generique luvox hydroxychloroquine lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir dexamethasone voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » BURAM, BURAM ANADOLUM » ERZURUM

önceki konu   diğer konu
9 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
ERZURUM
1118 Mesaj -
Bende burda sizlere erzurumu tanitmak istiyorum

Doðu Anadolu' nun en büyük ili olan Erzurum' un, bazýlarý M.Ö 4900 yýllarýna kadar tarihledirilen bulgulara göre, tarihin ilk dönemlerinde beri bir yerleþme bölgesi olduðu anlaþýlmaktadýr.
Erzurum' u da içine alan bu bölge tarih boyunca Huriler, urartular, kimmerler, Ýskitler, Medler, Persler, Partlar, Romalýlar, Bizanslýlar, Sasaniler, Araplar, Selçuklular, Moðollar, Ýlhanlýlar ve safaviler gibi çok çeþitli kavim ve milletler tarafýnda zapt ve idare edilmiþtir.
1514 yýlýnda þehir ve çevresini fetheden Osmanlýlar Türkiye Cumhuriyeti' nin kurulduðu 1923 yýlýna kadar hüküm sürmüþlerdir. Erzurum ve çevresine hakim olan büyük tarihi þahsiyetler arasýnda Büyük Ýskender' i ve Timur ' u da sayabiliriz.
Bölgenin savunmasýnda þehrin fonksiyonu, coðrafi konumu ile yakýndan ilgilidir. Zira þehir doðrudan gelecek saldýrýlara karþý kolayca savunulacak bir yerde kurulmuþtur.20. yüzyýl baþlarýnda batýnýn süper güçlerine karþý giriþilen kurtuluþ hareketi Atatürk' ün liderliðinde Erzurum da baþlamýþtýr. Atatürk milli birlik ve baðýmsýzlýk hareketinin temelinin atýldýðý kongreyi 23 Temmuz 1919 ' da burada toplamýþtýr.
Gönderen: 01.03.2004 - 15:07
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vuslateli su an offline vuslateli  
2 Mesaj
s.a hacým hacým erzurumun soðundan bahsetmemiþsin ama sevinçli soðuda meþhurdur bu arada duyurulur....
Gönderen: 24.12.2004 - 21:01
Bu Mesaji Bildir   vuslateli üyenin diger mesajlarini ara vuslateli üyenin Profiline bak vuslateli üyeye özel mesaj gönder vuslateli üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
Konu icon   
1118 Mesaj -
dogrudur sogugu cok meshurdur. Olsun genede cogu yerlere göre daha güzeldir Erzurum bence …

Yaylada cocuklarin yüzleri hem günesten yanar hemde soguktan catlar ... Erzurum bir baskadir
Gönderen: 27.12.2004 - 10:30
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mehdi_aziz su an offline mehdi_aziz  
s.a
2 Mesaj
s.a
Doðrudur memleketimiz çok soðok bi okadarda yüksektedir.Bu olumsuzluklarýna raðmen insanýyla,yardým severliðiyle ve tabiki misafir perverliði ile bu olumsuzluklarýný olumlu bir hal almasýný saðlýyor sanýrým.Ýnsanýmýz soðuðun sebep olduðu bir sert mizaca sahip olmasýyla tanýnýr fakat iyi yürekli,doðallýðý ve dost yanlýsý olmasý nedense yadsýnýr.Ben isterdimki ülkemin insanlarý þehrimizin olumsuz yönlerini deðil olumlu ve bu zor þartlarda tüm olumsuzluklara raðmen dininin gereðini yapmaya ve dejenere olmamaya çalýþan bu topragýn insanlarýnýn olumsuz yönleri ile deðilde olumlu yönlerini görmelerini isterdim.
Bu cevabý genel olarak yazýyorum bireysel olarak kimsenin üstüne almasýný arzulamadým.
HEPÝNÝZÝ RABBÝME EMANET EDÝYORUM RABBÝM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN
Gönderen: 03.01.2005 - 21:26
Bu Mesaji Bildir   mehdi_aziz üyenin diger mesajlarini ara mehdi_aziz üyenin Profiline bak mehdi_aziz üyeye özel mesaj gönder mehdi_aziz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
İSPİR BİR BAŞKAYDI
2687 Mesaj -
TEK KELÝMEYLE MÜKEMMEL BÝR YER HERKES GÖRMELÝ
Gönderen: 23.11.2005 - 19:39
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
2338 Mesaj -
şaşkın

Baba tarafýmýn aslen Erzurum göçmenleri olduðunu yeni öðrendim :O

Demek ki sonbaharý ve kýþý ondan seviyormuþum, ama Erzuruma hiç gitmedim.. sevinçli
Gönderen: 23.11.2005 - 19:43
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ERZURUMDA 4 SENE KALDIM TEK KELİMEYLE MÜKEMMEL
2687 Mesaj -
tERZURUMLU DEGÝLÝM AMA ERZURUM AÞIÐIYIM....ÝSPÝR ÖZELLÝKLE BENÝM SEVDÝGÝM YER OLAY HÝÇ OLMAZ...RAHAT VE MÜKEMMEL BÝR ÞEHÝR
MERKEZ MÜKEMMEL DAHA NE DÝYEYÝM KOÞUN GÝDÝN ORALARA....BEN ORDULUYUM AMA ....

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ölüm tarafından, 23.11.2005 - 19:53 tarihinde.
Gönderen: 23.11.2005 - 19:51
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
2338 Mesaj -
Alýþa gelinmiþ tatil beldelerine gitmek yerine, böylesi tarih kokan bir il'imize gitmek daha güzel olurdu diye düþünüyorum. Ayrýca Soðuk havayý sevdiðimden, geri dönüþ zor olur kesinlikle..

Bakalým..
Gitmeyi isterdim, Allah nasib etsin inþ..
Gönderen: 23.11.2005 - 19:56
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ORANIN SOĞUĞU DOKUNMAZ CANINIZI SIKAMAYIN
2687 Mesaj -
ADAMI GRÝP YAPMIYOR VERÝN 1 HAFTA KENDÝNÝZE ÝZÝN O KADAR..
Gönderen: 23.11.2005 - 20:08
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 762 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62705 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.