kaletra ivermektine kamagra ivermectine ivermektine detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Başımı Veririm...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
mechullerdeki-gül su an offline mechullerdeki-gül  
Başımı Veririm...

21 Mesaj -

En Son On: 07.06.2009 - 22:07
Cinsiyeti: ----- 
Başımı Veririm...

Bir gece Mevlânâ ile Şems sohbet ederlerken kapı vurulur, dışarıdan kalabalık bir gürûh:
-”Şeeeems dışarı çıııııkkk!” diye bağırır. Mevlana yaklaşan acı kaderi sezmişçesine:
-”Çıkma!...” diye yalvarır. Zât boyutundan, hikmetten öte Kudretten bakan Şems gülümser:
-”Telaşlanma, verdiğimiz sözü tutma vakti gelmiştir” der ve kapıya yönelir. Mevlana:
-"Ne sözü, nereye, niyeee?" diye yapışır ellerine… Şems, yıllardır sakladığı sırrı söyler:
-"Şam’da Rabbime yalvarmış, aşkımı seyredeceğim bir ayna istemiştim. Rabbim seni verdi, sende seyrettim…"
-"İyi işte, seyre devam edelim," der Mevlana. Şems devam eder:
-”Rabbim de bana demişti ki: O aynayı verirsem ne bağışlarsın?... Tereddütsüz şöyle demiştim: Başımı veririm!...”

Ve sonra Şems dışarı çıkar. Sadece bir “Allaaaah” nidası duyulur. Ay ışığında yerde üç beş damla kan seçilmekte, ama ne baş, ne ceset, ne de katiller gözükmektedir…
Ekleme Tarihi: 08.05.2009 - 09:05
Bu mesajı bildir   mechullerdeki-gül üyenin diğer mesajları mechullerdeki-gül`in Profili mechullerdeki-gül Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Cinsiyeti: Erkek 
http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eems-i_Tebrizi

Bu mesaj 1 kez ve en son Muhtazaf tarafından 16.03.2011 - 14:04 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.05.2009 - 09:26
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
nazli64 su an offline nazli64  

110 Mesaj -

En Son On: 11.10.2014 - 05:07
Cinsiyeti: Bayan 
Değerli meçhullerdeki gül kardeşim, konuyu aklerken metinde geçen şu cümle hiç düşündürmedimi sizi

"Rabbim de bana demişti ki: O aynayı verirsem ne bağışlarsın?... Tereddütsüz şöyle demiştim: Başımı veririm!...”

Musa AS dışında hiçbir peygamber bile Allahla konuşamamışken Allah Şemsle nasıl konuşmuş...? ne olur farkına varmadan yücelttiğiniz bu insanlar ahirette bana iftira ettin diye yakamıza sarılır. Ne olur okuduğumuz veya yazdığımız her şeyde tahlil muhakeme tefekkür edelim Allah yanlışları gözümüzün önüne serecektir.
Ekleme Tarihi: 19.02.2011 - 07:16
Bu mesajı bildir   nazli64 üyenin diğer mesajları nazli64`in Profili nazli64 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
keskinmetal su an offline keskinmetal  

655 Mesaj -

En Son On: 10.10.2014 - 14:55
Cinsiyeti: ----- 
nazlı 64 kardeşim mechullerdeki gül kardeşimiz konuyu
art niyetle yazdığını sanmıyorum ama yanlışlardada uyarı elbete şart

ama ninelerimizin annelerimizin teyzelerimizin vs anlattıkları bazı olaylardada yanlışlıklar yokmuki
konuya birde bu pencereden bakın isterseniz

belkide kardeşimizde bu konuyu böyle dinlemiştir
belkide böyle okumuştur
ama dediğim gibi uyarıda şart elbette
onun için bu konu hakında ben iki kardeşimede teşekkür etmek istiyorum

biri bilmeden yanlış yapıp
öbürünüde yanlışın nasıl olduğu konusunda uyarı yapıp

bizlerinde bir konuyu başkalarına ipret veya faydalı olması dileğiyle
anlatır veya okurken öncelikle iyi araştırılması konusunda
yardımcı olduklarını düşünüyorum

selam ve saygılarımla
Ekleme Tarihi: 23.02.2011 - 20:57
Bu mesajı bildir   keskinmetal üyenin diğer mesajları keskinmetal`in Profili keskinmetal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zübeyr b avvam su an offline zübeyr b avvam  
RE:

205 Mesaj -

En Son On: 26.03.2012 - 21:02
Cinsiyeti: Erkek 
s.a. canlar şüphesiz ki fikirler doğru,,ama unutmayalım ki biri bir yanlış yaptı diye diğerlerininde böyle yanlış yapma hakkı yoktur,
Efendimiz(sav) hadisinde ne diyor; benim ümmetim bilerek günah işleyip cehenneme gitmeyecek,bilmeden farkında olmadan işlemiş oldukları günahların çokluğundan ötürü cehenneme gidecek..
Rabbim sen bizleri koru ve muhafaza eyle,,
selam dua ve muhabbet ile...Elinize Saglik
Ekleme Tarihi: 15.03.2011 - 00:19
Bu mesajı bildir   zübeyr b avvam üyenin diğer mesajları zübeyr b avvam`in Profili zübeyr b avvam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 846 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61530 saniyede açıldı