kaletra kaletra budesonide generique colchicine generique kaletra oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » MUTFAK & EV İŞLERİ » Turk Kahvesi

önceki konu   diğer konu
21 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Turk Kahvesi
218 Mesaj -
Malzemeler:
Kahve 1 tatlý kaþýðý 2 gram
Þeker 1 tatlý kaþýðý 4 gram
Su 1 tatlý kaþýðý 60 gram
Yapilisi:
Cezveye kahve ve þekeri koy. Suyu ekle, karýþtýr. Kýsýk ateþte yüzeyindeki köpük hafif kabarýncaya kadar beklet, köpüklü kýsmýný fincana boþalt. Cezveyi yeniden ateþe koy, kaynayýnca fincana boþalt. Sýcak servis yap.

ya Takildida aklima bu nescafe cikti cikali Turk kahvesi unutuldu hatirlatiyim dedim iyi ettim demidil uzat (kizlarin dikkatine istenmeye gelinince yapilir genelde nasilda dusunurum sizi hadi iyisiniz):D :D :D dil uzat dil uzat aşık
Gönderen: 20.01.2004 - 00:05
Bu Mesaji Bildir   zehraa üyenin diger mesajlarini ara zehraa üyenin Profiline bak zehraa üyeye özel mesaj gönder zehraa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Merdiyye su an offline Merdiyye  
1158 Mesaj -
:D bir malzeme unutulmus

yengem tuzda eklerdi tabi zamaninda
göz kırpma
Gönderen: 20.01.2004 - 00:33
Bu Mesaji Bildir   Merdiyye üyenin diger mesajlarini ara Merdiyye üyenin Profiline bak Merdiyye üyeye özel mesaj gönder Merdiyye üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Emirdag su an offline Emirdag  
1071 Mesaj -
Haklisin merdiyye istenmeye gelindiginde degil biraz sonra soz bittiye yakin yapilir bizde tuz isi.(Oglan kahveyi icerse kizi beyendi demekmis icmesse beyenmedi umrumda degilsin demekmis)Allah oglanlarin yardimcisi olsun vah garibanlar vah daha evlenmeden teste tabi tutuluyorlar.

Enistem geldi, esimin tabi o zaman nisanlim kahvesini tuzlu yapin dedi.Kahveyi ictiginde suratini alacagi ifadeyi merak ediyormusşaşkın .Eeeee bizde dururmuyuz enisteme yapmayida unutmusuk zamaninda ablam hemencecik hatirladi:D iki tuzlu kahve.Enistem zannetmiski karistirdik ikramda kahveyi belletmiyeyim iceyim bidahakide ona nasip olur demis icindensıkıntılı Benim esimse olayi cakmis kahve ona o kahveye bakiyor banene icmem ben zaten kizi almisim diyormus icinden.Derken biz dayanamadik kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha sonra ikiside dustugu tuzagi anlattilar ve ikiside guldu ictiler kahveyisıkıntılı galiba.:Dyoksa icmemislermiydi bir sorayim bakalim bizimkilere telaşlı telaşlı
Gönderen: 20.01.2004 - 10:24
Bu Mesaji Bildir   Emirdag üyenin diger mesajlarini ara Emirdag üyenin Profiline bak Emirdag üyeye özel mesaj gönder Emirdag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1158 Mesaj -
:D

biz yengemi istemeye gittigimizde
iste halasi ile bir isler ceviriyorlardi ben daha kucuk tum
bende yanlarina gittim baktim kahvenin icine birsey koyuyorlar
bu ne dedim tuz cok sasirdim adettir dediler Allah Allah dedim
iceri girdik ben abime bakiyorum icimden yazik olacak diyorum
abim yengeme bakiyor o gulunce birseyler oldugunu anliyor bir yudum icip kahveyi birakiyor kahkaha
ne gunlerdi ya

göz kırpma
Gönderen: 20.01.2004 - 11:22
Bu Mesaji Bildir   Merdiyye üyenin diger mesajlarini ara Merdiyye üyenin Profiline bak Merdiyye üyeye özel mesaj gönder Merdiyye üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaRaGuL su an offline KaRaGuL  
Konu icon   
Moderator

548 Mesaj -
kahvenin icine kucuk bir cikolata atincada bol kopuklu ve guzel oluyor(bizim okulun kantincisinde ogrendim,yaparken gormustum.)

Tuz olayina gelince, biz onu biraz farkli bir ortamda denedik.Sevdigimiz bir abi, halam vefat ettiginde taziyeye geldiginde onun kahvesine koymustuk.davayi cakti ama bizi elede vermedi, icti. tabi giderken pisman olacaksiniz dedi.
Gönderen: 20.01.2004 - 13:01
Bu Mesaji Bildir   KaRaGuL üyenin diger mesajlarini ara KaRaGuL üyenin Profiline bak KaRaGuL üyeye özel mesaj gönder KaRaGuL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1158 Mesaj -
bir denemek lazim :D

ben sahsen kabartma tozu koyuyorum
super oluyor dil uzat göz kırpma
Gönderen: 20.01.2004 - 13:05
zehraa su an offline zehraa  
218 Mesaj -
ana kabartma tozunuda denememistim ben elektrikli cezveler var ondan kullaniyorum milleti kandiriyorum elimde yaptim diye boll kopuklu yapiyor dil uzat
Gönderen: 20.01.2004 - 22:49
Bu Mesaji Bildir   zehraa üyenin diger mesajlarini ara zehraa üyenin Profiline bak zehraa üyeye özel mesaj gönder zehraa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Ruveysa  
Misafir
su Turk kahvesinin yapilisini iyiki hatirlattin zehraa bacim Allah razi olsun. bu gunler de bana cok lazim olacak. ben kahve yapiminda on uzerinden alsam alsam 1 alirim herhalde(buna da sukur). bakalim icenler begenecekler mi? herhalde benim yaptigim kahveyi icmek en zor sey olsa gerek!!

Allah razi olsun sizlerden.....
Gönderen: 20.01.2004 - 22:57
Bu Mesaji Bildir   Yukari
1158 Mesaj -
kahvenizi bir denemeden gecirebiliriz
yani biz bir icelim guzelmi degilmi soyleriz
göz kırpma

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Merdiyye tarafından, 20.01.2004 - 23:11 tarihinde.
Gönderen: 20.01.2004 - 23:10
zehraa su an offline zehraa  
218 Mesaj -
Rumeysa hadi hayirlisi
Gönderen: 20.01.2004 - 23:16
1158 Mesaj -
Ruveysa göz kırpma
Gönderen: 20.01.2004 - 23:26
Gast Ruveysa  
Misafir
deneyin, deneyin ama dikkatli olun anlarsiniz ya tuz karbonat meselesi!!!

göz kırpma
Gönderen: 21.01.2004 - 12:29
Begum su an offline Begum  
RE:
621 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Merdiyye

bir denemek lazim :D

ben sahsen kabartma tozu koyuyorum
super oluyor dil uzat göz kırpma

Gercekten mi??? dur bi bende deniyeyim!!
Gönderen: 02.02.2004 - 16:01
Bu Mesaji Bildir   Begum üyenin diger mesajlarini ara Begum üyenin Profiline bak Begum üyeye özel mesaj gönder Begum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1158 Mesaj -
sevinçli
bilmem olabilir hic denemedim
Gönderen: 02.02.2004 - 16:02
Begum su an offline Begum  
Konu icon   
621 Mesaj -
Bende denedin sandim ama neyse ben deniyeyim Aksama geri yazarim. sanirim aci olur

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Begüm tarafından, 02.02.2004 - 16:08 tarihinde.
Gönderen: 02.02.2004 - 16:07
Bu Mesaji Bildir   Begum üyenin diger mesajlarini ara Begum üyenin Profiline bak Begum üyeye özel mesaj gönder Begum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1158 Mesaj -
:D göz kırpma
Gönderen: 02.02.2004 - 16:10
Gast zülfikar  
Misafir
Valla ne yalan söyliyeyim ne kiz isterim ne kahve ammannnn kahvede kizda benden uzak dursun dil uzat dil uzat sütten dilim yandi yogurdu üfleyip yiyorum.bir ise baslamayi gör car car car Tartisma Tartisma Tartisma Tartisma agzi olan konusuyor kardesim.
Gönderen: 16.05.2004 - 01:54
SHaDeeD su an offline SHaDeeD  
:)
374 Mesaj -
babam eskiden kahve bol köpüklü olsun die kýzlar tükürürmüþ derdi ýyyyykahkaha kahkaha kahkaha her kahveyi içmeyin yane benden demesisevinçli
Gönderen: 19.05.2004 - 17:51
Bu Mesaji Bildir   SHaDeeD üyenin diger mesajlarini ara SHaDeeD üyenin Profiline bak SHaDeeD üyeye özel mesaj gönder SHaDeeD üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaRaGuL su an offline KaRaGuL  
Moderator

548 Mesaj -
kahvem guzel olurdu ama içeriye gidinceye kadar köpükler sönüyordu. yeni bir yontem ogrendim yazayim dedim. bol köpüklü oluyor. içerisine baska bir karisimda katilmiyor. karbonat deterjan gibi.
fincan basina 1,5 cay kasigi kahve cezveye koyuyorsunuz. tabi fincan basida su.sekeride ilave ediyorsunuz kesinlikle karistirmiyorsunuz.kisit atese koyun. su isindikca kahveyi ice dogru cekiyor ve kopuk olarak birakiyor. bol kopuklu ve iyice olmus bir kahve. kopukleri fincanlara alin kahveyide iki tasim kaynatin bir guzel servis yapin. afiyet olsun.
Gönderen: 27.05.2004 - 18:04
Bu Mesaji Bildir   KaRaGuL üyenin diger mesajlarini ara KaRaGuL üyenin Profiline bak KaRaGuL üyeye özel mesaj gönder KaRaGuL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Aydogdu su an offline Aydogdu  
turk kahvesi
6 Mesaj
Canim cekti.hemen tarifinizi deneyecegim.Elinize,dilinize saglik.Güle Güle
Gönderen: 30.10.2007 - 00:52
Bu Mesaji Bildir   Aydogdu üyenin diger mesajlarini ara Aydogdu üyenin Profiline bak Aydogdu üyeye özel mesaj gönder Aydogdu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 632 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57898 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.