kaletra fluvoxamine chloroquine chloroquine colchicine fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » ÇOCUK EĞİTİMİ » ÇOCUK ADINA KARAR VERMEDEN ÖNCE

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
ÇOCUK ADINA KARAR VERMEDEN ÖNCE
339 Mesaj -
ÇOCUK ADINA KARAR VERMEDEN ÖNCE
Yeterli aile eðitimi almayan, sevgiye ve þefkate doymayan, güven duygusu geliþmemiþ çocuklarda anaokulu beklenen faydayý saðlayamaz. Çocuðu bir fidana benzetirsek, ruhsal ve duygusal yönden serpilip geliþebilmesi için aile topraðýna ihtiyacý vardýr. Anne, baba, kardeþler, aile büyükleri ve akrabalar bu fidaný besleyen ve ayakta tutan köklerdir.
Bu köklerden mahrum yetiþen bir çocuk, en modern anaokuluna da gitse uyum göstermekte zorlanacaktýr. Anaokulunda veya yatýlý okulda kurallara uymayan, ders çalýþmayan, hýrsýzlýk yapan problemli çocuklar, kendilerine hiçbir açýklama yapýlmadan okula yazdýrýlan, ailede sevildiðinden emin olmayan, istenmediði için aileden uzaklaþtýrýldýðýný zanneden çocuklardýr.
Çoðu ailelerde, anne babalar, her konuda çocuk adýna karar verir, ona açýklama yapma lüzumu hissetmezler. Çünkü o daha çocuktur, kendisi için neyin doðru neyin yanlýþ olduðunu bilemez. Çocuk adýna elbette anne baba karar verecektir, ancak bu onlara açýklama yapmayacaklarý anlamýna gelmez. Eðer aile, çocuðunu anaokuluna göndermekte kararlý ise ve faydasýna inanýyorsa, önce çocuða gerekli açýklamalarý yapmalý, okul öncesi eðitim hakkýnda bilgilendirmeli, sonra çocuðu götürüp gideceði anaokulunu gezdirmeli, öðretmenlerini ve birlikte olacaðý çocuklarý görmesini, oyunlarýný izlemesini saðlamalýdýr. Ýnsanoðlu, özellikle çocuk, bilmediði þeyden korkar. Aileye baðýmlý çocuklar, bu korku sebebiyle, anaokuluna gitmeyi istemeyebilir. Çocuk okulu gördükten sonra korkusunun yersiz olduðunu anlayacak ve belki gitmeye razý olacaktýr.
Çocuðunu anaokuluna göndermeye niyetli aileler, evvelâ çevredeki bütün anaokullarýný gezmeli, aralarýnda kýyaslama yaparak en iyisine karar vermelidir. Çocuðunu yuvaya veya anaokuluna gönderdikten sonra arasýra habersiz ziyaretler yaparak iþlerin yolunda gittiðinden emin olmalýdýr.
Gönderen: 12.02.2004 - 01:56
Bu Mesaji Bildir   Suhedanur üyenin diger mesajlarini ara Suhedanur üyenin Profiline bak Suhedanur üyeye özel mesaj gönder Suhedanur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
bayramalkis su an offline bayramalkis  
Allah razi olsun
211 Mesaj -
ALLAH (c.c.) yar ve yardýmcýmýz olsun..
Gönderen: 12.02.2004 - 02:03
Bu Mesaji Bildir   bayramalkis üyenin diger mesajlarini ara bayramalkis üyenin Profiline bak bayramalkis üyeye özel mesaj gönder bayramalkis üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NiSaNuR su an offline NiSaNuR  
Konu icon   
15 Mesaj -
Ellerinize saglik Suhedanur kardesim gercekten onemli vede faydali bir yazi.Umarim bunun bilincinde oluruz.

Bir Anne ve baba sonucta neyi ekerse onuda bicer.

Allah razi olsun...

Gönderen: 12.02.2004 - 02:10
Bu Mesaji Bildir   NiSaNuR üyenin diger mesajlarini ara NiSaNuR üyenin Profiline bak NiSaNuR üyeye özel mesaj gönder NiSaNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Emirdag su an offline Emirdag  
Allah razi olsun
1071 Mesaj -
Rabbim dogru karar almayi nasip etsin.Bu ulkede anaokulu mecburi diyebilirim benim oglum 2,bucuk yasinda basladi anaokuluna.Bu egitiminde faydasi olacagi inancindayim.OKULU KONTUROL ALTINTA TUTMAKTA ONEMLI. göz kırpma COCUGUNUZ HAKKINDA SUREKLI BILGI ISTEYIN.ILGILENDIGINIZI BILSINLER.VE GERCEKTEN ILGILENIN.
Gönderen: 12.02.2004 - 09:32
Bu Mesaji Bildir   Emirdag üyenin diger mesajlarini ara Emirdag üyenin Profiline bak Emirdag üyeye özel mesaj gönder Emirdag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
2338 Mesaj -
zorunlu egitim haricinde bence aileler cocuklarinin ilerde sececekleri egitime fazla karismamali.. Yol gostererek onlara uygun olan meslek dallarini tavsiye edebilirler, fakat cocuklarinin mutlaka kalben en cok hangi dali istiyorsa ona yonlendirmeliler. Anneme kalsa beni disci yapacakti...
Benim istedigim sey ise paragraflar ve kanun...Ben kalbimi dinledim, ve hakkimda hayirli olani istedim. Allah ta nasib etmis, elhamdulillah. Cocugun egitim hayatinda ki basarilarin en onemli hususu ailelerin cocuklarinin okulunu ve gidisatini takip etmeleridir. Onlarin basarili oldugu zamanlarda daha da azimlendirmek ve daha az basarili olduklarinda onlara gayret ve destek gostermeli. Ancak o zaman cocuklar bazi seylerin bilincinde oluyorlar..
Gönderen: 12.02.2004 - 14:03
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
Cok dogru
1118 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Emirdag

Rabbim dogru karar almayi nasip etsin.Bu ulkede anaokulu mecburi diyebilirim benim oglum 2,bucuk yasinda basladi anaokuluna.Bu egitiminde faydasi olacagi inancindayim.OKULU KONTUROL ALTINTA TUTMAKTA ONEMLI. göz kırpma COCUGUNUZ HAKKINDA SUREKLI BILGI ISTEYIN.ILGILENDIGINIZI BILSINLER.VE GERCEKTEN ILGILENIN.

Kontrol ilgi her zaman iyidir. Basi bos birakmamak lazim.
Gönderen: 12.02.2004 - 15:01
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Suhedanur su an offline Suhedanur  
RABBİM SİZLERDEN DE RAZI OLSUN ..
339 Mesaj -
ELLERÝNÝZE SAÐLIK KARDEÞLERÝ ....
Gönderen: 17.02.2004 - 03:09
Bu Mesaji Bildir   Suhedanur üyenin diger mesajlarini ara Suhedanur üyenin Profiline bak Suhedanur üyeye özel mesaj gönder Suhedanur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 810 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59921 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.