stromectol stromectol stromectol generique kaletra generique stromectol seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DENEME TAHTASI » Asrın günahkârları adına, Efendiler Efendisine (s.a.v),

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Asrın günahkârları adına, Efendiler Efendisine (s.a.v),

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 

Sana “gel” demeye yüzümüz yok Efendim. Sen kabul buyur bizi, sen davet et de biz varalım o ravzay-ı pâkine yalınayak. Gerekirse yollarında emekleye emekleye, hatta sürünerek, yüzüstü gelelim huzuruna. Sen kabul et ki biz senin uğruna her türlü ezâya, cefâya razıyız.Öyle bir yaşamdayız öyle bir devirdeyiz ki elimizi haramdan gözümüzü zinadan ayıramıyoruz.Camiler de sadece yaşlılar Namaz Kılıyor Ezan-ı Muhammed Okununca onu dinleyen yien yaşlılar oluyor Bizim gibi gençler ise Cafelerde barlarda kahvalerde geziyor.Yüzüne Bakacak Yüzümüz Yok Sana Gel diyemiyoruz yeter ki sen bize gel de biz sürünerek gelelim

Sümeyye’ler (r.a) misali bizi de ayaklarımızdan bağlayıp develeri ters istikamete sürsünler. Bedenlerimiz iki parça olsun. Vücudumuz tek parça olarak kapına gelmekten utanıyoruz. Bir değil bin parça olsun bedenlerimiz de yeter ki kabul et bizi. Kabul et ki Bilâl (r.a) gibi bizi de kızgın kumlara yatırsınlar ve diyebilelim Allah’ın huzuruna çıkarken, o gün, senin ve dinin için bütün meşakkatlere katlandık diye. Kabul et ki Habbab bin Eret (r.a) gibi bizi de bir hasıra sarmalasınlar ve sonra da yaksınlar. Senin yolunda feda edilmemiş bir can olarak huzuruna gelmekten utanıyoruz Efendim. Yeter ki sen “ümmetim” diye kabul et bu asrın günahkarlarını Efendim.
Bizi de “liva-ül hamd” sancağının altında topla, o dehşetli günde. O gün öyle dehşetli gün ki bütün beşeriyet hatta peygamberler dahi “nefsî, nefsî..” dediği gündür. Sadece senin “ümmetî, ümmetî..” diyeceğin o günde, bizi yani bu acizleri, bu günahkar ümmetini bir halimizle perişan bırakma Efendim.Öyle bir hale düştük ki Efendim, gündüzlerimiz bile siyaha boyandı. Sen kokmayan gülleri büyüttük bahçelerimizde. Senin için olmayan neyimiz varsa hep renksiz, neyimiz varsa hep yağmalandı çaresiz. En kutsal hediyesiydin Yaradan’ın bize. Heyhat ki koruyamadık tam manasıyla seni. Asır, sinede ateş misali oldu.. İman elde kor gibi Efendim. Sevgili diye yılanlar atıldı koynumuza.Ey Güllerin Sultanı! Sana gel demeye yüzümüz yok. Sen davet buyur bize. Biz gelelim alemlere rahmet olan Sen’in nurlu eşiğine. Davet et ki bütün meşakkatler kabulümüzdür. Tek temennimiz bu asrın biz çaresizlerini de “Ey rabbim! Bunlar da benim ümmetimdendir” demendir. Toprak olup aslımıza döneceğimiz günler elbette uzak değildir. Bir tebessüm buyur ki gittiğimiz yerler nurunla aydınlansın Efendim.

Amellerimiz bizi cennetin yanına bile götürmez ki sana muhabbetimiz olmadan. Bizi “ümmetim” diye kabul et ki asırlardır hep dünyaya bel bağlamış şu günahkarların artık Sen’in muhabbetinle yürekleri taşsın cihandan, cuş-u huruşa gelsin yüreklerimiz sana olan aşkla.On dört asır evvelinden “Ümmetim yağmur misalidir. Evveli mi ahiri mi hayırlıdır bilinmez” buyurmuştun. Ama Efendim, biz haramlarla günahlarla hemhal olduk daim. İçimiz dışımıza bir çevrilse ne kadar acınacak halde olduğumuz görülecek. Allah ise bu halimiz mahşere sakladı. Bu yüzden başımız önümüzde eğik, bu yüzden sana “Gel Ey Efendim” diyemiyoruz. Çünkü sana gel demekten utanıyoruz Ey Gönüllerin Şehremini. Öyle ise biz gelelim kapına. Kapına gelip Kıtmir’in olalım Sen’in daima.
Kabul et nolur. Yoksa başımıza dağlardan daha büyük taşların yağacağı gün yakındır. O gün kaçacak yer olmayacak Efendim. Azığımız olan salih amelleri boynumuzda gerdanlık yapamadık bu dünya zindanında. Kalplerimiz taş kesildi Ey Gönüllerin Sultanı! Ummanlar çekilip kurudu birer birer. Hayat çöl ortasında kaldı çaresiz.

Sana “gel” diyemiyoruz Efendim, “doğ gecelerimize” diyemiyoruz sana Sultanım. Ama nolur sen kabul et de senden gayrı neyimiz varsa hepsini geride bırakıp sana gelmek istiyoruz. “Af diliyoruz” kapında. Ey Güllerin Sultanı! Bize yüzünü çevirme nolursun.Efendim! Sana salât olsun.. selamlar olsun.. izleri sana ümmet yapana hamdler olsun...
Alinti
Ekleme Tarihi: 28.09.2008 - 02:24
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_LaL_ su an offline _LaL_  

838 Mesaj -

En Son On: 18.12.2010 - 00:47
Cinsiyeti: ----- 

Ama nolur sen kabul et de senden gayrı neyimiz varsa hepsini geride bırakıp sana gelmek istiyoruz. “Af diliyoruz” kapında. Ey Güllerin Sultanı! Bize yüzünü çevirme nolursun.Efendim! Sana salât olsun.. selamlar olsun.. izleri sana ümmet yapana hamdler olsun...

Ekleme Tarihi: 28.09.2008 - 07:43
Bu mesajı bildir   _LaL_ üyenin diğer mesajları _LaL_`in Profili _LaL_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
SULTANIM! Bizi hic birakma.

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
Sizdende Kardesim

SULTANIM! Bizi hic birakma.
Felaha cagiran camilerimizdeki sesler azaldi
Sonra bu cagriya kosanlar azaldi
Sonra yürüyenler
Belki de SULTANIM
Bu cagriya gönülden giden adimlar azaldi
Namazi mirac bilenler
Gözünün nuru sayanlar
Secdeye degen alinlar
Semaya kalkan eller azaldi
Annenin evladina sefkati
Esin esine sadakati azaldi
Neler azalmadi ki
ALLAH diyen diller
KARDESLERIM diyen dudaklar azaldi
Komsusunun hakkini gözetenler de azaldi
Her sey azaldi azar azar
Belki de artik elimizde azalacak bir seyimiz kalmadi

Dersen ki SULTANIM
Benden sonra hersey mi azaldi
Cogalanlari saymaya benim gücüm azaldi
Günahlari mi, isyanlari mi, sirkleri mi
Sana yapilan ayiplari mi yoksa
Mümin kardeslerimize yapilan zulümleri mi
Hangi cogalani yazabilir ki bu eller
SULTANIM yoklugunda en cok da
Gönüllerimizdeki umutlar azaldi
Ama EFENDIM
Kisaldi Medine´ne uzak yollar
Gelen adimlar da cogaldi belki
Azalan yine
Medine´nin havasiyla temizlenen yüreklerin
Ayni temizlikte kalmasi
Tekrar günaha dönmemesi
Seni Medine´ni Kabe´ni unutmadan yasamasi oldu
Sana gelen adimlar
Seni bilen arttiysa da
Seni yasayan gönüller azaldi

SULTANIM
Bizler Seni görmeden sevdik
Cok sevdik
Ama ne var ki unuttuk
Ne kadar da cok unuttuk
Seni seven Senin gibi olmali diyemedik
Sahip cikamadik Sana
Sana layik bir ümmet olamadik
Ama unutmadik hicbir zaman dualarimizda
Sana layik degilse de acilan ellerimiz
Adin andigimiz dudaklarimiz
ALLAH BIR
MUHAMMED O`NUN RASULÜDÜR diyen kalplerimiz
EFENDIM biz hep Seni diledik
Istedik, diledik ki;
Olamadik bu dünyada
Belki mahserde
Havz-i Kevser´in basinda belki
Belki sancaginin altinda
Ama en cok da
Lütfederse RABB´imiz
Firdevs´de yaninda olmayi
Rüyalarimizda görmeyi arzuladik her gece
Günahlarimiz buna da izin vermedi

SULTANIM
Güller bile mis kokularini saklar oldu bizlerden
Bülbüllerin essiz sesinden de mahrum kaldik
Sensizlik her sey icin dayanilmazdi cünkü
Bize kalan dikenler icinde
Günahlarimizin cigliklari oldu

Ey SULTANLAR SULTANI
Günahkar bir kalpten
Günahkar gözlerden akan gözyaslariyla
Ve günahkar ellerle Sana yazilan
Bir itirafti bu, özlemdi, haykiristi
Bilirim Sen unutmazsin bizleri
Ümmetim dersin
Sen de özlersin
Seversin her hatamiza ragmen
Yine de cok seversin
Affet SULTANIM
Bu günahkar elleri
Bu günahkar ümmetini
Günahkariz Efendim
Ama Sen bizlerin umudusun
Affet SULTANIM
Ümmetim de yine
Ve birakma bizi
Bizi hic birakma…
Ve RABB´im
Sensiz birakmasin bizi…
AMIN…
Alinti
Ekleme Tarihi: 29.09.2008 - 02:01
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 548 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
fatihyenturk (46), kurtalanli (46), esmabanu (48), _LaL_ (36), !MesuD! (43), refya (45), þemsinur (69), dervis-9 (49), birparcaozgurlu.. (38), nuresmin (46), ankebut-57 (37), yassokiz (40), hamiyet (49), HeDo (35), gncmostar (38), ahmett25 (43), __peri__ (35), utkucan (44), mtbc (50), vuslat21 (44), bekir bora (37), CUNDULLAH (42), Bursa1975 (49), *~Beyaz_Gul~* (50), kazimsagir (42), Allah_korusun (39), Seyfo1 (55), gönülverumeysa (38), AKCAYLI10 (52), eoguz (39), cananaa (44), hicret14 (32), kemreluk (54), yunuss (54), ethem82 (42), Muhammed Rasid (47), akifd (38), özsu (39), serdar024 (43), htly (54), seferad34 (41), osmanlý (63), prenses (55), karakiz86 (38), Kutuptaki_Karan.. (42), Ufuk.S (), Davidoksen (37), aybalam (61), burak_sevgili (30), ömer küçükali (52), seyirdefteri (47), birsenkopuz (50), erdemli (35), safsofi (59), omer_yildirim (43), dialoginternet2.. (46), ALLAH_IN_ASLANI (54), sensiz_olmuyor (38), hasret81 (43), ismailkurt (60), Selam86 (38), mesudturan (43), ENGIN00 (45), mukadder (47), levyavuz (41), cecen3603 (), hnf (36), rabia 74 (50), son-sozum (48), DünyadakiGaflet (36), cog21 (55), yavuz37 (47), tubanur (49), nicknack (46), mhyd (51), rujhat (43), davut05 (49), mercan68 (57), ERSIN SELVI (49), cengizozkulluk (), hicret61 (51), nurefsan_ (50), yilmazgovdeli (74), Mollaislam (38), ozan ataþ (36), hasim20 (40), sakird (58)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55210 saniyede açıldı