generique stromectol lopinavir ritonavir dexamethasone generique kaletra colchicine cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » D U A L A R » Hiradayım Bu Gece...Yüzüm Taşlar Üstünde...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Hiradayım Bu Gece...Yüzüm Taşlar Üstünde...

110 Mesaj -

En Son On: 11.10.2014 - 05:07
Cinsiyeti: Bayan 
Hira’dayım Bu Gece
Hira’dayım işte Rabbim; ellerimle birlikte semaya kaldıracak yüzüm olmadığından, başım yerde, Hira’dayım bu gece yüzüm çakıl taşları üstünde, kapındayım Ya Rabbel alemin secde secde…Hangi yüzle kapıma geldin de.. de Rabbim, dünyanın bir oyun ve eğlenceden ibaret olduğunu bildiğin halde, seni oraya imtihan için gönderdiğim halde, dalıp kayboldun dünya keşmekeşinde, şimdi hangi yüzle kapıma geldin de… de Rabbim. En acı sözlerini bir tokat gibi indirsende bu rahmet gecesinde yüzüme, ben hatalarımdan dolayı tüm yüzsüzlüğümle…işte hiradayım Rabbim katran karası yüzüm çakıl taşları üstünde…Sanki ruhumun karanlığı gecenin karanlığını bastırır halde

HİRA=ARAYIŞTIR dedin,..
HİRA=ÖNCE KENDİ İÇİNE SONRA RABBİNE YÜRÜYÜŞTÜR dedin...
HİRA=KARANLIĞIN ÜZRİNE İNER NUR dedin,
HİRA =ZULMÜN ZULMETİN ÜZERİNE İNEN SELAMETTİR dedin…
HİRA= NEFSİN DELALETİNDEN EBEDİ SELAMETE AÇILAN KAPIDIR dedin…
HİRA=YÜRÜMEKTİR ZAHMETLER İÇİNDE RAHMETE dedin…
HİRA =KADİR BİLENE “KADR”in, KADRİ BÜYÜK VAHYİN İNZAL OLDUĞU YER dedin…

Ya İlahi öyle ise işte bende HİRA’na geldim. Aradım Rabbim ebedi selameti aradım, yıllarca nefsimin sürüklediği sarp dağlarda, derin uçurumlarda, dipsiz kuyularda, susuz çöllerde yaşadım. Attığım her adımda yaralandım kanadım. Sırtımı yasladığım duvarlar bir bir üzerime yıkıldı. Menfaatler uğruna sıfır pula satıldım. Yeri geldi kirli bir gömlek gibi bir kenara atıldım. Dost bildiklerimin ihanetiyle yıkıldım. Ben bir kardelen çiçeğiydim, güvendiğim dağlara kar yağmadı buz yağdı, yandı yapraklarım yere döküldüm.

HİRA=ARAYIŞTIR dedin, Benim yıllardır peşinden koştuğum neydi, neyi arıyordum çektiğim tüm acıların sebebi neydi? Gördüm ki yılardır hasretini çektiğim şey…Mutluluktu…Esenlikti…Selametti…Aradığım bunlar olduğu halde neden bunca bedeller ödememe rağmen, hala acılar denizi içindeydim nedennn?.....Ya Rabbel alemin; Ben bütün yolların sende başlayıp sende bittiğine iman ettim. Ne olur düşüncelerimin sonunu Sana, kalbimin yolunu Sana, işlerimin sonunu sana çıkar.

HİRA=ÖNCE KENDİ İÇİNE SONRA RABBİNE YOLCULUKTUR dedin…Öyle ise benle ilgili her şey bende başlayıp bende bitiyordu. Aradığım saadeti selameti hala bulamamışsam demek ki suç bendeydi. Zira Rabbim sen beni bana zulmetmek için yaratmadın. Ayetinde buyuruyorsunki; “(Zâriyât Sûresi 56 ) Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım”…Ahhh Rabbim oysaki ben yıllarca kendi nefsime, sevdiklerime ve korktuklarıma arzu ve tutkularıma kulluk etmişim…Ben tüm bunlara kulluk ederken hangi akla hizmetle senin bana hala Rab olmanı beni kollayıp gözetmeni, sıkıntılarımı gidermeni beklemişim??? Oysaki SEN SAMED’tin (ihtiyaçları gideren tek merci). Ben nasıl senden başka kapılardan medet beklemişim?...Sen MÜMİN’din ( güven duyulan tek merci), ben nasıl yaratılanlara güvenip dayanmışım. Nasıl untmuşum Efendimizin bile elinden sırtını güvenle dayadığı, Annesini babasını dedesini, Hz. Haticeyi ve Ebu Talibi aldığını, tek dayanagın sen olduğunu kanıtladığını…Nasıl hesap etmemişim Hz Ebu Bekir’den sonra dost kavramının yok olduğunu. Dostum dediklerimin kendi nefisleri için beni sırtımdan vurduğunu?...Sen VEDUUD’ tun ( seven, sevilen, sevdiğini sevdiren) Ben nasıl senden başka aşk aramışım yaratılanlarda? Nasıl hesap etmemişim, senden başka kimsede asla olmayacağını sadakat aşk ve vefa?...Ya Rabbel alemin; dünya ve içindekilere ait sevgilerimi korkularımı arzu ve tutkularımı, vermesem de CEBBAR ismi celilinle al benden, at kırk kilitli zindanlara. Yüreğimi aşkınla, beynimi ilminle, hallerimi Salih amellerinle donat. Soyundur beni çirkin elbiselerimden, soyundur beni boş emellerimden, soyundur beni senden uzak eden sebeplerimden. ipekle atlasla değil TAKVA ile giydir. Ya İlahi SEV beni ve sevmenle SEVİNDİR… Sevmeyi bilmeyenlere inat…Baştan aşağı bu fakiri sevginle süsle ve donat…

HİRA=KARANLIĞIN ÜZERİNE İNEN NUR dedin. Nasıl bi haber yaşadımki senin isminin NUR (aydınlatan, saadetin,selametin ışığı) olduğundan. Üzerime sağanak sağanak yağarken karanlıklar, hep yanlış adreslerde aradım karanlıklarımı delecek ışığı. Ya Rabbel alemin, ben iman ettim senden başka NUR’un olmadığına. Ne olur tecelli et NUR ismi celilinle bu zavallı kuluna….İşte secdedeyim yüzüm taşlar üstünde HİRADA, Resulün bulmuştu seni ve rahmetini burada. Tek gerçeğin sen olduğunu inzal eyle kalbime, karanlıklar içindeyim merhamet et halime. İnmeyeceğim HİRADAN ermeden Rahmetine. Aşkınla yak beni savur küllerimi Beytine.

HİRA=ZULMÜN, ZULMETİN ÜZERİNE İNEN SELAMETTİR dedin. Ben her an öz ellerimle kendi nefsime zulmettim. Zulme uğradım en sevdiklerimden dahi. Ama selameti hep kendi çabalarımda aradım. Oysaki ben kendi nefsime bile hükmedemezken sen kainata hükmediyordun. Bütün kalpler, işler ve haller senin kudret elindeydi. Sen istemesen bir yaprak bile kımıldamazdı. Nasıl kavrayamadım bu ayetin içeriğini? Ey Alemlerin Rabbi benim bana gücüm yetmiyor, Senin bana gücün yeter, bana zulmedenlerinde Rabbi sensin ve onlara gücün yeter. Zulmün ellerini senden başka kıracak başka bir güç var mı Yarabbi…..Ya İlahi İşte Hira’dayım yüzüm taşlar üstünde secdede, kaldırayım başımı semaya SANA beni affettiğini söyle de…

HİRA NEFSİN DELALETİNDEN EBEDİ SELAMETE AÇILAN KAPIDIR dedin...Dünya ve içindekilerin cazibesi, şeytanın yardımıyla nefsim beni delalete düşürdü. Oysaki sen her namazda defalarca kez okumamı emrediyordun Fatihayı.

1. Bismillahirrahmânirrahîm3
2,3,4. Hamd, Âlemlerin Rabbi, Rahmân, Rahîm hesap ve ceza gününün (ahiret gününün) maliki Allah’a mahsustur.
5. (Allahım!) Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.
6,7. Bizi doğru yola, sıratı mustakıme (kendilerine nimet verdiklerinin yoluna) ilet; gazaba uğrayanlarınkine ve sapıklarınkine değil.

.Nasılda papağan gibi anlamadan okumuşum. Sıratı müstakimden ayrılanın delalete düşeceğini anlamadan. Nasıl hesaba katmamışım her delaletin öz nefsime en büyük zulüm olduğunu. Ya İlahi…Senden başka beni bu dalaletten kurtaracak başka bir güç olmadığına iman ettim. Pişmanım gafletimden delaletimden, İşte sulamakta Hira’nın taşlarını gözyaşım, Bana hidayet etmeden kaldırmayacağım yerden başım…

HİRA=YÜRÜMEKTİR ZAHMETLERE RAĞMEN RAHMETE dedin. Nasılda görmezden gelmişim; Rahmete yolculuk uğruna sevgili Resulünün, sevgili Hatice’sini Mekke’ye bıraktığını, rahat yatak yerine HİRANIN taşlarına yattığını, yalnızlığa kucak açıp dünyayı arkasına attığını. Ya İlahi dünyada huzur olsaydı yürümezdi Resulün HİRA’ya, beni getiren sebepte aynı buraya.

HİRA =KADİR BİLENE “KADR”in, KADRİ BÜYÜK VAHYİN İNZAL OLDUĞU YER dedin…Ya ilahel alemin geçte olsa kadrini bildim kadir bulmaya HİRANA geldim…

1.Şüphesiz, biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik.
2.Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin!
3.Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.
4.Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner.
5.O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenlik, selamettir.

Mademki bu gece (1000 ay=80 yıl) yani bir ömre bedel. Gözyaşlarım olsun sel, aksın HİRA tepelerinden mekke’ne. İşte HİRA’dayım taşlar üzerinde secdede. Muhtacım bana inzal edeceğin bir tek cümlene.

“Afetim seni ve senden razıyım kulum”

demene…Yarın bayram diyorlar seviniyorlar. Bayram affedilen, rızaya erenlere, Rızana ermemişsem Bayram gelmiş bana ne…Sev beni sevindir sevginle, bu fakire adı BAYRAM olan dünya ve ahiret selametini MÜJDELE…….
İbrahimim bu gece ateşlerde, Ne olur serin ol de ateşlerime,
Yusufum bu gece karanlık kuyularda, Ne olur bana ip sarkıtacak kervanını yolla,
İsmailim bu gece, bıçak dayandı kemiğe, ne olur Cebrail AS gönder adı rahmet olan koç ile. Kaldır başını kulum de....Bu fakir kulunada BAYRAMI MÜJDELE.................

Nazlı Yenidünya (http://nazli64.blogcu.com)
Ekleme Tarihi: 22.09.2009 - 13:56
Bu mesajı bildir   nazli64 üyenin diğer mesajları nazli64`in Profili nazli64 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 2004 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.13093 saniyede açıldı