generique rhinocortstromectol colchicine lopinavir ritonavir ivermektin detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Çobanın Tesbihi

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Çobanın Tesbihi

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 

Çobanın Tesbihi
Çobanın biri kendi kendine, Rabbine hamd ü senalar etmektedir: ‘Ey Rabbim,’ der ‘Nerdeysen bir iste, sana koyunlarımın en güzel sütlerinden vereyim, yastağımı sana vereyim de yatasın... vs. vs.’ Böyle sözler sarfederken, Hz. Musa onu duyar, kızar: Bu yaptığın ne kadar yanlış!’der.’Hiç ALLAH böyle senin söylediğin gibi, bir insan gibi olurmu? ALLAH hepsinden uzaktır. Sakın böyle şeyler söyleme, sus!’ diye çobanı azarlar. Çoban birden alt-üst olur, çok pişman olur. ALLAH’ı anmayı bırakır ve hızla oradan kaçar. Ama ALLAHU Teala hemen Hz. Musa’yı uyarır: ‘Sen ne yaptın’ der, ‘Kulumun kalbi benim sevgim ile dolu idi, kendi elinden geldiğince benı aramakta idi. Sen onu neden azarladın! Belki diliyle adaba en uygun şekilde beni anmasını bilmiyordu, ama haliyle beni tesbih ediyor, bana şükrediyordu.’ Hz. Musa bu ikazın ardından yaptığına pişman olur, çobanın peşinden koşar. ‘Sen istediğin gibi ALLAH’ı anmaya devam et’ der. Çoban da zaten artık eski halinden tevbe etmiştir.
(Mesnevi’den)

Ekleme Tarihi: 31.08.2008 - 00:58
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 11:25
Te$ekkürler

-Camii de yaz olduğunda yaşları 8 -10 arasıda mahale sokakğın çocukaları geliyorlar vakit namazlarına arasıra ...Tabii bazen ufaktan görültüde yaparlar ama olsun hoş görmek lazım ....Bizim bazı ham cemaat hişşt pişşt çıkın bakim gidin en arkaya hişşt pişşt haliyle çocuklar korkuyor yahu mübarek neden bunu böyle yapıyorsun al yanına bakın böyle yapacaksınız beni takip edin desene hatta onu en ön safa alsana çocuk sevinsin vs....Sonrasımı çocuklar daha gelmiyor desek teri var sapanla ya kuş avlamaya ya onun bunun bahçesine talan yapmaya çok bekleriz yaş 18 oldumu camiiye çok bekleris bana hayır dua etsin diye.....

Selam ve dua ile.......
Ekleme Tarihi: 31.08.2008 - 09:48
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cümlemizden Kardesim

Ne yazikki öyle tokatla kovulan cocuk bile gördüm ondan sonrada camiler bos bizim örnegimiz peygamberi zisan olmasi gerekirken kafaya göre muamele
Ve Aleyküm selam kardesim
Ekleme Tarihi: 01.09.2008 - 01:07
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 910 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55961 saniyede açıldı