ivermektine stromectol generique luvox ivermectine stromectol imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » KİTAP & DERGİ » Muslumanin kutuphanesinde olmasi gereken kitaplar?

önceki konu   diğer konu
5 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Muslumanin kutuphanesinde olmasi gereken kitaplar?
Misafir
Es-selamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu

Suan evimde bir kutuphane olusturmak istiyorum. Sizlerden ricam su :

Tavsiye ettiginiz, her evde olmasi gereken, mutlaka okumamiz gereken, ... kitaplari veya yazarlarin adlarini soylermisiniz?

Suan benim kutuphanemde iki kitap var, biri Kur'an-i kerim ( kitaplarin en guzeli ) diyeri de Islamin temeli (Fransizca). Bir kitap daha var ama o benim degil (Namaz hocasi adli bir kitap).

Simdiden cok tesekkur ediyorum hepinize.
Gönderen: 30.03.2004 - 08:55
Bu Mesaji Bildir   Yukari
KaRaGuL su an offline KaRaGuL  
ve Aleykum Selam ve Rahmetullah
Moderator

548 Mesaj -
sevinçli guzel kardesim oncelikle cabalarindan dolayi seni tebrik ediyorum insallah hersey cok daha iyi olacak.

bir kutuphaneye konacak o kadar cok kitap var ki ama okumak sarti ile. yoksa sirf kitaplikta bulunsun diye konan bir kitabin bir anlami olmaz ki bn senin boyle bir sey yapacagini dusunmuyorum.
Kurani-i Kerim ve meali
sonra bir tefsir kitabi yani Kuran-i Kerim'in mealindan daha detayli bir sekilde anlatilmis derin anlami.
Ýslam ilmihali,
kadinlar ilmihali,
namaz kitabi.
hadis ilmihali,
fýkýh kitabi.
Peygamberler Tarihi
Hayatu-s Sahabe (Efendimiz(sav) zamaninda yasamis buyuk Zâtlardan bahseder)

bunun gibi bir cok kitap olur. sen yavas yavas okumaya ve kitaplari edinmeye baslasan iyi olur.
ne kitap tukenir ne bilgi. hatta okudukca artar ve daha yeni seyler cikar.
sana kolay gelsin Rabbim yardimcin olsun.
Selam ve Dua ile...
Gönderen: 30.03.2004 - 10:02
Bu Mesaji Bildir   KaRaGuL üyenin diger mesajlarini ara KaRaGuL üyenin Profiline bak KaRaGuL üyeye özel mesaj gönder KaRaGuL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dava su an offline dava  
74 Mesaj -
Merhaba ortak pardon ortidoh sevinçli Unutmadan ravdanin maskotu oldun samimiliginle sevinçli

Kisinin verebilecegi en iyi ornek kendisidir denirya bende sana kendi kutuphanemde olan kitaplari birkac baslikta siralayayim...

Umarim faydasi olur...

Oncelikle Kuran-ý Kerim sayisini hatirlamiyorum ve onun yarisi kadarda meali...

Hadis kitaplari Timaþ yayýnlarýnýn verdigi hemen hemen butun hadis kitaplarý mevcut

Elmali tefsiri...

Peygamber efendimizin hayatiyla ilgili kitaplar...

Halifeler ve Sahabelerle ilgili kitaplar

Meshebim ulan Hanefi fýkhý ve imami maturidinin kitaplari..

Risale-i Nur kulliyatindan ...

Naksi Kulliyatindan...

M. Zahid Kotku ve Prof. dr. M. Es'ad Cosan in kitaplari...

Ýmami gazalinin eserleri

Mehmet Akifin butun eserleri

Necip fazilin butun eserleri

Osmanli Tarihi

Yunus Emre divaný

Mesnevi...

aklima gelenler bunlar

Bunlarin yaninda benim evimde ugur mumcunun kitaplarida mevcut, sen sakin merak edip alma sevinçli

Senin isine yarayacaklari yukarda saydim unuttuklarim varsa arkadaslar ekler

Selam ve Muhabbetle...
Gönderen: 01.04.2004 - 14:45
Bu Mesaji Bildir   dava üyenin diger mesajlarini ara dava üyenin Profiline bak dava üyeye özel mesaj gönder dava üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
yagmur43 su an offline yagmur43  
2 Mesaj
Ihya-i Ulumiddin
Gönderen: 08.03.2006 - 21:01
Bu Mesaji Bildir   yagmur43 üyenin diger mesajlarini ara yagmur43 üyenin Profiline bak yagmur43 üyeye özel mesaj gönder yagmur43 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~mercandede~ su an offline ~mercandede~  
127 Mesaj -
inancýn gölgesinde 1,2
Gönderen: 08.03.2006 - 21:50
Bu Mesaji Bildir   ~mercandede~ üyenin diger mesajlarini ara ~mercandede~ üyenin Profiline bak ~mercandede~ üyeye özel mesaj gönder ~mercandede~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 984 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
nailgencer (44), Orchidee (37), onersinanc (67), sivas58 (59), selale 1 (48), kir cicegi (33), Türkiz (54), murad safak (48), hanik (56), musti58 (52), hvv23 (41), meryema (44), YUSSF (51), erdal.sahin (45), kadir_eyup (44), ufux (49), sankay (49), Ebu Muhammed (49), UmutK (47), yasmin79 (45), Turkiyeli 66 Ac.. (35), sayyad82 (42), Cerez (56), serapbuyukcivel.. (56), Mustafa. (53), crixso (47), fatihbeyza (51), aydinfuat1991 (34), bekar ögretmen (45), leventay24 (60), selyum (45), fatihmeskul (47), altug utku (46), emrebey (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61762 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.