ivermektine kaletra generique rhinocortkamagra budesonide voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » Şirke düşmeden ölene cennet var!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Şirke düşmeden ölene cennet var!

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Cinsiyeti: Erkek 
Şirke düşmeden ölene cennet var!

İmanınızı yenileyin!

Ebu Hureyre (ra) anlatıyor: Allah'ın Resulü sallallahu aleyhi vesellem, bir keresinde yanındakilere: "İmanınızı yenileyiniz" dedi. Sahabiler: "Ey Allah'ın Resulü! Biz imanımızı nasıl yenileyeceğiz?" diye sordular. Hz. Peygamber: "Lâ ilâhe illallah sözünü çokça tekrarlayınız" buyurdular. [Taberani]

Ebu Zerr (ra) anlatıyor: Bir gece çıktım, baktım ki Resûlullah tek başına yürüyor. Yanında herhangi bir insan yok. Kendi kendime 'Herhalde Hz. Peygamber herhangi bir insanın kendisiyle yürümesini istemiyor. O halde ben de onun arkasından yürüyeyim!' dedim ve böylece ayın ışığında onun arkasından yürümeye başladım. Bir müddet sonra Allah Resulü geriye bakarak beni gördü ve 'Sen kimsin?' buyurdu.

"Ben Ebu Zerr'im, Allah beni sana feda etsin!" dedim. Hz. Peygamber: "Ey Ebâ Zerr! Gel" dedi ve ben böylece peygamberle birlikte bir saat yürüdüm. Bu esnada: "Adam bugün ne kadar çalışırsa çalışsın kıyamet gününde az bulacaktır. Ancak Allah bir insana mal verir ve o da bunu sağına-soluna, önüne ve arkasına bunu dağıtarak hayır yolda infak ederse o müstesnadır" buyurdu.

Peygamber'le yine bir müddet daha yürüdük. Bana "Sen burada otur. Ben bir yere kadar gidip geleceğim" dedi ve beni taşlık bir düzlükte oturttuktan sonra ilerleyip gözden kayboldu. Geri dönmesi uzun sürdü. Sonra uzaktan bir karartı görünmeye başladı ve bana yaklaşınca "Zina da yapsa, hırsızlık da yapsa" dediğini duydum. Yanıma gelince dayanamadım ve "Ey Allah'ın Peygamberi! Allah beni sana feda kılsın, sen şu düzlüğün kenarında kimle konuşuyordun? Sana cevap veren bir kimseyi işitmedim" dedim.

Hz. Peygamber: "O Cebrail'di. Tam düzlüğün kenarında benimle karşılaştı ve "Ümmetine müjde ver! Allah'a bir şeyi ortak koşmadığı halde ölen bir kimse cennete girecektir" dedi.

"Ey Cebrail! Zina etseler; hırsızlık yapsalar da mı?" dedim. Cebrail "Evet" dedi.

Ben "Ey Allah'ın Resulü! Hırsızlık yapsalar, zina etseler de mi?" diye tekrarladım. Hz. Peygamber "Evet" dedi. Ben yine "Hırsızlık yapıp zina etseler de mi?" dedim. Hz. Peygamber "Evet" dedi. "İçki içse de" ibaresini de ekledi. [Müslim, Buhari]

Öyleyse Allah da seni seviyor!

Hz. Peygamber sallallahu aleyhi vesellem, sahabilerinden birini bir askerî birliğin başına komutan olarak tayin etmişti. Komutan olarak birliğin başına tayin edilen bu adam, sefer boyunca kıldırdığı namazların son rekâtında İhlâs Suresi'ni okudu.

Medine'ye döndüklerinde onun bu yaptığı Hz. Peygamber'e haber verildi. Hz. Peygamber: "Gidin sorun bakalım niçin böyle yapmış?" buyurdular. Kendisine sorulduğunda sahabi:

"Bu sure Rahman'ın sıfatlarını içermektedir. Bu yüzden onu okumayı çok seviyorum" dedi.

Onun cevabını işittiğinde Hz. Peygamber sallallahu aleyhi vesellem: "Öyleyse ona Allah'ın da kendisini çok sevdiğini söyleyiniz" buyurdular. [Beyhaki, Buhari, Müslim]

Abdullah'ın ailesi şirke muhtaç değildir!

Abdullah İbn Mes'ud'un Hanımı anlatıyor: Abdullah İbn Mes'ud, bir ihtiyacı için evine geldiğinde kapıda öksürüyor, burnunu siler gibi sesler çıkarıyordu. Bunu evde hoşuna gitmeyen bir şeyle karşılaşmamak için yapıyordu. Bir gün yine gelerek kapıda öksürüp birtakım hareketler yaptığı sırada yanımda bir kocakarı vardı. Ben kızamık çıkarmıştım. Bana muska yapmak için gelmişti. Kocamın sesini duyunca kocakarıyı sedirin altına/arkasına sakladım. Kocam içeri girip yanıma oturunca, boynumda asılı bir ip gördü. "Bu iplik de nedir?" dedi. "Hastalığım için okunup üfürülen bir ipliktir" dedim. Abdullah ipi çekip kopardı, sonra da: "Abdullah'ın ailesi şirke muhtaç değildir. Ben Allah'ın Resulü'nden "Muska, hamail, tılsım ve nazar boncukları şirktir" dediğini duydum" dedi. Ben Abdullah'a: "Niçin böyle söylüyorsun? Hâlbuki benim gözüm acıyordu. Ben falan Yahudi'ye gittim, muska yapıyordu. O muska yaptığı zaman gözümün ağrısı kesildi" dedim. Abdullah: "Bu şeytandır. Şeytan kendi eliyle onu acıtıyor, Yahudi ona muska yaptığında şeytan ondan uzaklaşıyor. Sana, Resûlullah'ın dediği gibi şu duaları söylemek kâfi gelir: "Ey insanların Rabbi! Şiddeti gider. Şifa ver. Şifa verici sadece sensin. Senden başka kimsenin şifası olmaz. Öyle bir şifa ver ki arkada herhangi bir hastalık bırakmasın." [İmam Ahmed]

İman edenlerin ateşten çıkışı!

Ebu Musa'nın naklettiğine göre Allah'ın Resulü sallallahu aleyhi vesellem şöyle anlatmıştır: "Cehennem ehli cehennemde bir araya geldiklerinde onlarla beraber Allah'ın dilediği kadar kıble ehli de bulunur kâfirler Müslümanlara: "Siz Müslüman değil miydiniz?" diye sorarlar.

Onlar: "Evet, biz Müslüman idik" derler. Kâfirler: "O halde İslâm sizi bu azaptan kurtaramadı. Siz de bizimle beraber ateşe sevk edildiniz" derler. Müslümanlar "Bizim günahlarımız vardı. O günahların cezasını çekiyoruz" derler. Müslümanların bu sözünü işiten Allah, meleklere cehennemde ne kadar kıble ehli varsa çıkarılmalarını emreder.

Kâfirler onların çıktığını görünce: "Keşke biz de Müslüman olsaydık, cehennemden çıksaydık!" derler. Sonra Hz. Peygamber: "Taşlanmış ve kovulmuş şeytanın şerrinden Allah'a sığınıyorum. "Elif lâm râ. Bunlar kitabın; apaçık Kur'an'ın ayetleridir. Bir zaman gelir ki, inkâr edenler "Keşke Müslüman olsaydık" diye arzu ederler" [Hicr Suresi 15/1-2] ayetlerini okudu. [Taberani]
ALINTı

Ekleme Tarihi: 20.04.2010 - 00:30
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
on_dokuz_ su an offline on_dokuz_  

71 Mesaj -

En Son On: 07.05.2010 - 17:01
Şüphesiz iman edenler; yani yahudilerden, hıristiyanlardan ve sabiilerden Allah'a ve ahiret gününe hakkıyla inanıp salih amel işleyenler için Rableri katında mükafatlar vardır. Onlar için herhangi bir korku yoktur. Onlar üzüntü çekmeyeceklerdir BAKARA 62

Artık kimin tartısı ağır basarsa, işte onlar, kurtuluşa erenlerin ta kendileridir MÜ MİNÜN 102

Kimlerin de tartıları hafif gelirse, işte onlar da kendilerini ziyana uğratanların ta kendileridir. Onlar cehennemde ebedî kalacaklardır.

MUHTAZAF KARDEŞ SELAMUN ALEYKÜM,

BU AYETLERDE GÜNAHLAR VE SEVAPLARIN TERAZİYE KONULACAĞI,
HAFİF GELENLERİN CEHENNEME GİRECEĞİ, EBEDİ KALACAĞI YAZIYOR.
CEZALARINI ÇEKTİKTEN SONRA CENNETE GİRECEĞİ YAZMIYOR

BU YAZDIĞIN HADİS KURANI KERİM İLE ÇELİŞMİYOR MU SENCE?

Bu mesaj 2 kez ve en son on_dokuz_ tarafından 21.04.2010 - 14:31 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 21.04.2010 - 13:39
Bu mesajı bildir   on_dokuz_ üyenin diğer mesajları on_dokuz_`in Profili on_dokuz_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
keskinmetal su an offline keskinmetal  

655 Mesaj -

En Son On: 10.10.2014 - 14:55
Cinsiyeti: ----- 
ya hemen niçin böyle sert tepki oluyor anlamak mümkün deyil

allah c.c. rahmeti inananlar içindir ve hiç bir zaman rahmet ve merhametinden ümit kesilmez
,
ebedi cehennemlik olanlar inanmayanlardır muhtazaf kardeşin çelişecek bir konumunun olduğunu zannetmiyorum

konuları okurken dinimizin şarlarına göre deyerlendirmek daha doğru olur kanatindeyim

birbirmizin acıklarını arayacağımıza olaya daha yapıcı olarak yorumlarsak hem gönülleri fet eder
hemde yanıldığımız noktaları görme olanağı yaratabilriz
kardeşlerim lütfen biraz youmlarımızda veya fikirlrimizde bir birimize sevgi ve saygı lı olalım
selam ve saygılar
Ekleme Tarihi: 21.04.2010 - 20:51
Bu mesajı bildir   keskinmetal üyenin diğer mesajları keskinmetal`in Profili keskinmetal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Esselamün aleyküm Kardeşlerim
ALLAH c.c en iyisini bilendir biz sadece kul olarak verdiği görevleri yerine getirebilirsek ne mutlu bize.
Cennette onun cehennemde istediği gibi tasarruf eder. Ama o Rahmandır Rahimdir aynı zamandada Kahhardır. İçindeki güzellikleri veya ateşi biz buradan taşır gideriz. Olaylara bakarken veya birşey okuduğumuzda artıları görürsek inşaallah RAHMAN, da defterimize artı yazar. Biz birbirimizi sevmez isek bizi Mümin olanlar hiç sevmez. Peygamber Efendimiz s.a.v. bir gün sahabeleriyle birlikte yoldan geçerken bir köpek leşi ile karşılaşmışlar Sahabeler burunları kapatarak ne kadar da iğrenç kokuyor demişler. Peygamberimiz ise elindeki asa ile köpeğinin dişlerini göstererek ne kadar da güzel dişleri var demiş. Selam ve dua ile güzel kardeşlerim ALLAH c.c sizlerden razı olsun.
Ekleme Tarihi: 21.04.2010 - 22:53
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
on_dokuz_ su an offline on_dokuz_  

71 Mesaj -

En Son On: 07.05.2010 - 17:01
sağol kardeş eline sağlık,

amacım seni eliştirmek veya açığını aramak veya sert tepki göstermek değil

bu konu oldu bitti aklımı karıştırır o yüzden yazdım
Ekleme Tarihi: 22.04.2010 - 08:07
Bu mesajı bildir   on_dokuz_ üyenin diğer mesajları on_dokuz_`in Profili on_dokuz_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 828 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.05197 saniyede açıldı