lopinavir ritonavir generique plaquenil hydroxychloroquine generique kaletra kaletra luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » BÜYÜK ŞAHSİYETLER » OKUMANIZ SİZİN YARARINIZA=ABDULHAMİT HAN

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    OKUMANIZ SİZİN YARARINIZA=ABDULHAMİT HAN
56 Mesaj -
hapis tutulduðu her gün ve gece 76 yýllýk ömrünün ve 33 yýllýk saltanatýnýn muhasebesini yapmiþtý... en belirgin kusuru -eðer kusur ise- düþmanlarýna bile merhamet etmesi ve kan dökmemek konusunda,tutku derecesindeki duyarlýlýðý idi.
önce cep saatine baktý.sonra seccadesini serdi.465 yýldýr payitahtýn semalarýnda ynkýlanan ezanlar bir kez daha gecenin sessizliðini deldi.yorgun sultanýn ela gözleri geçmiþten geleceðe yöneldi.zaman dediðiniz nedir ki 84 yýl hýzla geçti,2000 lere gelindi...
-siz nerdensiniz güzel evladým?
-dedem sizin yanýnýzda,selanik vilayeti,sezer sancaðýna baðlý razlýkkazasýnýn bebek köyünde doðmuþ efendim.
-tahsilliðe benziyorsun?
-efendim liseyi,sizin sancak merkeine yaptýrdýðýnýz sultanilerden bursa erkek lisesi'nde üniversiteyide yine sizin mekteb-i þahane-i hendese-i mülkiye olrak açtýðýnýz istanbul teknik üniversitesinde okudum.biliyormusunuuz kullandýðýmýz mikroskoblarda tuðranýz kazýlýydý.
-seni hatýrladým sýk sýk ruhuma fatiha okuyorsun.
-sizi çok üzmüþler efendim,çok acý vermiþler.bizi lütfen ffedin
-biz size ihanet edenleri bile baðýþladýk evladým.sakýn düþmanlarýn parlak sözleri kapýlýp benliðinizden olmayýn.onlara aldanmayýn.
-olur efendim! dalarýnýzý bu nankör evlatlarýnýdan esirgemeyin efendim! elinizi öpmeme müsade eder misiniz efendim?...
genç adanm sýçrayarak uyandý.elinde ikinci abdul hamid han'ý anlatan bir kitap vardý.kanepede dalmýþ her tarafý tutulmuþtu.vakit gece yarýsýný çoktan geçiyordu ama o abdestini alýp sokaða çýktý.Çemberlitaþ'a vardýðýnda ortalýktan el ayak çekilmiþ sokaklarý dondurucu bir soðuk almiþtý.vefatýndan bu yana þunca yýl geçmesine raðmen yüce sultanýn þevkatli nefesini duyar gibidi.gibisi fazla basbyaðý duyuyordu.
yanýndan iki gece bekçisi,bir taksici,bir tineri,bir mekansýz geçti.hepsi de durdular,türbe önünde hýçkýrarak aðlayan gence bakýp dudak buktuler.

"deli mi ne" dediler...
"deli mi ne?"
Gönderen: 24.10.2004 - 14:13
Bu Mesaji Bildir   deruni üyenin diger mesajlarini ara deruni üyenin Profiline bak deruni üyeye özel mesaj gönder deruni üyeyi arkadas listeme ekle deruni üyeyi ICQ listeme ekle Yukari
mesoguz su an offline mesoguz  
106 Mesaj -
- Kimin deli kimin veli olduðununu Allah bilir.

- Amma velakin bu olayda anlattýðýnýz þahsýn deli olmadýðý aksine.........

Allahualem
Gönderen: 25.10.2004 - 10:48
Bu Mesaji Bildir   mesoguz üyenin diger mesajlarini ara mesoguz üyenin Profiline bak mesoguz üyeye özel mesaj gönder mesoguz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast ahmet gunay  
Misafir
Allah razý olsun kardeþim.Saðolasýn.
Selam ve dua ile...
Gönderen: 25.10.2004 - 12:50
Bu Mesaji Bildir   Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1012 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59081 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.