generique rhinocortgenerique kaletra fluvoxamine chloroquine chloroquine seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » BURAM, BURAM ANADOLUM » Elazig (Gaggoslar Kenti)

önceki konu   diğer konu
17 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Elazig (Gaggoslar Kenti)
1386 Mesaj -

Bu da benim Memleketim

ELAZIÐ ili doðal þartlarýn elveriþli olmasý nedeniyle paleolitik (yontma taþgöz kırpma döneminden beri çeþitli topluluklarýn yerleþtiði bir alan olmuþtur.Keban ve Karakaya barajlarý eski eserleri kurtarma projesi çerçevesinde yapýlan arkeolojik kazý ve araþtýrmalar ,yöre tarihinin bilinmesine büyük katkýlar saðlamýþtýr.Bu çalýþma ýþýðýnda Elazýð-Harput yöresinin bilinen en eski sakinleri Hurriler'dir. Arkeolojik kazýlar sonunda elde edilen tabletlerden anlaþýldýðýna göre Hurriler ,Ön Asya da büyük bir bölgeye yayýlmýþ ,M.Ö.2 bin yýlýnýn sonlarýnda kuvvetlenerek ýrkdaþlarý Subar Beyleri'ni de egemenlikleri altýna alarak ,sýnýrlarýný geniþletmiþlerdir. Hurriler den sonra bölge Hititlerin hakimiyeti altýna geçmiþtir.M.Ö.IX, yüzyýldan itibaren Urarturlar bölgeye egemen olmuþlardýr. Urartu dönemine ait Palu,Kömürhan ve Baðýn'da çivi yazýlý kitabeler bulunmaktadýr. M.Ö.VII. yüzyýllar da bölgeye Medler hakim olmuþ , sonraki yüzyýllarda Pers Straplar'ýn Büyük Ýskender'e yenilmesiyle Pers hakimiyeti sona ermiþ , bölge Ýskenderin ordularýnýn denetiminde kalmýþtýr.M.Ö.546 yýlýnda Roma ordusu Persler'e yenilince yörede Persler'in hakimiyeti görülmeye baþlamýþtýr.Bu hakimiyetle birlikte yöre M.S.III. yüzyýla kadar Pers-Roma mücadelesine sahne olmuþ ,Büyük Roma Ýmparatorluðu'nun M.S.395 yýlýnda ikiye bölünmesinden sonra yörede ,Sasani Bizans mücadelesi baþlamýþtýr. Sonuçta Fýrat'ýn batýsý Bizans,doðusu Sasaniler ,hakimiyetine girmiþtir.

Mesaj 3 kez düzenlendi. En son Fatma23 tarafından, 21.07.2004 - 20:15 tarihinde.
Gönderen: 21.07.2004 - 20:11
Bu Mesaji Bildir   Fatma23 üyenin diger mesajlarini ara Fatma23 üyenin Profiline bak Fatma23 üyeye özel mesaj gönder Fatma23 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
eNeSMaLiK su an offline eNeSMaLiK  
900 Mesaj -
Azýz vatanimin en aziz diyari EL-AZIZ'e Selam OLSUN.
Allah razi olsun EL-AZIZ'in o AZIZ yuzunu gormemizi sagladiginiz icin..
Esselamu ALeykum.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son eNeSMaLiK tarafından, 22.07.2004 - 03:09 tarihinde.
Gönderen: 22.07.2004 - 01:50
Bu Mesaji Bildir   eNeSMaLiK üyenin diger mesajlarini ara eNeSMaLiK üyenin Profiline bak eNeSMaLiK üyeye özel mesaj gönder eNeSMaLiK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
baran23__ su an offline baran23__  
memleketimin her şeyi güzel
5 Mesaj
galiba baþlýðýn cevabýný en iyi gurbette olanlar bilir.bir tek bayramlarda gördüðümüz memleketimizin resmini burda görmek bile inssanýn içini bi hoþ ediyor.VATANIN HER YERÝ GÜZEL AMA,GAGGOSLAR DIYARI ELAZIG BASKA..SELAM OLSUN..
Gönderen: 31.07.2004 - 18:10
Bu Mesaji Bildir   baran23__ üyenin diger mesajlarini ara baran23__ üyenin Profiline bak baran23__ üyeye özel mesaj gönder baran23__ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Fatma23 su an offline Fatma23  
RE: memleketimin her şeyi güzel
1386 Mesaj -
Alıntı
Orijinali baran23__

galiba baþlýðýn cevabýný en iyi gurbette olanlar bilir.bir tek bayramlarda gördüðümüz memleketimizin resmini burda görmek bile inssanýn içini bi hoþ ediyor.VATANIN HER YERÝ GÜZEL AMA,GAGGOSLAR DIYARI ELAZIG BASKA..SELAM OLSUN..

Esselamun Aleyküm kardesim,

biz gurbette yasayan insanlar Vatan hasreti cekenleriz, VATAN bizim herseyimiz...

Türkiyemizin her yeri güzeldir, ama insanin memleketi bir baskadir...

Baran23 yoksa sende mi gaggoslardansin?

Dualarimla...Güle Güle
Gönderen: 31.07.2004 - 20:22
Bu Mesaji Bildir   Fatma23 üyenin diger mesajlarini ara Fatma23 üyenin Profiline bak Fatma23 üyeye özel mesaj gönder Fatma23 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
baran23__ su an offline baran23__  
elli elli yüz,biz elazüğlüyüz..
5 Mesaj
aslen pertekliyim.ama doðma büyüme elazýð.burdan tüm hemþehrilerimize selamlar..selam ve dua ile kalýn... allah bizlere iyi ve kötüyü ayýrtedebilme bilincini versin..
Gönderen: 31.07.2004 - 23:47
Bu Mesaji Bildir   baran23__ üyenin diger mesajlarini ara baran23__ üyenin Profiline bak baran23__ üyeye özel mesaj gönder baran23__ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Fatma23 su an offline Fatma23  
RE: elli elli yüz,biz elazüğlüyüz..
1386 Mesaj -
Alıntı
Orijinali baran23__

aslen pertekliyim.ama doðma büyüme elazýð.burdan tüm hemþehrilerimize selamlar..selam ve dua ile kalýn... allah bizlere iyi ve kötüyü ayýrtedebilme bilincini versin..

Amin Amin Amin...

aramiza hosgeldin ve sefalar getirdin hemserim,Pertege gittim ve cok begendim orayi...

RABBIM cümlemizin yar ve yardimcisi olsun....

Selam ve dua ile
Gönderen: 01.08.2004 - 13:42
@hmed su an offline @hmed  
49 Mesaj -
Vay kardeþim benim...
sayfaný görme þerefine yeni nail oldum.
çok sevindim ,bende Elazýð'lýyým.
Elazýð'ý görmek,7 yýl aradan sonra mutluluk verdi.
insanýn memleketi gibisi yok.

Allaha emanet ol..
Gönderen: 09.11.2004 - 11:12
Bu Mesaji Bildir   @hmed üyenin diger mesajlarini ara @hmed üyenin Profiline bak @hmed üyeye özel mesaj gönder @hmed üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ciminliErdem su an offline ciminliErdem  
Konu icon    SELAMINALEYKÜM
1 Mesaj
ben erzincanýn üzümlü ilçesinden erdem navruz . buradan herkese selam olsun Allaha emanet olunGüle Güle Allah Razı Olsun
Gönderen: 30.09.2005 - 20:15
Bu Mesaji Bildir   ciminliErdem üyenin diger mesajlarini ara ciminliErdem üyenin Profiline bak ciminliErdem üyeye özel mesaj gönder ciminliErdem üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ademtalha su an offline Ademtalha  
slm..
24 Mesaj -
Vuslatýmýz Hayýrlý ve uðurlu olsun dostlar..Bende Harputluyum.2 yýl sonra harputu görmekde güzel..Batý Afrikadn slmlar..
Gönderen: 05.11.2005 - 00:58
Bu Mesaji Bildir   Ademtalha üyenin diger mesajlarini ara Ademtalha üyenin Profiline bak Ademtalha üyeye özel mesaj gönder Ademtalha üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zafer571 su an offline zafer571  
232 Mesaj -
VAYY BE bizim gakkoslar baslamislar muhabbete ama zafer571 den habersiz olurmu hic cumleten ESSELAMUN ALEYKUM
bende PALUluyum 5 yildir gurbet eldeyim inchaallah yakinda gelecegim. ozledigim azizler sehri olan elaziga gelecem harputa cikacam PALUya da cok cok bakacam..
Gönderen: 17.02.2006 - 19:59
Bu Mesaji Bildir   zafer571 üyenin diger mesajlarini ara zafer571 üyenin Profiline bak zafer571 üyeye özel mesaj gönder zafer571 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ethem su an offline Ethem  
Konu icon   
1 Mesaj
Buradan bütün Gakgoslara Allah in selamini gönderiyorum..Allaha emanet olun..
Gönderen: 17.02.2006 - 20:18
Bu Mesaji Bildir   Ethem üyenin diger mesajlarini ara Ethem üyenin Profiline bak Ethem üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ayse Aydin su an offline Ayse Aydin  
RE:
174 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý zafer571

VAYY BE bizim gakkoslar baslamislar muhabbete ama zafer571 den habersiz olurmu hic cumleten ESSELAMUN ALEYKUM
bende PALUluyum 5 yildir gurbet eldeyim inchaallah yakinda gelecegim. ozledigim azizler sehri olan elaziga gelecem harputa cikacam PALUya da cok cok bakacam..

Selamu aleykum kardesler,

Bensiz olur mu bende Elazigliyim ve paluluyum. Oralari coook ozledim ins. bir gun gitmek nasip olur. Elazigin ismi bile yetti. Butun Elaziglilara selamlar
Gönderen: 19.02.2006 - 17:11
Bu Mesaji Bildir   Ayse Aydin üyenin diger mesajlarini ara Ayse Aydin üyenin Profiline bak Ayse Aydin üyeye özel mesaj gönder Ayse Aydin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
eylül_02 su an offline eylül_02  
7 Mesaj
aaaaaaaa hacan pizi unitiysiniz
uþaklar hamsiluk etmeyiin daaa

laz uþaklari da var bu sitede oðaa göree

kahkaha

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son eylül_02 tarafından, 19.02.2006 - 22:02 tarihinde.
Gönderen: 19.02.2006 - 22:01
Bu Mesaji Bildir   eylül_02 üyenin diger mesajlarini ara eylül_02 üyenin Profiline bak eylül_02 üyeye özel mesaj gönder eylül_02 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ônder23 su an offline Ônder23  
Selam ve Dualar üzerinize olsun
569 Mesaj -
Essalamun Aleküm

Öncelikle Fatma kardesimizden Allah razi olsun-ki bu guzel yaziyi buraya ekledigi icin.
Mesajlardan da beli oluyorki yurt disinda yasayan cok gurbetci kardeslerimiz varmis,

Memleketini, Anasani babasini özliyen cok insanimiz var, kimi gidip göruyor kimisinin de imkanlar yuzunden gidemiyor. Allaha Teala herkesin yardimcisi olsun... Amin.Amin

Dogunun can bebegi, Göz nuru Elaziga Burdan sevgi ve saygilarimi gönderiyorum.

Simdi bazi Arkadaslar bana kiza bilir neden acaba hemserilerine selam söyluyorsunda bize selam söylemiyorsun: simdi bende Elazigli oldugum icin bir selam gönderiyorum.

Burdan Ravda Net calisanlarina, Emegi gecen butun Müslüman kardeslerime ve butun Ravda Net üyelerine Sevgi ve selamlari gönderiyorum.
Allahu Teala herkesin gönlüne göre versin ve Allahu Tealanin Rahmeti hic bir zaman uzerimizden eksik olmasin. AMiN

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Onder Adam tarafından, 29.04.2007 - 15:43 tarihinde.
Gönderen: 29.04.2007 - 15:42
Bu Mesaji Bildir   Ônder23 üyenin diger mesajlarini ara Ônder23 üyenin Profiline bak Ônder23 üyeye özel mesaj gönder Ônder23 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
farandag su an offline farandag  
YESILLERDEN SONRA ILKKEZ
251 Mesaj -
ASKERLIGIMI YAPTIGIM YERDIR ORALAR OZAMANDA FARLIYDI GUZELDI ORALAR TEKRAR HATIRLATTIGIN ICIN TESEKKURLER..ALLAH'EMANET
Gönderen: 22.05.2007 - 13:27
Bu Mesaji Bildir   farandag üyenin diger mesajlarini ara farandag üyenin Profiline bak farandag üyeye özel mesaj gönder farandag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Esma-Sultan su an offline Esma-Sultan  
330 Mesaj -
selamünaleyküm

vay demek hemsolarda varmis yaa aşık aşık

buna cok sevindim Güle Güle Güle Güle

ELAZIGA kucak dolusu selamlarimi ve buradaki RAVDA netdeki arkadaslarada
selam olsun Güle Güle Güle Güle Güle Güle

selam ve dua ile
Gönderen: 28.09.2007 - 22:54
Bu Mesaji Bildir   Esma-Sultan üyenin diger mesajlarini ara Esma-Sultan üyenin Profiline bak Esma-Sultan üyeye özel mesaj gönder Esma-Sultan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ônder23 su an offline Ônder23  
569 Mesaj -
Elazig gibisi varmi tabi turkiye butunuyle guzel ama insanin memleketi bir baska oluyor tabi?? Hele birde gurbettesin bir kac senedir gormuyorsun o zaman insan cok ozluyor.

Burdan butun Elazigli hemserilerime sevgi ve saygilarimi gonderiyorum,

SELAM VE DUAiLE

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Onder Adam tarafından, 05.10.2007 - 00:13 tarihinde.
Gönderen: 03.10.2007 - 14:37
Bu Mesaji Bildir   Ônder23 üyenin diger mesajlarini ara Ônder23 üyenin Profiline bak Ônder23 üyeye özel mesaj gönder Ônder23 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 873 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63917 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.