
Gönderen: 20.03.2006 - 19:09
Bu Mesaji Bildir   gonca gül65 üyenin diger mesajlarini ara gonca gül65 üyenin Profiline bak gonca gül65 üyeye özel mesaj gönder gonca gül65 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 834 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.69313 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.