ivermectine ivermectin ivermectin kaletra kamagra oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » bir çok hayrı içeren bir hadisi şerif

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
bir çok hayrı içeren bir hadisi şerif

1090 Mesaj -

En Son On: 05.04.2013 - 17:17
Cinsiyeti: Bayan 
Ahmed b.Hanbel(r.aleyh)’den:Halid b. Velid(r.a)’den rivayet edildiğine göre,bir a’râbî Resûlullâh(s.a.v)’e geldi:

-Yâ Resulullah,beni dünya ve ahiret’de müstağni kılacak (amelden) sormak için,size geldim.’’dedi.

Resulullah(s.a.v)’de ‘’soracaklarını sor.’’buyurdular:

- İnsanların en bilgini olmak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) Allah dan kork ki, insanların en bilgini olasın;buyurdu.

- İnsanların en zengini olmak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Kanaatkar ol ki, insanların en zengini olasın;buyurdu.

- insanların en âdili olmayı arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Kendin için arzu ettiğini,insanlar içinde iste ki, İnsanların en âdili olasın;buyurdu.

- insanların hayırlısı olmayı arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :İnsanlara faydalı ol ki, insanların hayırlısı olasın;buyurdu.

- katında,insanların en seçkini olmayı arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :’ı zikretmeyi çoğalt ki, katında,insanların en seçkini olasın;buyurdu.

- İmânımı tamamlamak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Ahlakını güzelleştir ki,İmanın tamam olsun;buyurdu.

- İhsan ehlinden olmak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) Allah ı görüyormuş gibi ibadet et ki, Sen O’nu göremesen bile,O seni görür.

ihsan ehlinden olasın;buyurdu.

- İtaatkarlardan olmak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) Allah ın farzlarını eda et ki,İtaatkârlardan olasın;buyurdu.

Allah ın huzuruna günahlardan arınmış olarak varmak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Cenabetten temizlenmek için guslet ki,Günahlardan temizlenmiş olarak, Allah a kavuşasın.

- Kıyâmet gününde nûr içerisinde haşrolunmayı arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Hiçbir kimseye zulmetme(haksızlık yapma) ki,Kıyâmet gününde nûr içerisinde haşrolunasın.

- Kıyamet gününde Rabbimin merhamet etmesini arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Nefsine ve Allah ın kullarına karşı merhamet et!Rabbinde sana Kıyamet günü merhamet eder.

- Günahlarımın az olmasını istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :İstiğfarı çoğalt ki,günahların azalsın;buyurdu.

- İnsanların en şereflisi olmayı istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :İnsanlara işin hakkında şikayetçi olma ki,İnsanların en şereflisi olasın;buyurdu.

- İnsanların en kuvvetlisi olmayı arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) Allah a tevekkül et ki,İnsanların en kuvvetlisi olasın;buyurdu.

Allahın rızkımı genişletmesini istiyorum;dedi.

- Temizliğe devam et! senin rızkını genişletir.

- ve Resulünün sevdiklerinden olmak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v)Allah ın ve Resulünün sevdiğini sev ki,Onların sevgililerinden olasın;buyurdu.

- Kıyamet gününde Allah ın gazabından emin olmak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v)Allah ın yarattıklarından hiçbirine öfkelenme ki,Kıyamet gününde Allah ın gazabından emin olasın.

- Duamın müstecap olmasını arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Haram yemekten sakın ki,duan müstecap olsun;buyurdu.

- Kıyamet gününde rabbimin ayıplarımı örtmesini arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) : Din kardeşlerinin ayıplarını ört ki,Allah ta Kıyamet gününde senin ayıplarını örtsün.

- Günahlardan veya hatalardan kişiyi ne kurtarır;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Göz yaşı dökmek,hudu’(Allah a boyun eğmek) ve hastalıklardır;buyurdu.

- Hangi hasene allah u Tealâ katında (sevap olarak)daha büyüktür?dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Güzel Ahlak,Tevazu ve belalara sabretmektir;buyurdu.

- Hangi seyyie(kötülük) Allah u Tealâ katında (günah olarak)daha büyüktür?dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Kötü Ahlak,Açgözlülük ve cimriliktir,buyurdu.

- Dünya ve AhiretteAllah ın gazabını gideren şey nedir?dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Gizli sadaka vermek ve Sılay-ı rahim yapmak(akraba ziyareti),buyurdu.

- Kıyamet gününde Cehennem ateşini ne söndürür?dedi.

- (Resulullah s.a.v) dünyadaki bela ve musibetlere sabretmektir;buyurdu.

İmam-ı Müsteğfiri:Bundan daha büyük,dinimizin güzelliklerini daha iyi özetleyen,daha faydalı bir hadis-i şerif görmedim demiştir...

Bu mesaj 2 kez ve en son sevdaa1 tarafından 19.12.2008 - 14:42 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.12.2008 - 14:36
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
Te$ekkürler Elinize Saglik Kardesim
Ekleme Tarihi: 06.01.2009 - 16:55
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sevdaa1 su an offline sevdaa1  

1090 Mesaj -

En Son On: 05.04.2013 - 17:17
Cinsiyeti: Bayan 
sendende cümlemizden inşallah abicim sevinçli

Bu mesaj 1 kez ve en son sevdaa1 tarafından 06.01.2009 - 18:59 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 06.01.2009 - 18:58
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 512 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53766 saniyede açıldı