generique plaquenil kaletra generique colchicine kamagra generique colchicine fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » ÇOCUK EĞİTİMİ » baba unutur

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    baba unutur
374 Mesaj -
Dinle oðlum, bunlarý sana sen uyurken söylüyorum. Küçücük elini yanaðýnýn altýna sokmuþsun, nemli alnýndaki sarý lülelerin yapýþ yapýþ ýslak. Odana bir hýrsýz gibi süzülerek girdim. Birkaç dakika önce kütüphanede oturmuþ gazetemi okurken vicdan azabým nefes kesen bi dalga gibi üstüme geldi. Bir suçlu gibi yataðýnýn baþucuna geldim.
Neler mi düþündüm oðlum? Sabah sabah kýzmýþtým. Okula gitmek üzere giyinirken seni azarladým, çünkü yüzünü ýslak havluyla öylesine silivermiþtin. Ayakkabýlarýnýn kirli olduðunu görünce sana onlarý temizlettim. Bazý eþyalarýný yere attýðýnda sana öfkeyle baðýrdým.
Kahvaltý ederken bir sürü kusurunu buldum. Yiyecekleri etrafýna saçýyordun, lokmalarýný çiðnemeden yutuyordun, ekmeðine çok fazla tereyaðý sürmüþtün. Sen oyun oynamaya gidiyordun, bense trenime yetiþmek zorundaydým. Bana baktýn elini salladýn ve “Güle güle babacýðým” dedin. Ben ise kaþlarýmý çattým ve “Dik dur!” dedim sana.
Akþam üzeri de durum farksýzdý. Eve gelirken seni yere çömelmiþ arkadaþlarýnla bilye oynarken buldum. Çoraplarýn yýrtýlmýþtý. Arkadaþlarýnýn önünde seni küçük düþürdüm ve kolundan tutup eve götürdüm. Bu çoraplar çok pahalýydý ve giymek istiyorsan dikkatli olmalýydýn. Düþün oðlum bunlarý sana baban söylüyordu!
Hatýrlýyor musun? Sonra çalýþma odama girdin.Gözlerinde incinmiþ bir ifade vardý. Kaðýtlarýmýn üzerinden sana baktýðýmda bir an için çýkmaya yeltendin. “Ne istiyorsun?” diye baðýrdým sana.
Hiç bir þey söylemeden koþup boynuma sarýldýn ve beni öptün. Hem de büyük bir sevgiyle. Sonra koþarak dýþarý çýktýn.
Kaðýdým elimden düþtü. Bana neler oluyordu? Sürekli senin hatalarýný buluyordum. Seni böyle ödüllendiriyordum. Seni sevmediðim için deðil bu; senden çok þey beklediðim için. Seni kendi çaðýmýn deðer yargýlarýna göre deðerlendiriyorum çünkü.
Oysa ki senin pek çok güzel özelliðin var. Kalbin öylesine yüce ki! Bu gece gelip beni öpüþün de bunu kanýtlýyor.Bu gece baþka hiçbir þeyin önemi yok oðlum. Karanlýkta, yataðýnýn yanýnda diz çöktüm ve çok utanýyorum. Bunlarý sana uyanýkken anlatsam da anlamazsýn biliyorum. Ama yarýn gerçek bir baba olacaðým. Seninle oynayacaðým. Sen acý çektiðinde acý çekecek, sen güldüðünde güleceðim. Dilimin ucuna kötü þeyler geldiðinde dilimi ýsýracaðým. Kendi kendime sürekli, “O bir çocuk!” diyeceðim.
Ben seni büyük bir adam gibi gördüm. Oysa ki sen daha küçük bir çocuksun. Daha dün annenin kollarý arasýndaydýn, baþýný onun omzuna dayamýþtýn. Ah, senden çok þey bekledim oðlum, çok þey bekledim.
Ýnsanlarý eleþtirmek yerine onlarý anlamaya çalýþalým. Ne yapmak istediklerini anlayalým. Sempati, hoþgörü ve nezaket eleþtiriden çok daha yararlýdýr. “Bilmek affetmektir.” Dr. Johnson’ýn da söylediði gibi, “Tanrý bile insaný son gününe kadar yargýlamaz.” O halde neden biz yargýlayalým?
Eleþtirmeyin, kýnamayýn ve þikayet etmeyin!
Gönderen: 04.10.2004 - 11:03
Bu Mesaji Bildir   SHaDeeD üyenin diger mesajlarini ara SHaDeeD üyenin Profiline bak SHaDeeD üyeye özel mesaj gönder SHaDeeD üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
yozgat66nl su an offline yozgat66nl  
Konu icon    cok guzel
15 Mesaj -
ALLAH razi olsun kardesim.kaleminize kuvvet ve saglik ve bereketle kalin.
Gönderen: 04.10.2004 - 11:27
Bu Mesaji Bildir   yozgat66nl üyenin diger mesajlarini ara yozgat66nl üyenin Profiline bak yozgat66nl üyeye özel mesaj gönder yozgat66nl üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
Konu icon   
1118 Mesaj -
Harika bir yazi, ellerine saglik.

Birakalim cocuklari, cocuk olsunlar. Zaten cabuk büyüyorlar. Cocukluklarini doyasiya yasasinlar. sevinçli
Gönderen: 04.10.2004 - 11:41
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
2338 Mesaj -
O kadar mesajýn içinde sadece bu ilgimi çekti...

Eleþtirmeyin, kýnamayýn ve þikayet etmeyin!

Gerçekten Allahu Teala bile.. Bir kulu günah iþlediðinde, bir hata yaptýðýnda onun o günahýný ''Yazmayýn, belki aklýna gelirde piþman olur, tevbe eder'' buyururken, kapýlarý geceye kadar aralý tutarken..Bizler herþeye anýnda bir cevap veriyor ve yargýlýyoruz. Yapýlmasý gereken en son þeyi ilk baþta yaparak hem karþýmýzdakileri kýrýyoruz, hemde kendimizi sýnýrlýyoruz..

Olmamalý böyle..

Bizler de beklemeliyiz..Þikayet etmeden, yargýlamadan karþýmýzdakilere þans vermeliyiz..
Gönderen: 04.10.2004 - 12:21
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Sehadetgülü su an offline Sehadetgülü  
Konu icon   
311 Mesaj -
ALLAH razi olsun...
Gönderen: 05.10.2004 - 15:01
Bu Mesaji Bildir   Sehadetgülü üyenin diger mesajlarini ara Sehadetgülü üyenin Profiline bak Sehadetgülü üyeye özel mesaj gönder Sehadetgülü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Nazligul su an offline Nazligul  
Konu icon   
1113 Mesaj -
Allah razi olsun, gercektende cok güzel bir yazi...
Arkadaslarimin yazdiklarina katliyorum...

Selametle... sevinçli

Gönderen: 05.10.2004 - 17:43
Bu Mesaji Bildir   Nazligul üyenin diger mesajlarini ara Nazligul üyenin Profiline bak Nazligul üyeye özel mesaj gönder Nazligul üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
OZANSERAFETTIN su an offline OZANSERAFETTIN  
198 Mesaj -
Allah bile insaný son gününe kadar yargýlamaz; O halde neden biz yargýlayalým?

düsün düsün Güle Güle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Emirdag tarafından, 06.11.2004 - 22:40 tarihinde.
Gönderen: 06.10.2004 - 20:41
Bu Mesaji Bildir   OZANSERAFETTIN üyenin diger mesajlarini ara OZANSERAFETTIN üyenin Profiline bak OZANSERAFETTIN üyeye özel mesaj gönder OZANSERAFETTIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 841 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Huseyin Gurbuz (49), hayrunisa2006 (52), paradies (45), gurbetci mucahi.. (50), ZEYVAH (37), mustafapala74 (38), genc hafýz (34), _?=)(/ (41), ist1965m (59), carina_caresse (36), carina.caresse (36), carina_caressee (36), es_me (38), vuslatim (36), mustafakemalpas.. (39), garibb (48), mdadag (53), CILGIN28 (59), mahmut aga (52), ilhan_27 (46), yunus_emre1983 (41), mchd (49), aozkan78 (46), ertan-1 (54), hittmann313 (49), ahmetolsun (43), feyza20 (39), yilmaz47 (49), babasininkizi86 (38), yasam (42), Ebu_AkiL (43), red_knight (39), HuseyinAbi (49)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59195 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.