kaletra colchicine stromectol lopinavir ritonavir ivermektin naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » RESULULLAH HAKKINDA BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ-4

önceki konu   diğer konu
19 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
RESULULLAH HAKKINDA BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ-4
52 Mesaj -

*** Kureyþ kafirlerinin Efendimizin(SAV) mübarek ismi Muhammed (Övülen)’e karþýlýk ona Muzamman (Suçlanan) ismini taktýklarýný…

*** Mekke’ye ilk göç eden Müslümanýn Ebu Talib’in yeðeni Ebu Seleme olduðunu…

*** Hz. Peygamberin(ASM) hicreti beraber yapacaklarýný söylemesi üzerine Hz. Ebubekir(RA)’in sevinçten aðladýðýný…Kýzý Aiþe’nin(RA); “O güne dek, Ebubekir’in bu sözleri duyduðunda aðladýðý gibi bir kiþinin sevinçten aðlayabileceðini bilmiyordum” dediðini…

*** Peygamber-i Ziþan(ASM)’ýn Hicret sýrasýnda Hz. Ebubekir’den(RA) satýn aldýðý devenin isminin Kusva ( diðer ismi Adba’dýr.) olduðunu…

*** Resulullah’ýn (SAV) Medine’ye teþrifinde Ebu Eyyub hazretlerinin devenin yükünü çözüp evine götürdüðünü. Efendimizin(ASM) kendilerinde misafir olmasý için yalvaranlara; “Bir adam yüküyle beraber olmalý” buyurduðunu…

*** Server-i Alem’in(SAV) Medine’ye ilk teþriflerinde, kendisi ile ilk görüþmesinde iman eden Yahudi alemi Abdullah bin Selam’ýn Ben-i Kaynuka Yahudilerinin dini lideri olup asýl isminin Hüseyin olduðunu, Efendimizin bu ismi (ASM) Abdullah olarak deðiþtirdiðini…

*** Abdullah bin Mesud’un Kabe’de ilk defa Kur’an okuyan insan olup, bunun üzerine Ebu Cehil tarafýndan yüzünden kýlýçla yaralandýðýný…

*** Habibullah(SAV)’a suikast için Medine’ye gelen Umeyr bin Vehb’in karþýlaþtýðýnda Efendimize(ASM) iman etmesi üzerine Hz. Ömer’in(RA); “Ýlk geldiðinde bir domuz bana ondan daha sevimliydi. Þimdi o bana çocuklarýmdan daha sevimli” dediðini…

*** Enes’ten rivayete göre Allah Resulü’nün(SAV); “Allah yolunda hiç kimseye bana yapýlan eziyet yapýlmamýþ ve hiç kimse benim kadar baskýya maruz kalmamýþtýr. Öyle bir otuz gün, otuz gece geçirdim ki, ne benim ne de yanýmda bulunan Bilal’in yiyecek bir þeyimiz yoktu. Bilal’in yalnýz omuzlarýný örten bir gömleði mevcuttu” buyurduðunu…

*** Zübeyir Bin Avvam’ýn sekiz yaþýnda iken Müslüman olup 18 yaþýnda hicret ettiðini…

Gönderen: 24.02.2004 - 22:56
Bu Mesaji Bildir   rabiaRAVZA üyenin diger mesajlarini ara rabiaRAVZA üyenin Profiline bak rabiaRAVZA üyeye özel mesaj gönder rabiaRAVZA üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast kulkedisi  
Selamün Aleyküm!
Misafir
Allah (c.c) razi olsun!

Ellerine ve yüregine saglik

Gönderen: 25.02.2004 - 00:16
Bu Mesaji Bildir   Yukari
YaSinYuSuf su an offline YaSinYuSuf  
sa
440 Mesaj -
RABBIM RAZI OLSUN...
ELLERINE VE YUREGINIZE SAGLIK...

Gönderen: 25.02.2004 - 00:29
Bu Mesaji Bildir   YaSinYuSuf üyenin diger mesajlarini ara YaSinYuSuf üyenin Profiline bak YaSinYuSuf üyeye özel mesaj gönder YaSinYuSuf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
asanyakan su an offline asanyakan  
Konu icon    selamün aleyküm
401 Mesaj -
Allah razý olsun...
Gönderen: 25.02.2004 - 00:49
Bu Mesaji Bildir   asanyakan üyenin diger mesajlarini ara asanyakan üyenin Profiline bak asanyakan üyeye özel mesaj gönder asanyakan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Fakiri  
Konu icon    Ve onlarin...
Misafir
...Resûlullah (S.A.V.) Efendimizin her söyledigine bilâ-kayd u þart ,inandýklarýný ve bu inaçlarý konusunda hiç bir zaman sebep ve neden araþtýrmadýklarýný...
Gönderen: 26.02.2004 - 09:34
muhammedfevzi su an offline muhammedfevzi  
slm
379 Mesaj -
Gerçekten ben bunlarý bilmiyordum.Allah razý olsun paylaþtýðýnýz için...
Gönderen: 27.02.2004 - 20:13
Bu Mesaji Bildir   muhammedfevzi üyenin diger mesajlarini ara muhammedfevzi üyenin Profiline bak muhammedfevzi üyeye özel mesaj gönder muhammedfevzi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gurbet Mahkumu su an offline Gurbet Mahkumu  
s.a.
469 Mesaj -
rabiaravza bacim eklediginiz ve bizlerle paylasdiginiz bu güzel bilgiler icin Rabbim sizden razi olsun.

Selam ve dualarimla...
Gönderen: 28.02.2004 - 11:12
Bu Mesaji Bildir   Gurbet Mahkumu üyenin diger mesajlarini ara Gurbet Mahkumu üyenin Profiline bak Gurbet Mahkumu üyeye özel mesaj gönder Gurbet Mahkumu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaRaGuL su an offline KaRaGuL  
Moderator

548 Mesaj -
Rabbim razi olsun Mubarek kardesim.Cumlemizi razi oldugu kullarindan eylesin...
Gönderen: 28.02.2004 - 11:57
Bu Mesaji Bildir   KaRaGuL üyenin diger mesajlarini ara KaRaGuL üyenin Profiline bak KaRaGuL üyeye özel mesaj gönder KaRaGuL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast SEYYIDINAMUHAMMET  
Konu icon    """""""""""""""""
Misafir
""allah razý olsun kaynaðýnýalabilirmiyiz..
Gönderen: 28.02.2004 - 12:16
-=[ E_R ]=- su an offline -=[ E_R ]=-  
892 Mesaj -
Allah razi olsun bacim..
Gönderen: 28.02.2004 - 12:25
Bu Mesaji Bildir   -=[ E_R ]=- üyenin diger mesajlarini ara -=[ E_R ]=- üyenin Profiline bak -=[ E_R ]=- üyeye özel mesaj gönder -=[ E_R ]=- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rabiaRAVZA su an offline rabiaRAVZA  
selam ve dua ile...
52 Mesaj -
Alıntı
Orijinali SEYYIDINAMUHAMMET

""allah razý olsun kaynaðýnýalabilirmiyiz..

soruþturdum ama bir türlü kaynaða ulaþamadým...
kusura bakmayýn..
Gönderen: 05.03.2004 - 23:13
Bu Mesaji Bildir   rabiaRAVZA üyenin diger mesajlarini ara rabiaRAVZA üyenin Profiline bak rabiaRAVZA üyeye özel mesaj gönder rabiaRAVZA üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
muhammedfevzi su an offline muhammedfevzi  
Konu icon    slm
379 Mesaj -
Kaynak önemli gerçekten.
Gönderen: 10.03.2004 - 15:11
Bu Mesaji Bildir   muhammedfevzi üyenin diger mesajlarini ara muhammedfevzi üyenin Profiline bak muhammedfevzi üyeye özel mesaj gönder muhammedfevzi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~~ebabil~~ su an offline ~~ebabil~~  
13 Mesaj -
Allah razi olsun
Gönderen: 26.05.2004 - 17:29
Bu Mesaji Bildir   ~~ebabil~~ üyenin diger mesajlarini ara ~~ebabil~~ üyenin Profiline bak ~~ebabil~~ üyeye özel mesaj gönder ~~ebabil~~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sabahmeltemi su an offline sabahmeltemi  
55 Mesaj -
RABBÝM RAZI OLSUN KARDEÞ.ELÝNE, YÜREÐÝNE SAÐLIK.BÝLMÝYORDUK ÖÐRENDÝK.CEMALULLAH'LA MÜJDELENÝRSÝN ÝNÞALLAH...
Gönderen: 23.06.2004 - 22:55
Bu Mesaji Bildir   sabahmeltemi üyenin diger mesajlarini ara sabahmeltemi üyenin Profiline bak sabahmeltemi üyeye özel mesaj gönder sabahmeltemi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 955 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
nailgencer (44), Orchidee (37), onersinanc (67), sivas58 (59), selale 1 (48), kir cicegi (33), Türkiz (54), murad safak (48), hanik (56), musti58 (52), hvv23 (41), meryema (44), YUSSF (51), erdal.sahin (45), kadir_eyup (44), ufux (49), sankay (49), Ebu Muhammed (49), UmutK (47), yasmin79 (45), Turkiyeli 66 Ac.. (35), sayyad82 (42), Cerez (56), serapbuyukcivel.. (56), Mustafa. (53), crixso (47), fatihbeyza (51), aydinfuat1991 (34), bekar ögretmen (45), leventay24 (60), selyum (45), fatihmeskul (47), altug utku (46), emrebey (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58787 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.