ivermectine ivermectin stromectol lopinavir ritonavir dexamethasone seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » Efendiler Efendisine...

önceki konu   diğer konu
11 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Efendiler Efendisine...
Misafir
Ya Rasulallah! Vakit gece yarýsý...Sevenler sevenleriyle uykuda þimdi. Bazýsý Rabbiyle baþbaþa, ben de senle... Ama mahsunum, üzgünüm Efendim. Geceler mahsun, gündüzler mahsun, ay mahsun, güneþ mahsun, ümmet mahsun...Çünkü sen yoksun!
Ya Rasulallah! Yine sana aðlýyorum bu gece, yalnýz sana! Seni arýyorum Efendim baktýðým heryerde...Her kapý çaldýðýnda sen diye koþuyorum, sofraya bir tabak da senin için koyuyorum belki þereflendirirsin diye ve biliyorum ki sen geliyorsun! Heryerde sen varsýn Ya Rasulallah. Gözlerimin baktýðý, gözyaþýmýn aktýðý ve ümmetin andýðý heryerde sen varsýn. Seni bekliyorum Ey gözümün nuru, sevdamýn Mecnunu! Seni bekliyorum gecelerce belki kapý açýlýr gelirsin diye o gülleri bayýltan kokunla...Çünkü sen gelince bahar gelir Gülpembe...Her þarkýda seni arýyorum, sevgiliye yazýlmýþ her þarkýyý, her þiiri, her sözü ben sana ithaf ediyorum sevgilim!
Ey sevgililer sevgilisi! Yüreðimin en derin, en gizli, en güzel yerinden çýkýp tüm bedenimi esir alan aþkýn, beni yakýp kavuruyor. Gözyaþlarýmla dindirmek istiyorum, olmuyor. Ey Caným Efendim! Bilmem ki bu aþký anlatmaya kelimeler yeter mi? ASLA! Senin adýn anýlýnca herþey anlamýný yitiriyor çünkü...Ýsmin karþýlýyor tüm güzel anlamlarý, ismin anlatýyor en anlatýlmazlarý ve aþkýn olduruyor en olmazlarý...Belki evini þereflendirdiðinde her adýmýna köleler azad eden Hz.Osman ra gibi, belki Uhud'ta bir okun sana doðru geldiðini görüp Allah'ý anarak seninle okun arasýna giren Ebu Katade gibi, belki Taif'te o gül yüzünü, o mübarek vücudunu taþlayanlara, kendi vücudunu siper eden Hz.Zeyd ra gibi, yada sana en ufak zara gelmesin diye annen gibi üzerine titreyen ve ikinci annem dediðin Hz.Ümmü Eymen gibi olamadýk ama bizde sevdik, bizde aþýk olduk sana Ya Rasulallah!
Seni anýnca kalbim delice çarpýyor, yüreðim sana doðru uçmak istiyor, ama olmuyor Ey Allah'ýn Rasulü! Hergün ölüyorum hasretinden, yanýyorum...
Ya Rasulallah! Medine-i Münevvere sokaklarýnda yürüyordun. Neccaroðullarýnýn küçük kýzlarý seni görünce sevinçten ne yapacaklarýný bilememiþlerdi. "Beni seviyor musunuz?" diye sormuþtun onlara. "Seni çok seviyoruz Ya Habiballah!" demiþlerdi. Sen de "Allah biliyor ki ben de sizi çok seviyorum!" demiþtin. Belki biz Neccaroðullarýnýn kýzlarý deðiliz ama eminim sen bize de soruyorsun "Beni seviyor musunuz?" diyorsun. Sana sahabe edasýyla sesleniyorum; "Anam,babam,tatlý caným sana feda olsun Ya Rasulallah!Seni çok seviyorum! Seni nefsimden, üzerine güneþ doðup batan herþeyden çok seviyorum,seviyoruz. Allah biliyor ki sen bizleri de çok seviyorsun! Sana Rabbimin yarattýðý zerreler kadar salat-ü selam olsun.
Ey ümmetin gözbebeði, bu yýlýda boþa geçirdim, yine sana gelemedim! Gelemedim senin yurduna; Medine'ye! Ey bir toz tanesine bin caným feda kutlu þehir! Rabbim sana gelmek nasip etsin inþallah.AMÝN. Efendim, oraya gelen hacýlardan sana selamlar yolladým, getirdiler mi? Bilsen nasýl istiyorum oraya gelmeyi, ravzana yüz sürmeyi. Orada ölerek o mübarek topraklara gömülmeyi...
Oraya gelmeliyim Ya Rasulallah! Belki Efendim bu topraða basmýþtýr diyerek o topraðý öpmeli, basmaya kýyamamalýyým. O cennet kokan, gül kokan havayý çekmeliyim ciðerlerime senin ikliminden. Sonra sana, o mübarek Yeþil Kubbene gelmeliyim. Rüyamdaki gibi yine seni görür görmez olduðum yere yýðýlarak aþkýndan hýçkýra hýçkýra aðlamalýyým. Sen yine gülümsemelisin bana, her taraf yine gül kokmalý týpký o hayatýmda görüp göreceðim en güzel, en anlamlý rüyamdaki gibi...Ama bu kez aþkýmý anlatabilmeliyim sana, haykýrmalýyým, aðlamalýyým...Ve öyle aðlamalýyým ki sen gittin gideli yeryüzüne inmeyen Cibril Emin inmeli göklerden.O da þahit olmalý sevdama...
Sonra bana "Gel!" demelisin! "Haydi vuslat zamaný, artýk gel!" Ben orada erimeliyim, bitmeliyim...Bana elini uzattýðýn an, týpký "gel" dediðinde köklerini söküp sana doðru uçan aðaç gibi bende orada teslim edip emanetimi Azraile, uzatmalýyým o gül eline ellerimi...Öleceksem aþkýndan ölmeliyim!!! Kavuþmalýyým Rabbime, sana ve cennet iklimine...Kavuþmalýyým hayatlarýna imrendiðim, yollarýna bin caným feda ashabýna, ehl-i beytine, dostlarýna...
Ya Rasulallah! Bitsin artýk bu hasret, al beni de yanýna! Ne zaman vuslat? Yetmez mi bu dünya sürgünü? Bitmez mi bu canýmý yakan hasret! Belki o gün kara yüzümü kaldýrýp bakamam o meleklerin bakmaya kýyamadýðý nur yüzüne, utanýrým! Ama bilirimki sen hep gülümsersin bize, hep güler ve hep gülmeli o gül yüzün inþallah!!!
Ey tek teline bin caným feda Efendim! Rabbim bizi sana kavuþtursun! Ey sevilenlerin en sevgilisi, Ey Rahmeten lil alemin, Ey þefi'ul müznibin, Ey Caným Efendim! Rabbim bizi sana layýk bir ümmet etsin inþallah, Rabbim utandýrmasýn! Rabbim iki cihandada senden ayýrmasýn, þefaatine nail etsin!
Ey rahmeti, þevkati sonsuz Allah'ým! Onu sen sevdin diye sevdik. Onu sen sevdirdin diye sevdik. Ne olur bizi de ona sevdir ve ondan ayýrma! AMÝN...
"Boyansam senin nuruna, canýmý versem yoluna, son nefeste imdadýma gel Rasulalllah!"
Gönderen: 18.07.2004 - 21:38
Bu Mesaji Bildir   Yukari
Gast aczimendi  
Gel Ey Efendiler Efendisi !
Misafir
-Ey Sevgili!.. En Sevgili...-

Câhiliye Devri;ndeki karanlýklarýn baðrýna güneþ olup doðduðun gibi gel... Gel, Ey Âlemlere Rahmet Olan Resûller Resûlü!..

Günah prizmalarýnda kýrýlan îmanýn zayýflayan ýþýðýný, gurûbu olmayan Ýslâm Güneþiyle yeniden nurlandýrmak için gel...

Gel, Ey Gül Mushaflý Sevdâmýzýn Sembolü!..

Küfrün katran siyahý gecelerinde yolunu þaþýran, inançsýzlýðýn karanlýk dehlizlerinde kendini kaybeden, madde ve mânâ boyutuyla hazin bir meçhûlün kucaðýna düþen insanlýðýn ufkunu aydýnlatacak olan sonsuz nûrun yeniden gönül semâlarýmýzda tulû etmesi için gel...

Gel, Ey Kâinatýn Solmayan Gülü!..

Rahmet yaðmurlarýndan mahrum kalarak kuruyan, kýraç topraklar misâli þerha þerha yarýlan ruh dünyamýzý yeniden yeþertmek için gel...

Gel, Ey Sonsuz Nûr olan Gönüller Hünkârý!..

Nefsinin kölesi olmaktan yorgun düþen insanlarý kulluk þerefine yeniden eriþtirmek; yanlýþ vâdilerde dolaþan aklý, îman ile aslî mecrasýna yeniden döndürmek, fýtratýn sesiyle aklýn nûrunu yeniden imtizaç ettirmek için gel...

Gel, Ey Kutlu Emânetin Emîn Mîmarý!..

Mânâ ile maddeye yaklaþamadýðýndan dolayý, maddenin sýð sularýnda boðulmaya mahkûm olan beþeriyeti, güzel ahlâkýn kemâline erdirmek için gel..

Gel, Ey Varlýðýn En Büyük Îtibârý!..

Senin vârislerinin ikâmet ettiði yerler tenhalaþtý... Binbir türlü ziynetlerle beslenmiþ, haramzâde ipeklerle süslenmiþ, yalan rüzgârlarýna yaslanmýþ Ebu Cehillerin diyarý yine kalabalýktan geçilmiyor... Her geçen gün artan yalnýzlýðýmýzý ortadan kaldýrmak, hicranlarýmýzý mutlu bir vuslata erdirmek, düþünce dünyamýzý sevgi, kardeþlik, muhabbet ve hoþgörü iklimine döndürmek, nefretin, þiddetin ve zulmetin ateþini söndürmek için gel...

Gel, Ey Ýnsanlýðýn Mutluluk Bestesi!..

Kardeþlerime selâm olsun dediðin, bizlere kardeþlerin olma gibi dünyâ ve âhiretteki en büyük pâyelerden birini verdiðin 21. yüzyýldaki ümmetinin; derdine derman, kurtuluþuna ferman olmak, mazlumlarýn âhýný dindirmek için gel...

Gel, Ey Hayatýn En Güzel Güftesi!..

Sensiz geçen günlerimiz hep karanlýk, hep kasvet, hep huzursuzluk, hep gurbet oldu bize... Sana, senin teblið ettiklerine, temsil ettiklerine, telkin ettiklerine ve teþvik ettiklerine yeniden kavuþmamýz, huzura, sükûna, saadete, adalete, mutluluða gerçek mânâsýyla yeniden vâsýl olmamýz, vahyin aydýnlýðýnda yeniden kendimizi bulmamýz için gel...

Gel, Ey Yaratýlmýþlarýn En Yücesi!..

Hâl-i pür melâlimizin; bize iþâret buyurduðun sýrât-ý müstakimin aydýnlýk ikliminden rücû etmemizin bir neticesi olduðunu biliyoruz artýk... Zirâ, getirdiðin hakikâtlerden uzaklaþtýðýmýz için zelîl olduk... Sensiz geçen yýllarda öksüz kaldýk, yetim kaldýk... Divâneye döndük... Sensizlik harap etti bizi, Sensizlikte kaybettik kendimizi... Gündüzlerimiz þafaða hasret geceye mümâsil bir zaman oldu... Sensizlikte, gönlümüz hazin bir hicranla doldu... Sensizken bütün insanlýk periþan oldu... Hicrânýmýzý vuslata döndürmek, kesreti vahdete erdirmek için gel...

Gel, Ey Hâtemül Enbiyâ Tâcýnýn Sahibi!..

Cahiliyet câha erdi... Nemrutlar dünyamýza temsilciler gönderdi... Þeytan, yine nefsin önüne mükellef sofralar serdi... Ýnsanlar, hâkimiyeti Tâgutlarýn eline verdi... Yalan karþýsýnda eðilen bedenlerimiz yüzünden hakikâte doðru bakamaz olduk... Âdetlerimizi ibâdet, ibâdetlerimizi âdet hâline getirdik... Ticâreti ibâdet olarak görmedik, ibâdetlerimizi ticâret metâý yaptýk... Ýnandýðý gibi yaþamanýn iddiasýnda bulunduk, ama ne yazýk ki ifâsýný yapamadýk... Yaþatmak için yaþayamadýk... Kardeþlerin olarak îmanlý yaþamayý, îmaný yaþatmayý hayata geçirmede hep âciz kaldýk... Gel,Ey Sevgili... En Sevgili...Îmâný elinde bir kor olarak taþýyan ümmetin olarak artýk çok bunaldýk...

Gel, Ey Hakkýn Habîbi!..

Yeniden Ýslâmda diriliþ muþtusunu bütün benliðimize duyurmak, yeniden kalbimizi, rûhumuzu ve gönlümüzü nûrânî güzelliklerle doyurmak için gel...

Gel, Ey Devâsýz Dertlerin Tabîbi!..

Senin adýný andýðýmýz zaman, gönlümüze hep gül kokusu doluyor... Seninle dünyamýza sönmeyen bir güneþ doðuyor... Sensizken gündüzlerimiz hep gece oluyor... Gecelerimizden hicret ediyor hilâl, yýldýzlar ýþýk vermiyor âsumana... Zifirî bir karanlýk hükmediyor, zamana ve mekâna... Bizleri Gül Devrine erdirmek, nûrunla sevindirmek ve onulmaz gönül yaralarýmýzýn sýzýsýný dindirmek için gel...

Gel, Ey Nebîler Nebîsi!..

Tevhid bayraðýný kalbimizin hâfî tepelerindeki en yüksek burçlara çekmek; îmânýn âsûde gölgesinde yer almayý en büyük nîmet bilen bu garip ümmete de; kedersiz sevinçlerden, elemsiz lezzetlerden ve sýnýrsýz saadetlerden nûrânî güzellikler bahþetmek için gel...

Gel, Ey Ýlâhî Aþkýn Mürebbîsi!..

Bizler kardeþlerin olabilme aþkýný ve cehdini kaybettik asýrlardan beri... Ýhtilâfýn rahmet ölçüsünün, samimiyet þartýna baðlý olduðunu unuttuðumuz için birbirimize düþtük yýllar yýlý... Bize býraktýðýn emânetlerden ne hazindir ki yüz çevirdik... Kaybettiðimiz kardeþlik þuuruna yeniden ermemiz, o muhteþem güzelliklere yeniden kavuþmamýz için gel...

Gel, Ey Vefânýn Zirvesi!..

Biz anlatmaktan âciziz derdimizi... Her zaman olduðu gibi, yine Sen anla bizi... Senden baþkasý bilemez hâlimizi...

Gel, Ey Güzel ahlâký tamamlamak için gönderilen Ahlâk Âbidesi!..

Gönül dünyamýza hükümran olan, gereksiz maksutlarý, beþerî mahbûblarý, geçici matluplarý deðiþtirerek, hayat gâyemizin idrâki içinde bizleri Hakka kul edip, yaptýðýmýz yanlýþlýklarý bütün neticeleriyle birlikte ortadan kaldýrmak için gel...

Gel, Ey Çâresizlerin Çâresi!..

Asra saadet yaþatmýþ, zamaný Asr-ý Saadet yapmýþ Kâinatýn Ýftihar Tablosu”... Bizlere de sonsuz saadetler bahþet... Beþeriyete insanlýðýný kazandýrmak için teblið ettiðin Ýlâhi vahyi yeniden hayatýmýza hâkim kýl... Yeniden kendine gelsin nisyana terk ettiðimiz akýl... Hüzün ikliminden huzur diyârýna yelken açsýn, artýk bu son fasýl...

Gel, Ey Kimsesizlerin Kimsesi!..

Sana muhtacýz... Sana en fazla muhtacýz... En fazla Sana muhtacýz... Gönüllerimize taht kur... Lûtfeyleyip, kalbimizin en mûtenâ köþesine otur... Gel, Ey Sevgili, gel ne olur...

Gel, Ey Muhammed, bahardýr...

Dudaklar ardýnda saklý

Âminlerimiz vardýr!..

Hacdan döner gibi gel;

Mi’rac’dan iner gibi gel;

Bekliyoruz yýllardýr...

Gel, Ey Sevgili... En Sevgili...

Þefkat ve þefaat eyleyip gel ki, Senin mübârek izinden uzaklaþtýðýmýz ve Senden uzak kaldýðýmýz o gurbet asýrlarýndaki bitmeyen hüznümüz nihâyet bulsun, aldýðýmýz nefesin yeniden bir anlamý olsun ve gönlümüz ebediyen Gül kokusuyla dolsun...

Gel, Ey Efendiler Efendisi!..

Bizlere kardeþlerin olabilme þerefini yeniden bahþet... Bizlere kul olmanýn, Müslüman olmanýn, insan olmanýn güzelliklerini yeniden öðret...

Gel, Ey Ýnsanlýðýn Müjdecisi!..

Yardým eyle þu kimsesiz beþeriyete... Sahip ol þu mazlum ümmete... Ýmdat eyle bu aziz millete...

Gel, Ey Sevgililer Sevgilisi!..

Onbeþ asýr önce dünyaya doðduðun gibi yeniden doð kalbimize... Yeniden hayat bahþeyle gönüllerimize... Yeniden derman ol derdimize, -lâyýk olmasak da- þefâat eyle bize...

Efendimize salât ü selâm ediyor ve hatm-i kelâm olarak: -Ezel bezminde bir dinmez figândým Yâ Resûlallah, Cemâlinle ferahnâk et ki yandým Yâ Resûlallah...- diyoruz...

DR. MEHMET GÜNEÞ

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son aczimendi tarafından, 19.07.2004 - 04:46 tarihinde.
Gönderen: 19.07.2004 - 04:39
maasuk su an offline maasuk  
ALLAH DERİM
153 Mesaj -
Bacýlarýn bacýsý ...
Seni yaratana ve ümmeti olduðun PEYGAMBERÝNE ÞU BEÞ PARA ETMEZ CANIM FEDA(LAYIKMIDIR BÝLMEM?)OLSUN .
Yüreðine saðlýk .
Gördüysen rüyanda ne olur...
þu maþuk kuldan selam ve þefaat dilendiðini ..
rüyasýnda,ayaðýný bastýðý yerlerden bir iki yeri görmek istediðini söylermisin...
Dua et bacým...
Gönderen: 19.07.2004 - 21:39
Bu Mesaji Bildir   maasuk üyenin diger mesajlarini ara maasuk üyenin Profiline bak maasuk üyeye özel mesaj gönder maasuk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Nazligul su an offline Nazligul  
RE: ALLAH DERİM
1113 Mesaj -
Alıntı
Orijinali maþuk

Bacýlarýn bacýsý ...
Seni yaratana ve ümmeti olduðun PEYGAMBERÝNE ÞU BEÞ PARA ETMEZ CANIM FEDA(LAYIKMIDIR BÝLMEM?)OLSUN .
Yüreðine saðlýk .
rüyasýnda,ayaðýný bastýðý yerlerden bir iki yeri görmek istediðini söylermisin...
Dua et bacým...

Kardesime katiliyorum, canim feda olsun o Resuller Resulune...:(ağlarağlar
Gönderen: 19.07.2004 - 23:47
Bu Mesaji Bildir   Nazligul üyenin diger mesajlarini ara Nazligul üyenin Profiline bak Nazligul üyeye özel mesaj gönder Nazligul üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast gonca_nur  
SELAMUN ALEYKÜM
Misafir
RABBÝM ÞEFAATÝNE ERMEMÝZÝ NASÝB EDER ÝNÞALLAH.SELAM VE DUA ÝLE.

gül EY MUHAMMED DEKÝ;DUANIZ OLMASA RABBÝM SÝZE NE DÝYE DEÐER VERSÝN.(FURKAN-77)gül
Gönderen: 23.07.2004 - 22:14
nuruhuda su an offline nuruhuda  
83 Mesaj -
amin ,ecmain.
Gönderen: 24.07.2004 - 02:32
Bu Mesaji Bildir   nuruhuda üyenin diger mesajlarini ara nuruhuda üyenin Profiline bak nuruhuda üyeye özel mesaj gönder nuruhuda üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hatice79 su an offline hatice79  
RE: ALLAH DERİM
147 Mesaj -
Alıntı
Orijinali maþuk

Bacýlarýn bacýsý ...
Yüreðine saðlýk .
Dua et bacým...
Benide duada unutma

Gönderen: 26.03.2005 - 01:35
Bu Mesaji Bildir   hatice79 üyenin diger mesajlarini ara hatice79 üyenin Profiline bak hatice79 üyeye özel mesaj gönder hatice79 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 931 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ambulans64 (60), salihbayram (52), opel (54), islamci_genc (37), celal1974 (50), savage41xxx (52), LAZPARATOR61 (45), kral29 (35), siseyna (43), demir_kralll (33), yepremreha (47), YA_rab (31), zompur (54), ALMILA_GÜL (56), Mystigue (53), kecmk (53), akpinar61 (59), aqabe (60), agenc24 (52), y.erkek (52), internet22 (41), kutsalsavasc&ya.. (37), karindas (45), sehadet_61 (46), Serdar_ (44), bahtiyar28 (54), maun (42), bayramsalih (52), arifünal (64), HANCEREN (55), mecruh (45), MuSLimaNKa (34), bilalkale (50), DeLiCaN (944), veysel setdibi (62), tilli (51), erzurumlunet (46), sema_ihl (38), cemre (52), m.kara (58), yyunuss (39), x_X_x (41), Muhammed1968 (57), hçerçi (72), lcd (47), fatihreis (39), Baharayyildiz (40), haci_nl (47), cemil (46), yakupakyuz (60), gazikoc58 (51), Ankebut57 (45), L a V i N i a (40), sofu_23 (51), Beyaz dilek&cce.. (40), tabu (50), sümbül (37), yakupalan (45), Alperen Eren (46), HikmetSagir (81), YaSaX (44), Barnabas (39), islamasevdal&ya.. (38), ilyas1970 (54), criminalist (52), Ayhan-61 (58), nurayaz (30), mörscher (58), basmuharrir (58), Goodmanx (57), mahmut1968 (56), djnefret (41), karadeniz krali (54), ayseli (58), cengo06 (62), yasarerkek (52), hz.ömer (37), ismailxxx (46), tayyarozbak (40), karamurat1 (51), sari_kiz (38), kaslim (42), ayyildiz_70 (34), The Mediterrane.. (53), bahadir (50), ~TUTI~ (37), dostahasret (43), Selinnurx (56), apocalyptica (45), markat (46), derlerkahin (46), isa dogan (50), EROL AKBULUT (56), Yaseminnur (37), sehadet_aski (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61244 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.