lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir stromectol kaletra kaletra fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » ŞİKÂYETİM VAR YA RASULULLAH…

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
ŞİKÂYETİM VAR YA RASULULLAH…

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Cinsiyeti: Erkek 
ŞİKÂYETİM VAR YA RASULULLAH…

Dünya yeniden ebu cehil devrini yaşıyor. İnsanların çeşit, çeşit putları oluştu. İnsanlar sadece bu dünyayı düşünür oldu. Kumar, zina, içki, ahlaksızlık yeryüzünü sardı. Fitne diz boyu alabildiğine çoğalıyor. Ahlaklı hakkı üstün tutanlar yerilirken kötü işleri yapan insanlar el üstünde tutulur oldu. Gidecek ne bir yerimiz nede ALLAH’dan (c.c.) başka sığınacak başka dostumuz kaldı. İslamı ılımlaştıracağız diye nasılda uğraşıyorlar. İslama göre yaşam değilde kendilerine göre İslam oluşturma peşindeler. Çocuklarımızı istemesekte ebu cehil zihniyetinde yetiştiriyorlar. Aileleri küçülttüler dedeleri nineleri huzur evine tıktılar. Kendi başlarınada geleceğini bilerek. Moda adına kadınlarımızı tesettürden uzaklaştırdılar. Evde ne huzur kaldı nede yaşam. Kadın hakları dediler islama zıd kadınlar oluşturdular. Erkekler kahvehanelerde kadınlar televizyon karşısında konuşmayan bir millet olduk. Ne kadın kocasından anlar ne erkek karısından anlar oldu. Boşanmalar gırla gidiyor. Saygı ve sevgi lafta kaldı. Erkekler kadın gibi kadınlar erkek gibi giyinir oldu. Yetiştirdikleri çocuklarda yaşadıkları memleketlere yararlı olacağına zararlı oldu. Ya rasulullah! Nereye gidelim nerede yaşayalım? Bizim hicret edecek ne bir habeşistanımız nede bir necaşimiz yok. Zulüm her yeri kapladı. Artık müslümanı terörle birlikte anar oldular. Topraklarımız, zenginliklerimiz, işgal edildi, kadınlarımız kirletildi, çığlıklarını duymak istemediğimizden kulaklarımızı kapattık. Namusumuz haysiyetimiz yerle bir oldu. İslamın sancağı sahibsiz kaldı. Erkeklerimiz ölümden çok korkar oldular. Biz hala günlük işlerle uğraşıyoruz. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Haram helal birbine karıştı. Yediklerimiz haramda helalde birbirine karıştı. Yediklerimizde azda olsa haram var. Biz ne soruyoruz ne helalini arıyoruz sadece mideyi dolduruyoruz. Onun içinde evlerimizde bereket kalmadı. Bizi ilgilendirmiyor mazlumların kanı. Bizi ilgilendirmiyor İslam topraklarının işgali. Bizi ilgilendirmiyor komşu Müslüman ülkelerin durumu. Habire dünyaya daha sık sarılıyoruz. Kendimizi bir şey olduğumuzu sanıyoruz. Mezara en sevdiklerimizi defnettiğimiz halde. Şikâyetim budur ya rasulullah…
M.S.A

Ekleme Tarihi: 15.09.2009 - 06:12
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
O’dur Herşeyin Sahibi…

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Cinsiyeti: Erkek 
O’dur Herşeyin Sahibi…
Bu dünyada ne yaşadıkmı dediniz?
Bu soru ile verdiğiniz sevgilerimi kastediniz?
Sevgilerinizi Yaradılana vererek ne kazandınız?
RAB’bül âlemindir bütün sevginin başı.
Her şey O’na döndürülecektir,
O’ndan geldik, O’nadır bütün dönüşler,
Yoktuk, O’ndan geldik, O’nadır bütün secdeler,
Hala ne diyedir, kendimize basit oyuncaklar buluyoruz.
Yıllanmış sevgimiz O’nadır, O’dur ilacı bütün çıkmazların,
Gönlümüzde, Yanan bir ateştir yanar durur bir mum gibi,
Yolumuzun aydınlığıdır O, zor zamanlarda yetişen bir nurdur,
Karanlıklar hep O’nunla aydınlanır, O’nunla görülmeyen tehlikeler görülür,
Hala inatmı ediyorsunuz? hala kendindeki gurura mı inanıyorsunuz?
Bütün yolların birleştiği o büyük güne yaklaştığının farkında değilmisiniz?
Acılar, acı günler, sevdiklerin, ayrılamadıkların, hasretlerin hepsi fani,
O’dur hakikat, O,dur alemlerin sahibi, O’dur hesabı alacak olan,
Öyleyse niçin hala direniyorsun, niçin nefsine kul oluyorsun,
O’ki kainatın sahibi olan alemlerin RAB’bı varken.......
M.S.A.

Ekleme Tarihi: 28.09.2010 - 23:22
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_farandag_ su an offline _farandag_  

65 Mesaj -

En Son On: 03.05.2012 - 13:40
Cinsiyeti: ----- 
.........Benım de sıkayetım var ya Resul ullah...

evet ahırzamandayım zor ve cetın gunlerdeyız kı zaten sen bunları bızlere bıldırmıstın ya resulullah ama benımde sıkayetım var...

senkı ıclerınde bulundugun donem ddahı belırlı bır sureye kadar herturlu pıslık ıcerısınde bır devırde yasıyordun,sen Allah yoluna davet etmeye basladıgında senı cok sevmelerıne senden baska guvenılır ınsan bulamadıkları zamanda bıle bıle hakaretler ederek uzerıne pıslık dokulurken dahı sen umutluydun ve Allah celle celaluhuna bılmıyorlar dıyordun...ya resulullah ımtıhanın kolay oldugunu hayatın cennet olması gerektıgını zorlukların olmaması gerektıgını ve acısız gosyasısız namaz ıbadet olması gerektıgını dusunen bır zıhnıyete burunmus herseyı herkesı sıkayet eden bır zıhnıyete dogru gelmısız ben sıkayetcıyımyaresulullah hıcbır mucadele vermeden tum sıkıntıları verenın Allah oldugunu bıldıgı halde kabul etmeyen basına gelen sıkıntıyı yada cevredekı zararlı seylerden senın de rabbın olan Allah ın haberı olmadıgını dahı dusunen, Allah' ı caresız bır varlık bır ınsan tasavvur eden bır zıhnıyete donusen ıslam anlayısını sureklı alım kısvesınden dın adamı kısvesındekılerın karamsar ve kotumser tablolar cızerek dınden sogutma mantıgını sana sıkayet edıyorum...evet hıc bır sıkıntı yok kı Allah ın bundan oncesınden ve sonrasından haberı olmasın ve ıman esası ıle en sıkıntılı gunlerınde bıle sen bunları bılıp ashabına anlatırken bu gun senı anlıyoruz dıyen ıslam onderlerının sıyası cıkarlar guderek bırcok kaderı ılahıyı ınsanlara baglaması ve halkın zıhnınıne boyle lanse etmesını sana sıkayet edıyorum...

ulkede kı sıyaset gıbı sureklı karamsarlıgı sureklı kotu tabloları onplana cıkaran zıhnıyet gıbı ıslamdakı sıkıntıları da sureklı on plana cıkarıp yapılan gelısmyeı ıyılesmeyı goremeyen zıhnıyetı de sana sıkayet edıyorum...dunyada ıslam bırlıktelıgıne dogru hızla bır ılerleme var hrıstıyan ve yahudılerden ıslama gırmeye baslayan buyuk bır ınsan toplulugu arayısıcındekı ınsanların ıslam la bulusmları onemlı sahsıyetlerın ıslama gecerek ıslamın sesının ıyıce duyurullasını gormezden gelerek ıslamı daha guzel yasayıp anlatmak varken cagdaslıkla dının arasına sıkısmıs zıhnıyetlerın dusuncelerı ve kaygılarını paylasan muslumanları da sana sıkayet edıyorum...kadercı olmak koyun olmak degıldır kadercı olmak sıkıntıların Allah tarafından geldıgını bılmektır,ımtıhan oldugunu bılmektır....tarıhın hıcbbır donemınde dunya cennet degıldı hatta efendım sızın zamanınızda bıle son bırkac yıl harıc ....ama muslumanlar sanıyorkı hersey ıslama gırınce musluman olunca toz pembe olacak,cetın ımtıhanlar olmadan kolay cennete gırılecek...bu devırde hala muslumanım demek bıle buyuk cesaretken namaz kılmak bırdonem cok buyuk bıseyken hala anlamsızca karamsar tablolar cızenlerı de sana sıkayet edıyorum...

kısacası devrın sıkıntılarını anlayamayanları sana sıkayet edıyorum....

selam ve dua ıle
Ekleme Tarihi: 29.09.2010 - 14:44
Bu mesajı bildir   _farandag_ üyenin diğer mesajları _farandag_`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1594 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.06602 saniyede açıldı