kaletra lopinavir ritonavir kaletra kaletra generique luvox naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » MUTFAK & EV İŞLERİ » ZARARLI - ZARARSIZ

önceki konu   diğer konu
16 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
ZARARLI - ZARARSIZ
1041 Mesaj -
Bu yazagimiz belki bir "Yemek Tarifesi" degil ama,
dikkat etmemiz gereken bir husus diye düsündük!..
Günlük hayatlarimizda önamli bir yer tutan iki konu: Faydali - Faydasiz:

FAYDALI OLANLAR:

- Tabiî yiyecekler:

Bal, yogurt, süt, peymir, pekmez, zeytinyagli ve tereyagli
yiyecekler, meyve ve sebzeler,bilhassa salatalar, kepekli ekmek.

Planli calisma, yeterli hareket ve spor,
inancli, düzenli ve dürüst bir aile hayati.

ZARARLI OLANLAR:

- Alkol, sigara, her türlü uyusturucular,
kimya sanayiî ürünleriyle ilgisi olan her türlü yiyecekler,
rafineri mamülleri (seker, tuz, margarin...) cikolata ve karisimlari,
kizartmalar, baharat ve konserveler, fazla et ve bayatlamis yiyecekler.

issizlik, inancsizlik, tembellik, ahlâksizlik, cok yemek, cok uyumak.

Rabbimiz Yar ve Yardimcimiz olsun

Esselamu Aleyküm
Gönderen: 06.12.2004 - 21:05
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Begum su an offline Begum  
Allah razi olsun !
621 Mesaj -
Selamün aleyküm,
Golge abi gercekten yemek tarifinden cooook daha güzel.. Allah(c.c) herzaman icin uyanlardan eylesin..
Allah'a emanetsiniz!
Gönderen: 07.12.2004 - 19:36
Bu Mesaji Bildir   Begum üyenin diger mesajlarini ara Begum üyenin Profiline bak Begum üyeye özel mesaj gönder Begum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Emirdag su an offline Emirdag  
1071 Mesaj -
Allah razi olsun abimmmmmm.Cok faydali bilgiler.Bildigimiz duydugumuz ama birturlu uygulamadigimiz bilgiler(cukulata ve sekerli tuzlu yiyecekler benim ilgi alanim agla)
Gönderen: 07.12.2004 - 20:06
Bu Mesaji Bildir   Emirdag üyenin diger mesajlarini ara Emirdag üyenin Profiline bak Emirdag üyeye özel mesaj gönder Emirdag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
1118 Mesaj -
yalniz degilsin bu konuda Emirdag...

saglikli yemek ümidiyle Güle Güle Güle Güle Güle Güle
Gönderen: 08.12.2004 - 11:40
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Tevhidgülü su an offline Tevhidgülü  
Konu icon   
52 Mesaj -
YASAMIN YEMEK TARIFESI..

ALLAH RAZI OLSUN...
Gönderen: 09.12.2004 - 00:49
Bu Mesaji Bildir   Tevhidgülü üyenin diger mesajlarini ara Tevhidgülü üyenin Profiline bak Tevhidgülü üyeye özel mesaj gönder Tevhidgülü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1071 Mesaj -
Babam hep derdi uc buyuk dusmandan sakinin diye bunlar un tuz seker bense esir oldum bu uc dusmana agla kurtarin beniiiiiiiiii cukulata yedim simdi agla hep diyorum artik yemiyecem diye ve yine dayanamadim gitti benim kilolar gitti aldi basini gittiiiiiikahkaha kahkaha kahkaha
Gönderen: 15.12.2004 - 00:08
Bu Mesaji Bildir   Emirdag üyenin diger mesajlarini ara Emirdag üyenin Profiline bak Emirdag üyeye özel mesaj gönder Emirdag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GöLGe su an offline GöLGe  
1041 Mesaj -
Alıntı
un tuz seker

Gecmis olsun !!!

Herseyin azi karar cogu zarardir..!

saygilar
Gönderen: 15.12.2004 - 00:13
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1071 Mesaj -
biliyorumda abiiiii ayar tutmuyor bazen.Ins bu kurallara uyanlardan oluruz .Ama gercekten dogru dikkatli kullanmamiz gereken uc gida maddesi.Cogu zarar azi karar göz kırpma uyana sivri sinek saz, uymayana davul zurna az aglabu soz benim icin gecerli galiba agla
Gönderen: 15.12.2004 - 00:21
GöLGe su an offline GöLGe  
1041 Mesaj -
Zararli olanlara (E-Emulgator vs gibi) katki maddeleride eklendi düsün

insaAllah hakkimizdaki hersey Hayr`li olur...

gül
Gönderen: 14.11.2005 - 00:10
semiramis su an offline semiramis  
44 Mesaj -
ALLAH RAZI OLSUN

bizlerle paylaþtýðýn için gül
agla
Gönderen: 03.12.2005 - 18:53
Bu Mesaji Bildir   semiramis üyenin diger mesajlarini ara semiramis üyenin Profiline bak semiramis üyeye özel mesaj gönder semiramis üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Lübe su an offline Lübe  
162 Mesaj -
Mono-und Dygleceride zararli mi?Yani katki varmi icinde?

Bu cok önemli benim icin.Cünkü hemen hemen herseyde var.Sasirip kaliyorum bazen.Yarim saatlik alisverisim 2 saate cikiyor.

Faydali olanlara dikkat etsek Gaflette olmaz.Ah su Nefs.

Selam ve Dua ile
Gönderen: 03.12.2005 - 19:15
Bu Mesaji Bildir   Lübe üyenin diger mesajlarini ara Lübe üyenin Profiline bak Lübe üyeye özel mesaj gönder Lübe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
2338 Mesaj -
Girin çýkýn:
salata
Meyve
Sebze
Baklagiller
Balýk
ve tamamen doðal yollardan üretilmiþ ürünler yiyin o zaman sevinçli

Yaz boyunca huyum vardýr tarlalarda bayýrlarda gezer, ot toplarým aha bunun salatasý güzel olur, aha bak burda yaðlý ot çýkmýþ toplayayým. Bazen bayardým kendi kendimi..
Tarlada bayýrda gezerek, hem temiz havayý solumak hemde EMEK OLMADAN YEMEK OLMAZ düsturuna uymak ne güzel..

Ve emirdað abla, ben en son ne zaman çikolata yedim biliyor musun?

Valla hatýrlamýyorum aşık

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son DiLSuZ tarafından, 16.04.2006 - 17:08 tarihinde.
Gönderen: 03.12.2005 - 19:21
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1071 Mesaj -
Ben hatirliyorum bu gun agla
Gönderen: 04.12.2005 - 00:25
omer furkan su an offline omer furkan  
RE: ZARARLI - ZARARSIZ
401 Mesaj -
selamun aleykum
RABBÝMin selami kardeslerimin üzerine olsun..

Alıntı
Orijýnalý GoLGe

FAYDALI OLANLAR:

- Tabiî yiyecekler:

Bal, yogurt, süt, peymir, pekmez, zeytinyagli ve tereyagli
yiyecekler, meyve ve sebzeler,bilhassa salatalar, kepekli ekmek.

Planli calisma, yeterli hareket ve spor,
inancli, düzenli ve dürüst bir aile hayati.

ZARARLI OLANLAR:

- Alkol, sigara, her türlü uyusturucular,
kimya sanayiî ürünleriyle ilgisi olan her türlü yiyecekler,
rafineri mamülleri (seker, tuz, margarin...) cikolata ve karisimlari,
kizartmalar, baharat ve konserveler, fazla et ve bayatlamis yiyecekler.

issizlik, inancsizlik, tembellik, ahlâksizlik, cok yemek, cok uyumak.

Rabbimiz Yar ve Yardimcimiz olsun

Esselamu Aleyküm

gül

amin insaALLAH..

özellikle margarinler tam bir ifsad kaynagi..

sinegin bile konmadýgý bu kimyevi maddeyi insanlik nasil uretmis hala anlamak mumkun deil..

bir margarýn ortalama 60 derecede eriyor..
insan vucudu ise 40 dereceye cýktýgýnda tumfonksýyonlarý altust oluyor..

yaný ýnsan vucudu margarýný erýtemýyor.. sadece ýcýndeký artýk maddelerý ayrýstýrýyor.. erýtemedýgý ve vucudun dýsýna atamadýgý madde damarlara yapýsýp kalýyor..
damar sertlýgý denýlen seyýn en buyuk sebeplerýnden býrý bu..

ve ýsýn ýlgýnc tarafý kýmyevýagla zararlý ) maddelerýn cogu bu ýcerýge sahýp..

ayrýca kýlo problemý de modern ýnsanýn uretmýs oldugu sýstemýn býr urunu.. eskýden zaten ýnsanlar sureklý bag-bahcede calýsmak veya mesafelerý katedebýlmek ýcýn baya býr enerjý sarfetmek zorundaydý.. dolayýsý ýle kýlo almak o kadar kolay býsey deýldý..
fakat ayný zamanda aclýk ceken ýnsan sayýsý da bu kadar fazla deýldý..

ne garýp býr donemde yasýyoruz..

RABBÝM bizi ifsad olmus zihinlerden
israf edenlerden ayýrsýn..

selam ve dua ile..
Gönderen: 24.03.2006 - 15:07
Bu Mesaji Bildir   omer furkan üyenin diger mesajlarini ara omer furkan üyenin Profiline bak omer furkan üyeye özel mesaj gönder omer furkan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ayse Aydin su an offline Ayse Aydin  
174 Mesaj -
Bu yaziyi okumadan once cikolata yedim göz kırpma arada bir yemek iyidir galiba asiri degil...
Gönderen: 24.03.2006 - 16:03
Bu Mesaji Bildir   Ayse Aydin üyenin diger mesajlarini ara Ayse Aydin üyenin Profiline bak Ayse Aydin üyeye özel mesaj gönder Ayse Aydin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
-=[ E_R ]=- su an offline -=[ E_R ]=-  
892 Mesaj -
yaa agla bende cukolatasiz yapamiyoruuum..aşık
tuzluyla aram yok allahtan.. sevinçli
ama corek, borek lahmacun vs yapildimi.. aşık
anaam ister istemez 1-2 dene fazla kaciriyoz..
heleki anamizin eli degmisse..Kararsiz

Gönderen: 16.04.2006 - 17:03
Bu Mesaji Bildir   -=[ E_R ]=- üyenin diger mesajlarini ara -=[ E_R ]=- üyenin Profiline bak -=[ E_R ]=- üyeye özel mesaj gönder -=[ E_R ]=- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 883 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ambulans64 (60), salihbayram (52), opel (54), islamci_genc (37), celal1974 (50), savage41xxx (52), LAZPARATOR61 (45), kral29 (35), siseyna (43), demir_kralll (33), yepremreha (47), YA_rab (31), zompur (54), ALMILA_GÜL (56), Mystigue (53), kecmk (53), akpinar61 (59), aqabe (60), agenc24 (52), y.erkek (52), internet22 (41), kutsalsavasc&ya.. (37), karindas (45), sehadet_61 (46), Serdar_ (44), bahtiyar28 (54), maun (42), bayramsalih (52), arifünal (64), HANCEREN (55), mecruh (45), MuSLimaNKa (34), bilalkale (50), DeLiCaN (944), veysel setdibi (62), tilli (51), erzurumlunet (46), sema_ihl (38), cemre (52), m.kara (58), yyunuss (39), x_X_x (41), Muhammed1968 (57), hçerçi (72), lcd (47), fatihreis (39), Baharayyildiz (40), haci_nl (47), cemil (46), yakupakyuz (60), gazikoc58 (51), Ankebut57 (45), L a V i N i a (40), sofu_23 (51), Beyaz dilek&cce.. (40), tabu (50), sümbül (37), yakupalan (45), Alperen Eren (46), HikmetSagir (81), YaSaX (44), Barnabas (39), islamasevdal&ya.. (38), ilyas1970 (54), criminalist (52), Ayhan-61 (58), nurayaz (30), mörscher (58), basmuharrir (58), Goodmanx (57), mahmut1968 (56), djnefret (41), karadeniz krali (54), ayseli (58), cengo06 (62), yasarerkek (52), hz.ömer (37), ismailxxx (46), tayyarozbak (40), karamurat1 (51), sari_kiz (38), kaslim (42), ayyildiz_70 (34), The Mediterrane.. (53), bahadir (50), ~TUTI~ (37), dostahasret (43), Selinnurx (56), apocalyptica (45), markat (46), derlerkahin (46), isa dogan (50), EROL AKBULUT (56), Yaseminnur (37), sehadet_aski (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59582 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.