chloroquine ivermektin lopinavir ritonavir generique stromectol kamagra luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » İLANLAR & DUYURULAR » DEHŞET ANLARINI ANLATIYORLAR…

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
DEHŞET ANLARINI ANLATIYORLAR…

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
DEHŞET ANLARINI ANLATIYORLAR…
IHH İnsani Yardım Vakfı ve dünyanın bir çok ülkesinin de destek verdiği Gazze’ye insani yardım götüren Özgürlük gemilerinden MAVİ MARMARA gemisine İSRAİL tarafından düzenlenen insanlık dışı saldırıda yaralananlar, yaşadıkları vahşeti, zulüm ve işkenceleri mikrofonlara konuştular.
Yeni videoyu haberi izlemek ve haberi okumak için TIKLAYINIZ…

http://www.ihh.org.tr/dehset-anlari/
Ekleme Tarihi: 23.06.2010 - 09:51
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kolye7 su an offline kolye7  
Mavi Marmara trajedisinde filmin tamamını görmek gerekiyor, yalnız sonunu değil.

309 Mesaj -

En Son On: 04.10.2010 - 21:47
Dikkat ediyorumda millet olarak hepimizi yaralayan onurumuzla oynayan ve taa en başından hem ülkemiz hemde İsrail açısından akıl almaz hatalarla başlayan ve bu nedenle neredeyse bir facia haline dönüşmekten kıl payı kurtulan bu üzücü olayı başlangıcından itibaren tüm evreleri ile göz önüne sermeden bu insani yardım niyetiyle başlayan fakat başka hesaplara dönüşüp istenmeyen bir sonla biten hareketi bu şekilde yani tüm evreleri ile ortaya koymaya kimse yanaşamıyor.

Adeta korkuyorlar birilerinin öfkesine muhatap olmaktan. Fakat her kafadan bir ses çıkarak gerçekler asla anlaşılmaz.

İsrail bu insani yardım hareketine taa en baştan müdahale edeceğini söyleyip duruyordu. Buna rağmen bu hareketi düşünenler bu hareketi hem uluslarası zeminde hemde İsrailde iyice ortamı germeyecek bir düzeye vardırdıktan sonra harekete geçmeleri gerekirdi.

Türkiyede siyasi iktidar bu insani yardımı bir ONE MİNUTE versiyonuna çevirip oy hesabıyla hareket edince tüm tedbirler ve akılcı davranışlar rafa kalkmış oldu. Fakat her nedense bu gemiyle ilk başta Gazzeye gitmek isteyen bir kısım AKP milletvekili son anda bundan vazgeçirildiler.
İnsan sormadan duramıyor tabi. PEKİ GEMİDEKİ TÜRK VE BAŞKA MİLLETLERİN İNSANLARININ CANLARI BU AKP MİLLETVEKİLLERİNDEN DAHAMI AZ DEĞERLİ İDİ ?

Olayların nasıl geliştiğini anlayabilmek için bugün kendi askerini bile çekinmeden eleştiren yerden yere vuran bir kısım İsrail basınınıda şöyle bir izlerseniz bizde bir arada göremediğiniz gerçek MAVİ MARMARA TRAJEDİSİNİ bir olay olarak daha açık ve net görmeniz mümkün olacaktır diye düşünüyorum.

Bu anlamda bizdede basında türkçesi verilen İsrail basınından bir yazıyı yansıtan bir link veriyorum. Lütfen öncelikle buna bir bakınız.
Gemide adeta bir yardım konvoyunun ferdi değilde, bir intihar komandosu olarak yola çıkmış olduğu apaçık belli olan bir kısım insanın gemideki tüm insanların hayatını nasıl tehlikeye attığını burada rahatlıkla görebilirsiniz.

http://www.salom.com.tr/news/print/15839-Hatalarla-dolu-bir-mudahale.aspx

Yukarda yazdıklarımın bir ispatı olan gemideki bazı insanların böyle bir direniş beklemeyen İsrail askerlerini nasıl üzerlerine saldırıp etkisiz hale getirdiklerini İHH mensuplarından birinin ağzından anlatımını veriyorum bu linkle.

http://www.euractiv.com.tr/politika-000110/article/ihh-bakan-yldrm-10-israil-askerinin-silahn-alp-denize-attk-istesek-vururduk-010496

Ve Mavi Marmarayı direnişsiz teslim almayı düşünen İsrail komandolarının gemide nasıl bir saldırıyla karşılaştıklarının ve beklemedikleri bir zavallı duruma düştüklerinin resimleri.

http://cildirhaber.com/new/haber_detay.asp?haberID=167

http://www.ensonhaber.com/3-yarali-israil-askeri-korkudan-altina-yapti.html

Allah rızası için şimdi biraz aklımızı işletelim. Siz bir gemiyle sivil olarak yardım tasarlıyacaksınız. Fakat gemide az sayıdada olsa birileri demirler ve levyelerle adeta bir savaş hazırlığı yapacaklar. Sonuçta bu gemiye müdahale edenler beklemedikleri feci bir direniş ve saldırı ile karşılaşıp ilk önce bozguna uğrayacaklar.

Peki bu işi nasıl olsa kaybettik diye bırakıp gemiden giderlermi zannediyorsunuz. Bunu yapan İsrail askerlerini Telaviv meydanında kurşuna dizerler. Sonuçtada zaten bu direnişe karşı sert ve sınırsız bir karşılık oldu. Yanlarında aslında göz korkutma maksatlı boya atan tüfeklerini değil her ihtimale karşı taşıdıkları tabancalarını çekip ateşlediler ve sonuç acı tablo olarak ortaya çıkıverdi.

Birde unutmayınız bu olay o konvoyda bir tek gemide yani MAVİ MARMARA da oldu. Demekki MAVİ MARMARA daki o bir kısım gönüllü diğer gemidekiler gibi davranmış olsalar MAVİ MARMARA dada kimsenin burnu kanamayacaktı.

Yahudinin en önemli özelliği korkaklığıdır. O nedenle ünlü bir atasözünü yeri geldiği için hatırlatmak isterim. "YAHUDİYİ ÖLDÜRECEĞİNE KORKUT "der bu atasözü.

Ve yine unutmayınız. Kediyi normalde kovalasanız kaçar. Fakat onu kaçamayacağı bir köşeye sıkıştırırsanız, can havliyle üzerinize saldırır.

O nedenle diyorum ki kardeşlerim, evet kaybettiğimiz canlara elbette üzüleceğiz. Elbette bu tablonun faillerine lanet yağdıracağız, bu vahşetin hesabını akıl ve mantık dahilinde uluslararası yasalarca ve ortamlarda sormaya çalışacağız. Hatta bu vahşeti yapan İsrail devleti ile her türlü ilişkimizide keseceğiz.
Fakat ne olur bu işin arkasında çirkin hesaplar yapıp bu acı sona adeta davetiye çıkaran siyasileri ve gemideki sözde yardım gönüllüsü aklını yitirmiş intihar komandolarının davranışlarınıda iyi inceleyip anlayalım diyorum.

İslam akıl dinidir. Ve Kuran uyarır "Canlarınızı özel haller dışında ( vatan, namus ve meşru müdafa haricinde) tehlikeye atmayınız"
Burada yani MAVİ MARMARADA yapılan İsrail askerlerine saldırı "gelin bizi öldürün" diye adeta yalvarmaktan başka hiç bir şey değildir. Sonucuda ortamı hemde dokuz ölü verdikten sonra bu acı olayın başka alanlara yayılan bir faciaya dönüşme ihtimalide artık söz konusudur.

Bugün Türkiye bu her yanıyla akıldışılık ve kirli oyun kokan acı olayın yan tesirlerini ülkenin her yanında yaşamaya başladı. İlerki sürece nelerin yansıyacağınıda yaşıyorsak hepbirlikte göreceğiz.

Kalın sağlıcakla....

Bu mesaj 1 kez ve en son kolye7 tarafından 23.06.2010 - 13:06 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 23.06.2010 - 12:56
Bu mesajı bildir   kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Mavi Marmara Katillerine Madalya

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Mavi Marmara Katillerine Madalya
9 Türk vatandaşını katleden İsrail askerleri kahramanlık madalyası aldı
23 Haziran 2010 Çarşamba Saat 16:20
Gazze'ye yardım götüren gemiler arasında yer alan Mavi Marmara'ya operasyon düzenleyerek 9 Türk'ü öldüren İsrailli komandolara kahramanlık madalyası verildi. İsrail Deniz Kuvvetleri'nin seçkin Şayetet birliğinden olan askerlere madalyaları İsrail Genelkurmay Başkanı Gabi Aşkenazi taktı. Önceki gün düzenlenen ödül törenine üst düzey askeri yetkililer de katıldı.
31 Mayıs'ta meydana gelen olay sonrası İsrailli askerler nefsi müdafaa yaptıklarını öne sürerken, yardım gönüllüleri ise askerlerin gemiye çıkarma yapar yapmaz üzerlerine ateş açtıklarını iddia ediyor. Konuyu araştırmak üzere İsrail bir komisyon oluştururken, Türkiye, Birleşmiş Milletlerin oluşturma sözü verdiği komisyonun bir an önce konuya el atmasını istiyor.
CİHAN

Ekleme Tarihi: 23.06.2010 - 20:17
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 539 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53532 saniyede açıldı