lopinavir ritonavir generique luvox generique rhinocorthydroxychloroquine lopinavir ritonavir aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » BIR KADIN COCUKTUR ASLINDA...

önceki konu   diğer konu
16 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    BIR KADIN COCUKTUR ASLINDA...
440 Mesaj -
Bir kadýn çocuktur aslýnda.

Çocuk gibi davranmayý sever.

Erkeðin kendisine bir çocuða gösterdiði þefkati göstermesini de ister.

Bir çocuðu okþar gibi incitmekten korkarak okþamalýdýr erkek kadýný.

Ama her kadýn çocukça da olsa dinlenilmesini, dikkate alýnmasýný ister.

Yani bir kadýnýn çocukluk yapmasýna izin vereceksiniz,

ama asla onu bir çocuk olarak görmeyeceksiniz.

Bir kadýn güçlüdür aslýnda.

Hatta erkeklerden çok daha güçlüdür.

Ama bu gücünü her zaman ortaya koymasýný sevmez.

Ýster ki erkeðin gücü kendisine huzur versin.

Kendi kendine yapabileceði þeyleri bile erkeðin yapmasýný bekler.

Böylece hem daha kadýn olduðunu hissedecektir hem de

erkeðinin ne kadar güçlü olduðunu görecektir.

Ancak kadýn gücünü göstermek istediðinde onu engelleyemezsiniz.

Yapmak istediði bir þey varsa mutlaka yapar.

Bir kadýn sevgilidir aslýnda.

Ýçinde her zaman sevgiyi taþýr.
Sevdiklerinden kolay kolay ayrýlamaz. Sevdiklerini kolay kolay kýramaz.

Zor sever ama tam sever.

Bir kadýnýn tam anlamýyla sevebilmesi için

yüreðinin kabul ettiðini beyninin de kabul etmesi gerekir.

Ve sevmezse de onu asla sevmeye zorlayamazsýnýz.

Belki kolayca yüreðine girebilirsiniz.

Ancak beyninde yer etmemiþseniz her an terk edilebilirsiniz.

Sevmediði halde terk etmeyen kadýnlar da var elbette.

Bunun nedeni ise engelleyemedikleri "acýmak" duygusudur.

Bir kadýn yalnýzdýr aslýnda.

Hiçbir zaman kadýný bütünüyle elde edemezsiniz.

Kendisine ait bir dünyasý vardýr ve orada hep yalnýzdýr.

O dünyaya kimsenin girmesine izin vermez.

Hiçbir anahtar o dünyanýn kapýsýný açamaz.

Yalnýzlýk onun sýðýnaðýdýr.

sýðýnaða ne zaman gireceðine, ne kadar kalacaðýna hep kendisi karar
verir.

Sýðýnaktayken oradan çýkmaya zorlarsanýz onu sonsuza dek
kaybedebilirsiniz.

Bir kadýn bilgindir aslýnda.

Neler yapabileceðini erkek akli hayal bile edemez.

Yaratýcýlýðýnýn sýnýrý yoktur.

Ama bunu ortaya çýkartmak için hayatýnýn erkeðini bekler.

Hoyratça harcamaz yaratýcýlýðýný sadece erkeðine saklar.

Bir kadýnýn gerçek erkeði olmayý baþarabilmiþseniz çok þanslýsýnýz
demektir.

Çünkü yaþamýnýz asla sýradan olmayacaktýr.

Bir kadýn hayattýr aslýnda.

Çünkü hayatýn içinde olan her þey ancak kadýnlar olduðunda anlam
kazanýyor.

Yemek yemek, su içmek bile.

Bir kadýnýn elinden içtiðiniz suyla kendi kendinize bardaðý doldurup
içtiðiniz su arasýndaki lezzet farkýný anlayabiliyor musunuz?

Anlýyorsanýz ne mutlu size. Anlamýyorsanýz, ne yazýk ki yaþamýyorsunuz.

CAN DÜNDAR

Gönderen: 15.03.2004 - 19:40
Bu Mesaji Bildir   YaSinYuSuf üyenin diger mesajlarini ara YaSinYuSuf üyenin Profiline bak YaSinYuSuf üyeye özel mesaj gönder YaSinYuSuf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
AskSairi su an offline AskSairi  
1376 Mesaj -
Zehir olsada iciyor insan elinden

Allah c,c razi olsun vesselam
Gönderen: 15.03.2004 - 19:53
Bu Mesaji Bildir   AskSairi üyenin diger mesajlarini ara AskSairi üyenin Profiline bak AskSairi üyeye özel mesaj gönder AskSairi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Suhedanur su an offline Suhedanur  
RABBİM RAZI OLSUN KARDEŞ.
339 Mesaj -
ELLERÝNE , YÜREÐÝNE VE GÖNLÜNE SAÐLIK ..
MUHTEÞEM BÝR YAZIYDI ANCAK BUKADAR GÜZEL ANLATILA BÝLÝRDÝ ..
Gönderen: 16.03.2004 - 01:35
Bu Mesaji Bildir   Suhedanur üyenin diger mesajlarini ara Suhedanur üyenin Profiline bak Suhedanur üyeye özel mesaj gönder Suhedanur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Rukiye  
Misafir
gercekten cok guzel bi yazi.. bu yazar.. kadinlari baya iyi anlamis.. masAllah sevinçli
Gönderen: 16.03.2004 - 18:02
Bu Mesaji Bildir   Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
Konu icon   
1118 Mesaj -
Ciddimisiniz bayanlar?? agla agla
Gönderen: 16.03.2004 - 18:07
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Sehadetgülü su an offline Sehadetgülü  
esselamünaleyküm
311 Mesaj -
Minsa kardesimin sorusuna katiliyorum. gercekten ciddimisiniz arkadaslar???????????????????????
Gönderen: 18.03.2004 - 02:53
Bu Mesaji Bildir   Sehadetgülü üyenin diger mesajlarini ara Sehadetgülü üyenin Profiline bak Sehadetgülü üyeye özel mesaj gönder Sehadetgülü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YaSinYuSuf su an offline YaSinYuSuf  
RE: esselamünaleyküm
440 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Sehadetgülü

Minsa kardesimin sorusuna katiliyorum. gercekten ciddimisiniz arkadaslar???????????????????????

neden boyle bir soruya gerek duydunuz bacim???
Gönderen: 18.03.2004 - 02:56
Bu Mesaji Bildir   YaSinYuSuf üyenin diger mesajlarini ara YaSinYuSuf üyenin Profiline bak YaSinYuSuf üyeye özel mesaj gönder YaSinYuSuf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
Konu icon   
1118 Mesaj -
Yok abi yanlis anlama beni, güzel bir yazi tabi, ve belki bayanlarin 100 de 90 böyle ama ben kendimi o yazida bulamadim. Tabi "bir Minsa Cocuktur aslinda" yazmiyor. Katilmama gerek te yok ta sasirdim nedense. O kadar.

Yoksa gercekten güzel bir yazi. Bazen dikkatimi cekiyorda, yazilanlar yanlis anlasiliyor, konu kapatiliyor o yüzden fazla yazmicam. Kimseyi rahatsiz etmek istemiyorum.
Gönderen: 18.03.2004 - 14:56
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
440 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Minsa

Yok abi yanlis anlama beni, güzel bir yazi tabi, ve belki bayanlarin 100 de 90 böyle ama ben kendimi o yazida bulamadim. Tabi "bir Minsa Cocuktur aslinda" yazmiyor. Katilmama gerek te yok ta sasirdim nedense. O kadar.

Yoksa gercekten güzel bir yazi. Bazen dikkatimi cekiyorda, yazilanlar yanlis anlasiliyor, konu kapatiliyor o yüzden fazla yazmicam. Kimseyi rahatsiz etmek istemiyorum.

bacim herkesin bakis acisi baska olur,
elbetteki elestirilerde olack,
kimsede bundan rahatsiz olmaz bence
bu yazi hakkinda diledigini yazabilirsin bacimsevinçli sevinçli

Gönderen: 18.03.2004 - 15:03
Sehadetgülü su an offline Sehadetgülü  
Esselamünaleyküm
311 Mesaj -
size bir diyecegim yok sayin agabeyim, fakat beni rahatsiz eden bir bayani tarif etme geregi duyulmasi, yani bunun yazilip milyonlarin önüne atilmasi, bir müslüman bayan olarak bu hosuma gitmedi... acizane fikrim

saygilarimla
Gönderen: 19.03.2004 - 00:18
Bu Mesaji Bildir   Sehadetgülü üyenin diger mesajlarini ara Sehadetgülü üyenin Profiline bak Sehadetgülü üyeye özel mesaj gönder Sehadetgülü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: Esselamünaleyküm
440 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Sehadetgülü

size bir diyecegim yok sayin agabeyim, fakat beni rahatsiz eden bir bayani tarif etme geregi duyulmasi, yani bunun yazilip milyonlarin önüne atilmasi, bir müslüman bayan olarak bu hosuma gitmedi... acizane fikrim

saygilarimla

elbetteki sizin fikrinizede saygi duyariz bacim.......
rabbim razi olsun..

Gönderen: 19.03.2004 - 00:28
ord_prof su an offline ord_prof  
93 Mesaj -
islamla tartta öyle þiir yaz nefsi deðil
Gönderen: 26.05.2006 - 14:28
Bu Mesaji Bildir   ord_prof üyenin diger mesajlarini ara ord_prof üyenin Profiline bak ord_prof üyeye özel mesaj gönder ord_prof üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
limoli su an offline limoli  
baska ne soylenebilir ki
8 Mesaj
ne guzel bi yazi icim acildi okurken yazar bayanlari onore etmis ne kadar degerli oldugumuzu tatli bir usluple anlatmis bunun nesi kotu anlamadim neyse canim altinin degerini bilende olur bilmeyende tesekkurler Can Dundar
Gönderen: 21.06.2006 - 17:35
Bu Mesaji Bildir   limoli üyenin diger mesajlarini ara limoli üyenin Profiline bak limoli üyeye özel mesaj gönder limoli üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Son-GüL su an offline Son-GüL  
1125 Mesaj -
Bu yazýnýn aslýný yazan bayan mý erkek mi kestiremedim ama bu þahýs bayanlarýn iç dünyasýný az da olsa keþfedebilmiþ,erkeklerin ALLAH yardýmcýsý olsun,gerçekten de bizi anlamak zor,bazen bi çocuk,bazen güçlü bi kadýn,bazense ilgi sevgi ve þevkate muhtaç bir anne,Rabbim nekedar ilginç yaratmýþ bu kadýn denilen mahlukatý deðil mi?aşık Güle Güle
Gönderen: 26.06.2006 - 13:00
Bu Mesaji Bildir   Son-GüL üyenin diger mesajlarini ara Son-GüL üyenin Profiline bak Son-GüL üyeye özel mesaj gönder Son-GüL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
1420 Mesaj -

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son su damlasi tarafından, 26.06.2006 - 14:13 tarihinde.
Gönderen: 26.06.2006 - 13:46
Bu Mesaji Bildir   **Su_DamlasI** üyenin diger mesajlarini ara **Su_DamlasI** üyenin Profiline bak **Su_DamlasI** üyeye özel mesaj gönder **Su_DamlasI** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
RE:
1420 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý su damlasi

SELAMUN ALEYKUM

OZANASK kardeþ allah razý olsun
bizi ne kadar sade güzel anlatmýþsýn
kadýn anne bu kadar yalýn anlatýlýr.
kadýnlar hakkýndaki bu güzel düþüncelerinizden
dolayý sizi tebrik ediyorum
ALLAH razý olsun duygulandýrdýnýz beniMendilli mendil:alkıs
gül gül gül gül BUNLAR SÝZE VE TÜM KADINLARIMIZA

ALLAHA EMANET OLUNUZ

Gönderen: 26.06.2006 - 13:48
Bu Mesaji Bildir   **Su_DamlasI** üyenin diger mesajlarini ara **Su_DamlasI** üyenin Profiline bak **Su_DamlasI** üyeye özel mesaj gönder **Su_DamlasI** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 904 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61167 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.