lopinavir ritonavir ivermektine ivermectin budesonide generique stromectol luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Çekiyorum çeeeektim!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Çekiyorum çeeeektim!

211 Mesaj -

En Son On: 10.11.2010 - 21:10
Cinsiyeti: Erkek 

Hamd Alemlerin Rabbine, salât ve selam onun elçisi biricik Efendimiz (s.a.v.) üstüne olsun.
Rahman ve Rahîm olan Allah'ın adıyla...

Bugün yine beni rahatsız eden ve günden güne de içimi kemiren bir konuyu yazmak istiyorum. Şimdiden şu hatırlatmayı yapayım, bu yazı asla bir şahsa, bir gruba yönelik değil aksine her zaman ki gibi ilk muhatab nefsimiz olmak üzere tüm kardeşlerimize acizane iyiliği göstermek, hakkı tavsiye etmek, uyanışa sebeb olmak amacıyla yazılmıştır. Umarım hakkıyla okuyup, hakkıyla istifade edenlerden oluruz.

Bahsedeceğim konu, "internet üzerinde kullanılan şahsi fotoğraflar". Tabii ki kimsenin özgürlüğüne, davranışlarına engel olamayız ama anlatacaklarımız ile en azından inşaallah düşündürmeye sevk edebiliriz diye düşünüyorum.

Son zamanlarda özellikle "Facebook" adı ile bilinen meşhur arkadaşlık-dostluk sosyal ağı hayatımızı çepeçevre sarmış bulunmakta tabii ki kullanabilene faydaları var lakin daha önceki yazılarımda da belirttiğim üzere kullanımını bilmediğimiz veya beceremediğimiz şeyler başımıza bela olabilmekte. İşte bu platform da başımıza sıkıntı getirebilecek özellikte bir platform özellikle kullanılan şahsi bilgiler hele hele üzerinde duracağım şahsi fotoğraf kullanımı başlı başına bir faciaya davetiye. Şimdi hemen hadi ordan, ne zararı var diyenler olacaktır o zaman konuyu hemen açalım.

1. İnternet gibi her türlü hilenin, desisenin bulunduğu bir yerde yayınladığınız resimler başkalarının kolayca kullanımına geçmekte herkes sizin gibi iyi niyetli değildir öncelikle bunu unutmayın.
2. Resimlerinizi kullanımına sunduğunuz kişiler sadece listenizde bulunan arkadaş ve dostlarınız olmayacak asla bunu da unutmayın.
3. İnternette bulunan nice evlenme, arkadaş bulma ve isimlerini yazmaya ar ettiğimiz iğrenç gayrimeşru sitelerde resimlerinizin avatar veya kişisel resim olarak kullanılacağı hiç aklınıza geldi mi? Ya da photoshop vs gibi grafik araçları ile resimlerinizin asla istemeyeceğiniz bir şekle sokulmasına ve böylece başınızın belaya girmesini hiç düşündünüz mü? Dahası bugün dost olduğunuz kişilerin Allah göstermesin yarın düşmanınız olduğunda bu resimlerle ile neler yapabileceğini azıcık aklınıza getirdiniz mi? Allah korusun, yarın birgün bir resimde sizi birisinin öptüğünü görürseniz bu yazı aklınıza gelsin. Çünkü teknolojik olarak bunlar yapılması gayet kolay şeyler.
4. Bazen de resimler tekli değil birkaç eş dostun yer aldığı resimler olabiliyor. Acaba kişilerin bu resimlerin internette herkese sergilendiğinden haberleri var mı ya da sizin kul hakkına girdiğinizden.

Ben olası bazı durumları ifade etmeye çalıştım siz bunun daha ilerisini düşünebilirsiniz, pişmanlığın fayda vermeyeceği durumlara düşürmekten Mevla bizleri muhafaza buyursun. Hem bu yazı bana devamlı surette sorulan "Hocam neden hiç resimlerinizi yayınlamıyorsunuz?" sorusuna gayet açık bir cevap olmuş oldu. Unutmayın her zaman birileri bizim başımızda sopayla bekleyemez ancak Allah azze ve celle herşeyi görüp ve gözetendir. Son kez tekrarlıyorum kimseyi suçlama, kınama, rencide etme, alay konusu yapmak değil amacımız Mevla idrak edenlerden eylesin, şeytanlardan ve şeytanlaşmış insanların şerrinden bizleri muhafaza buyursun.

İlyas Uçar - Evvâh - Ebu Rudeyha
11.05.2009 - 19:06 [/B]

Bu mesaj 1 kez ve en son SaYaCGIN tarafından 12.05.2009 - 16:54 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.05.2009 - 14:14
Bu mesajı bildir   rudeyha üyenin diğer mesajları rudeyha`in Profili rudeyha Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
HAKLISINIZ KARDESiM
Elinize Saglik Te$ekkürler
Ekleme Tarihi: 12.05.2009 - 16:52
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rahil su an offline rahil  

1191 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 17:14
Cinsiyeti: ----- 
İYİLİĞİ EMİR VE KÖTÜLÜKTEN NEHYETTİĞİNİZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN HOCAM..Te$ekkürler
Ekleme Tarihi: 13.05.2009 - 13:39
Bu mesajı bildir   rahil üyenin diğer mesajları rahil`in Profili rahil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sibel381 su an offline sibel381  

50 Mesaj -

En Son On: 17.01.2010 - 20:06
Cinsiyeti: Bayan 
Çok haklısınız. Te$ekkürler
Ekleme Tarihi: 13.05.2009 - 15:51
Bu mesajı bildir   sibel381 üyenin diğer mesajları sibel381`in Profili sibel381 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sevdaa1 su an offline sevdaa1  

1090 Mesaj -

En Son On: 05.04.2013 - 16:17
Cinsiyeti: Bayan 
Aminn Allah razı olsun çok haklısınız
Elinize Saglik Te$ekkürler
Ekleme Tarihi: 13.05.2009 - 16:10
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 10:25
Yüreğine sağlık mevlam ilminizi islam yolunda arttırsın inşallahurahman ...Yaklaşık 1 saate yakın sitedeyim adam gibi okunacak yazı buldum şimdi..

Baki selamlar...
Ekleme Tarihi: 14.05.2009 - 19:43
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rudeyha su an offline rudeyha  

211 Mesaj -

En Son On: 10.11.2010 - 21:10
amin cümlemizden kardeşim inşaallah
Ekleme Tarihi: 04.06.2009 - 20:51
Bu mesajı bildir   rudeyha üyenin diğer mesajları rudeyha`in Profili rudeyha Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1802 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.09141 saniyede açıldı