generique plaquenil generique plaquenil generique rhinocortgenerique plaquenil generique luvox cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » Ozan Şerafettin Hansu » KÖYDEN HABER

önceki konu   diğer konu
16 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
OZANSERAFETTIN su an offline OZANSERAFETTIN  
Konu icon    KÖYDEN HABER
198 Mesaj -
KÖYDEN HABER

Nasýldýr bizim köyde, acep þimdi havalar?
Ne yapýyor ahýrda, alabula danalar?
Evlendiler mi bir bir, Ayþe haným fatmalar?
Yaz hele gardâþ, bana köyümden bir haber yaz.

Acep geldimi yine, köyün baharý yazý?
Kaç tane yavruladý, dedemin ala tazý?
Duruyormu anamýn , ördeði ile gazý?

Köyün her tarafýný, yeþillik bürüdümü?
Yanýðýn Duran alýp, koyunu yürüdümü?
Ýtler gece gündüz sokaklarda ürüdümü?

Hiç aklýmdan çýkmýyor, köyün sapý samaný,
Mercimeði, nohutu, o koskoca harmaný?
Toz duman bürüdümü, bilmem yine her yaný?

Çok özledim anamýn, ocaktaki aþýný
Azmý taþýdýk söyle, buðlucanýn taþýný?
Beklediniz mi yine, bostanlarýn baþýný?

Almanyanýn her yaný ,artýk bana çok acý
Aklýmdan çýkmýyor hiç, köyün öküz arkacý
Gelip gidermi yine, Kayserili çamancý?

Ozaným Þerafettin, söyledi bu sözleri
Kan aðlýyor gurbette, her gün iki gözleri
Ne çok özledim, Yozgat, Bogazliyan, Özleri
OZAN=ÞERAFETTÝN HANSU--Almanya

Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle

Mesaj 4 kez düzenlendi. En son SERAFETTINHANSU tarafından, 05.03.2005 - 20:00 tarihinde.
Gönderen: 21.09.2004 - 13:18
Bu Mesaji Bildir   OZANSERAFETTIN üyenin diger mesajlarini ara OZANSERAFETTIN üyenin Profiline bak OZANSERAFETTIN üyeye özel mesaj gönder OZANSERAFETTIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
198 Mesaj -
Ozanim serafettin niye bunlari yazdin derler
Arkandan sana kis kis gülerler
Sözde herkes kendini medeni beller
Ben kendime KÖYLÜYÜM dedirtmek istiyom

Anadoludan gelipte ömrü gurbet ellerde gecen gönül dostlarima.....selam ve dua ile
Gönderen: 21.09.2004 - 13:21
Bu Mesaji Bildir   OZANSERAFETTIN üyenin diger mesajlarini ara OZANSERAFETTIN üyenin Profiline bak OZANSERAFETTIN üyeye özel mesaj gönder OZANSERAFETTIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Sehadetgülü su an offline Sehadetgülü  
Konu icon   
311 Mesaj -
Almanyanin her kösesi bana cok aci
Nasil anlatsam sana buralari bilemezsin
Bir tuhaf gardasiiim tahmin bile edemezsin

ellerinize yüreginze saglik Ozan Hansu kardes

Anadoludan gelipte ömrü gurbet ellerde gecen gönül dostlarima.....selam ve dua ile

ALLAH razi olsun, ravdada birde ozanimiz var..
Gönderen: 21.09.2004 - 13:28
Bu Mesaji Bildir   Sehadetgülü üyenin diger mesajlarini ara Sehadetgülü üyenin Profiline bak Sehadetgülü üyeye özel mesaj gönder Sehadetgülü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
selametle su an offline selametle  
Lütfen!!
259 Mesaj -
Satildimi gardaaas evde galmis AYSE hanim FATMAlar

Siiriniz cok güzel kardesim,hasret ve özlemi anlatiyor,yalniz bu yukardaki cümlenizi tenzih ederim.

ANALAR ,BACILAR satilmaz kardesim,evlendirilir...Rica ediyorum birakalim artik bu tarz hitaplari...

Saygilarimla,kalin selametle..
Gönderen: 21.09.2004 - 13:43
Bu Mesaji Bildir   selametle üyenin diger mesajlarini ara selametle üyenin Profiline bak selametle üyeye özel mesaj gönder selametle üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
198 Mesaj -
Analarimiza ve bacilarimiza o sekil hitap etmekten haya ederim.kiymetli selametle kardesim iyiki köydeki abim senin anladigin gibi anlamadi orasini.Eger sehirde büyümüs olsaydik senin söyledigini yazardim ama onlar benim ne söylemek istedigimi iyi anlamislar senin köylü olmadigini anliyorum eger köyde yasasydin orasini öyle anlamazdin selam ve dua ile zaten siirlerimi yazarken kendi köylü lehcesiyle yazmak istiyorum yinede beceremiyoruz ara sira bizde dil kirar olduk umarim ne demek istedigimi anlamisindir.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SERAFETTINHANSU tarafından, 21.09.2004 - 13:57 tarihinde.
Gönderen: 21.09.2004 - 13:53
Ayzitbige su an offline Ayzitbige  
Konu icon    Cok güzel!
247 Mesaj -
Serafettin abicim, Hemserim ya yüregine saglik cok güzel olmus ya!
tam köy havasinda, ben köyümü özledim! sevinçli
Ayrica "satilmak" sözüne gelince bu köy yerinde halen kullanilan bir kelime olmakla beraber Abicigimin burda o manada yazmadigini iyi biliyorum!sevinçli sevinçli
Selametle!
Güle Güle
Gönderen: 21.09.2004 - 14:51
Bu Mesaji Bildir   Ayzitbige üyenin diger mesajlarini ara Ayzitbige üyenin Profiline bak Ayzitbige üyeye özel mesaj gönder Ayzitbige üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
259 Mesaj -
Alıntı
Orijinali SERAFETTINHANSU

Analarimiza ve bacilarimiza o sekil hitap etmekten haya ederim.kiymetli selametle kardesim iyiki köydeki abim senin anladigin gibi anlamadi orasini.Eger sehirde büyümüs olsaydik senin söyledigini yazardim ama onlar benim ne söylemek istedigimi iyi anlamislar senin köylü olmadigini anliyorum eger köyde yasasydin orasini öyle anlamazdin selam ve dua ile zaten siirlerimi yazarken kendi köylü lehcesiyle yazmak istiyorum yinede beceremiyoruz ara sira bizde dil kirar olduk umarim ne demek istedigimi anlamisindir.

sa,sevgili SERAFETTINHANSU kardesim,
ne olur beni yanlis anlama,ben artik kullanilmasin bu tür kelimeler dedim,seni kirmak yada üzmek maksadi ile söylemedim,kalbini kirdimsa özür dilerim,cok icten ve samimi olarak bu özürü diliyorum senden,uslubüm biraz sert oldu galiba..,kusura bakma.
Bende en az senin kadar köylüyüm ve gurur duyuyorum bununla(ayni yastayiz hemen hemen)NERDEN GELDIGIMI HERZAMAN BILMISIMDIR;
VE KÖYÜMLEDE;KÖYLÜMLEDE GURUR DUYARIM;BOZULMAYAN VE DEGISMEYEN EN MASUM INSAN SINIFI ONLAR CÜNKÜ!!

Ama bir bayan olarak bunu ben akrabalarimada söylüyorum herzaman bu SATTIK kelimesini kullanmasinlar!!KIRICI oluyor!!
SIIRIN icin tekrar tesekkür ediyor ve özrümün kabulunu bekliyorum,Hakkini helal et kardesim!!telaşlı
Gönderen: 22.09.2004 - 00:35
Bu Mesaji Bildir   selametle üyenin diger mesajlarini ara selametle üyenin Profiline bak selametle üyeye özel mesaj gönder selametle üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ömrün cok olsun
198 Mesaj -
Güle Güle Kiymetli Ayzitbige o icten samimi yorumun icin cok sagol sundan eminimki bu siiri okudugunda neler düsündügünü tahmin edebiliyorum
ayni heyecani rekrar yasadim sagol kendine iyi bak selam ve dua ile ...Güle Güle Güle Güle
Gönderen: 22.09.2004 - 00:57
ALlah razi olsun
198 Mesaj -
Güle Güle Kiymetli selametle son yorumunla gönlümü hos ettin yüzümü güldürdün Allah da senin yüzünü güldürüp gönlünü hos etsin,o kadar icten yazmisinki cok sagol eger bende senin kalbini kirdimsa cok özür dilerim sende hakkini helal et
sizleri bu sitede tanidigima cok menmun oldum elbette her siire yorum yazmamiz gerekir iyi yada kötü sairi yorum yönlendirir neyse kendine iyi bak selam ve dua ile. Güle Güle Güle Güle
Gönderen: 22.09.2004 - 01:04
RE: ALlah razi olsun
259 Mesaj -
Alıntı
Orijinali SERAFETTINHANSU

Güle Güle Kiymetli selametle son yorumunla gönlümü hos ettin yüzümü güldürdün Allah da senin yüzünü güldürüp gönlünü hos etsin,o kadar icten yazmisinki cok sagol eger bende senin kalbini kirdimsa cok özür dilerim sende hakkini helal et
sizleri bu sitede tanidigima cok menmun oldum elbette her siire yorum yazmamiz gerekir iyi yada kötü sairi yorum yönlendirir neyse kendine iyi bak selam ve dua ile. Güle Güle Güle Güle

Sagol kardesim sende!!Helal olsun.nedemek!!
Kendine iyi bak,oldugun gibi kal!!
Allaha emanet ol.kal selametle.....
Gönderen: 22.09.2004 - 01:13
198 Mesaj -
Köylü Sehirlinin efendisidir degilmi canlar..selametle sagolasiniz.Güle Güle
Gönderen: 26.10.2004 - 08:13
GuZGuLu su an offline GuZGuLu  
Konu icon   
269 Mesaj -
Selam SERAFETTINHANSU Kardesim.

Siirini okurken bir an icin kendimi dogup buyudugum tezek kokulu guzel koyumde buldum.
Hatta bir ara ''Aceba SERAFETTINHANSU Kardes bizim koylumu ki''! diye dusunmekten kendimi alamadim.

Yani tek kelimeyle Harika bir koy siiri olmus.
ALLAH razi olsun.

Güle Güle
Gönderen: 26.10.2004 - 22:47
Bu Mesaji Bildir   GuZGuLu üyenin diger mesajlarini ara GuZGuLu üyenin Profiline bak GuZGuLu üyeye özel mesaj gönder GuZGuLu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
asir66 su an offline asir66  
Agzinasaglik
18 Mesaj -
Muhterem kardesim Serafettin
Sehirli ne anlar Köylünün halinden Oglu evlemis Kizi satilmis Ben iyi anladim Nedemek istedigini

Allah Razı Olsun
Gönderen: 27.10.2004 - 00:12
Bu Mesaji Bildir   asir66 üyenin diger mesajlarini ara asir66 üyenin Profiline bak asir66 üyeye özel mesaj gönder asir66 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Bir_Bela_Tufani?  
Agzına Saglık
Misafir
Esselamu Aleyküm

þeraffetin abi bu dilinden akan sözlere ve o ellerinle Zarar gelmesin okadar güzel yazmýþsýn ki Dil ile hayatý cözümlemiþsin.
selam ve dua ile...
Gönderen: 27.10.2004 - 01:31
Bu Mesaji Bildir   Yukari
198 Mesaj -
Allahin selami üzerinize olsun,kiymetli güzgülü yoksa akrabamiyiz seninle,köyünü yazmamisin ,bu icten yorumlariniz icin tesekkür ederim hepinize ...Güle Güle
Gönderen: 27.11.2004 - 16:38
Gast özlerim  
gardas
Misafir
siirleriyin hepsi bir harika canim arkadasim hele köy siirin bir harika olmus gerci siirleriyin hepside harika sana en icten dileklerimle basarilarinin devamini diler.ALLAHA emanet ol.Sevgilerimle
Gönderen: 07.02.2005 - 16:05
Bu Mesaji Bildir   Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 780 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58302 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.